Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht, White Summer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, mętny. [5]
    Piana: Średniopęcherzykowata, obfita. Dość szybko dziurawieje, ale odpowiednia warstwa zostaje do końca. [4]
    Zapach: Początkowo intensywny zapach kolendry i skórki pomarańczy. Jest ziołowość i cytrusowość. Od połowy butelki czuć izowalerianę (stare skarpety, pot) czyli nic przyjemnego. [3]
    Smak: Treściwy. Początkowo wyraźnie cytrusowy, kwaskowy, nawet cierpki. Trochę jednowymiarowy, bez podbudowy. Od połowy butelki jest już tylko męcząca cierpkość i wyraźne oznaki utlenienia. Końcówka niewypijalna. [3]
    Wysycenie: Na średniowysokim poziomie. [4]
    Opakowanie: Etykieta w spójnej linii graficznej 'specjalnych' Olbrachtów. [4]
    Uwagi: Pite 22 sierpnia. Jak się okazuje, to piwo powinno mieć mniej niż miesięczną datę przydatności do spożycia...

    Moja ocena: [3.3]
    Attached Files
    Last edited by docent; 12-09-2013, 17:27.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • chechaouen
      Senior
      • 01-2011
      • 1180

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Beżowy, bardzo mętny [4.5]
      Piana: Całkiem spora, mało trwała [3.5]
      Zapach: Kwaskowata cytrusowość. Aromat cytryny wyraźny. Jak na witbiera zaskakująco ostry [4]
      Smak: Od początku atakuje zaskakująca cytrynowa kwaskowatość. Spodziewałem się delikatnych klimatów witbierowych. Jednak to piwo bardziej przypomina żytniego roggenbiera. Cytryna odzywa się tutaj bardzo i dominuje. Dopiero w tle wyczuwalne aromaty kolendry i skórki pomarańczy. Piwo smaczne i bardzo orzeźwiające, ale smak chyba jednak mocno odbiegający od standardu (na etykiecie wyraźnie można przeczytać, że ma to być witbier - tradycyjne belgijskie piwo pszeniczne) [4]
      Wysycenie: Dość wysokie, odpowiednie [5]
      Opakowanie: Estetyka na wysokim poziomie. Do tego bardzo szczegółowy skład z wyszczególnieniem wykorzystanych słodów, chmieli, przypraw itd. [5]
      Uwagi: Piwo z datą 26.10.2013. Blisko do końca przydatności do spożycia, więc kupione w promocyjnej cenie. Być może dlatego (bliska data) tak intensywna kwaskowatość

      Moja ocena: [4.075]
      Last edited by chechaouen; 23-10-2013, 18:38.

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mleczno-żółty, mętny. [5]
        Piana: Słaba, wymuszana, dość trwała - pozostaje firanka, ale nie brudzi szkła. [3]
        Zapach: Kwaskowate cytrusy, lekkie przyprawy (kolendra, kminek). Niezbyt intensywny, ale przyjemny i dość oryginalny. [4]
        Smak: Pełne, lekko kwaskowe, zakończone lekką ale bardzo szlachetną goryczką, przyprawy w finiszu. Olbrzymia pijalność bez wodnistości. [4.5]
        Wysycenie: Średnio wysokie. Byłoby idealne, ale z czasem się zmniejsza. [4.5]
        Opakowanie: Ładny motyw na etykiecie, świetne informacje, niestety średnio czytelne, niepotrzebnie tak się wszystko błyszczy. [4]
        Uwagi: 26.09.2014. Kupione na Anielewicza. Ciekawy, nietypowy, smaczny wit.

        Moja ocena: [4.175]
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • bulka_
          Member
          • 08-2011
          • 37

          #19
          smaczne, ale przeciętne. zbyt puste. wole Wita od Kormorana, szczególnie, że jest o 1zł (w pięciopaku z Makro o 2zł) tańszy

          Comment

          • pen
            Member
            • 05-2014
            • 97

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: metna, mleczno-blada zolc [5]
            Piana: marna, drobno-sredniopecherzykowa, niska i z szybka redukcja i slabym oblepianiem szkla, ale trzeba brac poprawke na styl [3.5]
            Zapach: zbozowo-kolendrowo-cytrusowy, niezbyt intensywny [4]
            Smak: podobnie jak w zapachu + pestkowa, lekko belgijska goryczka [4]
            Wysycenie: na poczatku za duze, zaraz potem diametralnie maleje [4]
            Opakowanie: moze byc, grafika troche sredniawa ale pelnia informacji oprocz IBU [4]
            Uwagi: warka do 18.10.2014. Dobre ale szalu ni ma.

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • tuses
              Member
              • 05-2014
              • 34

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zmętniony, jasnożółty. Prawie biały. [5]
              Piana: Od samego początku marna. Znika zupełnie, nie oblepia szkła. [2]
              Zapach: Obok pszenicy, cytrusów i kolendry wyraźnie zaznacza się słodki, owocowy aromat nowozelandzkiego chmielu. To wyróżnia White Summer spośród innych witów. Z czasem dominuje ziołowy aromat kolendry, a on nie należy do moich ulubionych. [4]
              Smak: Pszeniczny, lekko kwaskowaty. Dość gorzkie. Owoców niewiele. [4]
              Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
              Opakowanie: Interesujące, zawiera dużo informacji, ale estetycznie nie powala. Chyba za dużo się tu dzieje. [4]
              Uwagi: Skład zapowiadał podrasowanego, chmielowego wita. Wyszło interesująco, ale spodziewałem się więcej. Data ważności do jesieni 2014.

              Moja ocena: [3.875]

              Comment

              • rafael52
                • 12-2013
                • 478

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnozłoty, zmętniony. [4.5]
                Piana: niska, szybko znika. [3]
                Zapach: sporo kolendry, skórki cytrusów, lekka słodowość, dość wyraźna siarka. [3.5]
                Smak: lekkie, w kierunku wytrawnego, tak jak w zapachu wyraźne cytrusy oraz kolendra, goryczka wyraźna, dobrze zbalansowana. [3.5]
                Wysycenie: średnie, mogło by być trochę wyższe. [4]
                Opakowanie: grafika nie porywa, ale jest pełen skład. [3]
                Uwagi: warka do 23.03.2016.

                Moja ocena: [3.5]

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2837

                  #23
                  Mnie nie przekonało, są tu przynależne stylowi nuty skórki pomarańczowej i kolendry, ale całość jakaś taka wodnista i mało wyrazista. Towarzyszy temu dość niskie jak na wita nagazowanie i nie ma spodziewanego efektu rześkości i orzeźwienia.
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎