Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Summer Black Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kazimierz_W
    Senior
    • 05-2009
    • 689

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
    Hę? Kolaboranci? To jest akurat w 100% dzieło Wojtka.
    Aaa racja, w takim razie jeszcze tak zchrzanionego z Widawy nie piłem.
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

    Comment

    • Janek_1
      Member
      • 05-2011
      • 46

      #17
      Bardzo dobre

      To twoim zadaniem było zchrzanione bo według mnie posiadało wszystkie cechy CDA czyli cascadian dark ale, było może ciut za jasne. Ogółęm bardzo dobre piwo kupione w lecrerc BYDGOSZCZ za 4 zl. po przecenie. Polecam ten sklep, mają swietny wybór piw rzemieślniczych z całego świata łącznie z ameryką.

      Comment

      • Kazimierz_W
        Senior
        • 05-2009
        • 689

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Janek_1 Wyświetlenie odpowiedzi
        To twoim zadaniem było zchrzanione bo według mnie posiadało wszystkie cechy CDA czyli cascadian dark ale, było może ciut za jasne.
        Wiem jak smakuje CDA, dlatego wspomniałem o wadzie. Co do koloru to nie miałem żadnych zastrzeżeń.
        Browar Bociana smaczny od rana
        Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

        http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

        Comment

        • Janek_1
          Member
          • 05-2011
          • 46

          #19
          Może była to inna warka bo e mojej nie było diacetylu.

          Comment

          • Kazimierz_W
            Senior
            • 05-2009
            • 689

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Janek_1 Wyświetlenie odpowiedzi
            Może była to inna warka bo e mojej nie było diacetylu.
            No też jestem niezmiernie zdziwiony tą sytuacją. Może to była wersja specjalna, pod litewskiego klienta, oni tam takie bardzo lubią.
            Browar Bociana smaczny od rana
            Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

            http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

            Comment

            • Ciupaga
              Member
              • 10-2008
              • 79

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
              Jak dla mnie to piwo można porównać jedynie z czekoladowym z Witnicy, czekolada dominuje skutecznie przykrywając pozostałe smaki, na pewno nie do powtórzenia jak dla mnie
              Może jednak jeszcze raz spróbujesz bo według mnie z Twoim piwem było coś nie tak.
              Właśnie wypiłem nieco przeterminowaną butelczynę tego piwka, postanowiłem o nim trochę poczytać i Twój opis zupełnie nie pasuje do tego co spróbowałem.
              Ja wiem, że odczucia mogą być różne, tu jednak wygląda to tak jakbyśmy zupełnie inne piwa pili.

              Niewiele wypiłem piw w tym stylu bo też u nas jest on raczej niszowy, ale to jest bez wątpienia jedno z najlepszych - przynajmniej moim zdaniem
              Bywajcie Piwożłopy!

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brudnobrunatny, jak sierść tatrzańskiego niedźwiedzia, świeżo obudzonego z zimowego snu . [4]
                Piana: Beżowa, dość drobna, średniowysoka, niezbyt trwała,za to ładnie się osadza na szkle. [3.5]
                Zapach: Słodowy, karmelowy, powiew mlecznej czekolady i biszkoptów. [4]
                Smak: Ho-ho, tu jest na bogato... Popiół, lekka wędzonka, suszone owoce, wytrawna goryczka, nasuwająca na podniebienie wspomnienie espresso i gorzkiej czekolady... [4.5]
                Wysycenie: Raczej niewysokie. I dobrze. [4]
                Opakowanie: Proste, czytelne, w nowomodnym anglosasko-rzemieślniczym sznycie. A ja jestem z kontynentu i się mi nie podoba... [3.5]
                Uwagi: Nie jestem fanem takich piw, ale to mi bardzo podeszło i zaskakująco gładko znikło z pokala... .

                Moja ocena: [4.125]

                Comment

                • Trigga
                  Member
                  • 09-2013
                  • 34

                  #23
                  chyba aż spróbuję, w jednym z osiedlowych sklepików widziałem oba te ejle po 3,5 - chyba im nie schodzą

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #24
                    Summer Black ALE Browar Widawa.

                    do 09.05.2014 2 dni po terminie

                    Piana drobna utrzymuje się, kolor czarny nie przejrzysty. W aromacie ciemne słody lekko kwaskowy. Smak dość wodniste z niewielką karmelową słodyczą, jest mocna paloność lekko kwaskowa, popiół, goryczka nie wysoka. Ujawniła sie apteka ale pretensji nie mam piwo pite po terminie. całkiem dobre ale bez szaleństw
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    • Hapek
                      Senior
                      • 03-2013
                      • 100

                      #25
                      Piwo pite dzisiaj 4 dni po terminie stąd cena 5 zł za 0.33. Piwo bardzo dobre, czekolada, akcenty wanilii, aksamitność do tego porządna goryczka. Piana nikła, ale do końca obecna i oblepiająca szkło.

                      Jedyny problem to pijalność i pojemność. Praktycznie na dwa łyki. Rozumiem pakowanie większego woltażu do butelek 0.33, bo czasami naprawdę ciężko jakąś moc ogarnąć albo piwo jest na tyle specyficzne i degustacyjne, że nie da rady wypić za dużo. Tutaj tak nie jest i przy 4,8% oraz powtórzę jeszcze raz pijalności kupowanie tego piwa w normalnej cenie (czyli ok 9zł) jest jak dla mnie robieniem sobie tylko smaku..
                      Last edited by Hapek; 12-05-2014, 20:41.

                      Comment

                      • meszek0009
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 247

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Idealna czerń, zupełnie nieprzejrzyste. [5]
                        Piana: Świetna, wysoka, dosyć drobna, ciemno beżowa. Powoli opada słabo oblepiając szkło. [4.5]
                        Zapach: Świetny aromat ! Chmielowa, wyraźna i świeża nuta o charakterze żywicznym, iglastym, bardzo czysta i przyjemna. Do tego ciemna czekolada podbita espresso. Ciasteczkowo - karmelowa słodowość, może odrobinę zbyt karmelowa, ale to już moje czepialstwo Do tego owocowe, ejlowe estry. Chyba lekka wędzonka nawet. No bardzo dużo tu się dzieje, ale wszystko jest idealnie ułożone, zbalansowane i niezwykle przyjemne i intensywne. [5]
                        Smak: W smaku uderza spora paloność, lekki popiół. Myślę, że piwo jest w tym właśnie kierunku trochę przegięte. Przyjemna owocowość, nieśmiało "rozjaśnia" smak tego piwa do spółki z chmielem, który jednak o wiele wyraźniej był wyczuwalny w zapachu. Goryczka średnia do mocnej, ale jest świetna, szlachetna, nie zalega ani nie ściąga. Średnia treściwość, smaczne. [4.5]
                        Wysycenie: Niskie do średniego, pasuje. [5]
                        Opakowanie: Minimalizm zawsze ok, ale trochę mało informacji. [4]
                        Uwagi: Świetne piwo, cudowne w aromacie i odrobinę nieułożone w smaku, ale generalnie jak najbardziej na plus. Warka do 30.06.14

                        Moja ocena: [4.7]

                        Comment

                        • meszek0009
                          Senior
                          • 04-2014
                          • 247

                          #27
                          Ma ktoś może informacje o chmielach jakie zostały użyte w tym piwie ? Bo mam pewne dziwne podejrzenie i jestem ciekaw czy mam rację, a nie chcę tu pisać żeby się nie wygłupić

                          Comment

                          • Jerry_Brewery
                            Member
                            • 02-2014
                            • 69

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemnobrunatny, wręcz czarny, z subtelnym czerwonym przebłyskiem. Nieprzejrzysty. [5]
                            Piana: Wysoka, jasnobrązowa, drobnopęcherzykowa. Piękny lacing. [4.5]
                            Zapach: Świetne połączenie naleciałości słodowych i chmielowych: słodycz czekolady i kawowa paloność mieszają się tu z owocami tropikalnymi i cytrusami. Byłby maks, ale mój nos podpowiada mi, że czuć tu mokry karton... [4.5]
                            Smak: Piwo raczej wytrawne. W pierwszym akordzie pojawia się gorzka czekolada, w drugim tropiki i cytrusy, ostatni należy zaś do bardzo przyjemnej ziołowej goryczki. [4.5]
                            Wysycenie: Średnie wysycenie - mogłoby być troszkę niższe, bo piwo i tak jest gładkie i pijalne. [4.5]
                            Opakowanie: Schludne, ale niezbyt szałowe. Mierzi brak podania pełnego składu. [3.5]
                            Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tutaj: http://bit.ly/1skqZHh

                            Moja ocena: [4.475]
                            jerrybrewery.wordpress.com

                            Comment

                            • zerom_ol
                              Member
                              • 10-2011
                              • 50

                              #29
                              Widawa summer blac ale z datą ważności 30.06.2014. Piwo ma w sobie pełno chmielin a przy otwieraniu dosłownie wystrzeliło z butelki. Więc nie jest to tylko wina sklepu ale również browaru gdyż nie dopuszczalne jest bym miał w okolicach 0,5 grama do grama chmielin w piwie. Jeżeli potrzeba posiadam zdjęcia.
                              Nie jest to żaden atak z mojej strony a jedynie chęć poznania drogi reklamacji gdyż w pewien sposób czuje się oszukany. To tak właśnie wypiłem dziś piwo przed snem
                              Last edited by zerom_ol; 19-06-2014, 21:45.

                              Comment

                              • grew
                                Senior
                                • 05-2009
                                • 766

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zerom_ol Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie jest to żaden atak z mojej strony a jedynie chęć poznania drogi reklamacji gdyż w pewien sposób czuje się oszukany.
                                To napisz do browaru. Wskażą Ci ścieżkę.

                                Jak masz rozsądnego sprzedawcę do jego też zapytaj.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎