Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Imperator Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gwzd
    Senior
    • 01-2012
    • 622

    #91
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
    No rzeczywiście chciałbym wypić to piwo ale nie tak mocno chmielone - byłby wtedy cudowny klasyczny porter bałtycki.
    Klasyczny porter bałtycki o ekstrakcie 24,7%? Leżakowany ledwo 1,5 miesiąca? Coś tu nie pasuje...

    Comment

    • jaw7
      Senior
      • 10-2012
      • 173

      #92
      Panowie ,IMPERATOR BALTYCKI jest doskonały ,będzie piwem roku,i jakie ma znaczenie ,że nie jest to klasyczny porter baltycki, zawsze trzeba iść do przodu, BRAWO PINTA!!!!!!!!!!jaw

      Comment

      • yassmen
        Senior
        • 11-2012
        • 288

        #93
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika vami Wyświetlenie odpowiedzi
        Czasem chyba zapominamy, że piwo to przede wszystkim doznania sensoryczne, a nie czytanie tabelek i parametrów
        Świetna puenta. Rozumiem, że wiele osób para się piwowarstwem i degustacją od lat, ale w tym przypadku chyba należałoby porzucić mędrca szkiełko i oko.

        Tym piwem Pinta przewartościowała pewną skalę. Kto wie, czy to nie początek nowego gatunku, który ktoś ładnie nazwie, a później wprowadzi do obiegu (bo Cascadian Dark Ale to jednak raczej nie jest).

        Dla mnie bingo, bull's eye i dziesiątka w dziesięciopunktowej skali. Ze wszech miar udany mariaż portera i amerykańskich chmieli.

        Magia tego piwa polega na tym, że kiedy bierzemy łyk i wszystko się rozlewa po kubkach smakowych, to aż do fazy końcowej jest świetnie zbalansowany porter. A później zamiast oczekiwanej słodyczy, pojawia się ponadnormatywna goryczka.

        Nie należę do osób, które lubią tylko te piosenki, które już wcześniej słyszały.
        Może dlatego tak mnie to piwo zafrapowało.

        Finalnie chciałbym podziękować Pintozałodze za odpowiednie skalkulowanie ceny za butelkę 0.33, co uchroni mnie przed wpadnięciem w szpony zgubnego nałogu nadużywania tego trunku

        Comment

        • Promil03
          Senior
          • 10-2007
          • 2833

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jaw7 Wyświetlenie odpowiedzi
          Panowie ,IMPERATOR BALTYCKI jest doskonały ,będzie piwem roku,i jakie ma znaczenie ,że nie jest to klasyczny porter baltycki, zawsze trzeba iść do przodu, BRAWO PINTA!!!!!!!!!!jaw
          Piwem roku? Po czym wnosisz?
          Ledwo co wyszło, kupić już prawie nie można, garstka ludzi to spróbowała.
          Punktów w plebiscycie nie będzie miał po prostu kto dać.
          A i z tego co czytam opinie o nim są różne.

          Comment

          • Szakali
            Senior
            • 08-2013
            • 572

            #95
            Właśnie dlaczego tego piwa tak mało uwarzyli ?Według mnie chcieli z niego zrobić produkt pożądany i myślę , że im się udało Jeszcze piwa nie piłem , więc nie wiem jakie jest ...dalej czekam , ale pewnie się nie zawiodę

            Comment

            • Szakali
              Senior
              • 08-2013
              • 572

              #96
              Właśnie dlaczego tego piwa tak mało uwarzyli ?Według mnie chcieli z niego zrobić produkt pożądany i myślę , że im się udało Jeszcze piwa nie piłem , więc nie wiem jakie jest ...dalej czekam , ale pewnie się nie zawiodę ;

              PS : Sami zauważcie , wchodząc do sklepu sprzedawca mnie informuje , że może mi sprzedać góra jedną butelkę ...w podświadomości człowiek odrazu myśli " to coś wyjątkowego " .

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #97
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
                wchodząc do sklepu sprzedawca mnie informuje
                Zostawił sklep otwarty i mogłeś sobie w środku poczekać, aż wróci? Jednak nie jest tak źle z tym narodem.

                Spamuję sobie w duchu FCJP, bo i tak mniejszość dyskutantów w tym wątku miała lub będzie miała okazję spróbować tego piwa. Ja a conto żałości zjadłem trzy kanapki z czosnkiem i zamierzam zalać to dwoma porterami. Idzie weekend, chuch musi być.

                Comment

                • tenaxpc
                  Junior
                  • 07-2013
                  • 27

                  #98
                  Kolor piwa b.ładny , piana ok , butelka 0,33 to bardzo dobry pomysł , etykieta pintowska ale... No właśnie to ale.Raz spróbowałem i wystarczy.Jeżeli będę chciał napić się portera to kupię portera a jeżeli bedę chciał się napić kożlaka to kupię kożlaka. Chyba Pinta nie ma pomysłu na swój dalszy rozwój.Ta amerykanizacja piwa w ich wydaniu odbija się już czkawką i staje się nudne.Wariacje na temat piwa? Ciekawe kiedy wypuszczą piwo marcowe chmielone amerykanami i z potężną dawką IBU ??? Można tę wariację na temat portera bałtyckiego porównać do interpretacji i wykonania hymnu polskiego przez Edytę Górniak na MS w Korei.

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 4998

                    #99
                    Zla wiadomosc dla probujacych zachomikowac to piwo jest fakt, ze mocno chmielonych piw sie nie lezakuje, trzeba je pic swieze.
                    5410 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zla wiadomosc dla probujacych zachomikowac to piwo jest fakt, ze mocno chmielonych piw sie nie lezakuje, trzeba je pic swieze.
                      Jednocześnie jest to jakaś nadzieja dla bałtyckich ortodoksów liczących na zanik zamorskich perfum w naszym skarbie narodowym

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        Oj tam, oj tam, przy takim woltażu, chmiel zniknie, ciemna moc zostanie .
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • Latarnik
                          Premium Lamplighter
                          • 06-2004
                          • 4998

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                          Jednocześnie jest to jakaś nadzieja dla bałtyckich ortodoksów liczących na zanik zamorskich perfum w naszym skarbie narodowym
                          Moze i zanikna, ale pozostana produkty ich rozkladu, o ktorych pewnie jakis specjalista moglby tu opowiedziec jak wplyna na smak tego piwa.
                          5410 kapsli z wypitych piw
                          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                          Comment

                          • zohan666
                            Senior
                            • 11-2012
                            • 259

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Zla wiadomosc dla probujacych zachomikowac to piwo jest fakt, ze mocno chmielonych piw sie nie lezakuje, trzeba je pic swieze.
                            Chcesz powiedzieć, że RIS-ów się nie leżakuje? Ciekawe

                            Comment

                            • pioterb4
                              Senior
                              • 05-2006
                              • 4322

                              Mocno chmielonych na aromat miał pewnie na myśli Latarnik. I takich piw faktycznie się nie leżakuje albo inaczej: sporo tracą z aromatu podczas takiego leżakowania.

                              Comment

                              • maaniek
                                Senior
                                • 11-2010
                                • 118

                                Pinta:

                                Zdecydowaliśmy na górze, że będziemy jeszcze warzyć Imperatora - Wasze potrzeby są dla nas najważniejsze.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎