Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Dori

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maycka
    Junior
    • 01-2011
    • 23

    #16
    To ja byłem tym następnym klientem i wziąłem sztukę, czyli jest teoretyczna szansa na ostatnią butelkę.

    Comment

    • abelincoln
      Senior
      • 01-2010
      • 287

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maycka Wyświetlenie odpowiedzi
      To ja byłem tym następnym klientem i wziąłem sztukę, czyli jest teoretyczna szansa na ostatnią butelkę.
      Ja byłem tamtego dnia wieczorem i tego piwa już nie było, więc nawet na teorię bym nie liczył...

      Comment

      • brzytki
        Junior
        • 06-2011
        • 6

        #18
        Pytanie mam, moi drodzy. Na piwie znam się słabo - możecie zatem jeździć po mnie do woli.

        Dori piłem zarówno z beczki jak i z butelki: wariant butelkowy niemożebnie śmierdział przykrym słodem(sensorykiem nie jestem, nie określę tego zapachu właściwie) - w każdym razie współdegustatorka również uznała zapach za nieprzyjemny i zniechęcający. W smaku słodki chlebek z karmelem prędko zastępowany przez ciężką(ciężką właśnie, bo nie mocną) i smutną gorycz, typową dla tanich, brytyjskich bitterów.

        Wariant beczkowy był o tyle milszy, że śmierdział mniej, a dzięki wyższemu nasyceniu przykre doznania były mniej odrzucające.

        Dla mnie wspomniane piwo jest słabiutkie, poza felernym prometeuszem z olimpu nie przypominam sobie słabszej premiery górnofermentacyjnego piwa(poza ciemnym dynksem, tek) w ostatnich miesiącach, a żadnej głośnej nie pominąłem.

        Wspomniane pytanie: czy nie jest tak, że Dori jest oceniana lżej przez wzgląd na sentyment dla zasłużonej autorki?

        Pozdrawiam!

        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #19
          Nienawistniku, nie doceniasz.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brzytki Wyświetlenie odpowiedzi
            Pytanie mam, moi drodzy. Na piwie znam się słabo - możecie zatem jeździć po mnie do woli.
            (...)(sensorykiem nie jestem, nie określę tego zapachu właściwie)
            (...) W smaku słodki chlebek z karmelem prędko zastępowany przez ciężką(ciężką właśnie, bo nie mocną) i smutną gorycz, typową dla tanich, brytyjskich bitterów.

            (...)
            Jak na kompletną nogę to nieźle wychwyciłeś chmiel. Dori jest bodajże na Styrianie pochodzącym od angielskiego Fuggles

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brzytki Wyświetlenie odpowiedzi
              Pytanie mam, moi drodzy. Na piwie znam się słabo - możecie zatem jeździć po mnie do woli.
              !
              Słabo sie znam ale od M.Jakubiaka juz zdążyłem domagać sie przeprosin za słabe piwo
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                Jak na kompletną nogę to nieźle wychwyciłeś chmiel. Dori jest bodajże na Styrianie pochodzącym od angielskiego Fuggles
                Na goryczkę Brewers Gold.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • brzytki
                  Junior
                  • 06-2011
                  • 6

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                  Słabo sie znam ale od M.Jakubiaka juz zdążyłem domagać sie przeprosin za słabe piwo
                  Nie AŻ tak słabo
                  Gdyby ono było na tyle dobre, by zasługiwać na określenie "słabe", to bym się nie domagał

                  ---
                  Wydźwięk mojej wypowiedzi jest może nieco zbyt ostry, ale faktycznie zazwyczaj jest tak, że moja ocena piwa z grubsza pokrywa się z recenzjami forum(czasem z lekkim odchyleniem w tę czy inną stronę).

                  W przypadku Dori było ciut inaczej, czego nie rozumiem; stąd wspomniane pytanie.

                  W każdym razie - to nic osobistego, Pani Dorocie jak i Pracowni życzę najlepszego(zresztą z dobrej aktualnie formy tej ostatniej regularnie korzystam).

                  Pytanie drugie: to piwo miało być właśnie takie, czy coś się po drodze nie udało?
                  Zero ironii, pytam poważnie.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, mętny. [4.5]
                    Piana: Kremowa, bardzo drobna, dość wysoka, niestety, niezbyt trwała, choć przyjemnie się osadza. [4]
                    Zapach: Z taką pewną nieśmiałością brałem się za wwąchiwanie się w piwo, na lekko ugiętych nogach, aby zamortyzować brutalne uderzenie w nos - po ostatnich degustacjach różnych piw autorskich.
                    A tu... słód..., owoce..., karmel..., miło i łagodnie . [4]
                    Smak: Podobnie w piciu - delikatna goryczka, posmak suszonych owoców, tło orzechowe. Tu już pozwoliłem sobie na odprężoną degustację, w fotelu... . [4]
                    Wysycenie: Całkiem wysokie, myślałem, że będzie mi przeszkadzać, ale tylko pozytywnie dodaje nieco "pazura". [4]
                    Opakowanie: Generalnie fajne, dopracowane, wychodzi ze stylu (bardzo dobrego swoją szosą Pracowni P.), oddając nieco megalomański hołd autorce. Za to mały minus, za goły kapsel drugi (też mały). [4]
                    Uwagi: Po ostatnich "ekscesach" piwnych (z całym szacunkiem) to piwo było dla mnie przysłowiowym "odpoczynkiem wojownika"... .

                    Moja ocena: [4.025]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎