Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursa Maior, Ursa Renegat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pivotal
    Senior
    • 05-2013
    • 671

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemnego brązu, pod światło rubinowe, mętne. [4]
    Piana: Nadpienistość... czyli gushing z butelki, ale delikatny. Po nalaniu była wysoka i trwała, beżowa, drobnoziarnista, nieźle obkleiła szkło, pozostała do końca. [4]
    Zapach: Całkiem mocny i przyjemny. Na pierwszym planie chmiele, głównie nuty żywicy drzew iglastych, następnie cytrusy. Aromaty kakaowe, czekoladowe, lekko karmelowe i słodowe usytuowały się trochę dalej. [4]
    Smak: Żywiczno-iglasty, grejpfrutowy, marakui, trochę łodygowy... później dochodzą: czekolada, kawa, kakao, karmel i minimalna przypalanka. Goryczka wyraźna i długotrwała. [4]
    Wysycenie: Początkowo ponadprzeciętne, później się zmniejszyło, i było niskie. [4]
    Opakowanie: Bezzwrotne z samoprzylepną pstrokatą etykietą, ale ta pstrokacizna jest całkiem fajna. Jest trochę do czytania, ale skład mógłby być bardziej szczegółowy. Kapsel firmowy. [4]
    Uwagi: Warka do 31.12.2015, wypite 23.12'15. Na etykiecie napisano, że to piwo o karmelowym smaku i aromacie dopełnionym żywiczno-cytrusową nutą - u mnie, akurat było odwrotnie. Porządne piwo, smakowało mi! Druga rzecz, to tzw. gushing. Wygląda na to, że Renegat jest jednym z tych piw z którymi trzeba uważać gdy są pod termin. Na szczęście przeczytałem posty wyżej i wiedziałem, co mnie może spotkać. Godzinę przed wypiciem wymieszałem dokładnie osad na dnie butelki... i od tej chwili obchodziłem się z piwem, jak z przysłowiowym jajkiem. :-)) **124**

    Moja ocena: [4]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #32
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwagi: Browar bieszczadzki ma już chyba za sobą kwestie uporczywego DMS-u
      Piłem kilka ichniejszych piw na zakończenie Silesia Beer Fest, więc smaki były już mocno nieostre , ale piwa były bez zastrzeżeń. W szczególności Deszcz w Cisnej, który zdawał się powrócić do dawnej formy

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎