Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Smoked Cracow

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zolt Wyświetlenie odpowiedzi
    Uwagi: Małe zastrzeżenia do piany. Mogłaby być trwalsza i bardziej obfita, tym bardziej, że wysycenie nie należy najsłabszych.
    Na tak cienkim piwie trwałej piany nie będzie. Na prawdziwym Grodziszu też się nie trzymała.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Słomkowy, mocno opalizujący [4.5]
      Piana: Biała, drobna, średniowysoka, dość szybko zredukowała się do 3 milimetrowej warstewki i tak trwała do połowy szklanki [4.5]
      Zapach: Słód pszeniczny, delikatne ale jednoznaczne wędzenie i chmiel. Kombinacja jest taka, że ja czuję delikatną nutę pomarańczy (!) [4.5]
      Smak: W pierwszej chwili delikatnie słodowy, szybko ustępuje posmakowi wędzonki, drewna, delikatnych tanin. Goryczka wyraźna, orzeźwiająca ale za wysoka jak dla mnie. [4]
      Wysycenie: Za niskie. Mało gazu bąble jakieś leniwe [3.5]
      Opakowanie: Pełna informacja. Etykiety Pracowni są schludne i eleganckie ale graficznie mi nie leżą [4]
      Uwagi: Pierwsze piwo Pracowni wypite z butelki.

      Mimo, że zimą nie pijam pszenic pod żadną postacią to kolejny raz trzeba było się złamać Na szczęście piwo jest dobre, bardzo łatwe w piciu, delikatne a mimo to oferujące wielość smaków i aromatów. Szkoda, że część z nich musi zejść na drugi plan, wyparte przez goryczkę.

      Moja ocena: [4.225]

      Comment

      • Kalianna
        Member
        • 08-2013
        • 41

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jaśniutki, słomkowy, mętny [4.5]
        Piana: Biała, obfita, ładnie oblepia szkło. [4.5]
        Zapach: Dość delikatny, czuć wędzonkę. [4]
        Smak: Piwo niesamowicie wręcz orzeźwiające i pijalne, na szczęście niska zawartość alkoholu pozwala pić i pić
        W smaku wyczuwalna wędzonka (serowa).
        Mniam. [4.5]
        Wysycenie: Znakomicie dobrane. [4.5]
        Opakowanie: Uwielbiam zabawę z nazwami Pracowni Piwa. Jak zwykle elegancka etykieta, podane wszystkie potrzebne informacje (pełen sklad, temperatura serwowania itp.) [4.5]
        Uwagi: Trzymam kciuki za Smoked Cracow PP na World Beer Cup.
        Może nie jestem do końca obiektywna, ale myślę, że warto popierać wszelkie próby warzenia naszego historycznego stylu. Tak więc zgodnie z plakatem reklamującym: "Pijcie zdrowotne Piwo Grodziskie" :-)

        Moja ocena: [4.325]
        Respect beer.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6136

          #19
          Bardzo przyjemne piwko... lekkie i smaczne.

          W porównaniu do a'la Grodziskie'go z Pinty tu jest o wiele lepiej.

          Butelka z datą 16 LUT. 2014

          W rzeczywistości piwo jest jasno żółte /mętne/.

          Powtórki prawie pewne.
          Attached Files

          Comment

          • TTOP
            Senior
            • 03-2013
            • 449

            #20
            Piwo piłem wczoraj w wersji lanej w Chmielarni. Mam nieodparte wrażenie, że jest to wersja coś a'la imperialna, z dodatkowo zmniejszonym wysyceniem, bo:
            - goryczka była najbardziej intensywna z wszystkich Grodziszy, które do tej pory piłem
            - wędzoność była również bardzo wyraźna, zarówno w smaku, jak i aromacie

            Wysycenie było natomiast trochę za niskie, nie byłto "polski szampan". Ogólnie piwo mi bardzo smakowało, ale jeśli chlopaki chcieliby je wyslać w takim składzie na WBC w Denver, to raczej przepadnie
            Last edited by TTOP; 23-01-2014, 16:56.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bladożółty. półprzezroczysty (starałem się nie wlewać drożdży). [4]
              Piana: Ładna, bielutka, drobno- i średniopęcherzykowa, średniowysoka, nieprzesadnie trwała. [3.5]
              Zapach: Przyjemny, wędzony, niezbyt intensywny. [4]
              Smak: Nie miałem niestety zbyt dużo styczności z piwami w tym stylu (domowe, Pinta i Jopen), ale jest tutaj to, czego w tym piwie szukam - wędzonka (acz ja lubię jednak nieco mocniejszą), goryczka (mi akurat nie przeszkadza, że jest stosunkowo mocna) i orzeźwienie. Piwo jest bardzo lekkie (co nie jest zaskoczeniem) i lekko wodniste, ale pije się je przyjemnie. Na lato musi być super. [4]
              Wysycenie: Nic do zarzucenia. [5]
              Opakowanie: Butelka bezzwrotna, kapsel goły, poza tym garść przydatnych informacji i tyle. [3.5]
              Uwagi: Chciałbym, żeby w lecie to piwo było powszechnie dostępne.

              Moja ocena: [3.975]

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mętna słomka. Przy tym ekstrakcie i użytym słodzie jak najbardziej OK, ale grodziskie powinno być klarowne. Mam ambiwalentne uczucia. [4]
                Piana: Piana słabiutka i mało trwała. Przy tym ekstrakcie nie ma czego ganić, ale też nie ma czego chwalić... [3]
                Zapach: Wędzonka, lekko słona, dość intensywna. [4]
                Smak: Lekka słodowość z aksamitną pszenną nutką, średnia goryczka i intensywna wędzonka pozostająca dość długo w finiszu. Świetnie gasi pragnienie, jak dla mnie bardzo pijalne. [4.5]
                Wysycenie: Średnie, moim zdaniem za małe na styl. [4]
                Opakowanie: Fajna etykieta z kompletem informacji, łysy kapsel. [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.125]
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • Krocz
                  Member
                  • 07-2013
                  • 38

                  #23
                  Polski szampan w świetnym wydaniu.
                  Aromaty pszeniczne - banany, goździki, trochę aromatów drożdżowych, przeplatają się przyjemną wędzonką, przywodzącą na myśl dym z ogniska. W smaku bardzo aksamitne, lekkie, z jeszcze bardziej wyraźnymi aromatami dymionymi. A na finiszu - niezła goryczka.
                  Bardzo pijalne, świetne piwo, idealne na upały, czyli przeciwieństwo tego, co aktualnie mamy za oknem
                  Najlepszy grodzisz na rynku, oby wszedł na stałe do oferty Pracowni. No i czekam na odpowiedź Pinty.

                  7/10

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krocz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Aromaty pszeniczne - banany, goździki(...)
                    Jesteś pewien?
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • pioterb4
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 4322

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jesteś pewien?
                      To mi wygląda na casus "piwa pszenicznego" a raczej takiej wzmianki na etykiecie. Pszeniczne = muszę wyczuwać banany

                      Podobnym przykładem jest piwo Marston's Oyster stout. Tam też wielu wyczuwa słoność i owoce morza.

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #26
                        Krocz, witamy w krainie hejtu

                        Comment

                        • Krocz
                          Member
                          • 07-2013
                          • 38

                          #27
                          Oczywiście, że tak, lekkie aromaty pszeniczne były obecne jak najbardziej.

                          Comment

                          • Krocz
                            Member
                            • 07-2013
                            • 38

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            Krocz, witamy w krainie hejtu
                            Spokojnie, też swoje dołożę

                            Comment

                            • Warchlando
                              Member
                              • 06-2012
                              • 94

                              #29
                              Kolor - słomkowy, mętny
                              Piana - biała, niezbyt obfita, szybko opadająca, pozostawiając niewielkie wysepki na powierzchni, lekko oblepia szkło
                              Zapach - słodowo-wędzony, wyczuwam także cytrusy
                              Smak - chmielowość połączona z wędzonymi akcentami, następnie wyczuwalna słodowość oraz cytrusy. Goryczka jak na grodziskie wysoka
                              Wysycenie - średnie
                              Opakowanie - standardowa etykieta browaru z wszystkimi informacjami, które się powinny tutaj znaleźć. Kapsel złoty goły.
                              Uwagi - przyjemne i orzeźwiające piwo. Bardzo dobra interpretacja grodziskiego. Jestem zdecydowanie za.
                              Warka do 16.02.14

                              Comment

                              • Marcin_wc
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 2115

                                #30
                                Najlepsze grodziskie jakie piłem.

                                Ładna piana, klarowne.

                                Zapach delikatnie wędzony z delikatnym chmielem.

                                W smaku lekkie, delikatne, z niewielką goryczką.

                                Ideał, niezwykle pasowało mi nachmielenie tego piwa. Będę się starał sam takie zrobić.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎