Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Lemur

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sekator
    • 06-2013
    • 269

    #16
    Mi te całe płatki dębowe kojarzą się w smaku i aromacie z gumą. Posmak gumy plus goryczka daje nam, nie tylko, niezbyt przyjemne doznania, ale i hasło reklamowe nowej linii zabawek sado-maso. Przypadek? W smaku są owoce egzotyczne, ale ich odbiór zepsuła mi wyżej wspomniana guma.
    Last edited by Sekator; 31-10-2013, 20:23.
    http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #17
      Ten zapach gumy raczej pochodzi od chmielu, bo zdarza mi się go czuć też w innych piwach, które są bez płatków dębowych.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • tieroo
        Member
        • 05-2010
        • 46

        #18
        Guma ? To estry i pochodzą z ubocznych efektow fermentacji.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tieroo Wyświetlenie odpowiedzi
          Guma ? To estry i pochodzą z ubocznych efektow fermentacji.
          O jakiej gumie piszesz? Balonowej czy takiej jak u wulkanizatora?
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • tieroo
            Member
            • 05-2010
            • 46

            #20
            Balonowej, bo od wulkanizatora to predzej fenole.

            Comment

            • Sekator
              • 06-2013
              • 269

              #21
              Mi chodziło o wulkanizatora.
              http://degustacjepodplotem.blogspot.com/

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #22
                Ta wasza guma to chyba właśnie wpływ dębiny, ja wyczułem takie ściągające nuty trochę kojarzące mi się z drewnianymi wiórami, wiec to może to, tylko każdy z nas inaczej ten smak odebrał. Tym bardziej, ze zawarty w jasnym piwie powoduje pewien dysonans.

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sekator Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mi chodziło o wulkanizatora.
                  Też tak to odczułem stąd, moje pytanie do tieroo.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ta wasza guma to chyba właśnie wpływ dębiny, ja wyczułem takie ściągające nuty trochę kojarzące mi się z drewnianymi wiórami, wiec to może to, tylko każdy z nas inaczej ten smak odebrał. Tym bardziej, ze zawarty w jasnym piwie powoduje pewien dysonans.
                  Nie wydaje mi się. Zdarzało mi się już coś podobnego czuć w innych piwach, a nie zawierały one żadnych dodatków.
                  Last edited by YouPeter; 01-11-2013, 20:27.
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #24
                    Widawa Lemur

                    Piana skąpa znika po chwili. kolor jasny z pływającymi farfoclami. Aromat cytrusy, słodki, wanilia lekko maślany przyjemny. Smak pierwsza myśl, prawie zerowe wysycenie. Czuć chmiele amerykańskie, słody i płatki dębowe( posmak jakiegoś plastiku podgryzanego w zabawce za młodu), oraz wysoką goryczkę. Jednak całość sie ze sobą gryzie i nie gra. Piwo słabe nie udany eksperyment.
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    • rgrzech
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 230

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemne złoto, piwo mętne. [4]
                      Piana: drobno i średniopęcherzykowa, biała, nietrwała, ładnie zdobi szkło. [4]
                      Zapach: słodkich białych owoców, lekki cytrus oraz drewno. W tle lekkie nuty karmelu. [5]
                      Smak: na pierwszy plan wysuwa się grejpfrutowa goryczka. Nie jest ona bardzo wysoka ani zalegająca, ale skutecznie przykrywa pozostałe smaki. Niestety. W posmaku przyjemne nuty drewna. Smaku (aromatu) wanilii nie wyczułem. [4]
                      Wysycenie: dość wysokie ale absolutnie nieprzeszkadzające. [4.5]
                      Opakowanie: Grafika podoba mi się, jednak porównując z innymi kolaboracyjnymi, wypada przeciętnie. Oczywiście są wszystkie potrzebne informacje o piwie. [4]
                      Uwagi: Po powąchaniu butelki pomyślałem sobie: WOW! Ale znakomity zapach - dawno nie znalazłem w piwie tak ciekawego aromatu. Niestety po wypiciu pierwszego łyka czar prysł. Goryczka przykrywa wszystkie smaki. Wielka szkoda. Jakby to poprawić, byłoby znakomite piwo.

                      Moja ocena: [4.375]

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #26
                        Pite w Czeskiej Piwiarni. Bardzo słabe piwo o nieprzyjemnym zapachu i długiej uciążliwej zalegającej nieprzyjemnie goryczce nie skontrowanej niczym. Słabo, bardzo słabo. Ledwo zmęczyłem o,33.
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • corsano
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 182

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny pomarańcz, mętny z farfoclami [2.5]
                          Piana: Średnio obfita, średniopęcherzykowa, szyko opadająca [3.5]
                          Zapach: Niezbyt intensywny, głównie wanilia, nuty cytrusowe [3.5]
                          Smak: Lekkie, smukłe, lekko słodowe, cytrusy, przebijająca się wanilia, goryczka umiarkowana, krótka i przyjemna [3.5]
                          Wysycenie: Niskie, dobre [4]
                          Opakowanie: Butelka 0.33, etykieta prosta i oszczędna, niezachwyca, plus za pełen sklad [3]
                          Uwagi: Warka do 12.04.2014, pite w temperaturze 11°C

                          Moja ocena: [3.45]

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6136

                            #28
                            Barwa - jasny pomarańcz z "pyłem zawieszonym".
                            Piana - średnia, na dłużej grubsza warstewka.
                            Gaz - średni.
                            Aromat - cytrusy, słód, "zimna blacha"
                            Smak - nie za słodkie, lekka goryczka na początku, potem zdecydowany wzrost, aż do panowania nad całością. Pod koniec piwo staje się wytrawne.
                            Piwo nie jest wodniste. Waniliowości nie czułem ale inność smaku była.
                            Są mało identyfikowalne posmaki które powstały w tym piwie /inni wspominali o jakimś posmaku drzewnym ale to chyba nie do końca to/

                            Data: 12.04.14 - spokojnie do wypicia w poszukiwaniu nowych odcieni piwa.
                            Attached Files

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemnej, przybrdzonej pomarańczy [3.5]
                              Piana: ecru, drobna, opada zauważalnie, osadza się na szkle drobnymi krzaczkami [3]
                              Zapach: słaby, zleżałych cytrusów i zbożowych aromatów [3]
                              Smak: lekko wodniste, sprawia wrażenie zleżałego, w smaku znów dominuje nieszczęsny, dość mocno cierpkowaty chmiel, da się tu jednak dalej wyczuć lekką cytrusowość oraz delikatny zbożowy posmak [3]
                              Wysycenie: lekko wygazowany przez mam wrażenie jakby piwo było wodniste [3.5]
                              Opakowanie: pomarańczowa eta bardziej przypominające oranżadę niż piwo [3.5]
                              Uwagi: Kolejny przeciętniak, dobrze, że 0,33l bo z 0.5l miałbym już problem. Stosunek jakości i ceny, a tym bardziej objętości to jak cios Kliczki. Mam wrażenie że Widawa staje się takim Van Purem wśród browarów restauracyjnych, robić dużo przeciętnych piw szokując rynek kolejnym produktem nie zważając na jakość

                              Moja ocena: [3.075]
                              Attached Files
                              Last edited by becik; 03-04-2014, 17:53.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • Petitpierre
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 2560

                                #30
                                A te czipsy, to były po jakim napoju?
                                Mały porterek-przyjaciel nerek

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎