Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Kormoran Jasny Niefiltrowany

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • olie
    Senior
    • 06-2011
    • 777

    #16
    Żeby nie było tak różowo, to mi się w zeszłym tygodniu trafiła butelka, której zawartość była bardziej warzywna niż chmielowa. Doświadczenia z wersją filtrowaną mam póki co lepsze, ale przy tylu pochlebnych opiniach trzeba będzie niefiltrowanego jeszcze raz przetestować.

    Swoją drogą to dziwne, że ciekawszych piw z Kormorana nie ma w multitapach, nie leją w beczki?

    Comment

    • Derbeth
      Senior
      • 04-2013
      • 337

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
      Swoją drogą to dziwne, że ciekawszych piw z Kormorana nie ma w multitapach, nie leją w beczki?
      Fakt. W Krakowie nie pamiętam lanego Kormorana.

      Comment

      • Manifesto
        Member
        • 05-2010
        • 70

        #18
        Warka do 28.10 ma świetną, intensywną goryczkę, w której czuć bardzo mocno posmaki cytrusowe. Gdybym nie wiedział, że jest to Kormoran w pierwszej chwili pomyślałbym, że pije jakieś solidne IPA. Bardzo mi smakował, jest lepszy niż większość warek wersji filtrowanej.
        Ulubione: Trutnov: Krakonos Svetly Lezak 11, AleBrowar: Rowing Jack, Pinta: Atak Chmielu, Jabłonowo: Pils, Ciechan: Lagerowe, Kormoran: Jasne Mocno Chmielone.

        Comment

        • KrzychuN
          Member
          • 12-2006
          • 74

          #19
          Zgadzam się z przedmówcą.
          Piłem Jasnego Niefiltrowanego z pierwszej warki i teraz, diametralna różnica. Super piwo, duże zaskoczenie.
          Wypiłem po nim Pilsa Manufakturowego i czułem się jakbym pił jakieś puste piwo bez goryczki

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
            Żeby nie było tak różowo, to mi się w zeszłym tygodniu trafiła butelka, której zawartość była bardziej warzywna niż chmielowa. Doświadczenia z wersją filtrowaną mam póki co lepsze, ale przy tylu pochlebnych opiniach trzeba będzie niefiltrowanego jeszcze raz przetestować.

            Swoją drogą to dziwne, że ciekawszych piw z Kormorana nie ma w multitapach, nie leją w beczki?
            Też chętnie napiłbym się Witbiera, AIPA czy niefitra z beczki.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • olie
              Senior
              • 06-2011
              • 777

              #21
              Drugie podejście i teraz już nie mam się do czego przyczepić. Warka do 25.11. Życzę powtarzalności

              Comment

              • MrSatan
                Senior
                • 10-2012
                • 317

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                Też chętnie napiłbym się Witbiera, AIPA czy niefitra z beczki.
                Niefiltrowany przewinął się niedawno przez warszawskie Kufle i Kapsle oraz Gorączkę Złota, więc jest nadzieja

                Comment

                • legart
                  Senior
                  • 06-2012
                  • 913

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Też chętnie napiłbym się Witbiera, AIPA czy niefitra z beczki.
                  W zeszły piątek w Stacji Piwa kupiłem litrowego peta nalewanego z beczki, tego piwa za 13 pln. Wyśmienite, dla mnie smakowało jak rasowy niemiecki pils.
                  Last edited by legart; 05-09-2013, 17:30.

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemno-złocisty, delikatnie zmętnienie [5]
                    Piana: pęcherzyki bardziej średnie niż drobne, delikatne ecru, utrzymuje się dość długo, pozostawia na szkle drobne krzaczki [4]
                    Zapach: słaby ale dość miły, czuć zboże i słód [3.5]
                    Smak: dość pełne i treściwe, fajna, dominująca goryczka pozostawiająca w ustach fajne wrażenie orzeźwienia, miły chmielowy posmak, w tle dobrze wyczuwalne zboża, wszystkie smaki bardzo dobrze zrównoważone [4.5]
                    Wysycenie: bez zarzutu [5]
                    Opakowanie: ogólnie szata graficzna jest fajna ale zbyt jednostajna z innymi piwami Kormorana, już czasem nie wiem czy to piwo piłem, czy nie, można się pogubić i ja się zaczynam gubić, dedykowany kapsel [3.5]
                    Uwagi: Bardzo smaczne lekkie piwo, jak widać porządnego lagera można u nas uwarzyć, piwo warte ponownego sięgnięcia, wypite z przyjemnością

                    Moja ocena: [4.1]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 06-09-2013, 19:34.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • olko
                      Member
                      • 09-2013
                      • 40

                      #25
                      Właśnie mam przyjemność siedzieć przy tym piwie i jestem naprawdę usatysfakcjonowany. Delikatny ale przyjemny zapach...słód i nuty korzenne. Piana drobna ale w połowie kufla wciąż obecna i zostawia przyjemne osady na szkle. W smaku pełne, słodowe. Tą słodowość na szczęście skutecznie kontruje zadziwiająco mocna jak na lagera goryczka. Mojego codziennego Lagerowego z Ciechana bije na łeb
                      Warka do 08.10.13

                      Comment

                      • Ravf
                        Senior
                        • 06-2013
                        • 264

                        #26
                        Pije właśnie to piwo i dla porównania jego filtrowaną wersję. Już od premiery chodziła mi po głowie taka konfrontacja. Pominę kwestie dotyczące etykiety, zapachu itp. bo są one bardzo zbliżone. Barwą się nieco różnią ale to zrozumiałe. Różnice są natomiast w smaku. Wersja niefiltrowana na początku atakuje słodkawo-kwaśną nutą spod której wyłania się nieśmiało goryczka, nie jest to zbyt przyjemne. Może przez to, że piwo pierwszej świeżości już nie jest ale jeszcze w terminie. Wersja filtrowana ma dużo czystszy profil. Oprócz początkowego delikatnego posmaku słodowego jest tylko dosyć mocna (jak na lagera) goryczka. Ogólnie dużo bardziej smakuje mi wersja filtrowana chociaż mam wrażenie, że kiedyś była bardziej wyrazista (albo przez te wszystkie IPA wyrobił mi się już smak ).

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasno złoty, opalizujący, delikatnie mętne. [4]
                          Piana: Początkowo dość obfita bo nalewana intensywnie, jednak jest bardzo rzadka i grubopęcherzykowa. Opada po kilku minutach, pozostawiając stosunkowo obfite ślady na ściankach kufla. Jasnoszara. [3.5]
                          Zapach: Jest chmiel i to bardzo wyraźnie wyczuwalny. Na pewno bardziej niż w wersji filtrowanej, którą piłem zaraz po wyjściu na rynek. Aromat delikatnie ziołowy podobny do Plonu, jednak mniej intensywny. Pojawiają się również lekkie ziołowo-owocowe nutki, które natomiast kojarzą mi się z niemieckim chmielem i pilsem z Gościszewa. To wszystko podparte jest subtelną słodowo-zbożową bazą. [4.5]
                          Smak: W smaku również dominuje chmiel o takiej samej charakterystyce jak w zapachu. Słodowość bardzo dobrze zbalansowana z całością, niezakłócająca chmielowego profilu piwa. Goryczka jest średnio intensywna ale niezbyt przyjemna, ponieważ cechuje się lekką cierpkością i mała harmonią. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [5]
                          Opakowanie: W sprawie etykiet trudno Kormoranowi coś ostatnio zarzucić. Tak jest też i w tym przypadku. Ładna, dobrze zaprojektowana szata graficzna, czytelne napisy, pełne informacje na kontrze i dodatkowo stara zwrotna butelka. Same plusy. [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.4]
                          Last edited by YouPeter; 06-02-2014, 21:41.
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • krzysztof83
                            Junior
                            • 11-2013
                            • 15

                            #28
                            Kolor: jasny bursztynek, nalane baz osadu – przejrzyste, po dolaniu mętne
                            Piana: drobno i średnio pęcherzykowa, niestety szybko znika, oblepia szkło,
                            Zapach: bardzo przyjemny, chmiel, ziemia.
                            Smak: dobrze się pije, w ciemno powiedziałbym, że jest tam jakiś amerykański chmiel. Jest coś co nasuwa mi na myśl trawę cytrynową. Bardzo przyjemna goryczka.
                            Wysycenie: odpowiednie
                            Opakowanie: utrzymane w stylu Kormorana, przeciętne
                            Uwagi: tak powinno smakować piwo produkowane przez duże koncerny (nie mam na myśli Kormorana), powinno być w każdym sklepie. Bardziej mi smakuje niż obie wersje Plona.
                            Last edited by krzysztof83; 08-03-2014, 14:39.

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #29
                              Piękna drobnoziarnista piana, trwała, osadzająca się na szkle. Nasycenie nie za duże, akuratne. W aromacie czuć chmiel, nie jakiś tam cytrusowy, melonowy czy inny, ale taki jaki trzeba do tego piwa - zwyczajny. Goryczka naprawdę dobrze zaznaczona, solidna, pozostająca, ale nie drażniąca. Dobrana do słodowej bazy.
                              Nie jest to mityczny pils za 3 złote (za 4,30 zł), ale w moim odczuciu piwo o jakim marzyłem... Lagerowe się nie umywa.

                              Comment

                              • Klatak
                                Senior
                                • 07-2014
                                • 431

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasne, klarowne!!! [3]
                                Piana: Bardzo mała, ale utrzymująca się. [3]
                                Zapach: Słodowo-zbożowy. [4.5]
                                Smak: Zbożowy, pełny. Goryczka bardzo niska! [4.5]
                                Wysycenie: Niskie, bardzo pijalne. [4]
                                Opakowanie: Typowe dla Kormorana. [5]
                                Uwagi: Warka z datą do 18.08.2014. Bardzo dobre piwo, ale o małej goryczce.

                                Moja ocena: [4.275]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎