Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Bojan Wielkopolskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • corsano
    Senior
    • 05-2013
    • 182

    #61
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, prawie klarowny [4.5]
    Piana: Bardzo słaba, z trudem wymuszona, oczywiście nie utrzymuje się długo [1.5]
    Zapach: Słabo wyczuwalny, słodowy [3]
    Smak: Słodowy, lekko miodowy, mała metaliczność, goryczka na średnim poziomie [4]
    Wysycenie: Bardzo dobre [4.5]
    Opakowanie: Etykiet mogłaby być lepsza ale tragedii nie ma [3.5]
    Uwagi: Solidny lager, pity w temperaturze 10°C, warka do 3.01.2013

    Moja ocena: [3.425]

    Comment

    • fermentator
      Member
      • 11-2013
      • 36

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MartensWawa Wyświetlenie odpowiedzi
      Jako piwny nawet nie amator a osesek mam żelazną (nomen omen) zasadę - najpierw próbuję, potem czytam opinie na browarbizie - i w tym wypadku całe szczęście. Znalazłem bardzo przyjemnego lagera, bez śladu metali ciężkich i kolorowych. Aromat słabo wyczuwalny, piana symboliczna, ale wypiłem nie tylko bez obrzydzenia, ale nawet z przyjemnością.
      Warka z datą 13.02.2014
      bardzo słusznie robisz, ja robię tak samo

      mi piwo trafiło się tak metaliczne jak bym pił z zardzewiałego kubka. Nie pamiętam kiedy piłem piwo w którym mi tak coś nie pasowało. A, pamiętam. Lwówek koźlak który smakował kalafiorem.

      Tobie metaliczność się nie trafiła, może kwestia różnej partii? niestety nie spisałem daty warki
      http://piwoicydr.wordpress.com/

      Comment

      • fermentator
        Member
        • 11-2013
        • 36

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fermentator Wyświetlenie odpowiedzi
        Lwówek koźlak który smakował kalafiorem.
        Przepraszam, to był Belg
        http://piwoicydr.wordpress.com/

        Comment

        • toto
          Senior
          • 12-2006
          • 949

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: złoto-bursztynowy, klarowny [5]
          Piana: niska, gruboziarnista, szybko opadająca do dywanika, a potem do zera [1.5]
          Zapach: nieco owocowy (nawet przyjemne estry), słaby rozpuszczalnikowy alkohol, stary chmiel (skarpety), słód [2.5]
          Smak: początkowo mineralny z podwyższoną kwasowością, pusty, w przełyku silnie słodowy, wręcz chlebowy, maślany, z niezbyt szlachetną goryczą, nieco warzywny [2]
          Wysycenie: za duże, podkreślające mineralno-kwaskowy charakter [2]
          Opakowanie: butelka amber, kapsel "Piwa regionów", biała etykieta z dużą ilością tekstu, są wszystkie niezbędne dane [3.5]
          Uwagi: Warka do 22.01.2014. Cienkawe.

          Moja ocena: [2.35]

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ładne, klarowne, ciemne złoto. [5]
            Piana: Słaba, szybko redukuje się prawie do zera. [2]
            Zapach: Nieprzyjemnie kwaskowy, średnio słodowy, spora żelazistość. Z czasem traci na intensywności. Na szczęście. [2.5]
            Smak: Średnia słodowość, lekkie masło, lekki karmel, lekki kwasek. Goryczka słaba i krótka, ledwo się przebija. Generalnie nawet pijalne. Pozostaje w ustach kwaskowy posmak. [3]
            Wysycenie: Niezbyt duże i dobrze. [4]
            Opakowanie: Dość brzydkie i duży minus za wstawkę o husarii. Szkoda, że nie ma np reklamy Orlenu lub T-Mobile...
            Plus za poprawne informacje. [2.5]
            Uwagi: 05.02.1014. Czuję się raczej zawiedziony.

            Moja ocena: [2.85]
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • mrkowal
              Senior
              • 03-2009
              • 155

              #66
              To nie miejsce sle może zmontywuje Admina
              Nowe piwo z Bojana lager Toporek pojawiło się na rynku. 14% Ekst. i 6% Alk. z datą 26.02.2014. Jak wskazuje nazwa i strażacka czerwona kolorystyka ma gasić Jedzie blachą nie do wytrzymania. Lepiej wysycone niż Wielkopolskie (piana tak szybko ni pada) i mocniej chmielone. Jasne to na pewno nie jest.
              Ultima forsan

              Comment

              • rohozecky
                PremiumUżytkownik
                • 11-2008
                • 1837

                #67
                Warka do 4.02, bez metalu, miły słodowy posmak. Bardzo przyjemne piwo, może piana mogłaby być nieco trwalsza.
                ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                Comment

                • mrkowal
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 155

                  #68
                  a tak to cudo wygląda

                  Jak pisałem na etykiecie króluje strażacka czerwień a kolor piwa jak na lager ciut ciemny
                  Attached Files
                  Ultima forsan

                  Comment

                  • Maciass
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 172

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mrkowal Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jak pisałem na etykiecie króluje strażacka czerwień a kolor piwa jak na lager ciut ciemny
                    nie mieszaj, załóż nowy wątek

                    Comment

                    • rohozecky
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2008
                      • 1837

                      #70
                      Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
                      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piękne klarowne złoto. [4.5]
                        Piana: Nic. Zero. Nie ma co oceniać. [1]
                        Zapach: Czysty, przyjemny, słodowy i lekko słodkawy. [4]
                        Smak: Goryczki bardzo mało, wybitnie słodowe piwo. Odrobina dwuacetylu, ale całkiem znośnie. W sumie nie ma dużych minusów, ale zachwycać się też nie ma czym. Niemal dokładnie tak samo smakuje Lwówek Książęcy z lepszych partii. [3.5]
                        Wysycenie: No właśnie, gdzie jest gaz? Coś tam na podniebieniu poczułem, ale znacząco za mało. [1.5]
                        Opakowanie: Dane o piwie są, więc nie ma tragedii, tylko po co te teksty o husarii? Szata graficzna do bólu tradycyjna, ale może tak właśnie ma być. [3.5]
                        Uwagi: Może być, jakoś drogie nie było, więc jako piwo codzienne się sprawdzi, o ile tylko zrobią coś z tym nieszczęsnym nagazowaniem.

                        Moja ocena: [3.375]
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • michael50
                          Senior
                          • 06-2013
                          • 325

                          #72
                          Wiem, że to nie zabrzmi profesjonalnie, ale piwko było pite do frytek i mięska - całkiem znośne, choć ja akurat trafiłem na partię z jakimś dominującym elementem, który mocno psuł ogólne wrażenie. Po doczytaniu poprzednich logów zorientowałem się, że chodzi o bardzo mocną METALICZNOŚĆ. Warka z datą przydatności 13.02.2014.

                          Comment

                          • Sentinel
                            Junior
                            • 12-2008
                            • 23

                            #73
                            witam

                            wczoraj piłem Toporek z Bojanowa i piwo było ok, z pewnością jeszcze do niego wrócę. Natomiast Bojan Wielkopolski to jakieś nieporozumienie (data ważności 14.02.2014). Smak zupełnie nijaki, piany praktycznie brak tak samo jak i gazu...

                            Na plus to tylko kolor i etykieta...

                            Mam nadzieję, że trafiłem na jakąś trefną warkę i piwo się poprawi!

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6136

                              #74
                              Też mam tę prawie bez gazową i bez piany warkę 05.02.2014...

                              Zapach blacha a tak to klasyczny "sklepowy" lager...

                              Gdy piwo ociepli się pojawiają się różne "smaczki" w kierunku zbożowym.

                              Jest lepiej niż ostatnio ale chyba lepiej poczekać jeszcze trochę czasu...

                              Comment

                              • von_scheisse
                                Senior
                                • 02-2012
                                • 488

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasnozłota, przejrzyste (może ciut za jasne jak na 12tkę). [4]
                                Piana: Słaba, szybko redukuje się prawie do zera. [2.5]
                                Zapach: Na początku lekka ścierka, potem silna słodowość, chmielu brak. [3]
                                Smak: Słodowe, przyjemnie słodkie, w tle lekka metaliczność. Goryczka raczej lekka w kierunku średniej, obecna dopiero po chwili od przełknięcia piwa (po ustąpieniu słodyczy). Piwo treściwe (oceniany jako wysoko odfermentowany jasny lager - według tego kryterium nie jest źle ). [4]
                                Wysycenie: Zbyt niskie. [3.5]
                                Opakowanie: Etykieta niezbyt ładna, w stylu bardziej oldskulowym. Trochę za bardzo zapaćkana tekstem. Na kontretykiecie podany średnio szczegółowy skład (brak konkretów dot. chmielu i słodów), natomiast dane nt. zawartości ekstraktu i alkoholu są obecne. Brak innych ciekawych i przydatnych informacji (jak np. temperatura i sposób podania). [3]
                                Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia: 13.02.2014.
                                Piwo złe nie jest (jeśli oceniać w ramach stylu wysoko odfermentowany jasny lager - raczej przeciętne. Jednak jest i tak lepsze od typowej masówki .

                                Moja ocena: [3.425]
                                Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                                http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                                https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎