Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Crack

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cyneq
    Senior
    • 12-2011
    • 181

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolor: mętny, mało przyjemny brąz
    Właśnie tak wszędzie czytam "czarny nieprzejrzysty" i popadam w przerażenie się w ogóle na kolorach nie znam, a tu jednak jeden co się zgadza.
    Ani na żywo, ani na wszelkich zdjęciach to nie jest czarny, litości!

    Poza kolorem, to naprawdę dobre piwo. Obecność amerykańskich chmieli w dalekim tle, ale moim zdaniem to dobrze.
    Paloność umiarkowana.
    Pity wczoraj w ZUP, a teraz wiele bym dał, żeby dzisiaj z rana wypić go zamiast kawy

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      Kolor: mętny, mało przyjemny brąz [2.5]
      Wygląda na to, że miałeś pecha pić tę nieco trefną beczkę w Chmielarni. Tak było? Ja próbowałem tego piwa jeszcze z dwóch czy trzech innych beczek, w tym raz innego dnia w Chmielarni, i było wyśmienite. Najsmakowitsze z pompy w Kuflach i Kapslach. Palony, esencjonalny stout.

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ciemny brąz, zahaczający o czerń. Nieprzejrzyste [3.5]
        Piana: Ciemnobeżowa z brązowym odcieniem. Charakteryzuje się średnią gęstością, utrzymuje się przez ok. 5 minut, a następnie opada do postaci cienkiego dywanika i nieco grubszej obwódki. Ładnie oblepia ścianki szkła. [4]
        Zapach: Intensywny i przyjemny. Na pierwszym planie występują kawa, czekolada i aromat popiołu. Amerykańskie chmiele wyczuwalne bardzo delikatnie, dopiero po ogrzaniu się piwa. [4.5]
        Smak: W smaku sytuacja wygląda podobnie jak w zapachu, jednak tutaj posmak popiołu wysuwa się na pierwsze miejsce, przykrywając nieco kawę i czekoladę. Chmiel w postaci owoców pojawia się dopiero później i jest tylko delikatnym akcentem do całości. Goryczka jest intensywna, nieściągająca, lekko zalegająca. [4.5]
        Wysycenie: Średnio-niskie, dzięki temu piwo to jest bardziej pijalne i aksamitne. [4.5]
        Opakowanie: Klasyczna dla Pracowni etykieta, prosta elegancka. Bardzo mi przypadła do gustu. Szkoda niestety, że nie ma na niej pełnego składu surowcowego. [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.4]
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #19
          Foto z butelką.
          Attached Files
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • MaKr
            Member
            • 03-2012
            • 34

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny, naprawdę czarny. Żadnych przebłysków, rubinów itp. [5]
            Piana: Nalewanie z pompy wytworzyło bardzo drobniutką i aksamitną w odbiorze pianę. Utrzymała się do końca ładnie krążkując. [5]
            Zapach: Hmm, mocny zapach palonej kawy i gorzkiej czekolady. Trochę zapachu amerykańskich chmieli. [4]
            Smak: Piwo wyśmienite. Niesamowicie pijalne. W smaku dużo kawy i gorzkiej czekolady z przyjemną nieprzesadzona goryczką. [5]
            Wysycenie: Wysycenie idealne. Lane z pompy i bardzo nisko wysycone, co idealnie wpływa na pijalność. Piwo aksamitne w odbiorze. [5]
            Opakowanie: Piwo lane w knajpie, ale po zdjęciach w necie wnoszę, że opakowanie jest OK. [4]
            Uwagi: Rewelacyjne piwo. Crack to mój nowy nr 1 w kategorii stout uwarzony w Polsce.

            Moja ocena: [4.6]

            Comment

            • Sekator
              • 06-2013
              • 269

              #21
              Crack nie jest do końca czarny podstawiony pod światło przybiera brązowy odcień. Kawowy do tego stopnia, że z chęcią zastąpiłbym nim poranną kawę. Przymiotnik "american" praktycznie tylko w aromacie i to dopiero po pewnym czasie gdy kawa i czekolada ulotnią się. Podsumowując udany stout, tylke te "american" trochę na wyrost.
              http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

              Comment

              • serdelzajety
                Junior
                • 09-2013
                • 19

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: brąz wpadający w czerń, zdecydowanie nie czarny, mętne [4]
                Piana: brudząca szkło, średniotrwała, ale niewątpliwie stoutowa śmietanka [4.5]
                Zapach: niezbyt intemsywny, kawowo-czekoladowy, z czasem bardziej rześki, specyficzny (ale nie dla stouta) [3.5]
                Smak: owszem, była kawa i chmiel, ale z tyłu coś lekko kwaskowatego i szczypiącego w podniebienie [2.5]
                Wysycenie: średnie do niskiego... OK, ale pod koniec potęgowało nieprzyjemne posmaki [4]
                Opakowanie: Spójny, stylowy przekaz. [5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.325]

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bardzo ciemno brązowy, niemal czarny. Intensywna barwa. Nawet pod światło nieprzezroczysty [5]
                  Piana: Intensywna, puszysta i trwała. Ciemno-brudny kolor [5]
                  Zapach: Ja czuję głównie aromat amerykańskich chmieli. Głównie żywica wpadająca w grejpfrutową cytrusowość. Kawa i czekolada zdecydowanie na drugim planie, schowane za przyjemną żywicą. Zapach bardzo fajny, ale mógłby być nieco bardziej intensywny [4.5]
                  Smak: Rewelacja! Wytrawna mieszanka kawy i gorzkiej czekolady, do tego sporo aromatu żywicznego. W tle solidna słodowa podbudowa dzięki czemu piwo sprawia wrażenie treściwego. W późniejszej fazie żywiczne klimaty ustępują, zostaje kawowa goryczka, która długo utrzymuje się na języku [5]
                  Wysycenie: Niskie, odpowiednie [5]
                  Opakowanie: Piłem z kija a pubie, więc daje neutralne 4 [4]
                  Uwagi: Pite w PDSL w czasie Fiesty Piwnej

                  Moja ocena: [4.775]

                  Comment

                  • Oskaliber
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 727

                    #24
                    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
                    Piana: Beżowa, gęsta, średnio trwałą, pięknie oblepia szkło belgijską koroną.
                    Zapach: Tropikalne nuty amerykańskich chmieli wraz z kawową palonością. Bardzo dobrze zbalansowane.
                    Smak: Średnio treściwe. Słodowość, tropikalność amerykańskich chmieli idealnie zrównoważona z kawową palonością i nutami czekolady. Goryczka średnio wysoka.
                    Wysycenie: Średnie.
                    Ogółem: Genialne piwo.
                    Uwagi: Pite w wersji lanej.
                    BeerFreak.pl

                    Comment

                    • Seta
                      Piję piwo
                      • 10-2002
                      • 6964

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: czarny, lekko brunatny [4.5]
                      Piana: ciemnobeżowa, brudzi szkło niezbyt jednak trwała i intensywna [4]
                      Zapach: spod delikatnej chmielowej cytrusowości przebija się aromat czekoladowo-kawowy, ocena byłaby wyższa, gdyby nie znikoma intensywność [4]
                      Smak: stoutowa pustka a następnie lekki grejpfrut łagodnie przechodzący w naprawdę niezłą goryczkę, z którą pozostają w finiszu;
                      na tyle ciekawe doświadczenie, że aż zawyżę ocenę [5]
                      Wysycenie: nieco za duże [4]
                      Opakowanie: brak [3.5]
                      Uwagi: nalewak

                      Moja ocena: [4.4]
                      Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                      Comment

                      • parztwarz
                        Member
                        • 06-2013
                        • 37

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: idealna czerń, zupełnie nieprzejrzysta [5]
                        Piana: ładnie oblepia, beżowa, skąpa - być może że kupiona w pecie z kegeratora... [3.5]
                        Zapach: aż bucha cytrusami, na drugim planie, chmiel z czekoladą i kawą oraz nutami sosnowymi [5]
                        Smak: to co chciałbym od amerykańskiej wersji stouta, intensywna chemielowa goryczka, fajna paloność, cytrusy [5]
                        Wysycenie: trochę mocniej niż brytyjskie siostry [4.5]
                        Opakowanie: piękny jest mój PET :P [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.825]

                        Comment

                        • KarlPopper
                          Senior
                          • 11-2013
                          • 133

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardao ciwmny brąz przechodzący w czerń. [5]
                          Piana: Kremowo-brązowa, ładnie oblepia szkło, utrzymuje się długo. [5]
                          Zapach: Chmiele - iglaki i cytrusy, następnie kawa. [5]
                          Smak: Bardso przyjemne nuty chmielowa po chwili przechodzące w tradycyjnego stouta: kawa, gorzka czekolada, melanoidyny, pycha!!! [5]
                          Wysycenie: W sam raz na styl [5]
                          Opakowanie: Pite z kija, etykieta butelkowa oceniona w sklepie. Podoba mi sie logo Pracowni oraz jednolity styl, ale wolałbym, żeby piwo posiadało jakąś własną grafikę tak jak Hoppy New Year [4.5]
                          Uwagi: Gratulacje dla Pracowni. Najlepszy stout jakiego piłem.

                          Moja ocena: [4.975]
                          Live Craft. Die Punk.

                          Comment

                          • GreenFox
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 273

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Nieprzejrzyście czarny, o refleksach nie opowiem, ponieważ piwo było pite w knajpie [4.5]
                            Piana: Raczej słaba i szybko opadająca, jak na stouta to kiepska sprawa [2.5]
                            Zapach: Bardzo ciekawy aromat - zmienia się w czasie Początkowo silne akcenty chmieli amerykańskich, owoce egzotyczne, lekka świerkowość, wyczuwalne chyba amarillo z simcoe :? Dalej wychodzą na wierzch akcenty stoutowe, paloność, kawowość, szkoda tylko, że po pięciu minutach już niewiele z tej chmielowej ameryki pozostaje [4]
                            Smak: W smaku też jest bardzo ciekawie, chociaż zupełnie brakuje mocniejszej chmielowej goryczki, której można by się spodziewać po aromatach, no ale najwyraźniej większa ilość chmielu poszła dopiero na koniec i na cichą. Na pierwszym planie nuty popiołowe, kawowe, palone, wyczuwalna słodowa karmelowość, gdzieś w tle pojawiają się posmaki wędzone, całość skontrowana nienachalną goryczką - jest bardzo ciekawie, chociaż piwko niestety jest też momentami trochę wodniste [4]
                            Wysycenie: Bardzo niskie, piwo bardzo okrągłe i smukłe w odbiorze [5]
                            Opakowanie: Standardowa etykieta Pracowni na nalewaku, brak dedykowanego szkła [4]
                            Uwagi: Całkiem przyjemny amerykański stout, chociaż szkoda, że chmielowy aromat tak szybko zanika, brakuje też może nieco wyższego poziomu goryczki (mam wrażenie, że IBU 45 przy 12 Blg powinno być jednak lepiej wyczuwalne)

                            Moja ocena: [3.925]

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #29
                              Uwagi: Całkiem przyjemny amerykański stout, chociaż szkoda, że chmielowy aromat tak szybko zanika, brakuje też może nieco wyższego poziomu goryczki (mam wrażenie, że IBU 45 przy 12 Blg powinno być jednak lepiej wyczuwalne)
                              Jeśli masz możliwość, spróbuj 100! z Pracowni. Aromat i goryczka podbite idealnie w stosunku do Cracka.
                              Last edited by docent; 08-05-2014, 09:29.
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • GreenFox
                                Senior
                                • 12-2013
                                • 273

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jeśli masz możliwość, spróbuj 100! z Pracowni. Aromat i goryczka podbite idealnie w stosunku do Cracka.
                                No właśnie poszukiwałem wczoraj w krakowskich multitapach, jednak najwidoczniej już się skończyło :/ Tak podejrzewałem właśnie, że 100! będzie taką upgradeowaną wersją Cracka, jak się uda to spróbuję.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎