Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Grand Prix AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rowdy
    Senior
    • 03-2013
    • 121

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnozłoty, mętny. [4.5]
    Piana: Drobna, kremowa, średnio-pęcherzykowata. Przyjemnie oblepia szkło. [4.5]
    Zapach: Grejpfrut, ananas, mango. Delikatne nuty żywiczne na drugim planie. Piękny aromat! [5]
    Smak: Owoce tropikalne, grejpfrut, delikatna brzoskwinia, umiarkowana słodycz. Goryczka przyjemna, krótka, niezalegająca. [5]
    Wysycenie: Średnie. Przyjemnie musuje na języku. [4.5]
    Opakowanie: Najsłabsza strona tego piwa. Etykieta uboga, prymitywna. [3.5]
    Uwagi: Jedna z lepszych pozycji w tym stylu na polskim rynku. Przystępna cena i niesłabnąca jakość kolejnych warek. Oby tak dalej!

    Moja ocena: [4.825]

    Comment

    • Marcin_wc
      Senior
      • 09-2005
      • 2115

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rowdy Wyświetlenie odpowiedzi
      Zapach: Grejpfrut, ananas, mango. Delikatne nuty żywiczne na drugim planie. Piękny aromat! [5][/FONT]
      Zapach ananasa, to oznaka infekcji.

      Comment

      • rowdy
        Senior
        • 03-2013
        • 121

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
        Zapach ananasa, to oznaka infekcji.
        A nie mogą to być estry?

        Comment

        • ytzek
          Member
          • 03-2010
          • 81

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rowdy Wyświetlenie odpowiedzi
          A nie mogą to być estry?
          Mogą, tylko zależy co je produkuje
          trafiłem trójkę w totka - od dziś robię na pół etatu...

          Comment

          • Ronoaro
            Senior
            • 04-2013
            • 160

            Warka do 17.03.2014 Moje pierwsze zetknięcie się z GP niestety nie miałem przyjemności pić pierwszej warki. Piwo jest dość mocno zmętnione, na dnie butelki jest niezły osad drożdżowy, piwo przeleżało ponad tydzień w lodówce i szczerze powiedziawszy spodziewałem się bardziej klarownego piwa. Lubię piwa nieco zmętnione ale ten egzemplarz to przesada. Aromat bardzo przyjemny pomelo, chmiel, owoce cytrusowe, ananas w tle żywca. Bardzo pijalne, wytrawne, wysycenie idealne czyli średnie w stronę niskiego, goryczka bardzo przyjemna i całkiem sporawa, chociaż osobiście wolę nieco dłuższą. Sporym minusem jest piana która jest bardzo nietrwała. Ogólnie piwo kojarzy mi się z pierwszymi warkami Rowing Jacka. Bardzo dobre piwo.

            Comment

            • Samuel_Vimes
              Junior
              • 10-2013
              • 4

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ronoaro Wyświetlenie odpowiedzi
              Warka do 17.03.2014 Moje pierwsze zetknięcie się z GP niestety nie miałem przyjemności pić pierwszej warki. Piwo jest dość mocno zmętnione, na dnie butelki jest niezły osad drożdżowy, piwo przeleżało ponad tydzień w lodówce i szczerze powiedziawszy spodziewałem się bardziej klarownego piwa. Lubię piwa nieco zmętnione ale ten egzemplarz to przesada. Aromat bardzo przyjemny pomelo, chmiel, owoce cytrusowe, ananas w tle żywca. Bardzo pijalne, wytrawne, wysycenie idealne czyli średnie w stronę niskiego, goryczka bardzo przyjemna i całkiem sporawa, chociaż osobiście wolę nieco dłuższą. Sporym minusem jest piana która jest bardzo nietrwała. Ogólnie piwo kojarzy mi się z pierwszymi warkami Rowing Jacka. Bardzo dobre piwo.
              Mogę spytać gdzie kupiłeś GP? Widzę że jesteś z Sosnowca, gdzie pracuje, a bezskutecznie poluje na to piwo od dłuższego czasu.

              Comment

              • Ronoaro
                Senior
                • 04-2013
                • 160

                Kupiłem na Mariackiej w Katowicach- sklep "Piwa Regionalne"

                Comment

                • rotek
                  Junior
                  • 10-2012
                  • 5

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemno-złote , mętne . Piękne [5]
                  Piana: Drobno i średniopęcherzykowa , ładnie oblepia szkło [4]
                  Zapach: Przepiękny aromat , owoce tropikalne mango grejpfrut , ananas . Lekkie nuty żywiczne w tle [5]
                  Smak: W porównaniu z pierwszą warką słabo goryczka średnia ocierająca się o niską , niezalegająca. Dla mnie zbyt płaskie w smaku... [3.5]
                  Wysycenie: Wysycenie dobre. Bardzo mi pasuje [4.5]
                  Opakowanie: Opakowanie niestety nie przykuwa uwagi , ciężko je znaleść na półce sklepowej spośród innych piw [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.225]

                  Comment

                  • Warchlando
                    Member
                    • 06-2012
                    • 94

                    Kolor - bursztynowy, mętny
                    Piana - biała, średniej wysokości, średniopęcherzykowa, szybko opadająca pozostawiając drobny kożuszek, oblepia szkło
                    Zapach - chmiel, cytrusy, mango oraz żywiczność i słodowość
                    Smak - chmiel wraz z owocami tropikalnymi oraz chlebowością, a także żywiczność oraz lekka słodycz. Goryczka niezła, aczkolwiek przykryta przez inne akcenty.
                    Wysycenie - średnio intensywne
                    Opakowanie - niezła i prosta etykieta, niezbyt dużo tekstu, ale to co najważniejsze zostało podane. Kapsel firmowy (w ogóle nie pasujący do stylistyki etykiety).
                    Uwagi - bardzo dobre piwo i wg mojej oceny lepsze od Grand Championa. Nieźle zbalansowane.
                    Warka do 17.03.2014

                    Comment

                    • Firaxis
                      Member
                      • 05-2009
                      • 36

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemno-złoty, metny [4.5]
                      Piana: srednio pecherzykowa,bardzo ladnie oblepia szklo, na poczatku obfita redukuje sie do nieduzej warstewki, ktora zostaje do ostatniego lyka, co po prostu bardzo lubie. [4.5]
                      Zapach: cytrusy, pozniej nuty słodowe [4.5]
                      Smak: cytrusy, chmiel i delikatna slodycz, goryczka wyrazna, niezalegajaca [4.5]
                      Wysycenie: w sam raz jak dla mnie [4.5]
                      Opakowanie: skromna, do pelni szczescia brakuje temperatury serwowania i szkla w jakim nalezy pic to piwo. [4]
                      Uwagi: swietne piwo, bardzo pijalne, caly czas trzyma poziom pierwszej warki

                      Moja ocena: [4.475]

                      Comment

                      • Puszek_72
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 269

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy, mętny może ciut za dużo [4]
                        Piana: Na początku obfita później niknie ale ładnie oblepia szkło i zostaje cienka warstwa [4.5]
                        Zapach: Mieszanka aromat tropikalnych owoców i żywicy [4.5]
                        Smak: Przyjemna goryczka, dość dobrze zbalansowane [4.5]
                        Wysycenie: OK [4.5]
                        Opakowanie: Proste, jest pełny skład [4]
                        Uwagi: Smaczne piwo. Na pewno warte polecenia.

                        Moja ocena: [4.45]

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: pomarańczowy, mocno mętny. [3]
                          Piana: średnio wysoka, drobna, dość trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
                          Zapach: intensywny, bardzo przyjemny, owoce cytrusowe i tropikalne, żywica. [5]
                          Smak: mocniejsze nuty żywiczne, które są na pierwszym planie, nieco mniej owoców niż można by się spodziewać po zapachu. Goryczka średnio mocna, krótka, przyjemna w piciu. [4]
                          Wysycenie: średnie, idealne. [5]
                          Opakowanie: prosta etykieta, wygląda nieźle, na kontrze pełny skład, kapsel ten sam co zwykle. [3.5]
                          Uwagi: Piwo dobre, ale bardziej smakowała mi AIPA z Kormorana.

                          Moja ocena: [4.325]

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            Dziś mi właściciel sklepu w którym zwykle kupuję piwo powiedział, że w ubiegłym tygodniu "sprzedaż została wstrzymana".
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • TomX
                              Senior
                              • 09-2004
                              • 1035

                              Wizualnie - piekny, pomarańczowy kolor, piękna, śnieżnobiała, sztywna piana, bardzo silne (za silne...) zmętnienie. Zapach zwala z nóg, tak intensywnie cytrusowo - żywicznego aromatu się nie spodziewałem. W smaku goryczka jest spora, ale nie dominująca, balansuje je słodowa baza, intensywnie owocowe nuty chmielu dają nawet wrażenie słodkości. Opakowanie trochę lipne, trudno zauważyć to piwo na sklepowej półce wśród tylu innych, kolorowych i graficznie urozmaiconych etykiet.
                              Bez wątpienia najlepsza polska AIPA jaką piłem, a i wśród zagranicznej konkurencji plasuje się w ścisłej czołówce.
                              Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

                              I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                17.03.14 - fajna warka, piwko jest dobrze pijalne i smaczne...

                                Chciało by się jeszcze więcej goryczki ale tak jak jest nie jest źle

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎