Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pavlo11111
    Member
    • 11-2014
    • 78

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasno bursztynowe; prawie klarowne [4.5]
    Piana: Średnio obfita i średnio trwała; łatwa do pobudzenia [4]
    Zapach: Słodkie owoce tropikalne, lekkie cytrusy; niestety trzeba odjąć pół punktu za lekko mleczne nuty w tej warce [4]
    Smak: Owocowo-karmelowy. Przyjemna średnia goryczka, całość dobrze pijalna i orzeźwiająca [4.5]
    Wysycenie: Bez zarzutu [5]
    Opakowanie: Nie porywa ale też nie odrzuca [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.275]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      Kryzys właściwie dalej trwa, ale W41 z datą do 7.10.15 daje powód do nadziei.
      Zapach znów słaby, mało wyczuwalny. Masło połączone z grejpfrutem to doprawdy nic ciekawego. Iglaków nie ma.
      Ta nadzieja to smak. Piwo już bardziej goryczkowe, bez karmelu, jednak goryczka za krótka. Ściąga wprawdzie na końce ust, ale krótko. Goryczka jest cytrusowa, pestkowa, brakuje mi mazurskiego lasu i żywicy.

      W41 niczym nie przypomina pierwszej warki. Tamta była maksymalnie zmętniona jak parę innych warek, ale nie o to chodzi. Chodzi mi o to, żeby to piwo pachniało jak wcześniej sosną z dodatkiem grejpfruta, a w smaku miało o te 20 IBU więcej niż dziś wyczuwam.

      Comment

      • jerzdna
        Senior
        • 07-2014
        • 240

        Warka 42, do 17.10 wypita przed chwilą. Jest b.dobrze Aromat może nie aż tak intensywny jak w najlepszych wypustach ale jest i żywica, są cytrusy a po chwili nawet tropiki W smaku solidnie słodowa z wyraźnym karmelem ale i mocną, cytrusową goryczką. Brać warkę nr 42
        Last edited by jerzdna; 29-07-2015, 20:30.

        Comment

        • ardek
          Member
          • 07-2015
          • 49

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemny bursztyn [5]
          Piana: Gęsta, średniopęcherzykowa, ładnie oblepia szkło, w miarę trwała [4.5]
          Zapach: Cytrusy, żywica [5]
          Smak: Cytrusy, przyjemnie słodkie z obecną jednocześnie intensywną, genialną goryczką. Coś pięknego. [5]
          Wysycenie: W sam raz. [5]
          Opakowanie: Spokomożebyć. [5]
          Uwagi: Da się bardziej amerykańsko?

          Moja ocena: [4.95]

          Comment

          • KobiNalewka
            Senior
            • 05-2012
            • 286

            Ardku jaka warka?

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              Barwa bursztynowa, lekko zmętniona jak na nieutrwalone piwo przystało. Piana jasna obfita, opadła z czasem, tworząc wyraźny ślad na szkle.
              Aromat chmielowy, cytrusowy, owoców tropikalnych z odrobiną żywiczki. W smaku intensywna chmielowa goryczka kontrowana jest przez słody. Ta balansuje pomiędzy iglakami i grejpfrutem a owocami. Są też lekko słodkawe słody, stanowiące podbudowę do mocnej goryczki.
              Piwo mimo sporej dawki alkoholu, ekstraktu, chmieli (ok. 85 IBU) pijalność piwa jest wysoka.

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzdna Wyświetlenie odpowiedzi
                Warka 42, do 17.10 wypita przed chwilą. Jest b.dobrze Aromat może nie aż tak intensywny jak w najlepszych wypustach ale jest i żywica, są cytrusy a po chwili nawet tropiki W smaku solidnie słodowa z wyraźnym karmelem ale i mocną, cytrusową goryczką. Brać warkę nr 42
                Właściwie się zgadzam. Szkoda, że znów zapach słaby, czyli jest stagnacja.
                Kolega Ardek, przy okazji, mógłby podać konkretną warkę, bo ocenił to piwo bardzo wysoko, podobnie jak ja warki dużo wcześniejsze.

                Comment

                • WRoMAN
                  Junior
                  • 06-2015
                  • 21

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Lekko zmętniony ciemny bursztyn [4.5]
                  Piana: Solidna piana, drobnopęcherzykowa, co prawda dość szybko opada, ale wzoru, jaki pozostawia na szkle, dawno nie widziałem! [4.5]
                  Zapach: Intensywne cytrusy, nuty tropikalne, słodko. [4]
                  Smak: Jest słodko, a jednocześnie pojawia się fajna goryczka. Jak w zapachu - nuty cytrusowe, tropikalne, grejpfrut. Goryczka jest, ale nie dominuje [4]
                  Wysycenie: Świetnie się pije! [5]
                  Opakowanie: Pomimo ciekawej historii na kontr-etykiecie, ta wygląda tak samo jak większość produkcji Kormorana. Przydałoby się więcej polotu, więcej ognia w iście amerykańskim stylu. To po 1.
                  Po 2. Kontr-etykieta przyklejona krzywo
                  Po 3. Skład - mało konkretów odnośnie słodów, drożdży. Dobre info natomiast jeśli chodzi o chmiele.
                  Po 4. Brak info nt. IBU.
                  Po 5. Ładna, zdobiona butelka.
                  Po 6. Faktycznie fajny kapsel
                  Po 7. Etykieta, pomimo krzywego "tyłu" jest estetyczna, porządna, podoba się. [4]
                  Uwagi: Warka W40. Data 29.09.2015

                  Moja ocena: [4.125]

                  Comment

                  • SirBartBart
                    Member
                    • 05-2014
                    • 33

                    Warka 29.09 jest jedną z tych, w których Kormoran AIPA jest najlepszą AIPĄ w Polsce. Cudowny aromat sosnowo-owoców tropikalnych, przyjemna słodycz i bardzo wyraźna, szlachetna, grejpfrutowa goryczka. Cheers!

                    Comment

                    • Piclown
                      Member
                      • 07-2015
                      • 61

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy. Piwo leciutko mętne. [5]
                      Piana: Bardzo jasno kremowa czy - jak to się mówi w fachowych kręgach - złamana biel . Niezbyt trwała, chociaż początek obiecujący i wyglądała apetycznie. Coś tam jednak do końca spożycia po wierzchu pływało i lacing również obecny. [3.5]
                      Zapach: Obezwładniający. Żywiczny, owocowy, cytrusowy, chmielowy. Słodka pomarańcza. Świeży. Po prostu alfa i omega. Padłem. [5]
                      Smak: To samo co w zapachu . Pełne piwo o mocnej, długotrwałej goryczy z grapefruita. Również słodkie, owocowe. Alkohol niewyczuwalny. Jeszcze godzinę po spożyciu w ustach czuć owocową słodycz i chmielową gorycz w idealnej harmonii. Właściwie jednym zdaniem: niebo w gębie.

                      Zwykle łatwiej opisywać piwa słabe, bo epitety same cisną się pod pod palce. W przypadku dobrych piw chciałoby się pisać, a nie ma o czym. Są po prostu świetne i kropka. I takie też jest AIPA z Kormorana. Bardzo smaczne piwo. [5]
                      Wysycenie: Średnie, lekko szczypiące. Bardzo tu pasuje. [4]
                      Opakowanie: Dedykowana, tłoczona bezzwrotna butelka i równie dedykowany kapsel, w pełnym kolorze . Etykieta przyjemna dla oka z chłopkiem trzymającym kufel w jednej ręce i mapą w drugiej. Niby, że podróżnik. To mi średnio pasuje, ten obieżyświat.
                      Za to na kontrze jakaś opowiastka i komplet informacji o składnikach piwa, o piwie.
                      Całościowo przyjemne w odbiorze. [4]
                      Uwagi: Nie ma co się rozpisywać. Takie piwa chcę pić. Trafia do ulubionych.

                      Warka 03.11.2015/W43.

                      Moja ocena: [4.75]

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bursztyn, klarowne [5]
                        Piana: średnia, drobnopęcherzykowa, dość trwała, łatwa do pobudzenia [4.5]
                        Zapach: cytrusowe, iglaste, żywiczne. egzotyczne owoce, mniej intensywny w porównaniu do wcześniejszych warek [4]
                        Smak: karmel, cytrusy, średniowysoka goryczka [4.5]
                        Wysycenie: średnie, idealne [5]
                        Opakowanie: to co mnie interesuje znalazłem na etykiecie, cała seria wygląda tak samo przez co można się pomylić(raz kupiłem witbier'a przez pomyłkę). [3.5]
                        Uwagi: 17.10.2015/W42. Całkiem przyzwoicie, choć pamiętam że w warce 2x był intensywniejszy aromat.

                        Moja ocena: [4.325]

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          W45 z datą do 16.11.2015 jest tylko dobre.
                          Coraz bardziej tęsknię do tych bardziej żywicznych, o dziwo bardziej orzeźwiających warek, bo niby tylko Citra i Cascade orzeźwia.
                          Orzeźwiać może również Chinook, którego tu pożałowali na smak, o aromacie nie wspomnę.
                          Aromat to tragedia.
                          W smaku lepiej, goryczka pestkowa, grejpfrutowa. Solidna podbudowa słodowa, ale gdzie są iglaki? U mnie na Mazurach za oknem.

                          Już nie zagłosuję na forum na to piwo jako piwo roku. Za dużo przeciętnych warek.

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            Znów muszę się odezwać, tym bardziej, że jest spora różnica.
                            Zapach delikatny, czyli nie jak wcześniej. przeważa grejpfrut, żywica słabiutka.
                            W smaku już jest piękna żywiczna goryczka, która zdecydowanie dominuje. Podbudowa słodowa jest za mała, ale nie płaczę>

                            Pięknie goryczkowe piwo. Warka 46 z datą do 30.11.

                            Jeśli znajdziecie w sklepie warkę 45 i 46 to zdecydowanie kupujcie i pijcie tę drugą.

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              W48 z datą do 22.12.2015.

                              W zapachu lepsza od W45 i W46, ale trochę gorsza od W47. Ogólnie znów słabo, karmel zastępuje żywicę.
                              W smaku niestety gorzej od W45 i W 47. Smakuje podobnie jak niektóre warki Ataku Chmielu. Dużo tu karmelu. Goryczka jest owszem spora, ale wcześniej ona pięknie orzeźwiała poczynając lekkim cytrusem a kończąc solidnym iglakiem.
                              Z ostatnich warek polecam W46, szczególnie w smaku.

                              Comment

                              • Nietoperz23
                                Member
                                • 09-2015
                                • 44

                                Warka 43, termin 03.11.2015, temperatura bliska pokojowej (lekko schłodzone)
                                Kolor: Lekko zmętniony (chmielenie na zimno), dobrze zaparzona herbata, h
                                Piana: Drobnopęcherzykowa, ładnie oblepiająca, w temperaturze pokojowej dosyć łatwa do uzyskania, dosyć wysoka, po opadnięciu przyjemny oblepiający korzuszek, kolor - złamana biel
                                Zapach:Po otwarciu cytrusy, lekkie mango, wyraźna żywica, po ogrzaniu żywica zanika na rzecz tropików, delikatne przebitki karmelu
                                Smak:Cytrusy z przyjemną kontrą karmelową słodową, przyjemna, średniowysoka lekko ściągająca goryczka, w ustach zostaje cytrusowy posmak i wyraźna długa grejpfrutowa goryczka
                                Wysycenie: Średnie, bardzo dobrze pasujące do piwa

                                Polecam, łatwo dostępne, przyjemne piwko na wieczór

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎