Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Imperator Bałtycki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • vami
    Member
    • 05-2003
    • 34

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
    ja też nie wiem co to znaczy
    Ładnie okleja ścianki szkła. Lepiej?

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika vami Wyświetlenie odpowiedzi
      Ładnie okleja ścianki szkła. Lepiej?
      To nie ma polskiego słowa na to, tylko trzeba lejsingiem lecieć? Wyglądało wyjątkowo komicznie
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Marcin_wc
        Senior
        • 09-2005
        • 2115

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
        Moze i zanikna, ale pozostana produkty ich rozkladu, o ktorych pewnie jakis specjalista moglby tu opowiedziec jak wplyna na smak tego piwa.
        Piwa mocno chmielone, na pewno mają więcej antyutleniaczy. Zatem suszone śliwki i inne przyjemne efekty utlenienia pojawią się później. Nieprzyjemne produkty rozkładu chmielu pojawią się, jeśli będziesz je dojrzewał na słońcu.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
          To nie ma polskiego słowa na to, tylko trzeba lejsingiem lecieć? Wyglądało wyjątkowo komicznie
          Ja czasami pisze "firankuje" To też taki złamaniec, ale fajnie "polsko" brzmi :]



          A jak z "mokrym kartonem" w takich piwach przy długim leżakowaniu?
          Last edited by dlugas; 22-12-2013, 12:46.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Dojrzała wiśnia wchodząca w czerń, z rubinowymi przebłyskami światła. [5]
            Piana: Pamiętam tylko swoje dwie oceny kiedy piwo dostało maksymalną notę za pianę. Jedna z nich byłą trochę na wyrost, druga należała do Brackiego, jednak nie obecnego, tylko tego z 2004 roku. No i wreszcie spotkałem znowu piwo, które zasługuje na najwyższą ocenę w tej kategorii. Piana ma kolor brązowy, z profilu jest średniopęcherzykowa, co nie zapowiada jej tak dużej trwałości. Jednak od góry jest bardzo zbita i aksamitna. Pięknie oblepia ścianki szkła, a w postaci grubego dywanika utrzymuje się do samego końca. [5]
            Zapach: Zapach niestety jest mało intensywny. Pojawiają się nowofalowe chmiele oraz palone słody, czekolada, karmel. [4]
            Smak: Natomiast w smaku w odróżnieniu od zapachu piwo to jest niesamowicie intensywne. Na pierwszym planie ciemne słody, kawa. Później pojawia się chmiel, który nadaje trochę lekkości potężnej słodowej bazie. Goryczka również jest bardzo intensywna, zaokrąglona, nieściągająca ale nieco zalegająca. Idealnie kontruje solidną słodową podstawę. [5]
            Wysycenie: Średnie – idealne. [5]
            Opakowanie: Dobry czytelny projekt, wykonany na wysokiej jakości papierze. Dodatkowo cała masa interesujących i ważnych informacji na etykiecie. [4.5]
            Uwagi: Z piwem tym związany jest mój mały jubileusz, gdyż jest ono 300 ocenionym przeze mnie piwem w ARTomacie. Lepiej wybrać nie mogłem.

            Moja ocena: [4.625]
            Last edited by YouPeter; 24-12-2013, 22:22.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrunatny, prawie czarny. [5]
              Piana: Piana średnia, średnio trwała. [4]
              Zapach: Czekoladowo-chmielowy (amerykańskie chmiele). [5]
              Smak: Czekoladowy, lekko palony i kawowy, w tle chmiele amerykańskie, treściwy, oleisty, goryczka spora, ale przyjemna. [5]
              Wysycenie: Wysycenie średnie, akurat. [5]
              Opakowanie: Etykieta ładna, choć średnio czytelna. Komplet informacji (te standardowe+dodatkowe). [5]
              Uwagi: Bardzo dobre piwo. Warka z datą przydatności do spożycia do 12.12.2014 r.

              Moja ocena: [4.9]
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9735

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatnoczarny, pod światło delikatne refleksy rubinowe. [4.5]
                Piana: Potęęęęęęężna, dobrze, że miałem półlitrowy pokal... Beżowa, bardzo drobna z nielicznymi pojedynczymi bąblami, trwała - opada powoli, osadzając się na szkle. [5]
                Zapach: Na początku winny z dodatkiem suszu owocowego, po chwili wychodzi ostry chmiel - taki w kierunku sosny. [4]
                Smak: Gorycz.
                Ostra i ogłuszająca.
                Po jakimś czasie wychodzi, dziwne w tej konfiguracji, tło suszowo-słodowe, ale po ogrzaniu i tak wszystko przykrywa gorycz. [3]
                Wysycenie: Niewysokie. [4]
                Opakowanie: Dziwna mała flaszka (jak dla Pinty), eleganckie wzornictwo w "linii", kapsel browaru. [4]
                Uwagi: Jako:
                a) zagorzały fan porterów bałtyckich;
                b) człowiek w latach, gdzie coraz bardziej ceni się dobrą klasykę
                po degustacji takiego piwa mam nieodparte wrażenie, jakby ktoś próbował (na szczęście nieudolnie ) "puknąć" mnie pod prysznicem...
                Mam jeszcze drugą flaszkę, zadołuję ją i za jakiś dłuższy czas zobaczymy...

                Moja ocena: [3.725]

                Comment

                • barsliw
                  Senior
                  • 08-2013
                  • 289

                  W moim odczuciu eksperyment fajny. Ot mocny porter nachmielony po amerykańsku. Ciekawy mariaż,ale żeby brać za niego tyle kasy... Na pewno GŻ powinna się uczyć budowania napięcia odnośnie premier piwa. (IIPA)

                  Comment

                  • Antylop
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1415

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Zresztą, nazwa porter Imperialny jednoznacznie mi sie kojarzy z Imperialnym Porterem robionym na rosyjski rynek wiek temu, kóre były bałtyckimi porterami, niech nikt mi więc nikt nie wciska kitów, że nazwa Imperator sugeruje chmielowisko a nie klasyką gatunku - czyli Imperialnego. Zreszta nazwa amberowskiego też jest chyba dośc wymowna.
                    Interpretacja imperium/Imperator jak widac obecnie ma wiele znaczeń.

                    Druga sprawa co do opisów na ertykiecie, ile z Was czyta skład, opisy, etc kupowanych wedlin, nabiałów, slodyczy, napojów gazowanych etc.

                    Nie czytając składu produktów, które kupujemy, ryzykujemy zakup jakiegoś "gówna" (lub produktu mającego mało wspólnego z nazwą jaką posiada), np.pasztetu z dzika z zawartością 5% dziczyzny
                    A czytając skład napojów gazowanych unikniemy zakupu takiego syfu
                    Radzę więc wszystkim: czytajmy etykiety !
                    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                    Comment

                    • VanPurRz
                      Senior
                      • 09-2008
                      • 4229

                      Becik - każdy rozsądny człowiek w dzisiejszych czasach powinien czytać etykiety. A te piwne czytam też dla przyjemności. Zgadzam się z Tobą, że można było oczekiwać nieco większego nawiązania do klasyki ale z drugiej strony chłopaki z PINTY postanowili podejść do tematu z drugiej strony - co się stanie jak klasycznego portera mocno nachmielimy. Mnie ta opcja pasuje chociaż czekam też na klasykę klasyki.
                      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                      Comment

                      • zohan666
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 259

                        Wczoraj udało mi się dorwać buteleczkę i wrażenia są raczej średnie. Tylko goryczka ratuje to piwo, gdyby jej nie było mielibyśmy jeden z gorszych porterów bałtyckich na rynku .. niestety.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Antylop i VanpuRz, nawet, gdybym przeczytał informację na etykiecie tego piwa to w którym miejscu jest napisane, że jest to wariacja polegająca na zachmieleniu piwa? Przypominam, że na etykiecie jest aż dwa razy napisane PORTER BAŁTYCKI.
                          Czy treść "jako Pinta doceniamy wartość Porteru Bałtyckiego ale po swojemu robimy krok naprzód. Przedstawiamy Imperatora Bałtyckiego - ciemnego giganta ze słodu i chmielu" świadczy o tym że to piwo to tak naprawdę kolejna IPA? Przecież Porter Baltycki też jest ze słodu i chmielu.

                          Owszem, można mi zarzucić, trzeba było stać w sklepie jeszcze kilka minut i dokładnie przeczytać skład, tam jest podane IBU. Tu się rodzi pytanie, ile osób spoza kręgu znawców wie co to jest IBU? Ja nie wiedziałem do czasu aż Ale Browar zaczął je umieszczać na swoich etykietach. Jestem jak typowy konsument, który idzie do sklepu chce sobie kupić dobre piwo i jeśli już coś czyta, to opis nie skład. Moja zona, która tak jak i ja uwielbia PB po pierwszym łyku powiedziała, "To jest porter? To żaden porter tylko ta Twoja IPA".

                          Czy przykładowy pan Kowalski, fan PB, z dokładnego opisu na etykiecie, przeczytawszy składy, opisy i wszelkie regulaminy w sklepie nie rozczaruje się mimo, ze dwa razy jest wzmianka o PB? Rozczaruje.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Piktor
                            Senior
                            • 11-2011
                            • 109

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Antylop i VanpuRz, nawet, gdybym przeczytał informację na etykiecie tego piwa to w którym miejscu jest napisane, że jest to wariacja polegająca na zachmieleniu piwa? Przypominam, że na etykiecie jest aż dwa razy napisane PORTER BAŁTYCKI.
                            Na etykiecie Ce N'est Pas IPA jest aż dwa razy napisane "IPA". Rozumiem, że spodziewałeś się, że to piwo to IPA?
                            Last edited by Piktor; 28-12-2013, 13:16.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piktor Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na etykiecie Ce N'est Pas IPA jest aż dwa razy napisane "IPA". Rozumiem, że spodziewałeś się, że to piwo to IPA?
                              Nie, bo wiem co po francusku znaczy "ce nest pa", tak samo jak znam ten typ typ piwa - biere garde

                              Jakieś pytanie jeszcze?
                              Last edited by becik; 28-12-2013, 13:21.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • Piktor
                                Senior
                                • 11-2011
                                • 109

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nie, bo wiem co po francusku znaczy "ce nest pa"

                                Jakieś pytanie jeszcze?
                                Tak, jeszcze jedno. Wiesz, co po polsku znaczy "Jako Pinta doceniamy wartość Porteru Bałtyckiego, ale po swojemu robimy krok na przód" i że jest to zaprzeczenie, iż piwo opisywane przez etykietę jest klasycznym porterem bałtyckim?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎