Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Książęce Jasne Ryżowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
    (...)

    Chodzi o szeroką dostępność w miarę pijalnego koncerniaka z jakimkolwiek smakiem.
    Czeskich dziesiątek nie ma każdym społem czy tesco
    No to niestety pozostaje wyłącznie Porter z Cieszyna

    Comment

    • ender140
      Senior
      • 11-2010
      • 107

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
      Nie ukrywam że czerpię niezwykłą przyjemność z poznawania kolejnych fascynujących argumentów przemawiających za wybitną klasą tego prawie piwa. Sporo się już tego naczytałem i nasłuchałem ale ciągle jestem zaskakiwany i liczę na więcej. Piszcie czemu Jasne Ryżowe jest takie dobre.
      Nikt nie twierdzi, że jest wybitne. I nie ma tu żadnej filozofii czy wielkich argumentów. Smakuje nam i tyle. Skoro Tobie nie, rozumiemy, ale po co ta krucjata? Ja nienawidzę piw "dymionych", ale nie będę pisał, że to gówno, jak ktoś to lubi.

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
        Mi cały czas chodzi w tym piwie o szeroką dostępność w miarę pijalnego koncerniaka z jakimkolwiek smakiem.
        No to czekamy, aż taki w Polsce powstanie.

        Comment

        • Jimmy_jb
          • 11-2005
          • 911

          Mikko uwierz mi - rozrywek nigdy za wiele. Wolę mieć ich za dużo niż za mało. Powód do radości można znaleźć wszędzie - to zależy od nastawienia do życia i pewnego dystansu do siebie.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ender140 Wyświetlenie odpowiedzi
          Nikt nie twierdzi, że jest wybitne. I nie ma tu żadnej filozofii czy wielkich argumentów. Smakuje nam i tyle. Skoro Tobie nie, rozumiemy, ale po co ta krucjata? Ja nienawidzę piw "dymionych", ale nie będę pisał, że to gówno, jak ktoś to lubi.
          Oj tu się nie zgodzę. Zajrzyj na kilka blogów o piwie a zobaczysz oceny rzędu 80%, wyższe od wielu naprawdę dobrych piw. "Gówno" i "szambo" było użyte w odniesieniu do jakości koncernówek w porównaniu do prawdziwego piwa. Jak ktoś nie zrozumiał to trudno, przepraszam. Natomiast co do "krucjaty" to odnoszę wrażenie że parę innych osób prowadzi podobną do mojej tylko że o przeciwnym zwrocie - oni mogą a ja nie? Przecież musi być jakaś równowaga w przyrodzie.
          Co do tego że komuś smakuje to ok, pokaż mi gdzie zabroniłem komukolwiek to smakować. Ale co innego subiektywne odczucie smaku a co innego absolutna bezrefleksyjna bezkrytyczność i brak obiektywnego odniesienia przedmiotu oceny do innych, konkurencyjnych produktów. Trzeba się trochę znać żeby coś oceniać. Inaczej ocena będzie błędna.
          Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
            No to niestety pozostaje wyłącznie Porter z Cieszyna
            no to fakt, jedyne masowo dostępne piwo nie dla mas,

            ,ale wypić dwa porterki pod parasolem w upalne popołudnie to istne samobójstwo:]

            Trzeba się trochę znać żeby coś oceniać
            dlatego "nieARTomatuję" swoich wypitych piw
            Last edited by dlugas; 05-08-2013, 10:52.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • gregorez
              Junior
              • 10-2007
              • 21

              Dobrze powiedziane "trzeba się trochę znać". Czemu my Polacy jeszcze nie władamy światem, każdy tu się świetnie na czymś zna. Uważam że jesteśmy narodem ekspertów i nie daj Boże aby ktoś podważał naszą fachowość w danej dziedzinie.
              Last edited by gregorez; 05-08-2013, 17:40.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23809

                Jeśli ktoś będzie chciał coś napisać konkretnego - proszę o PW. Póki co temat zamykam, bo nie umiecie dostosować się do zasad.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: słomka, klarowne [3.5]
                  Piana: dość intensywna, ale szybko mizernieje nie brudząc szkła [3.5]
                  Zapach: kwaskowy, kapusty kiszonej, odrobinę owocowy, lekki słód, chmielu brak [2.5]
                  Smak: kwasek, lekki słód, lekki ryż, niezły posmak cytrusowo-goryczkowo-ziołowy [3.5]
                  Wysycenie: duże, niepotrzebnie [3.5]
                  Opakowanie: niezła estetyka, skład, ekstrakt, ale temperatura serwowania to zupełna kpina (1-4 st) [4]
                  Uwagi: niezłe

                  Moja ocena: [3.175]
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    Nie było tego piwa u mnie w mieście już od dawna, pewnie w innych rejonach Polski też.
                    A jest to obok Brackiego i Żywiec Porter najlepsze piwo koncernowe.
                    Dziś pachnie tak samo jak kiedyś, przyjemnym chmielem.
                    Trochę mniej gazu.
                    W smaku aksamitna, przyjemna goryczka. Trochę więcej tu posmaków od słodu niż wcześniej.
                    Piwo trochę pogorszyło się, ale w dalszym ciągu, jak na koncern, jest świetne.
                    Moje piwo jest z datą do 20.08.2014.

                    Comment

                    • kurgan
                      Gość
                      • 04-2004
                      • 315

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie było tego piwa u mnie w mieście już od dawna, pewnie w innych rejonach Polski też.
                      ogary poszły w las...

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        Czy to piwo aktualnie jest w sprzedaży?

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czy to piwo aktualnie jest w sprzedaży?
                          Jest. Skoro u mnie jest, to znaczy, że wszędzie jest.
                          Jednak na początku roku, to piwo było niedostępne.
                          Po prostu poczekali na wiosnę ( słusznie) i teraz można pić jedno z lepszych koncernowych piw.

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Blade, klarowne (ale nie idealnie!), acz widziałem już "bledsze" piwo ryżowe. [5]
                            Piana: Raczej średnio niż drobnopęcherzykowa. Biała, średnio-wysoka, acz dosyć trwała, redukuje się niespiesznie do grubego kożucha. Oblepia ścianki. [4]
                            Zapach: Zaraz po otwarciu w nozdrza uderza aromat chmielu, jednak ulatnia się on bardzo szybko. Słodowość niewyczuwalna, za to czuję lekką... Cytrusowość. [3]
                            Smak: Zapamiętałem to piwo jako gorsze; tym milsze zaskoczenie. Piwo jest wprawdzie wodniste i mało intensywne w smaku, ale za to dobrze gasi pragnienie. Lekki kwasek, do tego delikatna goryczka. I znowu czuję cytrusy! [3.5]
                            Wysycenie: Aż zdziwiony jestem, bo nie mam nic do zarzucenia. [5]
                            Opakowanie: Seria Książęce jest ładnie opakowana, a ilość informacji jak na koncern jest spora. [4.5]
                            Uwagi: Kurka, rok temu psioczyłem na to piwo, a teraz uważam je za nawet niezłe. Polepszyli recepturę czy moje sekciarstwo trochę zelżało?

                            A, i udało mi się je dostać dopiero w siódmym z rzędu sklepie spożywczym. Co się nalatałem, to moje.

                            Moja ocena: [3.575]
                            Last edited by WojciechT; 07-05-2014, 20:05.

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              Kurka, jestem w połowie tego piwa (porównuję je z ukraińskim piwem ryżowym) i powinienem mu podnieść ocenę za aromat. Wprawdzie spożywałem je w temperaturze wyższej, niż zalecane 1-4 st. C, ale dopiero po osiągnięciu temperatury zbliżonej do pokojowej okazało się, że to piwo pachnie niemalże jak Das Ipa albo któreś z pitych przeze mnie piw z nowofalowymi chmielami niemieckimi! Mniej intensywnie, ale jednak. I jego smak także się poprawia. Albo to przez porównanie ze zbyt słodkim "Ukraińcem", albo faktycznie oto mam trzecie, po Książęcym Ciemnym Łagodnym i jednym z Okocimiów, ulubione piwo koncernowe.
                              Last edited by WojciechT; 07-05-2014, 20:18.

                              Comment

                              • kurgan
                                Gość
                                • 04-2004
                                • 315

                                W tym roku piwo można sobie podarować, jeśli kiedyś coś w nim było to dziś ulecialo, ale chmielowe sezonowe całkiem, calkiem

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎