Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9734

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ZKB Wyświetlenie odpowiedzi
    w Aldim
    Dzięki. Będę w fikend w Łodzi, skoro sklep przy browarze w remoncie nieustającym, to zawinę do Aldika...

    Comment

    • Brodzislaw
      Senior
      • 09-2013
      • 1020

      Czytam ostatnie wpisy, dotyczące warki z listopada 2016 i mam wrażenie, jakby jednak inne piwo było pite. A to jednemu za słodkie, inny czuje sos sojowy, a inny wiśnię....

      Comment

      • koorgan
        Gość
        • 08-2014
        • 50

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
        Czytam ostatnie wpisy, dotyczące warki z listopada 2016 i mam wrażenie, jakby jednak inne piwo było pite. A to jednemu za słodkie, inny czuje sos sojowy, a inny wiśnię....
        Jest obrzydliwie słodkie, wisniowe ale gładkie.

        Comment

        • dzemek
          Senior
          • 12-2010
          • 450

          Też wyczuwam bardziej słodycz, mocno palone, pojawiają się śliwki, wyczuwalny alkohol. Chyba warto zakupić, wstawić do piwnicy i zapomnieć na parę miesięcy (chociaż nie wiem jak przedstawia się sytuacja z trzymaniem portera w puszce). Warka 5.11.2016.
          Last edited by dzemek; 10-03-2015, 00:16.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9734

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzemek Wyświetlenie odpowiedzi
            ...nie wiem jak przedstawia się sytuacja z trzymaniem portera w puszce
            .

            Przedstawia się mianowicie nieźle .

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              Warka do 20.11.2014. Intensywne nuty czekolady i wiśni, goryczka, mocno palone. Zaskoczył mnie lekki posmak alkoholu. To była jedna z warek aldikowych; nieodmiennie mam wrażenie, że poszła tam gorsza wersja tego porteru. Może skrócili na kilka warek czas warzenia i leżakowania, żeby wyrobić się z dużym zamówieniem?

              Comment

              • sznaps82
                D(r)u(c)h nieuchwytny
                • 03-2015
                • 1

                Witam.

                W "Aldi" we Wrocławiu na ul. Kościuszki jest za 3,39.
                Warka do 5.11.16
                Dzisiaj kupiłem mały zapas do piwnicy

                Pozdrawiam.
                Last edited by sznaps82; 13-03-2015, 13:12.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sznaps82 Wyświetlenie odpowiedzi

                  W "Aldi" we Wrocławiu na ul. Kościuszki jest za 3,39.
                  Warka do 5.11.16
                  Dzisiaj kupiłem mały zapas do piwnicy
                  .
                  wkurw ...rzacie mnie tylko

                  Aż sprawdziłem. Dokładnie tę/tą samą warkę kupiłem kilkanaście dni temu w swoim specjalistycznym po 5,59zł, bo nigdzie indziej u nas tego piwa po prostu nie ma. U Was wala się paleto-skrzynkach za marne grosze. Jak żyć?

                  A w aldim ostatnim razem byłem w Canterbury w UK, z 5 lat temu
                  łódzkiego też wtedy tam nie było :/

                  Last edited by dlugas; 13-03-2015, 21:38.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Jest też opcja, że właściciel "mojego specjalistyka" zakupił w kraju w jakimś aldim kilkanaście sztuk puszek i teraz je u nas odsprzedaje (choć to raczej chyba niezgodne z prawem, tj. sprawy koncesyjne)
                    Gwoli wyjaśnienia. Ja tej warki jeszcze nie piłem :]
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • ZKB
                      Senior
                      • 12-2009
                      • 172

                      dlugas - żeby zrekompensować Ci straty jestem gotów przywieźć dla Ciebie kilka sztuk w cenie Aldikowej - na najbliższe święta jadę do Rzeszowa
                      Beer is for life not just for christmas !

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        BIERE !!!

                        kup z pięć (jeśli masz możliwość) i się na privie ugadamy jak już będziesz jechał święcić jajka
                        Last edited by dlugas; 16-03-2015, 11:32.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Oskaliber
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 727

                          Kolor: Bardzo ciemny brąz, nieprzejrzysty.
                          Piana: Beżowa, średnio obfita, niezbyt gęsta, średnio trwała.
                          Zapach: Owocowo-likierowy z nutą czekolady.
                          Smak: Treściwe. Lekki karmel, mocne owoce (wiśnie, suszone śliwki), czekolada. Alkohol bardzo dobrze wkomponowany, w połączeniu z mocnymi nutami owocowymi tworzy likierowy posmak. Goryczka średnia, lekko przypalana o minimalnie alkoholowym zabarwieniu. Kilka sekund po przełknięciu pozostaje bardzo wyraźny posmak kawy.
                          Wysycenie: Średnie.
                          Ogółem: Bardzo dobre.
                          BeerFreak.pl

                          Comment

                          • marcogal
                            Member
                            • 09-2012
                            • 50

                            Warka: 26.03.15
                            B.ładny wyraźny aromat suszonych owoców i czekolady.
                            W smaku powiedziałbym, pełnia średnia, goryczka niewysoka ale zaznaczona, alkohol dobrze "schowany", czyli leżakowanie zadziałało.
                            Klasyka.
                            Wysycenie jak na ten kaliber piwa moim zdaniem (za)wysokie.

                            Długo oglądałem puszkę by się upewnić czy na pewno jest tam napisane ekstrakt 22% i alk.9,5%.
                            Bo pije się szybko z przyjemnością nie podobną do tak mocarnego piwa.
                            Gasi pragnienie z efektywnością coli.
                            A to jednak porter 22 o czym szum w głowie uświadamia dopiero po chwili.

                            Łódzki to jednak "łódzki":
                            Łódź qr***

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Piana: niewielka, drobna, szybka znika prawie do zera. Szkoda
                              Aromat: średnio intensywny, ciemny chleb, coś w stylu kwasu razowego o smaku śliwki. Leciutka wiśnia. Nie za bogaty i zdominowany przez "razowość"

                              SMAK: ponownie ciemny chleb popijany kwasem razowym z nutą soku ze śliwek. Następnie bardzo gładka gorzka czekolada, leciutka kwaskowość (taka kakaowo kawowa) i na finiszu lekko posłodzona czarna kawa. Całość bardziej słodkawa niż wytrawna czy palona, ale nie zapycha i nie zakleja. Alkoholu praktycznie nie czuję, ani 22BLG

                              Uwagi:
                              Cena 5,49zł
                              Warka 05.11.2016
                              Dla mnie o obecnej formie ten porter jest byt jednowymiary. Razowy z delikatną czekoladą bądź kawą i tyle.
                              Plusem za to jest gładkość w piciu oraz niewyczuwalny alkohol zarówno w smaku jak w aromacie.
                              Jak na 22BLG wydaje się dość "rzadki"
                              Trzeba dokupić ze 2 sztuki i wsadzić za karę do piwnicy na rok/dwa
                              W tych pieniądzach mam lepsze portery
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Myszon007
                                Senior
                                • 02-2007
                                • 1208

                                Pojawił się w nowej puszce z datą 22.05.17. Jak komuś przeszkadzała nadmierna słodycz w poprzednich warkach, to będzie zadowolony - nowy wypust jest mocniej palony i wytrawny, słodycz delikatna. I oczywiście mocno alkoholowy, więc trzeba solidnie przeleżakować i będzie pycha.

                                No i co do wyglądu nowej puszki - dla mnie bomba, jest naprawdę elegancka (oczywiście jak na konserwę), dobra kolorystyka, wyeksponowane logo BŁ, no i napisali parę ciekawostek - m.in. wymieniono 4 słody użyte przy warzeniu i jest wzmianka o tym, że receptura PŁ ma swój początek w 1910 roku

                                fotka puszki
                                ♪♫

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎