Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    A ja z okazji nowego roku 2022 otworzyłem ostatnią posiadaną butelkę Portera Łódzkiego, którą dostałem parę lat temu od Kentakiego (dzięki!). By mieć pełnię smaku piję jako pierwsze całkowicie na trzeźwo, jako że wróciłem z roboty już 1.01.2022 około 0.30.
    W kuflu czarne ale przy szkle piękne ciemnobordowe refleksy. Jest klarowne choć wytrąciło się trochę drobniutkich białkowych drobinek.
    Piana brązowa, dość równomierna, przy normalnym nalewaniu (nie z góry) utworzyła się na 2 cm, znikła potem do obrączki przy szkle. Temperatura piwa około 14°C.
    Aromat słodko ciemnosłodowy, karmelowość, czarny razowy chleb, przejrzałe wiśnie w likierze - zachwyca pełnią, można wąchać godzinami gdyby język nie uciekał do próbowania
    A w smaku aksamitnie gładkie, ułożone przez lata. Jest nuta karmelowa oraz razowca lecz niższa niż w aromacie, bardziej czekoladki takie na 40% kakao z czarną wiśnią w środku, ciut praliny, muśnięte lekką alkoholową nutą absolutnie nie ostrą, raczej taką jak ma wino Porto (jedyne jakie lubię).
    Wysycenie niskie i tak ma być - idealne.
    Nie mogłem lepiej zacząć 2022-goWspominam gdy regularnie kursowało się z dużymi plecakami do sklepu firmowego na Północnej w Łodzi i zwoziło butelek ile dało się unieść. To był dłuuugo najlepszy polski porter i dostępny z Warszawy 1,5 godziny jazdy pociągiem. Żywiecki dorwany od wielkiego dzwonu na wyjazdach w Beskidach jednak tak wybornie nie smakował. Warszawski z Grzybowskiej był do dorwania niby łatwiej ale sprawiał wrażenie zbyt świeżego i nieułożonego gdy się go kupowało w okienku przy browarze (oczywiście "po znajomości").

    Cudowne piwo wypiłem, szkoda że Browary Łódzkie zaprzepaściły swoją sztandarową markę Nigdy już nie kupiłem tego piwa gdy zaczęli rozlewać do puszek, jedynie gdy Piwoteka wymusiła na browarze nalewanie do kegów, piłem jeszcze u nich w pubie w Łodzi. No ale to już też ładnych parę lat temu, a sądząc po wpisach powyżej ta jakość "to se už nevratí".
    Jedyna nadzieja, że Kentaki ma jeszcze coś ze starych warek u siebie zabunkrowane

    Wrzucam fotki z dzisiejszej degustacji. Czy ktoś się orientuje w ówczesnej metodzie datowania w BŁ? Bo ja nie pamiętam. Czy datę na kontrze należy czytać 08.10.2009, czy 09.10.2008?

    Click image for larger version

Name:	DSC04894.JPG
Views:	306
Size:	51,3 KB
ID:	2322979Click image for larger version

Name:	DSC04895.JPG
Views:	299
Size:	63,1 KB
ID:	2322980Click image for larger version

Name:	DSC04896.JPG
Views:	295
Size:	58,3 KB
ID:	2322981

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi

      Wrzucam fotki z dzisiejszej degustacji. Czy ktoś się orientuje w ówczesnej metodzie datowania w BŁ? Bo ja nie pamiętam. Czy datę na kontrze należy czytać 08.10.2009, czy 09.10.2008?

      08.10.2009 ale i tak gratulacje

      tu dowód:

      Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)


      Ciekawe czy Pancernik nadal garażuje swój egzemplarz?

      Zdrówka i dobrego piwa w Nowym Roku

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4568

        O widzisz - i wyjaśnione Zdrowego 2022-go i abyśmy w tym roku mieli takie sztosy do spijania

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9733

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

          Ciekawe czy Pancernik nadal garażuje swój egzemplarz?
          Miło, że o mnie pamiętacie, Panowie.
          Ja pijam również piwa puszkowe, mam zadołowanych parę łódzkich porterów, ale ten ostatni butelkowy wypiłem chyba z sześć-siedem lat temu.
          Teraz, po powrocie z wyjazdu sylwestrowego chyba zrobię sobie detoks, więc mocne piwa, a zwłaszcza portery, muszą poczekać .
          Najlepszego, nie tylko piwnego, roku!!!


          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi

            08.10.2009
            A ja z tą datą mam jeszcze 2 butelki zabunkrowane w piwnicy. Poczekam jeszcze z degustacją.
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • darekd
              PremiumUżytkownik
              • 02-2003
              • 12202

              Obu kolegom życzę wytrwałości

              Comment

              • Krakus
                Senior
                • 04-2007
                • 171

                Smaka narobiliście tymi porterami...

                Comment

                • kentaki
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 452

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jedyna nadzieja, że Kentaki ma jeszcze coś ze starych warek u siebie zabunkrowane
                  Tak mam jeszcze coś w piwniczce i nie tylko z BŁ Pozdrawiam i do zobaczyska

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎