Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szostepiwo Wyświetlenie odpowiedzi
    Otóż to, mądrego to i posłuchać fajno!!!!
    Dzięki, chciałem tylko stwierdzić swoje niezrozumienie z ludem pracującym miast i wsi, który po raz drugi wybrał cytrusy, a nie piwo.
    Rok temu głosowałem na Imperium Atakuje, a wygrało Rowing Jack.
    W tym roku głosowałem na Kormoran AIPA , a wygrał cytrusowy Ciechan.
    Czy to jest forum o sokach z grejpfruta, czy o piwie?!

    Comment

    • CyboRKg
      Senior
      • 04-2010
      • 593

      Chyba mamy podobny smak...
      "Jedno pivo ne vadi!"
      "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

      Comment

      • yoda79
        Senior
        • 01-2013
        • 861

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
        Dzięki, chciałem tylko stwierdzić swoje niezrozumienie z ludem pracującym miast i wsi, który po raz drugi wybrał cytrusy, a nie piwo.
        Rok temu głosowałem na Imperium Atakuje, a wygrało Rowing Jack.
        W tym roku głosowałem na Kormoran AIPA , a wygrał cytrusowy Ciechan.
        Czy to jest forum o sokach z grejpfruta, czy o piwie?!
        Jakże bliska mi ta filozofia
        Ja z kolei za dużo perfum wyczuwam w Ciechanie, najlepsze AIPA to wg mnie Kormoran. Piwo a nie perfumy.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          To pewne. W Polsce nigdy nie jest dobrze. Wypijcie piwo za to, że macie takie problemy.

          Comment

          • Livres
            Senior
            • 04-2012
            • 324

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
            Dzięki, chciałem tylko stwierdzić swoje niezrozumienie z ludem pracującym miast i wsi, który po raz drugi wybrał cytrusy, a nie piwo.
            Rok temu głosowałem na Imperium Atakuje, a wygrało Rowing Jack.
            W tym roku głosowałem na Kormoran AIPA , a wygrał cytrusowy Ciechan.
            Czy to jest forum o sokach z grejpfruta, czy o piwie?!
            Odbijając piłeczkę, gdyby wygrały Imperium i Kormoran AIPA równie dobrze można by zapytać - czy to forum fanów iglaków, czy piwa?!

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Livres Wyświetlenie odpowiedzi
              Odbijając piłeczkę, gdyby wygrały Imperium i Kormoran AIPA równie dobrze można by zapytać - czy to forum fanów iglaków, czy piwa?!
              Może trochę za ostro pojechałem ... przepraszam
              Trzeba jednak stwierdzić fakt, że ludzie lubią piwa o charakterze cytrusowym, podobnie jak ja lubię iglaki. Każdy ma prawo mieć swój gust, oczywiście.

              Mam tylko jedno pytanie: gdyby tak Kormoran uwarzył w tym roku Grejpfrut w Piwie, to czy wygrałby w kategorii piwo roku 2014?
              Zachęcam browarników z Olsztyna do uwarzenia takiego piwa, przecież podobne piwa z owocami już mają

              Comment

              • Firaxis
                Member
                • 05-2009
                • 36

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztynowy, klarowny [4.5]
                Piana: ladna, malopecherzykowa, utrzymuje sie prawie do samego konaca, ladnie oblepia szklo [4.5]
                Zapach: delikatny, cytrusowo-zywiczny [3.5]
                Smak: slodowy, delikatne cytrusy, dominujaca goryczka ale niezbyt mocna, swietnie sie pije [4.5]
                Wysycenie: wystarczajace [4.5]
                Opakowanie: do pelni szczescia brakuje mi temperatury serwowania i szkla w jakim trzeba pic piwo [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.15]

                Comment

                • yoda79
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 861

                  Tak raczej niepoprawnie politycznie,ale wypiłem dzisiaj obie nowości z Artezana, Coffee Ale kolaborantów, Birbanta i wlaśnie Kormoran Aipa. I to ostatni piwo zdecydowanie najlepsze, aromat, zapach, smak (ale bez perfum), świetne, rewelacyjne piwo.

                  Comment

                  • domaluj
                    Senior
                    • 04-2012
                    • 303

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Tak raczej niepoprawnie politycznie,ale wypiłem dzisiaj obie nowości z Artezana, Coffee Ale kolaborantów, Birbanta i wlaśnie Kormoran Aipa. I to ostatni piwo zdecydowanie najlepsze, aromat, zapach, smak (ale bez perfum), świetne, rewelacyjne piwo.
                    jak najbardziej poprawne politycznie...
                    myślę jednak, że przy 5 piwie, to nawet tyskie wydałoby Ci się ambrozją
                    Chociaż podzielam Twój wybór.

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika domaluj Wyświetlenie odpowiedzi
                      jak najbardziej poprawne politycznie...
                      myślę jednak, że przy 5 piwie, to nawet tyskie wydałoby Ci się ambrozją
                      Chociaż podzielam Twój wybór.
                      No nie wiem, w piątek na imprezie podsunięto mi Kasztelana jako jakieś ósme czy dziewiąte piwo tego wieczoru, a i tak nie mogłem go zdzierżyć

                      Inna sprawa, że ciężko porównywać tak różne piwa, jak Kawkę i Kormoran AIPA. Chociaż i jego, i drugie to ptak

                      Comment

                      • gebruiker
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 187

                        Kormoran AIPA - jedno z najlepszych polskich AIPA jakie piłem, aromat i goryczka świetne, wyżej stawiam tylko ostatnie Saint No More, mam nadzieję, że chłopaki szybko postarają się wprowadzić je do regularnej oferty. Czekam też na nową warkę AIPA z Kormorana, bo jednak czas mu nie służy, aromat słabszy, nie to co kilka tygodni temu.

                        Comment

                        • Puszek_72
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 269

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemno bursztynowy, mętny z zawiesiną po chmieleniu na zimno [3.5]
                          Piana: Średnio trwała [4]
                          Zapach: Cytrusy, żywica średnio intensywny [4]
                          Smak: goryczka żywiczna zalegająca, trochę cytrusów grejpfrut [4]
                          Wysycenie: OK [4.5]
                          Opakowanie: Dopracowane opakowanie, pełna informacja [4.5]
                          Uwagi: Nie przekonało mnie to piwo do końca, niby ok ale coś brakuję

                          Moja ocena: [4.025]

                          Comment

                          • MarcinMarcin35
                            PiwBiz
                            • 02-2014
                            • 47

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztyn bałtycki [5]
                            Piana: gęsta,oblepia szkło [5]
                            Zapach: żywica,cytrusy [4.5]
                            Smak: żywiczny,cytrusowy,słodowy NIEBO W GĘBIE!!! [5]
                            Wysycenie: wystarczające [5]
                            Opakowanie: w stylu Kormorana,za dużo opisów tego podróżnika,za mało detali [4.5]
                            Uwagi: mimo,że piwo jest mega dobre cena ciut za wysoka

                            Moja ocena: [4.8]

                            Comment

                            • yassmen
                              Senior
                              • 11-2012
                              • 288

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemny bursztyn. Piękny pod światło. [5]
                              Piana: Drobnopęcherzykowa, delikatna, osiada na ściankach naczynia. Obecna do samego końca. [5]
                              Zapach: Żywica, cytrusy, dużo grapefruitów, słodowa podbudowa, balans niemal doskonały. [4.5]
                              Smak: Piwo jest tak ekstremalnie pijalne, że nawet nie zauważyłem, kiedy się skończyło. Dominuje grapefruitowa goryczka, ale jest też balsamiczna gładkość żywicy i słodowość. Niesamowite! Można się uzależnić. [5]
                              Wysycenie: Optymalne. [5]
                              Opakowanie: Dałbym maxa gdyby nie wysokiej klasy grafomania pt. dzień 37. Poza tym klasa - dedykowany kapsel i dokładne info o składzie. [4.5]
                              Uwagi: Piwo, które zasługuje na szczególną uwagę w kategorii ewolucja. Warki 1 i 2 nie zapamiętały mi się kompletnie, środkowe odpuściłem, natomiast 5 i - obecna 6 - są doskonałe. Wniosek z tego taki, że w Kormoranie warzą ludzie, którzy wyciągają wnioski, co wszystkim wychodzi na lepsze.

                              Moja ocena: [4.8]

                              Comment

                              • tristan_tzara
                                Senior
                                • 12-2007
                                • 1038

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Klarowny, jasny bursztyn. [5]
                                Piana: W miarę się pieni, czapa jest gęsta ale szybko opada do dosyć grubej warstwy i z czasem zanika. [4]
                                Zapach: Pięknie owocowy, przede wszystkim cytrusy, nutka kwiatowej słodyczy. [4.5]
                                Smak: Świeże grapefruty obrane ze skórek, wręcz czuć ich orzeźwiającą soczystość. Musnięcie iglaków, trochę słodkich owoców. Goryczka idealna na zwykłe sesyjne piwo, mocna ale nie męcząca, lekko i przyjemnie pozostająca w gardle. Kontra słodowa prawie nie istnieje, ale też ekstrakt nie duży, co uwydatnia chmiele. Może gdzieś w tle nuta karmelu albo to autosugestia [4.5]
                                Wysycenie: Trochę powyżej średniego. Idealnie. [5]
                                Opakowanie: Ładne, świetny kapsel, dużo info. Choć trochę nazbyt tradycyjnie. [4]
                                Uwagi: Chyba jedno z najlepszych AIPA w kraju. Piłem tylko pierwszą warkę, teraz postanowiłem dać drugą szansę. Jak wtedy jakoś mnie nie ruszyło, to teraz jestem zachwycony.

                                Moja ocena: [4.475]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎