Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno brunatne, klarowne. [4.5]
    Piana: beżowa, średnio obfita. drobnopęcherzykowa, niestety szybko znika. [3.5]
    Zapach: aromaty ciemnego pieczywa, pumpernikla, wyraźne nuty suszonych owoców, śliwek, daktyli. Alkohol raczej niewyczuwalny. [4]
    Smak: tak jak w aromacie, nuty ciemnego pieczywa i suszonych owoców. Przydało by się trochę treściwości i goryczki. Dość wyraźne szczypanie w przełyku od alkoholu. [3.5]
    Wysycenie: trochę za wysoki. [4]
    Opakowanie: puszka niestety nie urzeka wyglądem, dość festyniarska. [3]
    Uwagi: warka z datą do spożycia 05.11.16, wcześniejsza (15.10.15) z tego co pamiętam była lepsza.

    Moja ocena: [3.725]

    Comment

    • oczko21
      Member
      • 11-2014
      • 72

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. [5]
      Piana: Średniopęcherzykowa, po nalaniu ładna ale z czasem opadła zostawiając niewielką warstwę. [3.5]
      Zapach: Słodki, karmelowy, bardzo przyjemny. [4]
      Smak: Karmel i wanilia. Bardzo smaczne, miła goryczka. Lekko czuć, że to 9,5% [4]
      Wysycenie: Dobrze zbalansowane, nie przegięte w żadną stronę. [4]
      Opakowanie: Nie podoba mi się ta puszka. Nie rzuca się w oczy i gdybym nie szukał tego piwa i nie wiedział jak wygląd to napis "by Browary Łódzkie" jest nieczytelny. [2.5]
      Uwagi: Piwo kupione w Warszawskim leclercu przy Aspekt 79. Warka do 05.11.2016

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • Bolo88
        Member
        • 06-2014
        • 40

        Dziś o dziwo w osiedlowym sklepiku trafiłem na warkę 09.09.16 . Jak to wygląda w porównaniu do wersji z Aldika?

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bolo88 Wyświetlenie odpowiedzi
          Dziś o dziwo w osiedlowym sklepiku trafiłem na warkę 09.09.16 . Jak to wygląda w porównaniu do wersji z Aldika?
          Ta sama warka.
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • ZKB
            Senior
            • 12-2009
            • 172

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
            Nie było, bo Porter to była jednorazowa promocja. W Aldi są rotacyjnie dostępne różne piwa z Browarów Łódzkich, np. teraz jest Ludowe na miodzie. Jeżeli Porter wróci do tej sieci, to pewnie za jakieś 10 miesięcy, po rozlewie nowej warki.
            W właśnie nie, bo od 7 marca br w Aldim ponownie Porter Łódzki w promocji (3,39 zł) Ciekawe jaka warka?
            Beer is for life not just for christmas !

            Comment

            • Blackbeard
              Senior
              • 12-2011
              • 209

              Zapewne 09.09.16 lub 05.11.16. Przy okazji mam pytanie do zorientowanych - w ostatni dzień minionego roku Myszon007 napisał:

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Myszon007 Wyświetlenie odpowiedzi
              (...) Jeżeli Porter wróci do tej sieci, to pewnie za jakieś 10 miesięcy, po rozlewie nowej warki.
              Jak zatem rozumieć pojawienie się partii 05.11.16? Browar potrzymał nieco w tankofermentorze/ach warkę 09.09.16 i wypuścił ją na rynek z nową datą?
              Last edited by Blackbeard; 27-02-2015, 20:30.
              Mors ultima linea rerum.

              Comment

              • apaczu
                Senior
                • 10-2013
                • 168

                Warka 09.09.16

                Próbowana w Październiku
                - Piana jak na coca coli,
                - Zapach bogaty - wiśnie, piernik, kakao i lekki alkohol.
                - Smak - wyraźnie palony. Dominuje gorzka czekolada, kawa arabica, lekka wiśnia i wyraźny alkohol.

                Próbowana wczoraj
                - Piana z początku obfita, drobna, opada do niewielkiej obrączki, ale prezentuje się dużo lepiej niż poprzednio.
                - Zapach - chleb razowy... w zasadzie można powiedzieć, że kwas chlebowy razowy
                - smak - jak w zapachu - kwas chlebowy razowy... alkoholu nie czuć wcale, za to jest słodycz. Piwo jakby nabrało ciała, ale też łatwo wyczuwalne poprzednio składowe smaku, zmieszały się w razową masę... Po przełknięciu goryczka dobrze wyczuwalna, jednak lekko szmaciana. Całościowo nie jest źle... ciekawe co się stanie za kolejne kilka miesięcy...

                Comment

                • wschodpoludnie
                  Junior
                  • 10-2014
                  • 27

                  Pierwszy raz spotykam piwo, które aż tak daje sosem sojowym! Właściwie oprócz lekkiej paloności w zapachu dominuje on wszystko- bardzo bardzo wyraźny aromat. Obecny też w smaku. Jako że wynika to z utlenienia, czy leżakowanie takiego piwa jeszcze pogłębi taki stan rzeczy? Masakra, nawet po ogrzaniu niewiele ciekawszego wychodzi...
                  warka: 05.11.16

                  Comment

                  • koorgan
                    Gość
                    • 08-2014
                    • 50

                    Diablo słodkie ale dobre, ciekawe czy to zasługa syropu fruktozowego. 5.11.16

                    Comment

                    • Brodzislaw
                      Senior
                      • 09-2013
                      • 1020

                      Za słodki!

                      Comment

                      • ZKB
                        Senior
                        • 12-2009
                        • 172

                        Napiszcie jak się ma obecna partia do tej dostępnej w grudniu w Aldim?
                        To dla mnie jedna z niewielu okazji do nabycia tego piwa stąd nie wiem brać hurtem czy odpuścić mega zakupy.
                        Jak dla mnie piwo z datą 9.09.2016. lekko zyskało po kilku miesiącach ale głównie czuć słodycz i zbyt bogatego smaku próżno tam szukać. Niech poleży
                        Beer is for life not just for christmas !

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZKB Wyświetlenie odpowiedzi
                          Napiszcie jak się ma obecna partia do tej dostępnej w grudniu w Aldim?
                          To dla mnie jedna z niewielu okazji do nabycia tego piwa stąd nie wiem brać hurtem czy odpuścić mega zakupy.
                          Jak dla mnie piwo z datą 9.09.2016. lekko zyskało po kilku miesiącach ale głównie czuć słodycz i zbyt bogatego smaku próżno tam szukać. Niech poleży
                          A gdzie teraz "rzucili"? Potrzebuję trochę więcej do porterówki...

                          Comment

                          • jaw7
                            Senior
                            • 10-2012
                            • 173

                            warka 05.11,16 moim zdaniem zdecydowanie lepsza od poprzedniej ,są suszone owoce- sliwka wisnia jest tresciwosc ,alkohol lekko wyczuwalny ,warto!

                            Comment

                            • ZKB
                              Senior
                              • 12-2009
                              • 172

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              A gdzie teraz "rzucili"? Potrzebuję trochę więcej do porterówki...
                              w Aldim
                              Beer is for life not just for christmas !

                              Comment

                              • Palagrin
                                Junior
                                • 12-2014
                                • 9

                                W weekend miałem spróbować właśnie partii z aldiego i szczerze mówiąc bardzo byłem zaskoczony smakiem - bardzo wyraźnie przebijały się nuty zakwasu chlebowego.
                                Co do słodyczy to właśnie miałem wrażenie, że ten porter jest właśnie wytrawny i dużo więcej słodyczy wyczułem w porterze żywieckim, który miałem okazje pić wielokrotnie w zeszłym roku.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎