Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, [AleBrowar] Saint No More Single H

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pizmak666
    Senior
    • 12-2006
    • 1898

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
    Przejadła się rewolucja.
    Oj chyba już nie tylko Becikowi.
    Lud pragnął pszenicy, chmielu... Ciekawe czego zapragnie po jakiś 2 latach fascynacji wszelakimi IPA?
    „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

    "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

    Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #17
      To chyba normalne, nic nie trwa wiecznie.
      Na czym pojedzie więc Twój przyszły browar? .
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Na czym pojedzie więc Twój przyszły browar? .
        Dzikusy i kwasy, to teraz jest na topie
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #19
          Panie, tylko kto to kupi, to jest/będzie mniej nośny temat .
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • DonZ
            Senior
            • 03-2013
            • 303

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złote, klarowne. Niczym europejski lager [5]
            Piana: Drobna niewysoka, koloru złamanej bieli, ładnie krążkuje na szkle. Niestety redukuje się do koronki. [4]
            Zapach: Słodki, żywiczny, intensywny. Są nuty słodkie kwiatowe. Chciałbym w aromacie mieć to co w smaku. [4.5]
            Smak: Bajka. Żywica, las iglasty, aż chce rozsadzić usta, bardzo pijalne, wytrawne, z wysoką goryczką ale nie ma tych 80IBU, lekko ściągającą i delikatnie zalegającą. [5]
            Wysycenie: Odpowiednie, nie wysokie przyjemne. [5]
            Opakowanie: Jest spoko. Choć sam Simcoe kojarzy mi się z niebieskim. [4]
            Uwagi: Dobra konkurencja dla Hoppy Christmas od BrewDoga, nawet lepsza bo jest tego więcej.

            Moja ocena: [4.675]

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złoty, lekko zmętniony. [4.5]
              Piana: drobnopęcherzykowa,średniowysoka, średniotrwała, ładnie oblepia szkło. [4]
              Zapach: intensywny, chmielowy, przyjemny. Początkowo bardziej wyczuwalne owoce, po ogrzaniu mocniej czuć żywice. [4.5]
              Smak: Mocna, dość przyjemna goryczka, nieco mecząca pod koniec picia. Lekka słodowość i owoce. [4]
              Wysycenie: średnie, w sam raz. [5]
              Opakowanie: jak inne z tego browaru, nic ciekawego. [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.2]

              Comment

              • Krzysiu
                Krzysiu
                • 02-2001
                • 14936

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                [... nieco mecząca pod koniec picia...
                Możesz rozwinąć tę myśl? Dla mnie coś, co mnie męczy, dyskwalifikuje do dalszego spożycia. Nie stawiam więc czwórki, lecz baniaka.

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #23
                  Nie ma co rozwijać. Po prostu początkowo dobrze się je piło, a po ogrzaniu ostatnie łyki z powodu małej słodowości i mocnej goryczki były nieco męczące.

                  Comment

                  • Piktor
                    Senior
                    • 11-2011
                    • 109

                    #24
                    Toż to Rowing Jack, tyle że chmielony jedynie simcoe. I w smaku, i we wszelkich parametrach, dość rzucić okiem na skład, alkohol, ekstrakt. Dobre piwo, bo RJ jest dobry, ale mogli się bardziej wysilić na osobną markę niż po prostu robiąc warkę Jacka bez pozostałych odmian chmielu.

                    Comment

                    • Oskaliber
                      Senior
                      • 05-2010
                      • 727

                      #25
                      Kolor: Jasny bursztyn, minimalnie opalizujący.
                      Piana: Biała, gęsta, dosyć obfita, trwała. Mocno oblepia szkło.
                      Zapach: Owoce tropikalne (ananas, mango) i sosna.
                      Smak: Średnio treściwe. Całkiem niezła podbudowa słodowa, owoce tropikalne takie same jak w zapachu, trochę cytrusów. Goryczka średnia.
                      Wysycenie: Niskie.
                      Ogółem: Brakuje mi goryczki i gazu. Okej, ale niczym się nie wyróżnia.
                      Last edited by Oskaliber; 08-01-2014, 00:12.
                      BeerFreak.pl

                      Comment

                      • yoda79
                        Senior
                        • 01-2013
                        • 861

                        #26
                        Spory minus dla Alebrowaru. Ważność upływa niedługo, ale nie ma to raczej wpływu na to piwo. Minus dlatego, że to kopia RJ, tyle, że wg mnie bardziej wodnista.
                        Alebrowar poza stoutami wypuszcza klony Jacka, trochę zmodyfikowane. Po co się napalać na te ich premiery jak wszystkie piwa prawie identyczne? Patrzę na swój "piwny barek" i jak patrzę na piwa Pinty i Alebrowaru to nawet nie ma co porównywać.
                        Aha - ostatni raz się nabrałem na piwo świąteczne od Alebrowaru, ponieważ oni to "świąteczne" piwo warzą cały rok.

                        Comment

                        • GreenFox
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 273

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, jak dla stylu odpowiedni. [5]
                          Piana: Dość zbita drobne pęcherzyki, stosunkowo szybko opada [4]
                          Zapach: Piłem to piwko w dwóch temperaturach. Za pierwszym razem w wyższej ok. 16 st. zapach był całkowicie zdominowany przez jodełkę, dosłownie czułem się jakbym wąchał mocno żywiczne gałązki iglaka, w niższej temperaturze (ok. 8 st. czyli jednak bardziej odpowiednia do konsumpcji) wyszły nuty cytrusowe i lekko tropikalne, jednak nadal dość mocno przesłonięte żywicą. Dziwią mnie troszkę porównania do RJ, który jest jednak znacznie bardziej cytrusowy i egzotyczny w aromacie. Jak dla mnie Hoppy Christmas (który chyba można uznać za jakiegoś rodzaju konkurencję ponieważ też jest to SH Simcoe świąteczny) wypada pod względem aromatu lepiej. [4]
                          Smak: Mocna goryczka, troszkę zalegająca, brak solidniejszej podbudowy słodowej. Ma się przez to wrażenie, że piwo jest lekko przechmielone na goryczkę. [4]
                          Wysycenie: Odpowiednie [5]
                          Opakowanie: Bardzo lubię etykiety tego browaru, ta nie dość, że jest bez zarzutu to jeszcze grafika i tekst z tyłu wybijają się ponad przeciętną [5]
                          Uwagi: Jak dla mnie wypada dość średnio w porównaniu do Hoppy Christmas z BrewDoga, który ma znacznie ciekaszą podbudowę słodową i aromat (co jest dość dziwne bo chmiel w końcu ten sam). Nie wiem, czy Alebrowar próbował tworzyć piwo konkurencyjne dla tego, ale kilka osób mogło to tak odebrać. W porównaniu do RJ również mniej ciekawy aromat no i gorszy balans. Niemniej jednak jak na nasz rynek jest to wciąż ciekawe piwo z którym warto się było zapoznać, choćby po to żeby wyrobić sobie własne zdanie.

                          Moja ocena: [4.15]

                          Comment

                          • e-prezes
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 19170

                            #28
                            Eeee... kolejna IPA? Nie tego oczekiwałem po piwie ze świąteczną oprawą.
                            Last edited by e-prezes; 15-01-2014, 21:34.

                            Comment

                            • olie
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 777

                              #29
                              Saint No More zbliżający się do terminu ważności zdecydowanie wygrywa ze świezym Rowing Jackiem. Lepszy aromat, lepsza klarowność, lepsza piana, większa goryczka. Rowing Jack jakby naśladował Atak Chmielu - zdecydowanie za dużo karmelu! Nie można zrzucić winy na pogarszającą się jakość chmielu, bo SNM korzystał z tego samego zbioru i efekt jest zadowalający. Dlatego cieszy informacja, że receptura SNM będzie powtarzana (oczywiście pod inna nazwą). Dobre AIPA.

                              Comment

                              • WojciechT
                                Senior
                                • 09-2012
                                • 2546

                                #30
                                Chciałem ocenić piwo z ARTomatu, ale w połowie opisywania doszedłem do wniosku, że musiałbym napisać dokładnie to samo, co rok temu, a po co się powtarzać. Zmieniła się właściwie tylko etykieta (czy na plus czy na minus - kwestia gustu, mi się obie podobają). Dalej jest to fajne piwo.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎