Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Specjal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Lacriferno
    Senior
    • 07-2005
    • 783

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Przyjemny, ciemnozłoty. [5]
    Piana: Początkowo solidna i gęsta. Nie opada zbyt szybko. Pozostawia na powierzchni niewielki kożuszek i delikatne ślady na szkle. [4]
    Zapach: Przyjemny, słodowo-chmielowy z kwiatowo-owocowymi akcentami. [4]
    Smak: Słodowy z delikatną goryczką, nieco płytki i monotonny. Delikatnie wyczuwalny posmak alkoholowy, głównie pod koniec picia w miarę wzrostu temperatury piwa. [3.5]
    Wysycenie: W normie. [4]
    Opakowanie: Przyjemna kolorystyka etykiety, podane najważniejsze informacje. Goły kapsel. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.85]

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Całkiem dobry, ciemno złoty. [4.5]
      Piana: Początkowo ładna, ale zbyt szybko opada do nalotu. Po pewnym czasie pozostaje tylko marna obrączka. Pozostawia minimalne ślady na szkle. [3.5]
      Zapach: Ja wyczuwam głównie słodowe nuty. W głębi także słaby rozpuszczalnikowy aromat. Wyczuwam jednak jakiś słaby element który mi nie pasuje. [3.5]
      Smak: Smak poprawny z dość przyjemnym słodowym posmakiem.
      Wydaje mi się trochę wodniste. [3.5]
      Wysycenie: Poprawne [4]
      Opakowanie: Butelka typu amber
      Etykieta dość prosta (aby nie powiedzieć prymitywna)
      Zawiera dane o ekstrakcie.
      Kapsel goły. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.6]
      MM961
      4:-)

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Przyjemny dla oka - głębokie, ciepłe złoto. [4.5]
        Piana: Piękna na początku - biała, drobnobańkowa, wysoka, ale po paru minutach spada niemal do zera. [3.5]
        Zapach: Słodowo-ścierkowy. Na granicy wytrzymałości, stąd aż 3, 5. [3.5]
        Smak: Wypijalne, ale: płaski smak, wyraźna goryczka i nieco ścierki. Mało imponujące. [3.5]
        Wysycenie: Nie za wysokie. [3.5]
        Opakowanie: Taka sobie etykieta, minus za maciupkie literki na kontrze i goły kapsel. [3.5]
        Uwagi: Nabyte na Malmeda w Białymstoku. Dałem szansę Krajanowi w związku z (czasowym mam nadzieję) dołowaniem Ciechana. Oba warte siebie.

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • wedge7
          Senior
          • 01-2007
          • 217

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: piękny złocisty [5]
          Piana: ładna i gęsta, ale szybko zniknęła z kufla [3.5]
          Zapach: słodowy ale lekko zalatujący ścierką [3.5]
          Smak: słodkawy z lekką nutą chmielu; dość wodniste, a przez to nijakie [3]
          Wysycenie: w porządku; gaz dobrany idealnie [5]
          Opakowanie: bardzo ładna etykieta dobrze się prezentuje na butelce; efekt psuje jedynie goły kapsel [4.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.5]

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9735

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, chyba bardziej pasowałby do "konkretniejszych" parametrów. Ale ładny... [4]
            Piana: Gęsta, ładna, ale bardzo szybko się "zresetowała" do zera. [3]
            Zapach: Słaby zapach słodowy i coś jeszcze... (piwnica?) [3.5]
            Smak: Dominuje słód i nieco goryczki. Smak zbilansowany, chociaż trochę dla mnie za słodkie... [3.5]
            Wysycenie: Dość duże, ale dla mnie i tak małe . [4]
            Opakowanie: Proste, czytelne, info jest, dobór kolorów do mnie przemawia. Tylko kapsel łysy... [4]
            Uwagi: Sympatyczne piwo, chociaż troszkę przesłodzone.

            Moja ocena: [3.525]

            Comment

            • dyzman
              Senior
              • 01-2008
              • 108

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kuszący złoty kolor ani trochę nie zwiastuje nadchodzącego nieszczęścia [4]
              Piana: Piany brak po kilku sekundach od nalania - element niedopracowany. [2]
              Zapach: Zapach jest całkiem całkiem, pod warunkiem, że nikt mi nie powie, że wącham piwo. Chmielu tu nie czuć, dominacja słodu z czymś, czego do końca określić nie potrafię. Zapach bardzo słodki. [3]
              Smak: Nie moja bajka, intensywna słodycz w ustach - ni cienia goryczki. Smak ten pozwolił mi sięgnąć pamięcią do czasów młodości, gdy konsumowałem paskudnie słodkie lizaki tylko dla ulubionej gumy do żucia w środku. Tu niespodzianki na koniec nie było - tylko grymas na twarzy. Oryginalne może to jest , nie kwestionuję też staranności warzenia - na rynku polskim na pewno się wyróżnia smakiem, abstrahując od jego jakości... ja już po Specjala nie zamierzam sięgać. Gdyby było bezalkoholowe - na pewno kupiłbym swojemu dziecku. [1.5]
              Wysycenie: Tak jak cała reszta - błyskawicznie ucieka wraz z nadzieją, że piję dobre piwo. [2]
              Opakowanie: Krajan zawsze mógł się pochwalić ładną etykietką, choć w tym wydaniu żaden powód do chluby.. [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.3]
              Last edited by dyzman; 14-02-2008, 21:50.
              "Piwo stanowi dowód tego, że Bóg nas kocha i pragnie naszej szczęśliwości" Benjamin Franklin

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złoty, klarowny [4.5]
                Piana: Gęsta i smaczna, opada szybko prawie do 0, ale zostawiała krążki na szklance [4]
                Zapach: słodowy, nic specjalnego [3.5]
                Smak: Goryczka, trwała i wyrazista. Lekkie nuty metaliczne niestety. [4.5]
                Wysycenie: Perfekcyjne, mocne, do końca bąbelki, ale nie za dużo. [5]
                Opakowanie: Firmowe szkło, ale ten napis "browar kujawsko-pomorski" taki tandetny nieco. Etykieta na kurku fajna. [3]
                Uwagi: pite u http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=77039, w upale

                Moja ocena: [4.05]
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [4]
                  Piana: Wysoka, ale niezbyt trwała. Pęka grubymi bąblami i znika dość szybko. [3]
                  Zapach: Przyjemny. Słodowo-chlebowy z domieszką chmielu i odrobina miodu. [4]
                  Smak: Lekki, łatwy i przyjemny. Mocno słodowy, wręcz słodki za fajnym chmielowym goryczkowym finiszem. Piwko dobrze zbalansowane. Pije się bardzo przyjemnie. [4]
                  Wysycenie: Odpowiednie. Może jedynie pod koniec nieco brakuje. [4.5]
                  Opakowanie: Graficznie nic szczególnego, ale plus za podanie parametrów. Minus za brak składu i goły kapsel. [3.5]
                  Uwagi: Krajan mnie znów zaskoczył. Tym razem bardzo pozytywnie. Po serii ciężkostrawnych produktów wreszcie trafiłem na naprawdę przyzwoite piwo. Szkoda tylko, że cena jest dość wygórowana, bo jest wiele tańszych piw w podobnej klasie.

                  Moja ocena: [3.9]
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • darekd
                    Senior
                    • 02-2003
                    • 12222

                    #24
                    Pamiętasz może parametry (ekstr./alk.)?

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pamiętasz może parametry (ekstr./alk.)?
                      Ja podam: ekstrakt 12,1 alkohol 5,5, czyli różni się nieco od wersji sprzed lat.
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Zwykłe jasnolagerowe złoto. [4]
                        Piana: Niska, szybko opada do nędznych resztek. [2]
                        Zapach: Słód, gotowane warzywa, mokra tektura. Fatalnie. [2]
                        Smak: Wytrawny, ścierowaty, z silnymi warzywami i mizerną goryczką. [2]
                        Wysycenie: Dobre. [4.5]
                        Opakowanie: Kiepska kolorystyka, sztampowy wzór, goły kapsel. [2.5]
                        Uwagi: Pite 22 października 2012 r.

                        Moja ocena: [2.25]

                        Comment

                        • wit
                          Senior
                          • 12-2012
                          • 144

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ładny, ciekawy bursztyn [4]
                          Piana: na początku wygląda szpetnie i nie zapowiada nic dobrego, bardzo dużo obfitość charakterystyczna dla piw mocno nagazowanych, potem opada i ładnieje. [3]
                          Zapach: przyjemny, drożdżowy zapach, dość intensywny. [4]
                          Smak: niestety, silna kwaskowość i to nie ta fajna, cytrusowa. Raczej ocet. W aftertaste nieświeże owoce. Goryczka nieobecna. Po kolejnych kilku łyczkach doznania łagodnieją. [2]
                          Wysycenie: Silne, mam wrażenie, że ma maskować defekty smaku [3]
                          Opakowanie: przeciętna, prosta ikonografia, choć dobór kolorów ładny. Czy to piwo zawiera chmiel? Bo wśród składników nie jest wymieniany. [3]
                          Uwagi: Ogólnie piwo do obiadu można wypić.

                          Moja ocena: [3]
                          Last edited by wit; 16-03-2013, 11:34.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎