Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Podróże Kormorana - Witbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DonZ
    Senior
    • 03-2013
    • 303

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Słomkowo żółte zamglone delikatni mętne. Drożdże dość dobrze osiadły na dnie. [4]
    Piana: Biała, drobne, średnio wysoka, niestety redukuje się do koronki ładnie zdobiąc szkło. [4.5]
    Zapach: Delikatny słodki, lekko pieprzne nuty, z odrobiną cytrusa i herbaty. [4.5]
    Smak: Wytrawne z delikatną słodyczą i niewysoką goryczką. W smaku wyczuwalne nuty perfumowo kwiatowe i cytrusowe słodkiej pomarańczy i delikatnej cytryny. Mega pijalne, oczekiwanej kolendry w smaku nie uświadczyłem, co nie zmienia faktu, że na swój sposób jest bardzo dobrym piwem i idealnym na ciepłe lato. [5]
    Wysycenie: Nasycenie niewysokie jak dla stylu, ale bardzo umila picie. [3]
    Opakowanie: Podróże Kormorana ewoluują w dobrą stronę, coraz ładniejsze te etykiety. [4]
    Uwagi: Piwo wypite z ogromną przyjemnością i aż żałuję że nie mam drugiej butelki.

    Moja ocena: [4.575]

    Comment

    • Seta
      Piję piwo
      • 10-2002
      • 6964

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo mętna słomka. Ładne. [4.5]
      Piana: Gęsta, brudząca szkło i bardzo trwała. [5]
      Zapach: Wyraźna kolendra, wyraźne cytrusowe skórki i odrobina bananowej słodowości. [4.5]
      Smak: Słodko-kwaśny, czuć też gładką pszeniczność; posmak lekko goryczkowy i średnio kolendrowy. Dobra pijalność mimo sporej wyrazistości. [4]
      Wysycenie: Średnie, mogłoby być ciut wyższe. [4]
      Opakowanie: Dużo pitu-pitu, ale bardzo estetyczna etka i kompletne info. [4.5]
      Uwagi: W6 / 04.07.2014. Dobre, bardzo dobre.

      Moja ocena: [4.325]
      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

      Comment

      • DonCarlo
        Member
        • 02-2014
        • 55

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: barwa cytrynowa, zmętnione i nieprzejrzyste [5]
        Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, utrzymuje się cienką warstwą i zdobi szkło [4.5]
        Zapach: intensywne uderzenie cytrusów i kolendry oraz pszenica, świeżo i zachęcająco [4.5]
        Smak: delikatna pszeniczna kwaskowość, pomarańcza, lekka goryczka chyba głównie pochodząca od skórki gorzkiej pomarańczy, daje pozorne uczucie słodyczy i pełności, jednocześnie jest ekstremalnie pijalne [5]
        Wysycenie: wysokie, w tym stylu odpowiednie [5]
        Opakowanie: szata graficzna serii Podróże Kormorana, firmowa butelka i dedykowany kapsel, ładna etykieta, morskie opowieści i bogate informacje o składzie [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.775]

        Comment

        • Carlo22
          Senior
          • 05-2012
          • 182

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny, słomkowy, wchodzący w lekką pomarańcz. Piwo bardzo mętne. Kolor bardzo ładny i przyjemny dla oka. [5]
          Piana: Gęsta, trwała, ładnie oblepia szkło. [4.5]
          Zapach: Przede wszystkim intensywna pomarańcza, skórka pomarańczy oraz kolendra. Zapach bardzo przyjemny, kojarzący się z musującym winem z pomarańczy. [5]
          Smak: Tak samo jak w zapachu, można jeszcze dodać że pije się doskonale, jest wręcz idealne na ciepłe dni jako orzeźwienie. Piwo lekkie i intensywne w smaku. [5]
          Wysycenie: Bardzo dobre, nie przeszkadza chociaż trochę większe również by nie zaszkodziło. [5]
          Opakowanie: Minimalizm w najczystszej postaci i to w dobrym tego słowa znaczeniu. Etykieta schludna, czytelna i przyciągająca uwagę z półki swoją prostotą i elegancją. [5]
          Uwagi: Marzy mi się to piwo latem we wszystkich knajpach

          Moja ocena: [4.95]

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #50
            Jakoś tak się zdarzyło, że warkę nr 6 piję dopiero dziś ( a piwa z serii Podróże Kormorana tak lubię, że chcę oceniać każdą kolejną partię).
            Oczywiście znów tylko różnice do pozostałych warek jakoś opiszę.
            Nie wiem jak zrobił to browarnik z Olsztyna, ale aromat jest jeszcze lepszy ( nawet niż w 5-ej warce z datą do 01.06.2014.) Jeszcze więcej skórki od pomarańczy, ale kolendra też jest. Na dodatek tej kolendry jest dużo więcej niż w piątej warce. W pierwszej warce też było sporo.
            Trochę za mało gazu... a to zaskoczenie. Wcześniej było więcej i akurat w tym stylu powinno być go dużo.
            Smakuje tak samo jak wcześniej, czyli jak wit z Premier League i to z pozycji lidera.

            Podsumowując krótko warkę do 04.07.2014:
            Aromat jest jeszcze lepszy, bardziej intensywny
            Smak nie zmienił się
            Zmieniło się wysycenie, jest trochę za niskie

            No i właśnie te wysycenie powoduje u mnie, że wolę warkę nr 5.
            Wit musi być nagazowany porządnie i basta!!
            Tym bardziej, że nawet do północno-wschodniej Polski lato dotarło.

            Comment

            • Jowita
              Member
              • 04-2014
              • 50

              #51
              Kolor: Jasnozłoty, mleczny, mętny
              Piana: Początkowo obfita, biała, drobna, z czasem opada, utrzymuje się do końca, ładnie oblepia szkło
              Zapach: Cytrusowy, kolendra, bardzo przyjemny
              Smak: Lekki, pszeniczny, pomarańcza, zaznaczona kwaskowatość
              Wysycenie: Średnie, mogłoby być nieco wyższe
              Opakowanie: Ładne, nawiązujące do serii, wszystkie najistotniejsze informacje zawarte
              Uwagi: Warka z datą przydatności do 04.07.2014.

              Bardzo dobre
              Last edited by Jowita; 29-04-2014, 13:15.

              Comment

              • meszek0009
                Senior
                • 04-2014
                • 247

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Żółty, wpadający w jasne złoto. Mętny, zupełnie nieprzejrzysty. [5]
                Piana: Wysoka, gęsta czapa drobnej piany, która idealnie zdobi szkło. Powoli redukuje się do niskiej warstewki, która pozostaje do końca. [5]
                Zapach: Przede wszystkim kolendra, bardzo intensywna, z wyraźną pieprzową nutą. Słodkie pomarańcze też są wyczuwalne, jednak zdecydowanie na drugim planie. Po ogrzaniu wychodzi delikatna pszenica. Intensywny i przyjemny, trochę zbyt przegięty w kierunku tej kolendry. [4.5]
                Smak: W smaku trochę zmiana proporcji - wychodzą wyraźniej bardzo przyjemne pomarańcze a kolendra na drugim planie uzupełnia smak. Dochodzą bananowe smaczki pszeniczne. Lekko kwaskowe na finiszu z minimalną goryczką. Niesamowicie orzeźwiające, mega pijalne, ale nie puste, jest ta pszeniczność i słodowe ciało. Wszystko super. [5]
                Wysycenie: Bardzo dobre, wyższe by przeszkadzało. [5]
                Opakowanie: Jak we wszystkich piwach z tej serii - opakowanie na bardzo wysokim poziomie. [5]
                Uwagi: Jak dla mnie najlepsze piwo z całej (genialnej) serii. Warka nr 7 do 26.07.14. bardzo udana, świetny balans, bogaty smak i aromat. Chcemy kolejnych Podróży !! Ma ktoś może jakieś info czy kolejne piwo z tej serii jest brane jakoś pod uwagę w Kormoranie ?

                Moja ocena: [4.825]
                Last edited by meszek0009; 05-05-2014, 20:55.

                Comment

                • yoxik
                  Senior
                  • 10-2012
                  • 427

                  #53
                  Kormoran, Podróże Kormorana - Witbier

                  warka: W6 4.07.2014

                  Piana drobna utrzymuje się. Kolor Jasny mętny. W aromacie wyśmienite pomarańcze goździki. Smak słodowy-zborzowy, przyprawowy, korzenny z zaznaczoną goryczką. Jest tez posmak pomarańczy kwaskowo-cierpki. Bardzo dobre, piwo złożone pijalne dawno tak dobrej pszenicy nie piłem ma WOW
                  Last edited by yoxik; 27-05-2014, 21:28.
                  Również tutaj
                  https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Może kolor niezbyt ciekawy, ale jak najbardziej zgodny ze stylem, zatem max. [5]
                    Piana: Bardzo ładna, kremowa, lekko oblepiająca, obfita, trwała, ale pod koniec picia jest jej już troszkę za mało - zatem ocena obniżona o 0,5 [4.5]
                    Zapach: Przyjemny, cytrusy plus kolendra, wydaje się idealny [5]
                    Smak: Bardzo miłe wrażenia, słodowość zbalansowana kwaśnymi owocami. Są także owoce słodkie, do tego nieco przypraw i mamy piwo idealne. Pod koniec nieco bardziej wytrawne, ale to też jak najbardziej w granicach stylu. [5]
                    Wysycenie: Umiarkowane, dla mnie optymalne, chociaż podobno powinno być nieco większe. [4.5]
                    Opakowanie: Seria Podróże, wiadomo jak wygląda. [5]
                    Uwagi: Wspaniałe piwo, na tyle dobre, że postanowiłem wrócić do oceniania.
                    Wg skali BJCP uzyskało u mnie 46/50, czyli mieści się w najwyżej skali - piwo wzorowe.

                    Moja ocena: [4.925]

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment


                    • #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo mętne, piękny kolor zachęcający do wypicia w upalny dzień [5]
                      Piana: Początkowo bardzo ładna ale po chwili znacznie się redukuje ale na szczęście jeszcze trochę zostało [4.5]
                      Zapach: Słodowy (bardzo delikatny aromat - chyba miodowy, troszkę jakby kwiatowego). Czuć też pszenicę a co za tym idzie kwaskowatość [5]
                      Smak: Słodycz, odrobina cytrusów. Orzeźwiające, pszenicę chyba najlepiej czuć na finiszu. Goryczka jak sądzę niska ale nie mam porównania z innymi piwami w tym stylu. Na ustach pozostaje przyjemny, słodki smak [5]
                      Wysycenie: Adekwatnie wysokie do pozostałych elementów piwa [5]
                      Opakowanie: Butelka z wytłoczonym logo, etykieta (chyba) udaje papier czerpany. Ta seria ma chyba najładniejsze etykiety z wszystkich piw browaru Kormoran. [5]
                      Uwagi: Ocenę wystawiam dobre kilka dni po wypiciu więc pewnie coś pominąłem. Tak czy siak piwo bardzo mi zasmakowało i pewnie jeszcze do niego wrócę bo na gorące dni jest świetne.

                      Moja ocena: [4.95]

                      Comment

                      • lukilbn
                        Member
                        • 02-2014
                        • 42

                        #56
                        Chyba najlepsza polska pszenica. Wydaje mi się, że wszystko w tym piwie Kormoranowi się udało. Swoje kosztuje, ale jakość jest warta swojej ceny. Jest mega pijalne i rześkie, orzeźwiające, pyszne
                        Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem. - Platon

                        Wypiłem wszystkie polskie piwa :)

                        Comment

                        • zohan666
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 259

                          #57
                          Piwo, po które sięgam regularnie. Wyśmienite szczególnie w gorące dni. Klasa światowa i jedno z najlepszych polskich piw.

                          Ale dzisiaj poszło w kanał
                          Bardzo intensywny DMS całkowicie przykrywający wszystkie inne aromaty.
                          Warka 03/10/2014/W11

                          Comment

                          • gebruiker
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 187

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piwo, po które sięgam regularnie. Wyśmienite szczególnie w gorące dni. Klasa światowa i jedno z najlepszych polskich piw.

                            Ale dzisiaj poszło w kanał
                            Bardzo intensywny DMS całkowicie przykrywający wszystkie inne aromaty.
                            Warka 03/10/2014/W11
                            Również bardzo lubię to piwo i jestem zaskoczony, że mogło tak bardzo obniżyć loty. Podejrzewam, że to chwilowe.

                            Ja na razie mam kilkanaście zachomikowanych butelek ze świetnej warki 10.08.2014 i wcześniejszej, także spokojnie poczekam na kolejny DOBRY wypust Wita z Podróży.

                            Mógłby jeszcze ktoś potwierdzić, że W11 jest rzeczywiście tak słaba?

                            Comment

                            • jerzdna
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 240

                              #59
                              witam. niestety wczoraj pilem jedenasta warke witbiera z podrozy. potwierdzam ze jechala gotowanymi warzywami. podejrzewalem kiepskie przechowywanie bo kupione w c.ale powyzszyo wpis potwierdzil moje obawy

                              Comment

                              • bulka_
                                Member
                                • 08-2011
                                • 37

                                #60
                                mi się trafiła wczoraj jeszcze W10 i wszystko cacy

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎