Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Apetyt na Życie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ravf
    Senior
    • 06-2013
    • 264

    #31
    Dobre piwo. Piana gęsta, utrzymuje się dłuższą chwilę i pięknie oblepia szkło. Zapach weizenowski (banany, goździki). Smak również przywodzi skojarzenia z piwem pszenicznym, ale są też posmaki chlebowo-zbożowe, do tego wyższa gęstość. Ogólnie trochę przypomina mi nawet Żytnie z Konstancina. Niemniej jednak z dwóch żytnich premier z Pinty to jednak Żytorillo zrobiło na mnie większe wrażenie (pomimo zbyt ostrej goryczki).

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9733

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brudnozłoty, mętny, wręcz błotnisty... [4.5]
      Piana: Kremowa, drobna, średniowysoka, lecz - tu zawód - nietrwała. [3]
      Zapach: Drożdże, chleb (żytni? ), owoce, dalekie echo słodowe - troszkę bogatszej palety oczekiwałem, ale i tak jest nieźle. [4]
      Smak: Goryczka w grejpfrutowym stylu, delikatny słód, wrażenie lekkiej oleistości, daleeeeekie posmaki, kojarzące mi się z ziarnami słonecznika, treściwe. [4.5]
      Wysycenie: W paszczy musuje, ale w tym błocku zbyt wielu bąbelków nie widać. [4]
      Opakowanie: Fajna, dopracowana, eta, wyczerpujący opis, kapsel browaru. Jedynie mały minus za brak "własnego" kapsla (wiem, poprzewracało się... ). [4.5]
      Uwagi: Mimo, że spodziewałem się (jeszcze) więcej, to i tak z szacunku ściągam z łysiny moherowy beret za praktyczną reaktywację stylu na rynku.

      Moja ocena: [4.15]

      Comment

      • DonZ
        Senior
        • 03-2013
        • 303

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowy, mętny [4]
        Piana: Średnie pęcherze, niska ale trwała, robi się drobniutka i taka pozostaje i dale bardzo przyjemne uczucie na wargach przy piciu. [3.5]
        Zapach: Pierwsze skojarzenie to cytryna, przez wyczuwalną kwaśność, owocowo kwiatowy zapach, i żyto, dużo żyta. [4]
        Smak: Dość słodko, przyjemnie, z niewielką goryczką, goździkowo, troszkę cynamonowo, gęsto, piwko wyjątkowo pełne i oleiste. Finisz długi, przyjemny, pojawiają się banany. [5]
        Wysycenie: Wysokie, troszkę drażni policzki [3.5]
        Opakowanie: Butelka, ładna etykieta, zaraz po Żytorillo. [4]
        Uwagi: jak dla mnie piwo plasuje się w czołówce Pinty

        Moja ocena: [4.325]

        Comment

        • Vortex
          Senior
          • 12-2011
          • 153

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: silnie zmętnione, barwa pomarańczowa, momentami złota. [4.5]
          Piana: dość obfita, mimo upływu czasu wciąż pozostawała w kufelku [4.5]
          Zapach: przede wszystkim świeże przyjemne zboże, na drugim planie akcenty owocowe, bardzo przyjemne! [5]
          Smak: niezwykle treściwe, a zarazem orzeźwiające, ciut goryczki i trochę kwaskowatości - pełna gama smaków [5]
          Wysycenie: jak najbardziej w normie [4.5]
          Opakowanie: wyraźnie zaznaczone na etykiecie motywy zbożowe, wyeksponowany emblemat Pinty. [4.5]
          Uwagi: bardzo oryginalny smak, piwo pijalne, chętnie po nie sięgnę ponownie

          Moja ocena: [4.875]

          Comment

          • rivendel
            Senior
            • 06-2010
            • 262

            #35
            ciut goryczki i trochę kwaskowatości - pełna gama smaków

            i to jest ta pełna gama smaków?
            Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: pomarańczowy, mętny [4.5]
              Piana: drobna, średniowysoka, średniotrwała, zostawia ślad na szkle. [4]
              Zapach: owoce, drożdże, lekka chlebowość i kwaskowość. [4]
              Smak: banan, goździki, zbożowość, lekka kwaskowość, goryczka niewielka, krótka, bardzo przyjemna. Piwo treściwe i dość gęste, przyjemne w piciu. [4.5]
              Wysycenie: wysokie [4]
              Opakowanie: etykieta nieciekawa, kapsel firmowy, plus za dodatkowe informacje. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.2]

              Comment

              • Doodeck
                Senior
                • 05-2003
                • 1612

                #37
                Dlaczego dałeś 3,5 za opakowanie ?
                Nie podoba ci się etykieta ? A piszesz "plus za dodatkowe informacje" - to gdzie je przeczytałeś ?
                Dalekosiężny
                Obserwator
                Obiektów
                Dynamicznie
                Epatujących
                Ciekawymi
                Koncepcjami

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dlaczego dałeś 3,5 za opakowanie ?
                  Nie podoba ci się etykieta ? A piszesz "plus za dodatkowe informacje" - to gdzie je przeczytałeś ?
                  Tak, nie podoba się mi, a gdyby nie podany pełny skład i inne informacje, to za projekt graficzny byłoby 3, a może nawet 2,5.

                  Comment

                  • Carlo22
                    Senior
                    • 05-2012
                    • 182

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Tak, nie podoba się mi, a gdyby nie podany pełny skład i inne informacje, to za projekt graficzny byłoby 3, a może nawet 2,5.
                    W takim razie jako grafik zapytam Cię: dlaczego tak nisko, uzasadnij. "Nie podoba mi się i tyle" może powiedzieć każdy.

                    Nawet będąc bardzo krytycznym dałbym min. 4

                    Comment

                    • tomolek
                      Hophead
                      • 05-2006
                      • 1752

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Carlo22 Wyświetlenie odpowiedzi
                      W takim razie jako grafik zapytam Cię: dlaczego tak nisko, uzasadnij. "Nie podoba mi się i tyle" może powiedzieć każdy.

                      Nawet będąc bardzo krytycznym dałbym min. 4
                      Co prawda pytanie nie jest do mnie, ale Ci odpiszę jako człowiek "z branży". Mi w przeciwieństwie do kolegi etykietki Pinty umiarkowanie się podobają, szczególnie w porównaniu z poprzednimi. Szczególnie duży plus za ich spójność na różnych piwach. Mam jednak jedno zasadnicze zastrzeżenie. Znaczek z rzemieślnikiem i logo Pinty w stylu "retro" kompletnie mi się gryzą z nowoczesną estetyką pozostałej części etykiet. Gdyby nie to mógłbym dać nawet 4,5
                      Ciekawy jestem Twojej opinii.
                      www.ohbeautifulbeer.com

                      www.mateuszdrozdowski.pl

                      „Kwaśny Edi herbu Koreb

                      Comment

                      • Carlo22
                        Senior
                        • 05-2012
                        • 182

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                        Co prawda pytanie nie jest do mnie, ale Ci odpiszę jako człowiek "z branży". Mi w przeciwieństwie do kolegi etykietki Pinty umiarkowanie się podobają, szczególnie w porównaniu z poprzednimi. Szczególnie duży plus za ich spójność na różnych piwach. Mam jednak jedno zasadnicze zastrzeżenie. Znaczek z rzemieślnikiem i logo Pinty w stylu "retro" kompletnie mi się gryzą z nowoczesną estetyką pozostałej części etykiet. Gdyby nie to mógłbym dać nawet 4,5
                        Ciekawy jestem Twojej opinii.
                        Z tym znaczkiem masz absolutną rację, muszą go zmienić bo nie pasuje do reszty. Prawda, że Pinta stara się zachować spójność. Np. w AleBrowarze nie do końca podobają mi się etykiety, ale doceniam ich kunszt i na pewno są na półce bardzo widoczne, co pewnie chcieli osiągnąć. Wracając do etykiety "Apetytu na życie", mógłbym zarzucić, że jest zbyt jaskrawa - ale pewnie taki był zamysł w nawiązaniu do koloru samego trunku.

                        Pozdrawiam kolegę "z branży"

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Carlo22 Wyświetlenie odpowiedzi
                          W takim razie jako grafik zapytam Cię: dlaczego tak nisko, uzasadnij. "Nie podoba mi się i tyle" może powiedzieć każdy.

                          Nawet będąc bardzo krytycznym dałbym min. 4
                          Pewnie, że każdy może tak napisać, po prostu się mi nie podoba, może dlatego, że nie jestem grafikiem.
                          Jakoś od tych, którzy piszą, że im się podoba uzasadnienia nie wymagasz.
                          A jeśli chodzi o uzasadnienie, to dla mnie to wygląda jak rysunek namalowany przez małe dziecko, coś co przypomina słońce, jakieś kłosy unoszące sie w powietrzu. Gdybym nie znał piwa, to ta etykieta nie zachęciłaby mnie do jego kupna. A ocenę 4 to mogę dać np. etykietom piw z browaru Thornbridge.

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            #43
                            Zmusiliście mnie żebym się przyjrzał tej etykiecie dokładniej. Wychodzi na to, że podoba mi się ona nie wiem czy nie najbardziej ze wszystkich Pint. To co dla yaro74 jest wadą dla mnie jest chyba zaletą, prosty rysunek w jasnych żywych, wręcz radosnych kolorach idealnie oddaje ducha nazwy "Apetyt na Życie" Czyż nie jest to piwo idealne do degustacji w słoneczny letni dzień, wśród dojrzałych kłosów zboża?

                            Tylko logo i ten znaczek mnie tutaj mierżą...
                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19167

                              #44
                              Świetna nazwa-rebus słowny. A piwo... z wyglądu, aromatu i w smaku to dość typowa pszenica, zwłaszcza w pierwszym podejściu. W zapachu dominuje typowo bananowo-goździkowa nutka piw pszenicznych, nieco przyprawowa. W smaku czuć gładkość pszenicznych, ale po chwili jest też wytrawniejszy, ostrzejszy akcent żyta. Średnio mętne, piana nie imponuje. Smaczne piwo, ale za mało w nim żyta. Do powtórzenia, ale nie za astronomiczną kwotę.
                              Wypite za bialskim panelu degustacyjnym.

                              Comment

                              • corsano
                                Senior
                                • 05-2013
                                • 182

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Pomarańczowy, mętny [5]
                                Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, szybko opadająca [4]
                                Zapach: Średniointensywny, mocno drożdżowy, zbożowy, banan, słodki, typowo pszeniczny [4.5]
                                Smak: Zaskakująco treściwe, sprawia wrażenie gęstego, początku słodkie, bananowe, przy końcu kwaskowe, goryczka niewielka ale wyczuwalna, przyjemna [4.5]
                                Wysycenie: Wysokie, przyjemne, bardzo dobre [4.5]
                                Opakowanie: Standardowa butelka Pinty. Tym razem na etykiecie coś się dzieje, plus za ogrom cennych informacji, kapsel firmowy [4]
                                Uwagi: Bardzo miłe zaskoczenie, pite w temperaturze 13°C, warka do 7.05.2014

                                Moja ocena: [4.45]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎