Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Czarne Krzyżackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    #16
    Piwko dobrze się pije... ale fajerwerków nie ma.

    Nie ma też poważnych negatywów z serii spalenizna, ulepkowatość, kwas, popiół... itp

    Co prawda trochę "lepkie" było...
    Attached Files

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Prawie czarny. [4.5]
      Piana: Ładna, zbita, drobnopęcherzykowa, beżowa. Nieprzesadnie wysoka i średnio-trwała. Gdzieniegdzie osadza się na ściankach. [4]
      Zapach: Ładny, kawowo-palony, acz niezbyt intensywny. [4]
      Smak: Myślałem, że to będzie ciemny lager, a okazuje się, że piwo w smaku bardziej przypomina stout. Kawa, paloność, przyjmne. Trochę kwasku przy przełykaniu. Piwo sprawia wrażenie wodnistego. [4]
      Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
      Opakowanie: Ładne, informacji sporo. Krzywo naklejona krawatka. [4.5]
      Uwagi: Piwo jest smaczne. Rewelacji nie ma, ale pije się przyjemnie.

      Moja ocena: [4.05]

      Comment

      • von_scheisse
        Senior
        • 02-2012
        • 488

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrunatne, praktycznie czarne w snifterze [4.5]
        Piana: Poniżej średniej, szybko redukuje się do wysp [3]
        Zapach: Słodowy, lekko palony [4]
        Smak: Słodowy, lekko palony, goryczka niska, piwo trochę nijakie [4]
        Wysycenie: Ciut za wysokie jak dla mnie [4]
        Opakowanie: Etykieta średnia, na plus podane dane nt. zawartości alkoholu i ekstraktu, a także sugerowanej temperatury. Skład prawie w pełni szczegółowy [4]
        Uwagi: Warka z datą przydatności do spożycia do ok. 07.04.2014

        Moja ocena: [3.925]
        Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
        http://www.chmielnik-jakubowy.pl
        https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

        Comment

        • Nesca
          Member
          • 11-2010
          • 38

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobrunatny, prawie czarny z rubinowymi refleksami przy dnie szkła. [4.5]
          Piana: Na początku średnia, w kolorze bardzo jasno beżowym, odpowiednim do piwa. Szybko opada i pozostaje cinkim kożuchem na piwie, znikając prawie na ściankach [3.5]
          Zapach: Niezbyt intensywny palony, momentami kwaśny [3.5]
          Smak: Wytrawne, lekko gorzkawe. Nieco wodnisty stout, czuć kawę i słód. Po przełknięciu lekko kwaskowy, ale przyjemny. [4]
          Wysycenie: Jeżeli to czarne piwo to nieco za wysokie, jeżeli stout to zdecydowanie za wysokie. [3]
          Opakowanie: Coraz lepsza grafika etykiet tego piwa, pełna informacja. [4]
          Uwagi: Pomimo wysokiego nasycenia co2 pije się je dość przyjemnie, wytrawny smak powoduje, że nie czuje się stosunkowo dużej zawartości alkoholu.

          Moja ocena: [3.75]

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatny przechodzący w czerń, niemal nie przepuszcza światła. [3.5]
            Piana: Intensywna beżowa, z drobnych i średnich pęcherzyków. Opadła do małej warstewki. [4]
            Zapach: Intensywnie słodowy - paloność, kawa i lekki kwasek [3.5]
            Smak: Intensywne palone i karmelowe słody plus goryczka chmielowa i karmel "dosładzający" ogólne wrażenie sensoryczne. [4]
            Wysycenie: Średnio-wysokie. [4]
            Opakowanie: Estetyczne, pasujące do nazwy piwa, czytelna etykieta [4.5]
            Uwagi: Dobrze się pije.

            Moja ocena: [3.825]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #21
              Zakon Teutonów choć sporo złego zrobił w trakcie licznych wojen z Koroną, to został uwieczniony w nazwie mocnego ciemnego piwa z browaru Gościszewo. Ciekawe czy przejdzie np. SS Panzer Division Viking?
              Po odkapslowaniu uderzyła silna nuta słodowa, palona i kawowa z lekkim kwaskowym akcentem. Kolor prawie czarny, tylko że prawie czyni różnicę. Mamy bowiem do czynienia z brunatnym (ach, znów ta polityka!) przechodzącym w czerń. Piana bezowa, początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła do małej warstewki.
              Smak lekko wodnisty co przy ekstrakcie 16. jest zaskoczeniem. Czuć przede wszystkim palone słody, ciutek kawy, kwasku i nieco goryczki chmielowej, która z wysokim wysyceniem daje efekt szczypania na bokach języka. Na to nakłada się nuta karmelowa dodająca słodkiego posmaku.
              Piwo przyjemnie się pije.

              Comment

              • DonCarlo
                Member
                • 02-2014
                • 55

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnobrunatne, prawie czarne [4.5]
                Piana: obfita i dość trwała, utrzymuje się cienką warstwą do samego końca [4]
                Zapach: mieszanina nut kawy i zbożowo-chlebowych jak kawa zbożowa [4]
                Smak: lekko słodkie, delikatnie palone i karmelowe, goryczka niska, [4]
                Wysycenie: po agresywnym nalewaniu wysycenie w sam raz - dość niskie [5]
                Opakowanie: etykieta w porządku, kompletne informacje - rzemieślniczy standard [4.5]
                Uwagi: Smaczne, aczkolwiek niczego nie urywa.

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny. Podszedłem jednak pod żarówkę i były rubinowe refleksy. To żadna wada. [5]
                  Piana: Z początku kremowa, ładna, ale szybko opadła. Na szkle osad znikomy. Jest trochę kożuszku na finiszu, ale ogólnie jest słabo. [2]
                  Zapach: Przyjemny. Wyraźny palony słód, wanilii jest tu ogrom, karmelu mało. Jest też wyraźny aromat suszonych śliwek. [4.5]
                  Smak: Stout, kawa, lekka goryczka. Alkohol oczywiście niewyczuwalny. Smakuje wybornie, tym bardziej, że na finiszu słód przyjemnie dochodzi do głosu (smaku). [4.5]
                  Wysycenie: Średnie, dla mnie odpowiednie. [3.5]
                  Opakowanie: Bardzo ładne. Przypomina mi historię Zamku Krzyżackiego nad Jeziorem Ełckim. W końcu to Ełk dostał prawa miejskie od Krzyżaków w 1445 roku. [4]
                  Uwagi: Pierwszy raz piję to piwo i jest to moje duże zaniedbanie.
                  Bardzo smaczne, ciemne piwo z datą do 20.10.2014.
                  Zdecydowanie polecam!

                  Moja ocena: [4.2]

                  Comment

                  • Klatak
                    Senior
                    • 07-2014
                    • 431

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, w shakerze nieprzejrzysty, mocno zmętnione. [4.5]
                    Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa, z delikatnym lejsingiem. [4]
                    Zapach: Średnio intensywny, kawa z mlekiem, odrobina kakao. [4]
                    Smak: Bardzo przyjemny, mleczna czekolada, kawa. Niska goryczka. Wysoka pijalność. [4]
                    Wysycenie: Średnio niskie. [4.5]
                    Opakowanie: Nie jest złe, ale mogł0o by być lepsze. Brak kompletu informacji. [4]
                    Uwagi: Warka z datą do 30.11.2014. Całkiem przyjemne piwo.

                    Moja ocena: [4.05]

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19167

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Prawie czarne; [5]
                      Piana: Nieduża kremowa, opadająca i nietrwała; [3]
                      Zapach: Dość wydatny karmel, delikatnie ciemne owoce; [3]
                      Smak: Słodko, za słodko; landrynki, karmel, rodzynki i alkohol; [3]
                      Wysycenie: Poprawne, nie za duże, ale obecne; [4]
                      Opakowanie: Sporo informacji; etykieta i kapsel dopracowane; [5]
                      Uwagi: Drugie podejście jednak nie tak udane jak pierwsze. Niewiele zostało ze stouta.

                      Moja ocena: [3.25]

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        #26
                        tego się obawiałem po pierwszej degustacji, że przedobrzą. Zamiast krzyżackiego wziąłem z półki Lublin to Dublin.

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemny, prawie czarny. [4.5]
                          Piana: wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, niezbyt trwała. [3.5]
                          Zapach: średnio intensywny, palony słód, kawa, trochę karmelu i lekki kwasek. [4]
                          Smak: słodowy, lekko kwaskowy, paloność, po ogrzaniu kawowy z leciutką goryczką. Piwo lekko wodniste jak na ten ekstrakt. [3.5]
                          Wysycenie: średnie, idealne. [5]
                          Opakowanie: niezła etykieta, pełna informacja na kontrze, kapsel firmowy. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.825]

                          Comment

                          • melor
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 364

                            #28
                            aromat: ciemnych słodów. kawowy
                            piana: bardzo duża, drobnopęcherzykowa
                            kolor: ciemnobrązowy. niefiltrowane (ale to widać po przelaniu całego piwa do szkła)
                            smak: jak gorzka kawa. średnia słodowość. nie tak wytrawne jak Komes Ciemny. Smakuje trochę jak słaby porter, ale brakuje jeszcze innych nut porterowych.
                            Jak dla mnie trochę za bardzo kawowe :/
                            Nie moje klimaty.
                            4/10

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎