Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Grand Prix AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yoda79
    Senior
    • 01-2013
    • 861

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
    A czy aktualna to nie trzecia przypadkiem?
    II na 100%.

    Comment

    • tristan_tzara
      Senior
      • 12-2007
      • 1038

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: mętny, pomarańczowy. [4.5]
      Piana: Dosyć gruba, szybko opada to cieńkiej warstwy, z biegiem picia zanika. Oblepia szkło. [3.5]
      Zapach: Wow, cudownie cytrusowo, egzotycznie. Troche mało intensywny ale też pilem w shakerze. [4.5]
      Smak: Bardzo intensywne uderzenie goryczki chmielowej, z całym bagarzem tego co dają amerykanskie chmiele; grapefruty, mango, pomelo. W całkowitym tyle lekki alkohol. [4.5]
      Wysycenie: Średnio-intensywne, w sam raz. [5]
      Opakowanie: Najsłabszy motyw tego piwa. Etykieta jest zbyt prosta, żeby nie powiedzieć ze prostacka. Dla tak wesolego i przyjemnego piwa, można było się bardziej postarać. Fajnie że jest pare słów od twórcy receptury. [2]
      Uwagi: Gratulacje dla Czesława Dziełaka. Dał nam naprawde pyszne piwo a druga warka trzyma poziom. Mam nadzieje ze Ciechan bedzie produkował juz je na stałe. Tylko fajnie jakby zmienili etykiete, ta troche straszy

      Moja ocena: [4.3]

      Comment

      • marekj
        Senior
        • 03-2010
        • 508

        Piwowarzy w Ciechanie w dwóch gotowaniach uwarzyli cztery warki przy pierwszej asystował Pan Czesław Dziełak. Receptura nie uległa zmianie. Teraz w sprzedaży jest trzecia.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          Mam pytanie.
          W Ełku Grand Prix jest dostępne nawet w pewnym pubie, ale nie ma go w żadnym sklepie.
          Ciechany oczywiście inne są, ale tego akurat nie ma.
          Czy to wina dystrybucji, czy może lokalnych sklepów? Jak to te drugie, tu pójdę i pogonię, żeby mi Grand Prix sprowadzili.
          I żebym nie musiał chodzić po pubach, gdzie muzyka nie ta, a i z kilometr mam do Smętka.

          Comment

          • tristan_tzara
            Senior
            • 12-2007
            • 1038

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marekj Wyświetlenie odpowiedzi
            Piwowarzy w Ciechanie w dwóch gotowaniach uwarzyli cztery warki przy pierwszej asystował Pan Czesław Dziełak. Receptura nie uległa zmianie. Teraz w sprzedaży jest trzecia.
            dobrze wiedziec, dzieki za info. w takim razie pilem trzecia warke

            Comment

            • piaskun87
              Junior
              • 08-2013
              • 19

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Mętny - złoty [4.5]
              Piana: Na początku gęsta i wysoka na 2 palce, po chwili jednak znika, lecz dobrze oblepia szkło. [4]
              Zapach: Bardzo intensywny zapach żywicy, cytrusów i chmielu - bajka! [5]
              Smak: Solidne IPA! Dobry mix cytrusów, lekkiej nuty słodów i dobrze wyważonej goryczki, która nie przeszkadza przy większej ilości. [5]
              Wysycenie: Ciut za niskie. [4.5]
              Opakowanie: Jeżeli przednia etykieta jest bardzo fajna - prosta i schludna to kontr-etykieta jest tragiczna i chyba dana na siłę! Wymieniony skład i data spożycia - ani słowa o stylu czy konkursie... [4]
              Uwagi: Dobre, solidne AIPA - gratulacje dla Pana Czesława!

              Moja ocena: [4.8]

              Comment

              • chechaouen
                Senior
                • 01-2011
                • 1180

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Beżowo-pomarańczowy, bardzo mętny, chyba bardziej niż poprzednie warki [4.5]
                Piana: Mało obfita, cienka warstwa dość trwała. Zresztą piana w AIPA to nie jest najistotniejsza rzecz [4]
                Zapach: Uuaaa! Tak jak w poprzednich warkach zachwyca intensywnością aromatu. Bogata mieszanka tropikalno-żywiczna i oba te główne elementy nie dają się zdominować drugiemu. Wyraźny tropik, wyraźna żywica. W tle też ciekawa ziołowość. Super! [5]
                Smak: Jest bardzo dobrze. Piwo bardzo treściwe, urzeka bogactwem smaku. Jest i głęboka grejpfrutowa goryczka, jest też porządna słodowa podbudowa. A wszystko fajnie współpracujące z żywiczno-tropikalnym aromatem. Chmielowa goryczka na finiszu staje się już mniej grejpfrutowa, a bardziej pestkowo-taninowa, nieco kojarząca się z gorzkim lekarstwem a przez to pozostawiająca lekki dyskomfort. Ale to jedyny mały minusik piwa. Poza tym jest bardzo dobrze. No może nie aż tak, ale 4 z duużym plusem [4.5]
                Wysycenie: Odpowiednie, nie za duże [5]
                Opakowanie: Szału nie ma [3.5]
                Uwagi: Nowa warka (u mnie data 17.03) trzyma poziom i doskakuje do poprzeczki zawieszonej wysoko przez warkę pierwszą. Bogactwo AIPA-owego aromatu i smaku. Lekkim minusem jest ten gorzki finisz, który mi lekko nie podpasował, chyba wcześniej go nie było, ale może się mylę. Wydaje mi się też, że poziom chmielowej goryczki jest lekko większy niż w poprzednich warkach, które głównie zapamiętałem jako zajeb... nasączone tropikami. Przynajmniej porównując wersje butelkowe. Nie mniej jednak piwo wraca do gry w dobrym stylu

                Moja ocena: [4.6]
                Last edited by chechaouen; 25-01-2014, 20:34.

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemne złoto / jasny bursztyn. Niepotrzebnie tak mętne... To nie pszenica! [4]
                  Piana: Mocno oblepia szkło, choć nie jest zbyt intensywna. Przy tym alkoholu i nasyceniu nie można oczekiwać niczego lepszego. [5]
                  Zapach: Cytrusy w kierunku słodkawym (np pomarańcza), lekki banan, lekka korzenność. Średnia intensywność.
                  Na początku coś nie przyjemnego - siarka(?). Na szczęście szybko znikła. [4]
                  Smak: Spora pełnia, wyraźne estry, lekki kwasek cytrusowy, naprawdę spora, dość długa, grapefruitowa goryczka. Czuć minimalny alkohol. Między 4 a 4,5 - podnoszę na zachętę, bo ostatnio jestem niemiły dla Ciechana. [4.5]
                  Wysycenie: Niskie. Pasowuje. [4.5]
                  Opakowanie: Jak na Ciechana rewelacja. Tylko o jaką tradycję tym razem chodzi? Ta receptura ma maksymalnie rok i jest już tradycyjna? [4.5]
                  Uwagi: No w końcu dostałem. Jeśli pierwsza warka rzeczywiście była lepsza, to bardzo żałuję, że nie dane mi było spróbować. I tak bardzo dobre piwo.

                  Moja ocena: [4.35]
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    Nowa warka wyjątkowo dobra, a cena wzrosła nieznacznie, obecnie 6.60, czyli zdrożało o 15 groszy.

                    Chyba nawet bardziej mi smakuje od pierwszej partii.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • markush
                      Junior
                      • 09-2012
                      • 13

                      Zdecydowana różnica między butelką a beczką z przewagą tej pierwszej. Pite wczoraj w Piw Pawiu podjeżdżało masełkiem. Butelka trzyma poziom pierwszej warki. Chociaż jakby bardziej gorzkie.

                      Comment

                      • x57
                        Senior
                        • 05-2011
                        • 247

                        Kolor jasny bursztyn, dość mocno mętne.
                        Pina niska, biała, niezbyt trwała.
                        Aromat bardzo intensywny, chmielowy, owoce tropikalne, cytrusy, żywica, korzenność, lekka słodowość, wrażenie słodkości.
                        Smak mocno chmielowy, zgodny z aromatem, lekka słodowość.
                        Goryczka średnio-wysoka, czysta.
                        Odczucie w ustach pełnia średnio-niska, smukłe, wysycenie średnio-niskie.

                        Czyste, z ładnym balansem, wytrawne ale gładkie, chmiel intensywny i mocno złożony.
                        To piwo jest tak intensywnie chmielowe że aż traci na pijalności przez to

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Nie wiem czy piłem drugą, trzecią czy jakąś kolejną warkę, ale trzyma poziom. Poza aromatem. Teraz wydaje się mniej intensywny.

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 991

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoto miedziany, troszkę za bardzo mętny, inaczej było by 5! [4]
                            Piana: Wysoka, biała, ładnie oblepia szkło, jednak mogła by być odrobinkę trwalsza. [4]
                            Zapach: No tutaj jest wszystko, czego oczekuję od wzorcowej AIPY. Są owoce tropikalne, cytrusowe, żywice, można powiedzieć ideał. [5]
                            Smak: Jak już wcześniej prawie każdy zauważył jest to bardzo intensywna grejpfrutowa goryczka.
                            Żadnej słodyczy, to mi się podoba. [4.5]
                            Wysycenie: Nie będę się tutaj rozwodził, bo jest na odpowiednim poziomie, ani za niskie, ani za wysokie, po prostu takie jak należy. [5]
                            Opakowanie: No tutaj bez rewelacji, średnio rzucająca się w oczy etykieta, ale można to wybaczyć, nie oceniam książki po okładce a po zawartości [3.5]
                            Uwagi: Tak mi smakuje, że aż się pokusiłem o ocenę z ARTomatu. Piwo na prawdę zacne i polecam wszystkim

                            Moja ocena: [4.575]
                            Last edited by Mario_Lopez; 31-01-2014, 10:22.
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • Biniauer
                              PremiumUżytkownik
                              • 06-2013
                              • 123

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Piwo jest mętne jak hefeweizen. Barwa również podobna - pomarańczowa. [2.5]
                              Piana: Średniopęcherzykowata, trochę oblepia szkło. Po dłuższej chwili redukuje się do skąpego kożuszka. Przy takiej ilości chmielu powinno być trochę lepiej. [3.5]
                              Zapach: Intensywny zapach chmielu. Na pierwszym planie zdecydowanie owocowe nuty (ciężko mi sprecyzować konkretne owoce) oraz lekka żywiczność. Świetnie skomponowana mieszanka, mimo intensywności nie przytłacza aromatem, nie drażni. Ma się ochotę wąchać i wąchać (niestety po chwili człowiek się przyzwyczaja). Po ogrzaniu, gdzieś w tle czuć nutę słodowo-karmelową. [5]
                              Smak: Bardzo orzeźwiający, delikatny. Goryczka duża, lekko drapiąca, chwilę pozostaje na języku jednak zdecydowanie nie przytłacza nadaje piwu wspomnianej lekkości i sprawia, że po jednym łyku mam ochotę sięgnąć po kolejny i tak w kółko.
                              W smaku zdecydowanie przeważa żywiczny aromat Simcoe. [4.5]
                              Wysycenie: Średnie. Nie przeszkadza w piciu, nie tłumi aromatu i smaku. [4.5]
                              Opakowanie: Dość prosta etykieta, można by powiedzieć surowa co osobiście mi odpowiada. Patrząc z daleka na sklepowych pułkach odnosiłem wrażenie, że mam do czynienia z produktem wysokiej marki. Bardzo podoba mi się wyraźnie podkreślenie autorstwa receptury i dlaczego to piwo zostało uwarzone. Dokładny skład, ekstrakt - tak powinno być w każdym piwie. [4]
                              Uwagi: Mega pijalne piwo. Według mnie najlepsza polska AIPA na rynku za rozsądne pieniądze. Dobrze by było gdyby trafiło na stałe do portfolio ciechanowskiego browaru.

                              Moja ocena: [4.45]

                              Comment

                              • meblebordo
                                Junior
                                • 12-2010
                                • 2

                                Przy pierwszym spróbowaniu było bardzo dobrze. Po kilku podejściach jakoś drugie piwo nie podchodzi. Dziwny niesmak w ustach. Ale i tak powinno być w ofercie browaru.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎