Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leżajsk / Żywiec, Tatra Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rotmistrz
    Senior
    • 06-2005
    • 469

    #76
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złotawo-bursztynowy, klarowny troche zajasne jak na ten ekstrakt [3.5]
    Piana: początkowo gęsta i wysoka siada dość szybko pozostawiając slad na szkle, po opadnięciu delikatny kożuszek na całej powierzchni [3.5]
    Zapach: ledwo wyczuwalny słód intensywna woń alkoholu [3.5]
    Smak: słodkawo gorzki, z nutą owoców [3.5]
    Wysycenie: piwo pracowało cały czas [4]
    Opakowanie: etykiety zawierają wszystkie informacje o piwie, kolorystycznie stonowane, kapsel znakowany [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.55]

    Comment

    • rotmistrz
      Senior
      • 06-2005
      • 469

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, klarowny [3]
      Piana: biała, dobno ziarnista, trwała, wysoka, pozostawia ślad na szkle [4]
      Zapach: na pierwszy rzut powiało zapachem piwa z lat 70 i 80, poźniej można było wyczuć lekki aromat chmielu [3]
      Smak: goryczka wyczuwalna, posmak chmielowo-slodowy [3.5]
      Wysycenie: szybko przestało pracować, śladowe pęcherzyki odrywały się od dna szklanicy [2.5]
      Opakowanie: kolorystycznie poprawna, informacje nie pełne [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.3]

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #78
        to jakaś nowa świecka tradycja że piwo w krótkim czasie oceniamy dwa razy
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • zetko
          Junior
          • 03-2005
          • 28

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: kolor złocisty, klarowny, chociaż jak na 15% ekstraktu to powinien być ciemniejszy bardziej bursztynowy [4]
          Piana: była i sie ulotniła. piana dość szybko opada, jednak dopóki jest to cieszy oko drobnoziarnista strukturą i białym kolorem [3.5]
          Zapach: zapach bardzo świeży, chmielowy, podczas nalewania piwa do kufla unosi sie bardzo przyjemny zachecający do picia aromat [4.5]
          Smak: niestety w smaku to piwo nie reprezentuj nic szczególnego, dość wyraźnie czuć moc piwa i sporą wodnistość. Doszukiwanie się chmielowego aromatu może zając sporo czasu [3]
          Wysycenie: może byćpodczas picia czuje się bombelki na języku ale spokojnie mogło by być ich więcej [4]
          Opakowanie: opakowanie jest całkiem ok, dość charakterystyczne i rzucające się w oczy, znajdują się na nim wszystkie informacje oprócz jednej najważniejszej - miejsca produkcji nie wiem co za kretyn z żywca kazał zamieszczać adres browaru żywiec zamiast rzeczywistego producenta którym jest Leżajsk. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.725]
          zetko

          Comment

          • Scriptus
            Senior
            • 04-2006
            • 189

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny jasny bursztynowy kolorek, jednak od stronga o tym plato oczekiwałbym ciut ciemniejszego [4]
            Piana: ładna z początku pianka, bardzo szybko opadła [4.5]
            Zapach: Bardzo zachęcający chmielowo kwiatowy zapach, niewulgarny, niagresywny, po prostu piwny... [5]
            Smak: Przyjemny, syty smak piwny, słodowy z przyjemną goryczką. Nie odróżniłbym wprawdzie tego piwa od niektórych innych w tej klasie, ale jest to zupełnie poprawny standart.... piwka z charrrrakterem są na wyższej półce. [4.5]
            Wysycenie: nasycenie w smaku dobre, jadnak w tej szklance nic nie pracuje, nie widać unoszących się bąbelków, i piana też taka, szybko znikająca... [4]
            Opakowanie: Przyzwoita puszka, czarna, niewiele się różni od innych strongów, ale piwo też się niewiele różni od innych strongów. Wszystkie istotne informacje są. [5]
            Uwagi: Taterka jest zupełnie poprawnym piwkiem za przyzwoitą cenę, jednak nie podejmuję się jej rozpoznać spośród innych poprawnych piw . Kupić zawsze można, za tę cenę uzyskuje się zadowalające piwko.

            Moja ocena: [4.65]
            Nic lepszego od Brackiego :)

            Comment

            • skitof
              Senior
              • 11-2007
              • 2478

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piwo ma 7 % alkoholu, więc kolor jest odpowiedni i raczej ładny. [4]
              Piana: Zaskoczyła mnie, bo myślałem, że będzie podlejszej jakości, a tu proszę, całkiem niezła, trwała, gęsta i fantazyjnie osadza się na szklanicy. [4]
              Zapach: Zapach mógłby być nieco intensywniejszy, w końcu to piwo mocne. Jest stonowany z nieznacznie wyczuwalnym chmielem. [3]
              Smak: Mimo, że to piwo mocne to smak ma tak na pograniczu piw pełnych i mocnych. Uznaję to za plus. Tym niemniej wyczuwam wyraźnie alkohol, szczególnie w smaku finalnym, mieszający się z chmielem. [3]
              Wysycenie: Dobre, cały czas się utrzymuje i pasuje do tych siedmiu procent [4]
              Opakowanie: Brak informacji o ekstrakcie na pewno nie jest niedopatrzeniem browaru lecz zaniechaniem zamierzonym. Poza tym jakże polskie medale, kłosy jęczmienia i szyszki chmielu w czarno-złoto-żółtej tonacji [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.225]

              Comment

              • czesiojaga
                Junior
                • 01-2008
                • 7

                #82
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnosłomkowym, w łaściwy dla zawartości ekstraktu [4]
                Piana: drobnoziarnista, utrzymuje sie prrzez kilka minut, zostawia ślady na szkle [4]
                Zapach: wyczuwalny zapach słodu, lekko wyczuwalny chmiel [3.5]
                Smak: słodowy, dosyć gorzki, słabo wyczuwalna nuta chmielowa [3.5]
                Wysycenie: duże ale nie przesadnie [4]
                Opakowanie: opakowanie promocyjne, dosyć estetyczne nie ma informacji o zawartości ekstraktu [3.5]
                Uwagi: przyzwoite piwo mocne, w umiarkowanej cenie

                Moja ocena: [3.6]

                Comment

                • Manieklbl
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 100

                  #83
                  Witam
                  Gdzie w chwili obecnej produkowane jest to piwo? Bo na kontrze podano tylko, że grupa żywiec.

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #84
                    W Leżajsku na 100% i jak pamięć nie myli na linii rozlewniczej w Elblągu mignęła mi Tatra.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • kentaki
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 452

                      #85
                      Jeśli chodzi o butelkę 0,6L to raczej warzone jest w Warce, podobnie jak Tatra jasne pełne 0,6L.

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kentaki Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jeśli chodzi o butelkę 0,6L to raczej warzone jest w Warce, podobnie jak Tatra jasne pełne 0,6L.
                        Nie obrażaj proszę browarów , które WARZĄ , a nie produkują


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie obrażaj proszę browarów , które WARZĄ , a nie produkują
                          Nie dajmy sie zwariować. Nie każdy musi mieć takie jazdy semantyczne jak Ty. Każdy browar produkuje, ale problem w tym, ze nie każdy piwo
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 991

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złocisty, poprawny. [4]
                            Piana: Całkiem niezła, jednak nadal niezbyt trwała. [3]
                            Zapach: Piwny, chmielowy, jednak nie zbyt mocny. [3.5]
                            Smak: Cierpkie, gorzkie, aż do przesady, dawno nie miałem w ustach piwa, w którym gorycz była by tak duża. [2]
                            Wysycenie: Odpowiednie, piwo pracuje od początku, do końca konsumpcji, nie mogę nic w tej kwestii zarzucić. [4.5]
                            Opakowanie: Całkiem staranne, żółto-niebieska etykieta, podoba mi się. [4.5]
                            Uwagi: Jeśli nie ma nic innego, to można się pokusić, jednakże mogło by być dużo lepsze.

                            Moja ocena: [2.975]
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #89
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemno złoty, odpowiedni dla tego rodzaju piwa. [4]
                              Piana: Występuje tylko początkowo i to przy odpowiednim nalewaniu. [2]
                              Zapach: Średnio intensywny, lekko słodowy, bez wyrazu. [2.5]
                              Smak: Słodowy z lekką goryczką, trochę jakby za mało treściwe jak na mocne piwo. Atutem jest to że nie czuć w nim alkoholu co akurat nie dziwi gdyż ma ok 7% alk. a dawniej miała więcej. [3.5]
                              Wysycenie: Nie jest wysokie ale w przypadku piw o wyższej zawartości ekstraktu nie jest to dla mnie duży mankament. [3.5]
                              Opakowanie: Takie samo jak w przypadku Tatry Pils tylko w ciemnych barwach i przez to nieco gorzej to wygląda. [3.5]
                              Uwagi: Nie przepadam za bardzo za piwami mocnymi jednak jeśli miał bym obiektywnie oceniać to piwo, w kategorii piw mocnych koncernowych, jest ono jednym z lepszych wyrobów.

                              Moja ocena: [3.025]
                              Last edited by YouPeter; 23-09-2009, 20:39.
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              • Mario_Lopez
                                Senior
                                • 08-2009
                                • 991

                                #90
                                No więc zakupiłem dzisiaj dwie butelki tej Tatry, i niestety nie odnotowuje żadnych znaczących zmian do tego co oceniałem prawie pół roku temu, ta sama gorycz, no chyba wszystko takie samo, tzn tak mi się wydaje...
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                                EBE EBE

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎