Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Grand Prix AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzemek
    Senior
    • 12-2010
    • 450

    Bardzo fajne piwo, da się wyczuć nuty brzoskwiniowe, orzeźwiające. Przy tym zachowuje swój styl. Dobrze pijalne.

    Comment

    • mannix
      Member
      • 11-2008
      • 45

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MartensWawa Wyświetlenie odpowiedzi
      Dziś nabyłem w Piwomaniaku w Warszawie. "Czwarta warka" - padła informacja zza lady - wam to powie pewnie więcej niż mnie. Data do 20.05.2014
      Dla mnie pycha!
      ha!
      po moich negatywnych wpisach odnośnie poprzedniej warki Grand Prix, dziś wypiłem butelkę warki z datą ważności 20.05.2014 i powiem jedno - znacznie lepsze od poprzedniego rozlania Grand Prix.
      fakt, że piwo lekko mętne, ale przynajmniej nie ma tylu drożdzy błąkających się po dnie. ok, to do przyjęcia jak na piwo niefiltrowane. teraz minusy: bukiet trochę mniej wyraźny niż wcześniej, goryczka słabsza niż np. w RJ, finiszu praktycznie nie wyczuwam.
      na plus idzie to, że piwo zrobiło się mocno pijalne. jedna butelka to mało

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        Podpisuję się rękami i nogami, warka 20.05.14 mega zajebista, AIPA pełną gębą, bezkonkurencyjnie najlepsza pozycja z piw BRJ.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          Piłem wczoraj, na plus wrócił grejpfrut w aromacie i bardziej utrzymująca się piana, na minus, w smaku mało drapieżne w stosunku do pierwotnego, ale na szczęście już takie nie goryczkowe jak warka nr 3.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            Teraz z kolei wydało mi się zbyt słodkie i sklejające, stanowczo za mało wytrawne. Ale zapach - pierwsza klasa. W smaku to samo co było, czyli podłej jakości goryczka i cała reszta w porządku.
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • semas
              Junior
              • 01-2014
              • 9

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pomarańczowy, mętny, mi się podoba. [5]
              Piana: Ładna, chociaż, szczerze mówiąc, nie zwróciłem większej uwagi. [4.5]
              Zapach: Świetny, intensywny aromat cytrusowo-żywiczny. [5]
              Smak: Jak w zapachu - cytrusowość i żywiczność. Chociaż zapach wydawał się ciut bardziej intensywny, to i tak bardzo dobre. Goryczka przyjemna. W smaku przypomina mi, nie wiem czy słusznie, RJ, a natomiast wydaje mi się inne niż np. AIPA Kormorana. [5]
              Wysycenie: Nie przeszkadzałoby mi ciut większe. [4.5]
              Opakowanie: Generalnie podoba mi się, lubię elegancki minimalizm, ale jednak przydałoby się info o pasteryzacji, filtracji czy IBU. [4]
              Uwagi: Świetne piwo, jak dla mnie nr 2 wśród polskich AIPA (po RJ).

              Moja ocena: [4.875]

              Comment

              • tomolek
                Hophead
                • 05-2006
                • 1752

                Tak sobie czytam i myślę, że niektórzy to by wypili odpowiednio opakowane pół litra gęstwy drożdżowej i jeszcze by mlaskali, że dobre...
                www.ohbeautifulbeer.com

                www.mateuszdrozdowski.pl

                „Kwaśny Edi herbu Koreb

                Comment

                • Glingorth
                  Senior
                  • 04-2014
                  • 283

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bardzo mętny, pomarańczowy [5]
                  Piana: z gęstej redukuje się do małej, jednak nie zanika do pierścienia, ładnie oblepia szkło [4]
                  Zapach: bardzo mocno cytrusowy, grejpfrut, limonka, czerwona pomarańcza, w tle aromatyczny chmiel, żywica [5]
                  Smak: przede wszystkim dominuje wyraźny smak grejpfruta. Za chwile uderza przyjemna nie zalegająca goryczka. Po odczekaniu, w ustach pozostaje smak właśnie grejpfruta. [5]
                  Wysycenie: takie jakie być powinno [4.5]
                  Opakowanie: zdecydowanie nie Ciechanowe, lepiej prezentowała by się etykieta jak by wyglądała tak jak krawatka, czyli białe napisy na zielonym tle. Duży plus za informacje, zabrakło jedynie IBU [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.825]

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    Warka z datą do 11.06.2014 moim zdaniem znacznie gorsza od poprzedniej. Strasznie nierówne to Grand Prix...
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • yoxik
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 427

                      tu się nie zgodzę to piwo trzyma poziom wysoki cały czas, raczej pewniak. zobacz co się dzieje z toporkiem tam są cyrki.
                      Również tutaj
                      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                      Comment

                      • bulka_
                        Member
                        • 08-2011
                        • 37

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
                        Warka z datą do 11.06.2014 moim zdaniem znacznie gorsza od poprzedniej. Strasznie nierówne to Grand Prix...
                        też się nie zgodze, ciągle trzyma poziom. mi się wydaje zbyt wodniste jednak bardzo smaczne przez co idealizuje się wrażenia zwiazane z tym piwem

                        Comment

                        • meszek0009
                          Senior
                          • 04-2014
                          • 247

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomarańcza, stary, jasny bursztyn, mętne. [4.5]
                          Piana: Zostaje cieniutką warstewką do samego końca, na szkle zostaje od samej góry do dołu gęstą warstwą, drobnopęcherzykowa. Idealna. [5]
                          Zapach: Z butelki owoce egzotyczne i cytrusy - mango, liczi, limonka, górnofermentacyjna brzoskwinia, a w tle taki przytłumiony iglak. Po przelaniu podobnie, z nieco wyraźniejszą żywicznością i słodowością. Wszystko bardzo intensywne, zharmonizowane i przyjemne. [5]
                          Smak: Od początku uderza mocna goryczka, która jednak nie zalega, ale też bardzo przyjemna, taka owocowo (brzoskwiniowo) - kwiatowa słodycz, kontrowana przez grejpfrutową kwaskowość. Na finiszu bardzo lekki żywiczny posmak. Generalnie więcej chmieli było w zapachu niż w smaku, ale wciąż jest bardzo dobrze, a te górnofermentacyjne owocowe nuty są wyczuwalne jak w żadnym innym piwie. Średnio pijalne i orzeźwiające. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie, jakby było niższe odrobinę to bym się nie obraził. [4.5]
                          Opakowanie: Po raz kolejny powiem : jak dla mnie grunt, że schludne, sporo info i bez błędów. A to, że trochę ginie wśród wielu innych to już trudno. [5]
                          Uwagi: Nie zgodzę się z opiniami, że Lwówek Jankes to rozwodniony Grand Prix ... zupełnie inne dwa piwa. Oba wybitne.

                          Moja ocena: [4.75]

                          Comment

                          • mannix
                            Member
                            • 11-2008
                            • 45

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                            Tak sobie czytam i myślę, że niektórzy to by wypili odpowiednio opakowane pół litra gęstwy drożdżowej i jeszcze by mlaskali, że dobre...
                            zgadzam się z przedmówcą.

                            Comment

                            • DonZ
                              Senior
                              • 03-2013
                              • 303

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Pomarańczowe, ciemnozłote, zmętnione. [4]
                              Piana: Ładna, obfita, zbita, drobne pęcherze, niestety dość szybo się powiększające. [4.5]
                              Zapach: Słodki, owoce tropikalne, delikatna karmelowa słodycz. Cytrusy, żółte mięsiste słodkie owoce. Wyczuwam delikatny diacetyl. [4.5]
                              Smak: Zbalansowane, przyjemne wytrawne z delikatną słodyczą, bez nachalnej goryczy która jest średnio wysoka, przyjemna, grajpfrutowa, iglasta. Po stronie słodowej przyjemne nuty [5]
                              Wysycenie: Średnie przyjemne. [4]
                              Opakowanie: Ładne przejrzyste, kontra nie dostarcza z byt wiele informacji i do tego wielka reklama bojana no ale to BRJ [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.625]

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Chyba zapomniałem kiedyś opisać.
                                Warka jakaś z okolic marzec/kwiecień, pite tydzień przed końcem ważności.

                                AROMAT przegenialny. Mango, cytrusy, ananas, karmel itp.

                                W smaku goryczka jest dość wysoka, ale jest od razu kontrowana także mocną słodowością. Jednak chyba zbyt mocną, bo piwo jest lekko lepkie. Delikatnie przykleja usta do szkła.
                                Jako jedno do wypicia jest bardzo dobre i smaczne, ale czy wypiłbym ich 3-4 podrząd? sam nie wiem

                                Ogólnie bardzo dobre piwo do ponownego zakupienia
                                Last edited by dlugas; 07-05-2014, 12:06.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎