Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Grand Prix AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kalianna
    Member
    • 08-2013
    • 41

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny bursztyn, mętny [4]
    Piana: Dość drobna, dośc szybko redukuje się, zostaje cieniutka obrączka [4]
    Zapach: Nie wywołuje euforii, której poniekąd oczekiwałam [4]
    Smak: Moze dlatego, że pite po Imperial Ipa, ale miałam wrażenie jakby mi ktoś wody dolał i w związku z tym cały smak nie był zbyt intensywny. Mniej goryczki, więcej słodyczy, aczkolwiek wysoce pijalne [4]
    Wysycenie: Niskie, podobno ok, ale jak dla mnie mogłby być nieco większe [4]
    Opakowanie: W rzeczywistosci gorsze, niż na zdjęciach - odwrotnie niż przy Imperial Ipa;-) niededykowany kapsel [4]
    Uwagi: Naczytałam się, że takie wspaniałe piwo, znacznie lepsze, niż Imperial Ipa, i może zbyt się nastawiłam, bo naprawdę miałam zawiedzioną minę w trakcie picia. Może bez całej otoczki, inaczej bym oceniła piwo, z drugiej strony trudno nie oceniać Grand Prix bez porównania z Imperial Ipa - jak dla mnie bezdyskusyjnie wygrywa II

    Moja ocena: [4]
    Respect beer.

    Comment

    • barsliw
      Senior
      • 08-2013
      • 289

      Nie mam zadnego interesu żeby bronić GP, ale picie piwa lżejszego po imperialu to chyba bezsens i powoduje zafałszowanie oceny.
      Oczywistym jest, że GP jest znacznie lżejsze niż IIPA. Natomiast nie zgodzę się za Chiny Ludowe, że ma mniej goryczki i więcej słodyczy niż IIPA.
      Proponuje powtórzyć degustację "na czysto"

      Comment

      • unabhorsen
        Junior
        • 12-2013
        • 4

        ja piłem dwa razy zestaw GP i GCh raz zgodnie z zasadami, najpierw GP a potem GCh ale kolejny raz odwrotnie. Mi bardziej pasowała ta "niewłaściwa" kolejność, gdyż po wyrazistym i silnie goryczkowym GP , grand champion wydawał się bardzo delikatny i lekko nawet wodnisty. Natomiast gdy się zaczęło od niego a później przeszło na bardziej intensywne chmielowo obszary Grand Prix wszystko się układało poprawnie.
        Pozdrawiam
        PS. no chyba, że wspomniany parę postów wyżej Imperial to nie Grand Champion tylko coś innego.
        Last edited by unabhorsen; 08-01-2014, 16:58.

        Comment

        • barsliw
          Senior
          • 08-2013
          • 289

          To że GCh tylko alkohol ma imperialny to już nie nasza wina. Gdyby był cały imperialny to zgodnie z logiką powinien być degustowany jako drugi.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy. Piwo jest bardzo mętne. [4]
            Piana: Biała, trwała, bez rewelacji. [3.5]
            Zapach: Zdecydowanie cytrusowy. Świeży grejpfrut, trochę limonki i pomelo. To nie moje klimaty. Simcoe zagłuszone. [3.5]
            Smak: Przyjemna goryczka. Jest też świetna podbudowa słodowa. Piwo jest niesamowicie pijalne. Znakomita AIPA, tylko pierwsza warka AIPA z Kormorana była lepsza. [5]
            Wysycenie: Idealne dla tego stylu. [5]
            Opakowanie: Etykieta skromna, ale piwo takie nie jest. [4]
            Uwagi: Jest to jedno z najlepszych cytrusowych AIPA jakie piłem.

            Moja ocena: [4.225]

            Comment

            • gwzd
              Senior
              • 01-2012
              • 622

              Ciechan potwierdził, że Grand Prix wchodzi do ich stałej oferty GŻ - patrz i ucz się.

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2294

                To teraz modlić się, żeby trzymali powtarzalność pierwszej warki.

                Comment

                • gwzd
                  Senior
                  • 01-2012
                  • 622

                  Receptura ma zostać ta sama. Byle wyeliminowali diacetyl z butelek i będzie naprawdę dobrze.

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    Nowa partia Grand Prix od jutra ma się pojawiać w sklepach. Ponoć nawet lepsza niż ta pierwsza, ciekawe, czy będzie w tej samej cenie, bo przy tym pytaniu u handlowca pojawił się moment zawahania
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • Raq
                      Junior
                      • 07-2013
                      • 2

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika franekf Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nowa partia Grand Prix od jutra ma się pojawiać w sklepach. Ponoć nawet lepsza niż ta pierwsza, ciekawe, czy będzie w tej samej cenie, bo przy tym pytaniu u handlowca pojawił się moment zawahania
                      Dzisiaj udało mi się nabyć piwa z drugiej warki w cenie 7.45 PLN

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        Kolor: Bursztynowy, opalizujący.
                        Piana: Mistrzostwo świata. Biała, bardzo obfita, gęsta, bardzo trwała. Mocno oblepia szkło.
                        Zapach: Intensywne i bogate amerykańskie chmiele: owoce tropikalne, cytrusy, sosna, trawiastość.
                        Smak: Średnio treściwe. Pijalne i bardzo rześkie. Lekka podbudowa słodowa i mocna, bogata chmielowość taka sama jak w zapachu. Goryczka średnio wysoka. Finisz dosyć wytrawny.
                        Wysycenie: Średnie.
                        Ogółem: Super. Chyba najlepsze polskie AIPA w 2013 roku. Wszystko jest tu dopracowane, od oczywistych podstaw jak smak i aromat po wysycenie i mistrzowską pianę.
                        Uwagi: Warka nr 1.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Raq Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dzisiaj udało mi się nabyć piwa z drugiej warki w cenie 7.45 PLN
                          No to wyczesane 1.50 drożej niż wcześniej. Już mi się odechciało.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • dyczkin
                            Serce w kolorze blaugrana
                            • 05-2011
                            • 3657

                            Tamto się sprzedało szybko, cena była nie adekwatna .
                            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                            Moje warzenie // Piwny Wojownik

                            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                            Comment

                            • zgoda
                              Senior
                              • 05-2005
                              • 3516

                              Poczekam do wiosny i zrobię sobie lepsze.
                              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                              Comment

                              • olie
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 777

                                W wersji lanej jest trochę masła. Jak dla mnie ciut za słodkie i jednak zbyt mętne (wygląda jak pszenica). Ostatnio bardziej zasmakowały mi Saint No More i Hoppy New Year, ale ogólnie nowa warka Grand Prixa trzyma poziom.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎