Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Chmielowy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, w kierunku bladego... [3.5]
    Piana: Biała, drobna, sztywna i wysoka. [4.5]
    Zapach: Wbrew nazwie zdecydowanie słodowo-chlebowy, ale przyjemny . [3.5]
    Smak: Lekki kwasek, słaby chmiel, bardziej wyczuwalna lekko tępawa słodowość, wrażenie pewnej wodnistości... [3]
    Wysycenie: Dość wysokie, OK. [4]
    Opakowanie: Bączek, kapsel dla piwa, z jednej strony estetyczne, ale z drugiej takie jakieś marketowe. [3.5]
    Uwagi: Baaaardzo dawno nie oceniałem piwa w czasie rzeczywistym...
    Być może moja ocena jest nieco zaniżona, ponieważ po pierwsze primo - spędziłem dziś popołudnie w Chmielarni, spożywając różniste smakołyki, a po drugie - oglądam mecz "o pietruszkę" w Lidze Światowej w sito z Bułgarią... .

    Moja ocena: [3.425]

    Comment

    • Jimmy_jb
      • 11-2005
      • 911

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny wpadający w słomkowy, odpowiedni do ekstraktu. [5]
      Piana: Dość szybko opada do małego kożuszka a szkoda bo z początku gęsta i obfita. [3.5]
      Zapach: Dość lekki ale przyjemny. Balans między słodem a chmielem, wyczuwalny lekki aromat trawiasty/ziołowy. [4]
      Smak: Średnio intensywny, raczej słodowy ale goryczka dużo wyraźniejsza niż w Naturalnym, brak też silnej kwaskowatości. Piwo orzeźwiające, średnio pełne w smaku i bez dziwnych obcych posmaków. [4]
      Wysycenie: Dość wysokie, dobrze pasuje do tego piwa. [5]
      Opakowanie: Wszystkie informacje są podane, kolorystyka złocisto - zielona z akcentami brązowymi. Ładne i stonowane. [4.5]
      Uwagi: Taka krajowa wersja niemieckiego pilsa - mniej nachmielone, mniej goryczki i mniej pełne w smaku. Gdyby Amber poszedł trochę dalej to stworzyłby piwo bardzo dobre a tak jest "zaledwie" dobry+. Bardzo dobre piwo na lato, w swojej kategorii cenowej stanowczo na podium.

      Moja ocena: [4.075]
      Last edited by Jimmy_jb; 29-07-2013, 21:23.
      Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6136

        #18
        Muszę jeszcze raz spróbować... jakieś kwaśne mi się trafiło...

        A puszka wygląda tak:
        Attached Files

        Comment

        • Bartek_B5
          Junior
          • 05-2013
          • 1

          #19
          A dla mnie to piwo nie zasługuje na tą nazwę

          Comment

          • filipgun
            Member
            • 03-2012
            • 99

            #20
            Mi smakuje. Na szczęście jeszcze nie trafiłem żadnej skwaśniałej partii. Odkąd pojawiło się na rynku piję dosyć regularnie (w miarę jak jestem na weekend po słoiki ) i muszę przyznać, że w swoim segmencie cenowym piwo jest rewelacyjne, pomimo słabej piany

            Comment

            • rysioz
              Senior
              • 10-2007
              • 144

              #21
              Fajne lekkie piwo na ciepłe dni, smakowało ( a może tak pić mi się chciało ? )
              Ale 3+ spokojnie

              Comment

              • bury_wilk
                Senior
                • 01-2004
                • 2655

                #22
                Na wakacje sprawdza się idealnie. Moim zdaniem znacznie lepsze od Naturalnego i generalnie w tym przedziale cenowym zdecydowanie w czubie. Mogłoby być tego chmielu ciut więcej, ale co tam

                Lubię kiedy się zieleni
                Lubię jak się piwo pieni...

                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo blady, zmętnienia brak. [4]
                  Piana: Zaskakująco duża i dosyć trwała. [4.5]
                  Zapach: Niezbyt intenstywny, trawiasto-słodowy. Lekko skarpetkowy. [2.5]
                  Smak: Smak taki jak zapach - bardzo słaby, lekko zatęchła goryczka, delikatny kwasek i woda. Jakbym pił koncerniaka. [2.5]
                  Wysycenie: Trochę zapychające. [4]
                  Opakowanie: Bączek 0,33 l. Kolorystyka średnio mi odpowiada, obowiązkowe szyszki chmielu itd. Poprawne aż do bólu, czyli nudne. [4]
                  Uwagi: Dużo nie oczekiwałem, więc się nie zawiodłem.

                  Moja ocena: [2.925]

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #24
                    Chmiel w tym piwie chyba trafił w całości na etykietę. Na początku kwaskowe, po ogrzaniu słodowo-słodkawe, nic więcej nie jestem w stanie o tym piwie powiedzieć i nawet nie chce mi się w nim grzebać głębiej, bo to będzie szukanie nanocząsteczek smaku. Panowie, jak się robi piwo o nazwie "Chmielowy", to trzeba mieć jaja i sypnąć, a nie ściubolić.

                    Bo do pilsa w ogóle trzeba mieć jaja.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6136

                      #25
                      No i spróbowałem w wersji bączek...

                      Nic wiele więcej pozytywnego się powiedzieć nie da...

                      Chmielu mało.. piwo jest słodowe... z nijaką goryczką w połączeniu z czymś kwaśnawym...

                      Jak to mówią niektórzy... z musu "obleci"....
                      Last edited by Javox; 27-08-2013, 22:50.

                      Comment

                      • Boniu
                        Junior
                        • 09-2013
                        • 18

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [4]
                        Piana: Średnia, ale niestety szybko opada i nie zdobi szkła zbyt mocno. [2.5]
                        Zapach: Zdecydowanie słodowy z delikatną nutą ziół, chmiel praktycznie niewyczuwalny. [2.5]
                        Smak: Wytrawny i słodowy, goryczka bardzo słabo wyczuwalna, w ustach nie zostaje nic na dłużej. Odrobinę kwasowe. [2.5]
                        Wysycenie: Średniawe, jak dla mnie może być. [5]
                        Opakowanie: Schludne i przejrzyste, szału nie robi ale i nie odstrasza. Bączek. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.775]
                        It's a god damn shame, when a grown ass mayne complains about the pain that he had to maintain,
                        when all he had to do is use his brain and make a change, thats a god damn shame.

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnozłoty, klarowny, nawet z lekkim błyskiem. [4.5]
                          Piana: Ładna, dość intensywna, trawała i osadzająca się na ściankach. [4]
                          Zapach: Chmielowo-ziołowy, lekko pokrzywowy, Dość ostry, ale jednak przyjemny. [4]
                          Smak: Słodowość średniej pełni, przechodzi dość szybko w ciekawą, rozbudowaną goryczkę o ziołowym, lekko nawet cytrusowym charakterze. Smaczne. [4]
                          Wysycenie: Akuratne. [4.5]
                          Opakowanie: Wszystkie potrzebne informacje. Estetycznie OK, chociaż owe chmielowe esy-floresy nie rzucają na kolana... [3.5]
                          Uwagi: Będę wracał prawdopodobnie.

                          Moja ocena: [4.025]
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • Dragonfirer
                            Junior
                            • 05-2010
                            • 5

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Słomkowy, klarowny. [5]
                            Piana: Średnio pęcherzykowa - opada bardzo szybko do cienkiego kożuszka i po chwili znika. Nie oblepia szkła. [3]
                            Zapach: W smaku dużo słodowości z prawie niewyczuwalnymi aromatami chmielu. [2]
                            Smak: Mniej słodu niż w innych lagerach, natomiast dalej jest to dominujący smak. Chmiel występuje tylko po przełknięciu, i nie jestem pewien czy nie wynika on z tego, iż sugeruję się nazwą samego piwa... [2]
                            Wysycenie: Piwo bardzo nasycone, czuć szczypanie na języku. [3]
                            Opakowanie: Puszka w stylu Ambera, nic specjalnego, choć nie ma się do czego przyczepić. [4]
                            Uwagi: Piwo bardzo nijakie, płaskie. Chmiel występuje tylko na opakowaniu. Zdecydowanie odradzam - szkoda kasy.

                            Moja ocena: [2.4]

                            Comment

                            • Czapayew
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1966

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomka, nawet dość jasna, klarowna. [3.5]
                              Piana: Na początku dość obfita, gruboziarnista i nietrwała. [2.5]
                              Zapach: Lekkie chmielowe nuty, dość słabe jak na piwo mieniące się "chmielowym" [2.5]
                              Smak: Rozczarowanie - słabe chmielenie, ledwo zauważalna goryczka, co gorsza - piwo jest słodkawe. [2]
                              Wysycenie: Na początku piwo intensywnie gazuje, potem jednak jest słabo - nieliczne bąble wędrują ku górze. [3]
                              Opakowanie: Podobny do "Ambera Naturalnego", przy czym złoty podkład kiepsko wpływa na czytelność. [3.5]
                              Uwagi: Zakupione w spożywczaku na katowickim Dębie. Piwo rozczarowało, nie będę powtarzał.

                              Moja ocena: [2.425]
                              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                              www.zamkoszlaki.com
                              www.piwnekapsle.net

                              Comment

                              • Lubinski
                                Junior
                                • 10-2013
                                • 23

                                #30
                                Cześć, wybaczcie że nie recenzja tylko pytanie. Byłem w markecie sieci Lewiatan. Mają oni kilka piw z Amber no i myślałem że kupie Chmielowego, nie ukrywam że głównie chodziło mi o butelki niż o samą zawartość. Ale patrze na półki a tam Pirackie. No i ok. rozumiem że w magazynach było i wystawili ważność do kwietnia tego roku. Ale w takim razie kiedy wpadnie Chmielowy, wie ktoś coś może na ten temat ? Zastąpili tego pirackiego już przecież kawałek czasu temu. A tu pupa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎