Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Porter 22° (przed 2009)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • albeertos
    Senior
    • 10-2001
    • 2313

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos
    A może by tak mała presja na CO?
    Spodziewałem sie takiego obrotu sprawy i dlatego to napisałem

    Jakieś konkretne działania czy każdy na własną rękę?
    (_)>
    Nigdy się nie poddawaj!!!
    Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
    Lech jest tam gdzie jego wiara
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • cielak
      Senior
      • 03-2004
      • 2890

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
      Znany jest jakiś sensowny powód dlaczego poza znajomymi i krewnymi królika nikt w Polsce nie będzie mógł spróbować tego piwa z oficjalnych źródeł?
      Powód jest podobno jeden: Porter jest warzony wyłącznie dla pana Stawskiego i wyłącznie na rynek USA. Jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o kasę.
      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

      Comment

      • crizz
        ...
        • 02-2003
        • 1255

        #78
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
        [...]a teraz cisza bo będę degustował i oceniał.
        To jest sadyzm.

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19167

          #79
          mniam, mniam...

          od cielaka, thx!
          po gęstości w porównaniu np. do strzelca portera odnoszę wrażenie, że jest o mniejszej zawartości ekstraktu niż 22. zaw. alk. sugeruje, że nie mniej niż 18, ale czuć moc i tak.
          zapach: przy otwieraniu dość niezwykły jaki w porterze jeszcze nie czułem, taki trochę chlebkowy;
          kolor: ciemny, pod światło ciemna wiśnia;
          nagazowanie: jak najbardziej przyzwoite;
          piana: ok. 0.5 cm do końca, choć odnoszę wrażenie, że lany staropolski jest nie do pobicia;
          smak: jak wspominał cielak pośredni, chyba za mało karmelowych nut, czuć alk., ale nie ponad normę;
          moja ocena: -5
          niestety nie pamietam już smaku dawnego portera okocimskiego, ale napewno jest wart skosztowania.
          Last edited by e-prezes; 30-07-2005, 11:19.

          Comment

          • tutunia
            Member
            • 03-2003
            • 60

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
            Powód jest podobno jeden: Porter jest warzony wyłącznie dla pana Stawskiego i wyłącznie na rynek USA. Jak nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o kasę.
            na Kanadyjski też.

            Comment

            • albeertos
              Senior
              • 10-2001
              • 2313

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tutunia
              na Kanadyjski też.
              Marne to pocieszenie....

              A mam pytanie - czy O.K. Beer jest również warzone wyłącznie dla pana Stawskiego i wyłącznie na rynek USA? Bo jeśli tak to jest może szansa na portera, bo O.K. nieraz można w Poznaniu zauważyć.
              (_)>
              Nigdy się nie poddawaj!!!
              Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
              Lech jest tam gdzie jego wiara
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • cielak
                Senior
                • 03-2004
                • 2890

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika albeertos
                Marne to pocieszenie....

                A mam pytanie - czy O.K. Beer jest również warzone wyłącznie dla pana Stawskiego i wyłącznie na rynek USA? Bo jeśli tak to jest może szansa na portera, bo O.K. nieraz można w Poznaniu zauważyć.
                Jeśli można go kupic w Polsce, a w Krakowie jest go dostatek, to oznacza że nie tylko warzą go dla Stawskiego.(w przeciwieństwie do portera )
                zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #83
                  W sprawie portera okocimskiego koresponduję z jednym z pracowników działu marketingu w Carlsbergu.
                  Potwierdził, że piwo jest warzone, ale wyłącznie na eksport. Tłumaczył mi, że według nich w Polsce byłoby zbyt małe zapotrzebowanie. Aktualnie próbuję wyprowadzić go z błędu Jak będę wiedział coś więcej, to nie omieszkam napisać.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #84
                    jedno mnie dziwi... iż do stanów leją portera w zwrotne butelki typu okocim, a na rynek polski palone jest w niezwrotnych. jaki w tym sens? nie sądzę by stawski oddawał im te butelki.

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #85
                      No i ocena Porterka:

                      Piwo otrzymalem od cielaka przez e-prezesa. Dzięki Panowie
                      Kolor-(5)-Tak brązowy, że niemalże czarny.
                      Piana-(3,5)-Nie za sztywna, nie za gęsta, nie za długo się trzyma, pozostawiając jedynie kożuszek. Ma natomiast aksamitno-brązowy kolor.
                      Zapach-(5)-Owocowo-słodowy z lekkim powiewem chmielu.
                      Smak-(5)-Pełny słodowy z owocowo-alkoholowym posmakiem. W ustach pozostawia mieszankę alkoholowo-słodowo-chmielową. Ewidentnie nie czuć karmelu. Ciekawy.
                      Nagazowanie-(4)-Lekko wyczuwalne. Byłoby jak należy sie dobremu porterowi ale niestety nie potrafi za długo utrzymać solidnej piany.
                      Opakowanie-(3,5)-Ależ ja nie znoszę tego okocimskiego kształtu butelek A tak poza tym na spokojnie, to trzeba przyznać, że estetyczne. Na sam koniec jednak minus za nie podanie ekstraktu

                      W sumie, to mogę ze spokojnym sumieniem i tak dać mu 5. W Polsce każdy porter smakuje inaczej, dlatego żal mi, że nie ma tego napoju na polskim rynku bo byłby on dzięki niemu jeszcze ciekawszy.

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #86
                        Przydałaby się partia tego portera do degustacji dla forumowiczów. I etykieta by do zbioru była
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                          W sprawie portera okocimskiego koresponduję z jednym z pracowników działu marketingu w Carlsbergu.
                          Potwierdził, że piwo jest warzone, ale wyłącznie na eksport. Tłumaczył mi, że według nich w Polsce byłoby zbyt małe zapotrzebowanie. Aktualnie próbuję wyprowadzić go z błędu Jak będę wiedział coś więcej, to nie omieszkam napisać.
                          tez pisałem i nawet może z tym samym gdyż forma jest identyczna, malejący na rynku popyt na portery...
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #88
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                            tez pisałem i nawet może z tym samym gdyż forma jest identyczna, malejący na rynku popyt na portery...
                            Inicjały P.G.? Niestety u mnie korespondencja się urwała, nie z mojej strony. Mam nadzieję, że jeszcze czegoś się jednak dowiem.

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              #89
                              Sugerujecie zasypanie CP mejlami z pytaniem gdzie kupić portera w Polsce? MOże to dobry pomysł i na odczepnego puszczą jakąś kontrolną partyjkę na Polskę.
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #90
                                nie, L.S. u mnie też korespondencja się urwała jak wspomniałem o tym czy były robione badania marketingowe, i jak ma się spadający popyt wśród konsumentów na portery do tego, że na rynku pojawiają się nowe (Ciechanów, Zduńska Wola), które bardzo dobrze się trzymają
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎