Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bojanowo, Strażackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #31
    Kolor: Opalizujące, żółto złoty
    Piana: kiepska, duże pęcherzyki i średnie, szybko opada, ale trzyma się 2mm kożuszek do końca
    Zapach: chmielowy czyli owocowy(cytrusy) i kwiecisty

    Smak: pełnia słodowa średnia. Sprawia wrażenie wodnistego, ale jest całkiem pijalne i rześkie. Goryczka wyraźna cytrusowa, lekko zalegająca na bokach języka, jest całkiem ok. Lekki DMS w postaci gotującej kapusty (ale dopiero po wypiciu połowy, zrobieniu aromatowi miejsca, wymieszaniu i zaciągnięciu się)

    Wysycenie: niskie, jest ok
    Opakowanie: przaśne, tradycyjne, w klimacie bojana. Mnie nie urzeka. Szkoda, że nie wypisali chmieli.

    Uwagi: Warka 01.07.2014
    Cena ok 4zł

    Smaczne, co prawda lekko wodniste, ale jest przez to nie zapychające i rześkie. Niskie wysycenie i ta wytrawność sprawia, że wypiłem piwo prawie w 5 minut.

    Jak będzie w cenie lagerowego i będzie w PiP to będę częściej pakował do koszyka.
    Taka lżejsza wersja udanych warek toporka
    Last edited by dlugas; 22-04-2014, 18:28.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy kolor, klarowne [5]
      Piana: biała, średnie pęcherze, opada powoli, osadza się na szkle drobnymi firankami [4]
      Zapach: słaby, słodowo-chmielowo-ziemny [3]
      Smak: dominuje goryczka, cierpka, chmielowa, w ślad za nią idzie delikatny posmak żywiczno-sosnowo-metaliczny, całe szczęście ten ostatni w minimalnej ilości, całość niezła, gdzieniegdzie da się jeszcze wyczuć zbożowy akcent [3.5]
      Wysycenie: jak dla mnie za dużę [3.5]
      Opakowanie: średnie etykiety Bojana, choć wyróżniaja się na półce, ładny kapsel [4]
      Uwagi: Piwo spokojnie do wypicia, są gorsze ale też i są lepsze, po które niestety dla Strażackiego, będę częściej sięgał

      Moja ocena: [3.475]
      Attached Files
      Last edited by becik; 27-04-2014, 14:46.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Branti
        Junior
        • 04-2014
        • 12

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, piwo jest mętne. [4]
        Piana: Akurat w moim piwie opadła dosyć szybko [2]
        Zapach: Czuć trochę tym amerykańskim chmielem. Nieco żywicy, iglaków, dosyć intensywny [4]
        Smak: Smakuje cytrusami, delikatne mango, grejpfrut. Dosyć silna goryczka, pod koniec czuć jednak karton. Mogłoby być nieco mniej wodniste. [3.5]
        Wysycenie: Niskie, mi odpowiada. [4.5]
        Opakowanie: Monotematyczne, typowe dla bojana z tylną wzmianką o husarii. Mi się niezbyt podoba, acz kolorystyka jest ok. [2.5]
        Uwagi: Piwo mi smakuje. Niskie wysycenie poprawia pijalność, karton jest mało wyczuwalny, generalnie bardzo smaczne piwo na co dzień, chociaż mogłoby być tańsze.

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • Ravf
          Senior
          • 06-2013
          • 264

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnozłoty, delikatnie zmętniony. [5]
          Piana: Ogólnie średnia. Średnio obfita, średnio trwała, średnio zdobi szkło. [3.5]
          Zapach: Średnio intensywny, słodowo-chmielowy (chmiel w cytrusowych klimatach). [4]
          Smak: Dobry balans między słodową bazą i średnią goryczką (o cytrusowym charakterze). Delikatna kwaskowatość, która nadaje rześkości. Lekkie i pijalne. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4.5]
          Opakowanie: Brązowa, zwrotna butelka. Typowa "bojanowska" etykieta, tym razem z żółtym motywem, który jakoś nie pasuje mi do strażaków. Na kontrze ogólny skład i oczywiście husaria... [2.5]
          Uwagi: Warka do 20.06.2014. Strażackie wziąłem już jakiś czas temu na próbę i nie spodziewałem się po nim za wiele. Jednak muszę przyznać, że to piwo jest na prawdę dobre, jedno z lepszych z Bojana i czołówka polskich jasnych lagerów.

          Moja ocena: [3.95]

          Comment

          • beny86
            Junior
            • 02-2010
            • 18

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasno-złoty i zmętniony [4.5]
            Piana: biała niestety szybko znika [3.5]
            Zapach: jest ciekawie, słodowy, iglaki i delikatny cytrus [4.5]
            Smak: na początku słodowy, później do głosu dochodzi delikatna goryczka z sosonowo-cytrusowym akcentem [4.5]
            Wysycenie: średnie [4]
            Opakowanie: może być nawiązuje do strażackich tradycji browaru, mogło by być więcej info jaki chmiel został użyty [4]
            Uwagi: Ciekawe piwo jak za te pieniądze. Myślę, że jeżeli browar utrzyma taki poziom będę do niego wracał

            Moja ocena: [4.35]

            Comment

            • domaluj
              Senior
              • 04-2012
              • 303

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: złocisty, zmętniony [5]
              Piana: prawie brak [3.5]
              Zapach: ładnie pachnie słodem, w tle naprawdę czuc domieszkę amerykańskiego chmielu [4.5]
              Smak: słodowa podbudowa, delikatna, przyjemna, chmielowa gorycz [4.5]
              Wysycenie: średnio wysokie [4.5]
              Opakowanie: dno, jak większość etykiet BRJ, nazwa też do bani, kiepski to hołd dla strażaków, przecież nie piją na służbie, w ogóle estetyka tej grupy mi nie odpowiada [2]
              Uwagi: warka do 01.07.2014 jest świetna, dlatego tak wysoka ocena. Piłem 1. warkę i była beznadziejna, przez przypadek sięgnąłem po to piwo ponownie; obecnie wygrywa u mnie w kategorii "piwo ekonomiczne".

              kupione w "Piwoszu", Warszawa, Twarda/Żelazna

              Moja ocena: [4.3]

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2296

                #37
                Po ile w Piwoszu to piwo?

                Comment

                • domaluj
                  Senior
                  • 04-2012
                  • 303

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                  Po ile w Piwoszu to piwo?
                  3,80 + butelka 0,60

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2296

                    #39
                    Dzięki.

                    Comment

                    • Latarnik
                      Premium Lamplighter
                      • 06-2004
                      • 4999

                      #40
                      I ja wreszcie moglem sprobowac piwa z bojanowskiego browaru.
                      Strazackie to calkiem dobre piwo, a jak sama nazwa wskazuje najlepiej go uzywac do gaszenia, pragnienia.
                      Niezla piana, tworzy obraczki na szkle.
                      Lekkie w smaku, cytrusowe z leciutka goryczka i odrobina slodowosci w tle.
                      Gdyby podsypac je nieco Saazem byloby jeszcze lepsze, ale i tak jest dobrze.
                      5410 kapsli z wypitych piw
                      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                      Comment

                      • yoxik
                        Senior
                        • 10-2012
                        • 427

                        #41
                        Bojan Strażackie

                        piana skąpa , brak. Kolor złoty mętny. Aromat słaby lekko słodowy i cytrusowy, przebijają się delikatnie nuty maślane i kiszonki. Smak to lekkość z zaznaczoną słodowością i kwaskowo cytrusowym chmieleniem. Goryczka wyraźna odpowiednia. Całość pijalna dobra nie powalająca, na imprezy plenerowe w sam raz.
                        Również tutaj
                        https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4326

                          #42
                          No i stało się, trzeba było spróbować, choć w kontekście tak licznych premier, to może nawet nie wstyd się przyznać, wręcz przeciwnie (może wkrótce modne stanie się ich ignorowanie i bardzo wybiórcze podejście do rzeczy).
                          Zgadzam się z opiniami, które podkreślają cytrusowe zaplecze tego piwa. Tak jakby resztka po Toporku, jakkolwiek dziwnie do zabrzmi. Do wypicia, choć przydałoby się ciut, ciut więcej ciała. Ale bardzo przyzwoity produkt.
                          Warka do 01.07.2014.

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złoty, lekko mętny. [4]
                            Piana: średnio wysoka, dość trwała pozostaje do końca cienka warstwa. Zostawia ślady na szkle. [4]
                            Zapach: średnio intensywny, chmielowy (cytrusy). [4]
                            Smak: cytrusowo-słodowy. Goryczka średnio mocna. Piwo jest lekko wodniste, ale smaczne. [4]
                            Wysycenie: niskie. [4]
                            Opakowanie: etykieta przeciętna, ładny firmowy kapsel. Brak pełnej informacji o składnikach. [3]
                            Uwagi: warka do 01.07.2014r.

                            Moja ocena: [3.95]

                            Comment

                            • Brodzislaw
                              Senior
                              • 09-2013
                              • 1020

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny - zloty, lekko mętny [4]
                              Piana: Biała ze średnich pęcherzyków, opadła do małej warstwy [3.5]
                              Zapach: Głównie słodowy z minimalną ilością chmielu - jednak wyczuwalnego. [3]
                              Smak: Intensywnie słodowy z mocnym akcentem goryczki chmielowej potęgującej się w trakcie picia oraz z kwaskowym posmakiem. [3.5]
                              Wysycenie: Wysokie, ale do zaakceptowania [4]
                              Opakowanie: Niestarannie naklejony front na poziomie etykiet sprzed 20 lat. [3]
                              Uwagi: Dobre piwo na ciepłe dni, zaskakująco duża ilość chmielu.

                              Moja ocena: [3.35]

                              Comment

                              • Brodzislaw
                                Senior
                                • 09-2013
                                • 1020

                                #45
                                Lager z wielkopolskiego browaru kupiłem po recenzji Kopyra. Istotnie, Bojan cudów nie tworzy, nie mniej piciu choćby Strażackie(go) towarzyszą raczej pozytywne wrażenia.
                                Z butelki uderzył słodowy zapach z nutą chmielową. W kuflu było jeszcze intensywniej, jeśli chodzi o słody, ale z chmielem już tak nie bardzo. Kolor piwa jasny, zloty lekko zmętniony. Obfita biała piana ze średnich pęcherzyków nie robi imponującego wrażenia tym bardziej, że w mig opadła do (na szczęście) małej warstewki, utrzymującej się do końca degustacji.
                                Smak jest bardziej zrównoważony od zapachu, gdyż tu wyczuwalna jest znacznie lepiej chmielowa goryczka, potęgująca się w trakcie picia. Odczuwalna jest przyjemna, lekka kwaskowość.
                                Ogólnie piwo godne uwagi i degustacji w ciepłe dni.
                                I ostatnia rzecz. Strażacy piją (najdelikatniej rzecz ujmując) wódkę …

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎