Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), [Birbant] Citra IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lukilbn
    Member
    • 02-2014
    • 42

    #16
    W ogóle ta ocena opakowania jest tak potrzebna jak rybie ręcznik. Nie powinno się oceniać książki po okładce ale cóż...
    Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem. - Platon

    Wypiłem wszystkie polskie piwa :)

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lukilbn Wyświetlenie odpowiedzi
      W ogóle ta ocena opakowania jest tak potrzebna jak rybie ręcznik. Nie powinno się oceniać książki po okładce ale cóż...
      Dlatego prawie nie wpływa na całkowitą ocenę piwa.
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • GreenFox
        Senior
        • 12-2013
        • 273

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor intensywny pomarańczowy, piwo dość mętne [4]
        Piana: średnio i drobnopęcherzykowa, opada dość szybko, zostawia nieznaczne firanki na ściankach kufla [3.5]
        Zapach: Bardzo ładny, cytrusowy aromat, przebija się żywica, która staje się coraz bardziej intensywna wraz z ogrzewaniem piwa. W tle wyczuwalny również lekko cierpki zapach startej skórki cytryny. [4]
        Smak: To uważam jest największy mankament tego piwka. Nie chodzi o to, że piwko ma wady czy coś, ale mam wrażenie, że citra w tym wypadku słabo spełnia swoje zadanie jeśli chodzi o tworzenie goryczki. Jest ona cierpka i dość nieprzyjemna, w moim odczuciu ma taki lekko chemiczny charakter (coś jak cytrynowa pasta do zębów). Poza tym jest lekka słodowość, choć piwko jest raczej wytrawne, mocno odfermentowane. [3]
        Wysycenie: Wysycenie średnie, na odpowiednim poziomie [5]
        Opakowanie: A mi się akurat etykiety Birbanta podobają - są zrobione z pomysłem i konsekwentnie realizują przyjętą stylistykę [4.5]
        Uwagi: Wydaje się, że największym mankamentem w odbiorze tego piwa jest chmiel, który w moim odczuciu daje bardzo ładny aromat, ale zupełnie nie pasującą mi goryczkę, cierpką i ściągającą. Zważywszy na to, że to był SH, to nie było innej rady, no ale może większa słodowość i pełnia trochę by poprawiła sytuację. Niemniej jednak dobrze, że na rynku pojawia się coraz więcej propozycji SH w przystępnych cenach - można sobie wyrobić opinię dotyczącą poszczególnych chmieli i ustalić, które z nich najbardziej nam odpowiadają.

        Moja ocena: [3.625]

        Comment

        • Undeath
          Senior
          • 08-2011
          • 113

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mętny pomarańcz. [4]
          Piana: Ładna kremista, oblepia ładnie szkło. Biała drobna, zostaje od pierwszego nalania do samiuteńkiego końca. (w wersji lanej z kega zrobiła się piękna czapa, ale oceniam wersję butelkową teraz ) [5]
          Zapach: Ładny aromat cytrusowo-żywiczny, ale też leciutka siarka, ale ogólnie bardzo fajnie i orzeźwiająco. [4]
          Smak: Piwo zdecydowanie goryczkowe, zostająca ściągająca goryczka, cytrusowa, lekka słodowość, brak balansu. Do końca trochę zaczyna męczyć tępą goryczką, ale nie jest źle pod szyldem tępej goryczki i tak króluje doktor bref Wad raczej nie ma. [4]
          Wysycenie: Mogło by być ciut niższe jak dla mnie. [4]
          Opakowanie: Etykieta nie powala, ale informacje są jakie trzeba. Kapsel goły. [4]
          Uwagi: Niezłe drugie piwo z Birbantów, goryczka powinna być odrobinę inna ale i tak się je dość dobrze pije.

          Moja ocena: [4.1]

          Comment

          • GreenFox
            Senior
            • 12-2013
            • 273

            #20
            Undeath - widzę, że podobny wybór do degustacji mieliśmy

            Comment

            • Warchlando
              Member
              • 06-2012
              • 94

              #21
              Kolor - bursztynowy, lekko mętny
              Piana - biała, obfita, w miarę szybko opada, pozostawia kożuszek po sobie oraz lekko oblepia szkło
              Zapach - chmielowy z wyczuwalnymi cytrusami, żywicznością oraz lekko w oddali trąca alkoholem
              Smak - chmielowo-żywiczny ze zdecydowanymi cytrusami oraz chlebowością. Następnie mamy podbudowę słodową i znów ten leciutki alkohol (ale ledwie co wyczuwalny). Goryczka niezła, lekko ściągająca.
              Wysycenie - średnie
              Opakowanie - niebyt ładna etykieta (przynajmniej do mnie nie przemawia taka grafika), na kontrze podane prawie pełne informacje bez zbędnych historyjek. Kapsel czarny goły
              Uwagi - dobre piwo, aczkolwiek nie wyróżnia się niczym szczególnym. Jest dobrze zbalansowane i średnio treściwe.
              Warka do 21.07.2014

              Comment

              • heckler
                Senior
                • 09-2012
                • 1850

                #22
                Czy będąca w składzie tego piwa kaszka kukurydziana jest ok??
                Wiem że koncerniaki zamiast słodu dodawały kaszkę,ale w tego rodzaju piwie raczej takiego składnika się nie spodziewałem.

                Comment

                • yassmen
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 288

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mocno mętna pomarańcza. Przypomina mi warki Grand Prix IPA. [4.5]
                  Piana: Sowita, nie na dwa palce, ale wyrazista, grubopęcherzykowa. Utrzymuje się do końca. [4.5]
                  Zapach: Starta skórka cytryny albo limonki, dość jednowymiarowy. Nie dotrwało do ogrzania. [3.5]
                  Smak: Citra na pierwszym planie. I dobrze. Faktycznie silna goryczka, ale z tych przyjemnych. Skórka cytrusowa i trochę żywicy. Może i nie ma balansu, niemniej bardzo mi smakowało. [4.5]
                  Wysycenie: Za wysokie na mój gust, ale kwestia upodobań. [4]
                  Opakowanie: Niby nic takiego, ale trzyma poziom. Próba własnego logo, jakiś taki modernistyczny sznyt. Jest i info o składzie. [4]
                  Uwagi: Brown Ale z Birbanta było bardzo poprawne, ale nie zapamiętało mi się jakoś szczególnie. Do tego chętnie wrócę, i to nie raz. Orzeźwiająca goryczka plus cytrusowość = jak znalazł na upały.

                  Moja ocena: [4.1]

                  Comment

                  • zgoda
                    Senior
                    • 05-2005
                    • 3516

                    #24
                    Kasza kukurydziana jest niezgodna z duchem krafta.
                    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                    Comment

                    • lukilbn
                      Member
                      • 02-2014
                      • 42

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, delikatnie mętny [5]
                      Piana: Sztywna i dość trwała [4]
                      Zapach: Limonka, cytryna. Fajny i intensywny aromat. [4]
                      Smak: Cytrusy i średnia goryczka, bardzo przyjemna. Chce się wziąć kolejnego łyka. [4]
                      Wysycenie: Bez zastrzeżeń [4.5]
                      Opakowanie: Butelka 0,5l [5]
                      Uwagi: Fajne, dobre piwo o dobrej, średniej goryczce. IBU robi swoje, pije się bardzo przyjemnie. Citra górą

                      Moja ocena: [4.125]
                      Last edited by lukilbn; 08-04-2014, 18:41.
                      Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem. - Platon

                      Wypiłem wszystkie polskie piwa :)

                      Comment

                      • Puszek_72
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 269

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Pomarańczowy, lekko mętny [4]
                        Piana: Ładna piana, trwała ładnie brudzi szkło [4.5]
                        Zapach: Chmiel żywica jakiś iglaków w tle cytrusy, nie specjalnie intensywny aromat. [4]
                        Smak: Goryczka dominuje i trochę zalega trudno wyczuć coś innego próbuje się przebijać cytrus, grejpfrut skórka z cytryny [3.5]
                        Wysycenie: OK [4]
                        Opakowanie: Jest podany skład, jakiś pomysł graficzny też jest ale mocno to niedopracowane. Jest spore do zrobienia w tym temacie. [3.5]
                        Uwagi: Piwo dla miłośników chmielu, nie jest złe ale do zachwytów daleko

                        Moja ocena: [3.825]

                        Comment

                        • corsano
                          Senior
                          • 05-2013
                          • 182

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomarańczowa, mętne [3.5]
                          Piana: Niezbyt obfita, średniopęcherzykowa, dość trwała, oblepiająca ścianki [4]
                          Zapach: Umiarkowanie intensywny, słodowy, żywiczny, nuty cytrusowe [4]
                          Smak: Lekko słodowy, przeważa cytrusowość, goryczka wysoka, trochę szczypiąca [3.5]
                          Wysycenie: Niskie, bardzo dobre [4.5]
                          Opakowanie: Prosta i oszczędna ale z pomysłem, sporo cennych informacji na kontrze, kapsel czarny [4]
                          Uwagi: Warka do 21.07.2014, pite w temperaturze 14°C

                          Moja ocena: [3.8]

                          Comment

                          • rgrzech
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 230

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złoty, piwo delikatnie mętne. [4.5]
                            Piana: biała, średnio i drobnopęcherzykowa, ładnie oblepia szkło. Pozostaje do końca picia. [4.5]
                            Zapach: amerykańskiego chmielu, cytrusowy, żywiczny, lekko leśny, słodkich owoców, grejpfrutowy. [4]
                            Smak: grejpfrutowa, średniowysoka goryczka i nic więcej. Straszna bieda. Nic tutaj się nie dzieje. [3]
                            Wysycenie: dla mnie trochę za wysokie, szczypie w język. Po wypiciu połowy byłem pełen. [3.5]
                            Opakowanie: Mam mieszane uczucia. Kobieca fryzura i kolczyk z częścią cytryny są super. Reszta jakaś taka biedna, jakby niedokończona - czegoś tutaj brakuje. [3.5]
                            Uwagi: Niestety zawód. Jako fan single hopów, miałem wielkie nadzieje związane z tym piwem. Aromat nawet daje radę, ale w smaku zawód - goryczka i nic więcej.

                            Moja ocena: [3.625]

                            Comment

                            • zolt
                              Junior
                              • 07-2013
                              • 15

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Kolor złocisto-pomarańczowy z delikatnym zmętnieniem piwa bez pływających farfocli. Bardzo ładny. [4.5]
                              Piana: Piana obfita, początkowo grubo i średnio pęcherzykowata. Później redukuje się do średnio i drobno pęcherzykowatej faktury. Opada nierównomiernie pozostawiając miejscami zbitą, grubszą warstwę. Bardzo ładnie oblepia szkło. [4]
                              Zapach: Zapach owocowy. Głównie wyczułem intensywnego ananasa. Po czasie miałem wrażenie, że w tle pobrzmiewa delikatnie dms... ale nie mam pewności. [3.5]
                              Smak: Dobre to piwko. Goryczka na średnim poziomie, troszkę zalegająca. Po każdym łyku pozostaje długi czas na języku i gardle. [4]
                              Wysycenie: Wysycenie na średnim poziomie i wydaje się być odpowiednie dla tego piwa. [4.5]
                              Opakowanie: Zwraca uwagę żółtym kolorem, jednak sama w sobie mi się nie podoba. Mam delikatne zastrzeżenia co do jakości papieru, ale to już chyba przesadzam. ;-) Kapsel goły. [2]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.775]
                              Last edited by zolt; 11-04-2014, 19:46.

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6141

                                #30
                                Piana - średnia, na dłużej warstewka i laceing.
                                Barwa - mętny pomarańczowy.
                                Aromat - cytrus i mięta.
                                Gaz - średni.
                                Smak - cytrusy, cytryna, grapefruit, pomarańcz, goryczka niezła i nie za słaba ale też nie za duża.

                                Fajne piwko, nieźle jest tu też z IBU
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎