Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Lublin, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #46
    Jak nie przepadam za koźlakami ten mi dość dobrze podchodzi.
    Cena i pojemność - ŚWIETNE

    Kolejne podejście. Cena 1,79zł sklep osiedlowy tuż pod oknem

    Piana jest, ale nie wielka, opada do grubego kożuszka, ale o dziwo oblepia szkło. Jest nieźle
    Aromat: nie za bogaty i nie intensywny, ale jest. Lekki pumpernikiel, chleb razowy, suszone śliwki, karmel.

    SMAK: Bardzo pijalne i bardzo możliwe, że sesyjne piwo
    Pełne, ale trąci wodnistością. Karmel, skórka od chleba razowego, leciutko kwaskowate i palone. Jest nieźle. Taki odrobinę wyprany porter 18
    Alkoholu nie czuć.
    Wysycenia w sam raz: średnie ku niskiemu.


    Do powtórki.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • TTOP
      Senior
      • 03-2013
      • 449

      #47
      Barwa: miedziana, klarowne
      Piana: drobno i średnio pęcherzykowa, na początku bardzo obfita, dosyć trwała - pozostaje do końca w formie kożuszka 1cm, beżowa
      Aromat: karmel, słodowość, lekko trawiasty (chmiel?
      Smak - karmelowo-słodowy, leciutko chlebowy, jakby kwaskowy. Alkohol wyczuwalnie grzeje w przełyku. Po ogrzaniu niestety lekki karton, ale nie przeszkadza
      Wysycenie: odpowiednie, średnie
      Goryczka: pustawa, tępa, ale delikatna, w każdym razie wyraźna
      Uwagi: pite z butelki, data przydatności 15.07.14. W tej cenie (w Piwomaniaku w Wawie 2,4zl) to chyba najlepsze piwo, jakie piłem. Brawo dla Perły

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #48
        W swojej kategorii cenowej (ja płaciłem 1,85 za butelkę) to jest pozycja co najmniej ciekawa, fajna kompozycja słodów, szkoda że tak mocno nagazowane, bo to psuje przyjemność picia.

        Nie mniej jednak, ciekawy i solidny wyrób koncernowy.
        Last edited by Mario_Lopez; 17-02-2014, 16:06.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brunatno-bursztynowy [4]
          Piana: Jasnokremowa, drobniutka, niska, raczej krótka [3.5]
          Zapach: Ciemne słody, lekko palone, karmel, toffi i bardzo mocny alkohol [3.5]
          Smak: Mocne palone posmaki włącznie z kwasowością odsłodową, kawa zbożowa i nieprzyjemna goryczka. A dalej otchłań wiejąca pustką [3.5]
          Wysycenie: Wysokie, musujące, męczące [3.5]
          Opakowanie: Lubelska klasyka z pełnymi informacjami i butelką bezzwrotną [3.5]
          Uwagi: Oceny za smak i aromat nieco zawyżyłem bo bliżej im do 3,5 niż 3.
          Piwo mimo, że bardzo tanie (w przeliczeniu 2,8 zł za 0,5 litra) nie zdobędzie mojego serca bo jest nudne i mało koźlakowe.

          Moja ocena: [3.525]

          Comment

          • gramak
            Senior
            • 08-2012
            • 267

            #50
            Jak dla mnie to raczej coś stoutopodobnego, a nie kożlak. Ale piło się z przyjemnością. Po mojemu jest to najlepszy wyrób Perły. Inna sprawa, ze poprzeczka jest raczej nisko położona
            Last edited by gramak; 14-03-2014, 21:26.
            http://www.ohbeautifulbeer.com/

            Comment

            • Berto
              Junior
              • 03-2014
              • 29

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemno-miedziany, rubinowy. Brunatne przy zwężeniu pod światło. Klarowne. [4]
              Piana: Brudny biały, bardzo jasny beż. Ładnie się tworzy, dość trwała. Piękna firanka. Drobnopęcherzykowa. [5]
              Zapach: Słodowy. Lekki karmel i alkohol. Mało intensywny. [3]
              Smak: Kwaśna palona kawa. Trochę karmelu i alkoholu. Posmak cappuccino(?). [2.5]
              Wysycenie: Nieco za wysokie. [4]
              Opakowanie: Smukła buteleczka 0,33. Etykieta trochę "przeładowana", ale okej. Dedykowany kapsel. [4]
              Uwagi: 27/08/14

              Moja ocena: [3.15]

              Comment

              • gobong
                Senior
                • 04-2005
                • 658

                #52
                Bardzo smaczne piwo. Bardzo smaczny koźlak. Fajna buteleczka. Firma co zamordowała bardzo smaczną kiedyś perłę uwarzyła tak smacznego koźlaka. Chyba muszę spróbować nowego Zwierzyńca.

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Prawie rubinowy [4]
                  Piana: Obfita, bezowa piana z drobnych i średnich pęcherzyków szybko opadła, pozostawiając małą warstewkę na powierzchni [3.5]
                  Zapach: Dominują słody, palone plus karmel i leciutka goryczka. [3.5]
                  Smak: W pierwszym łyku dało się znać wysokie wysycenie i lekka kwaskowość. Potem doszła paloność słodów i ściągająca goryczka, raczej od alkoholu. [3]
                  Wysycenie: Wysokie, ale przeszkadza [4]
                  Opakowanie: Mała butelka z czytelną etykietą [4.5]
                  Uwagi: Piwo nie jest słodkie, nie jest też wytrawne, lekko wodniste, pijalność całkiem dobra. Opcja butelki 0.33 l to dobry pomysł.

                  Moja ocena: [3.4]

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #54
                    Koźlak perła browary lubuskie

                    Piana obfita choć szybko znika. Kolor mocna herbata pod światło piękny rubin klarowny. Aromat intensywne słody palone lekka słodycz karmelowa, gorzka czekolada. Smak dość lekkie w odczuciu jest paloność, karmel, słodycz, goryczka niska. Piwo nie jest złe, ale nie zachwyca płaskie bez charakteru. mocno przypomina rozwodniony Fortuna, Komes Podwójny Ciemny
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny brąz,pod światło rubinowy...są też widoczne drobinki,przejrzyste piwo. [4.5]
                      Piana: Początkowo bardzo,bardzo wysoka,strzelająca w ciągu sześciu minut zmniejszyła sie do centymetra...średnoziarnista. Utrzymała się do samego końca. Mocno oblepiała ścianki,piana barwy beżowej. [4.5]
                      Zapach: Na pierwszym planie woń czarnej czekolady,następnie czuć słody. Średnio intensywny zapach. [2.5]
                      Smak: Gorzkiej czekolady,lekko kawowy i karmelowy,wyczuwalna paloność. Piwo jest raczej słodkawe,goryczki nie znaleziono. [3.5]
                      Wysycenie: Odpowiednie na początku,potem mogłoby być trochę większe. Pozostaje do końca(w postaci pojedynczych bąbelków) i to się liczy. [3]
                      Opakowanie: Brązowa butelka 330ml,ciekawe etykiety z koziołkiem(takiż kapsel) oraz potrzebnymi informacjami. [4]
                      Uwagi: Warka do 27.08.2014-wypite dnia 28.04'14. Porteropodobny koźlak,który nie był taki zły w gruncie rzeczy.

                      Moja ocena: [3.3]

                      Comment

                      • GreenFox
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 273

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bardzo ładny ciemno-brunatny, pod światło ładnie opalizuje, piwo przejrzyste [4.5]
                        Piana: Wysoka, drobno i średniopęcherzykowa, tworzy gęstą czapę, utrzymuje się całkiem długo, nie ma się czego przyczepić [5]
                        Zapach: Bardzo ciekawy i złożony, na pierwszym planie nuty chlebowo-karmelowe, po ogrzaniu pojawiają się również lekkie akcenty kawowe, wyczuwalne ciemne owoce (śliwka, wiśnia), aromat faktycznie może trochę przypominać portera, w tle wyczuwalny jakby lekki DMS, jednak na tyle słabo, że zupełnie nie przeszkadza [4.5]
                        Smak: Tutaj niestety jest znacznie gorzej niż w aromacie - piwko jest dość płaskie w smaku, głównie wyczuwalne są słodkie nuty karmelowe, poza tym lekka wodnistość, brak jakiejś kontry pochodzącej z chmielowej goryczki, przez co piwko może się wydawać nieco zbyt słodkie, lekko wyczuwalny alkohol [3]
                        Wysycenie: Raczej na odpowiednim poziomie, średnie, dość czybko zamienia się w niskie, piwo nie zatyka, po koncernie można się było spodziewać znacznie więcej bąbelków [4.5]
                        Opakowanie: Bardzo dobry pomysł z rozlaniem do butelek 0,33l i to takich ładnych (zupełnie nie podobają mi się "bączki"). Etykieta nawet niezła, chociaż hasło "warzony z czterech słodów" długo powstrzymywało mnie przed degustacją mogliby przynajmniej podać, które to słody [4]
                        Uwagi: Data ważności: 16.09.14

                        Ogółem to muszę powiedzieć, że jak za taką cenę (2 zł), to jest genialne piwo! Ja rozumiem, że w smaku jest nieco wodniste i ogólnie mało wyraziste, chmielu na goryczkę też troszkę pożałowano, ale spektrum aromatów oraz brak jakichś wyraźnych wad stawia to piwo naprawdę wysoko w rankingu cena/jakość. Dla tych, którzy warzą coś sami będzie opłacalne w zakupie choćby po to, żeby zdobyć fajną buteleczkę 0,33l w takiej cenie

                        Moja ocena: [3.925]

                        Comment

                        • Glingorth
                          Senior
                          • 04-2014
                          • 283

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatny, wiśniowy, trochę za ciemny. [4]
                          Piana: Na początku gęsta i obfita, lecz szybko opada zostawiając jedynie niewielkie ślady. [3.5]
                          Zapach: Mało intensywny. Słodowy, skórka od chleba, wiśnia, lekki alkohol. [3.5]
                          Smak: Słodowy, chociaż trochę za mało jak na koźlaka. Lekki karmel, niska goryczka i wyczuwalny alkohol, ale na niskim poziomie, nie drapie w gardło. [4]
                          Wysycenie: Średnie, może trochę ciut za wysokie [4]
                          Opakowanie: Ładna butelka, dedykowany kapsel, ciekawa etykieta, plus za podane słody. [4.5]
                          Uwagi: Kupione za 2,20zł we Wrocławskim Piwoszu, jak na tą cenę to bardzo dobre piwko. Najlepsza z Pereł.

                          Moja ocena: [3.8]

                          Comment

                          • corsano
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 182

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ciemna, rubinowy po bokach, krystalicznie klarowne [4]
                            Piana: Umiarkowana, średniopęcherzykowa, zbita, dość trwała [4]
                            Zapach: Słabo wyczuwalny, karmelowy, suszone owoce, lekko estrowy, lekki mokry karton [3]
                            Smak: Średnio pełne, mało wyraziste, karmelowe, lekko palone, wyczuwalny alkohol - akceptowalny, goryczka - średnia i krótka, bilans w stronę słodowości [3.5]
                            Wysycenie: Wysokie, bardzo dobre [4.5]
                            Opakowanie: Butelka 330ml, etykieta dobra ale szału nie robi, sporo cennych informacji, dedykowany kapsel [3.5]
                            Uwagi: Warka do 16.09.2014, pite w temperaturze 10°C

                            Moja ocena: [3.45]

                            Comment

                            • toto
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 949

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: bursztynowoczerwony, klarowny [5]
                              Piana: bardzo wysoka, beżowa, trwała, oblepia szkło [5]
                              Zapach: słód, śliwka, lekki rozpuszczalnik [4]
                              Smak: wyraźnie palony (dość ostry), słodki (cukrowato, ulepkowato), trochę słodowy, w tle nieprzyjemna gorycz, niezbalansowane [2.5]
                              Wysycenie: za duże, ale wzmaga pijalność równoważąc słodkość [3.5]
                              Opakowanie: brązowa butelka 0,33 l z długą szyjką, bezzwrotna, kapsel dedykowany, owalna etykieta z kozłem (niezła, choć niektóre napisy słabo czytelne). Jest ekstrakt, brak pełnego składu (choć wymieniono 4 słody na krawatce). [4]
                              Uwagi: Do 9.11.2014. Gdyby nie przesadzona słodkość i rozjechany, niezbalansowany smak byłoby przyzwoicie (świetna piana), choć średnio koźlakowo w smaku. Można spróbować raz jako ciekawostkę.

                              Moja ocena: [3.525]
                              Last edited by toto; 18-06-2014, 15:04.

                              Comment

                              • TheBobolo
                                Member
                                • 07-2014
                                • 59

                                #60
                                Bardzo przyjemny ciemny koźlak, w aromacie palone słody i czekolada, a w smaku mocna kawa i paloność, lekki kwasek ze słodów palonych. Bardzo przyjemne, pełne w smaku.
                                3.4/5
                                Begonia non omlet.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎