Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browarnia Sobótka Górka, Piwo Sobótka Górka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, minimalnie mętny. Powinienem napisać "rzemieślniczy" . [4]
    Piana: Brudnobiała, wysoka, potężna i niesforna, uciekła mi z pokala, nawet się bałem, czy piwo nie zepsute... To, co nie uciekło było całkiem trwałe. Super! [5]
    Zapach: Piwo pachnie... piwem. Takim świeżym, serwowanym przy browarze, rozlewanym do dzbanków prosto z tanka. Ech, rozmarzyłem się... . [5]
    Smak: Słód, chlebek, baaardzo daleko goryczka - i właśnie dlatego bardzo mi smakuje! Poza tym - toż to kompletna kontrrewolucja!!! [4.5]
    Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
    Opakowanie: Bączek, goły kapsel, ciekawa, niebanalna eta, nawet w sumie dość elegancka. [4]
    Uwagi: Zadziobiecie mnie, ale kłaniam się nisko po samo... piwowarom-kontrrewolucjonistom z Sobótki i już się ślinię na koźlaka... .

    Moja ocena: [4.65]

    Comment

    • rohozecky
      PremiumUżytkownik
      • 11-2008
      • 1837

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
      Zadziobiecie mnie, ale kłaniam się nisko po samo... piwowarom-kontrrewolucjonistom z Sobótki i już się ślinię na koźlaka...
      A czemuż tu niby dziobać? Ponieważ ktoś produkuje normalne piwo, stosowne do tradycji danego rejonu i warunków klimatycznych czy przyrodniczych?
      ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

      Comment

      • patricco
        Junior
        • 04-2014
        • 19

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, zmetniony [4]
        Piana: Obfita lecz w chwili uciekla [3]
        Zapach: słaby lecz mi bardziej przypominal Ale [3]
        Smak: Lagerowy, lekkie calkiem przyjemne w smaku [3.5]
        Wysycenie: Średnie takie w sam raz [3]
        Opakowanie: Bączek 0.33 kapsel golas ale etykieta bardzo mi sie podoba taka elegancka z miśkiem [4.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.325]

        Comment

        • woosaa
          Senior
          • 07-2005
          • 1548

          #34
          Piwo z datą 15.07.2014 naprawdę dobre.Ładny aromat i idealna goryczka wynagrodziły wysoki koszt zakupu w knajpce przy ruinach browaru w Sobótce.
          mb WOS

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoto-bursztynowy, z pomarańczowym odcieniem. Mocno nieklarowny. [4.5]
            Piana: Biała, dość gęsta, o niejednorodnej teksturze. Oblepia ścianki opadając do cienkiej pierzynki. Średnio trwałej. Do końca mikrowysepki i obrączka wokół szkła. [3.5]
            Zapach: Na pierwszym planie bardzo mocne kwaśne, wręcz winne oraz mineralne aromaty. To chyba nie tak powinno być. Spod spodu wyziera chlebowa, ziarnista słodowość. [2.5]
            Smak: Smak bardzo subtelny, ale subiektywnie przyjemny. Skąpą goryczkę rekompensuje miękka, aksamitna estrowa nuta słodkich owoców. Następnie w osi czasu pojawiają się odcienie słodowe, lekko kartonowe. Piwo wygasa w posmakach bardzo delikatnie, owocowo. Nijak ma się to do stylu, ale jest ciekawie. [4]
            Wysycenie: Niskie, jak dla mnie zbyt niskie. [3.5]
            Opakowanie: Elegancka, prosta owijka w dole bączka. Złoto i czerń oraz białe napisy ze stylizowanym misiem w roli głównej. Informacje o składzie i warunkach przechowywania podane w sposób wystarczający. Minus za goły kapsel. [4]
            Uwagi: Rzemieślnicy często warzą z dużym marginesem definicji stylu. Ale to już ich prawo. W sumie nigdzie na etykiecie nie podano że to lager. Z mojego punktu widzenia Piwo Sobótka Górka ma ciekawy, trochę domowy smak, lekko zalatujący górną fermentacją. Pachnie zaś niepokojąco. Cena mimo wszystko jest zniechęcająca (ja zapłaciłem w sklepie coś pod 14zł), co go kwalifikuje jako trunek dla piwnych hipsterów, kolekcjonerów-maniaków a także krewnych i przyjaciół królika (choć Ci mają na pewno duże upusty).

            Moja ocena: [3.425]
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19167

              #36
              Wypite na WFP nie odrzucało. Poprawne, słodowe, finisz goryczkowy. Cena była wysoka (9 zł/300ml), ale oczekiwanie wręcz przeciwnie.

              Comment

              • Mihai
                Senior
                • 02-2010
                • 186

                #37
                Warto wspomnieć, że piwo z browaru Sobótka Górka zajęło drugie miejsce na Craft Beer Festival w Berlinie, w lipcu tego roku, w kategorii Lager http://www.craftbeeraward.org/award-winners
                Last edited by Mihai; 30-10-2014, 17:10.

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnozłoty, piwo jest mętne. [5]
                  Piana: Ładna, biała, drobno- i średniopęcherzykowa, raczej wysoka i dosyć trwała. [4]
                  Zapach: Delikatny, raczej słodowy, trochę ziołowej chmielowości także w tym jest. I coś jakby owoce. Całość mało intensywna. [3.5]
                  Smak: Smakue trochę zaskakująco, jeśli można tak określić smak jasnego, lekkiego lagera. Jest takie lekko kwaskowato-słodkawe, ale nie w stylu koncernowych lagerów, tylko raczej owoców. Ponadto sporo chlebowości i słodowości i trochę mokrego kartonu. Goryczka umiarkowana, krótka. [3.5]
                  Wysycenie: Dosyć wysokie, w normie. [5]
                  Opakowanie: Skład dokładny, etykieta niestandardowa, poza tym informacji niewiele. Kapsel goły. [4]
                  Uwagi: Całość mnie niestety nie przekonuje. Za to widzę, że piwo jest coraz tańsze: ja zapłaciłem 8 zł.

                  Moja ocena: [3.725]

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Dość ciemny jak na "dwunastkę", lekko mętnawy. [4]
                    Piana: U mnie pieniła się obficie, wyłażąc ze szklanicy. Dość gruba, nad trwałością też należałoby popracować. [3.5]
                    Zapach: Głównie drożdżowo-słodowe akcenty. [3.5]
                    Smak: Na początku pojawia się zdecydowana goryczka plus nuty słodowe i kolendra. W miarę picia goryczka słabnie, pojawia się za to słodkawy posmak. [4]
                    Wysycenie: Bardzo dobre. [4.5]
                    Opakowanie: Dość oszczędna etykieta, słabo przyciągająca wzrok. Kapsel goły. [3]
                    Uwagi: Kupione w sklepie GALI w Sobótce za 8,80 zł/bączek 0,33 l. W mojej ocenie piwo nie warte tej ceny. Taka sobie ciekawostka regionalna bez zbytnich perspektyw.

                    Moja ocena: [3.75]
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4312

                      #40
                      Nie wiem, czy to keller, czy to lager, ale na pewno piwo o zbyt wysokim wysyceniu, przy bardzo solidnej podbudowie słodowej, goryczka w tle, na drugim planie, słabiutko zaznaczona, na poziomie wystarczającego minimum. O zapachu niewiele się da powiedzieć, trochę zbożowej świeżości, i wodnistość, jeśli wodnistość da się opisać w kategoriach woni. Mimo że piwo w smaku treściwe.
                      Być może tak powinien smakować polski lager, jak ktoś tu zauważył, ale to jednak nie moja bajka. Raczej nie będę powracał.

                      Comment

                      • kamil3ds
                        Junior
                        • 03-2010
                        • 23

                        #41
                        Kolor: Bursztynowy, mętne, pływa trochę farfocli mimo iż odstało w lodówce
                        Piana: Na początku wydawało się że będzie niezła, ale zanim piwo ostygło już zniknęła
                        Zapach: Pierwsze wrażenie - super, cytrusowo-tropikalny, trochę jak belgijskie
                        Smak: Pierwszy łyk - cytrusy, mango, ananas, rewelacja. Kolejne łyki i rozczarowanie- jak zwykły lager
                        Wysycenie: Średnie, chociaż kapsel wystrzelił w sufit

                        Może po dłuższym przechowywaniu nabierze smaku? Ale nie wiem czy za 10zł kupię ponownie.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎