Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), [Birbant] Citra IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zolt Wyświetlenie odpowiedzi
    Zapach: Zapach owocowy. Głównie wyczułem intensywnego ananasa. Po czasie miałem wrażenie, że w tle pobrzmiewa delikatnie dms... ale nie mam pewności. [3.5]
    Dziś wypiłem i dms był, taki cebulowy. Dało się wypić. No i piana ładnie krążkuje.
    Last edited by dyczkin; 13-04-2014, 22:02.
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

    Comment

    • dzemek
      Senior
      • 12-2010
      • 450

      #32
      Pite lane z beczki. Myślałem, że będzie bardziej cytrusowe, okazało się to jednak na wyrost, zostaje posmak grejpfruta, cytrusów. Jednak nie moje klimaty.

      Comment

      • Glingorth
        Senior
        • 04-2014
        • 283

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bardzo ładny, słomkowy, pomarańczowy, mętny [4.5]
        Piana: Nieduża, ale trwała,delikatnie oblepia szkło [4]
        Zapach: Cytrusowy, żywiczny, szału nie ma, ale jak na single hopa dość intensywny i przyjemny [4]
        Smak: Czuć mocną goryczkę, dość długo zalega zostawiając kwaskowaty posmak, z tyłu limonka i żywica [4]
        Wysycenie: Średnie co czyni te piwo bardzo pijalne [4.5]
        Opakowanie: Etykieta prosta, za to pomysłowa, ciekawie wygląda. Z tyłu pełen zestaw informacji bez zbędnych opisów. Kapsel czarny. [4]
        Uwagi: Orzeźwiające cytrusowe piwo, bardzo szybko wchodzi nawet nocną porą, więc w upały na pragnienie jak znalazł

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #34
          Też nie moje rejony. Raczej rozczarowanie. Szczypiące, ale nie z powodu wysycenia, raczej takie metaliczne posmaki, na które nakładała się właściwa dla stylu goryczka, ale z łyka na łyk neutralizowana przez nie, skutecznie zakłócały konsumpcję, w sumie dość wulgarne wrażenie jeśli chodzi o całość doznań smakowych. Pite w wersji butelkowej.

          Comment

          • AdrianR
            Member
            • 04-2014
            • 62

            #35
            Piłem z butelki i przez chwile zastanawiałem się nad wylaniem z powodu siarki w aromacie. Kolejne słabe piwo z Birbanta. Oby porter wyszedł dobry. Pewnie będzie bez wad, ale konkurencję ma u nas nie lichą.
            Last edited by AdrianR; 25-04-2014, 14:59.
            http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
            https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
            http://instagram.com/adrianpijepiwo

            Comment

            • DonZ
              Senior
              • 03-2013
              • 303

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pomarańczowe, zmętnione. [4]
              Piana: Drobna obfita, koloru złamanej bieli. Trwała, oblepia szkło. [4.5]
              Zapach: Żywiczny, słodki, karmelowy, dalej już tylko karmelowy, nuty chmielowe bardzo nikłe. [3]
              Smak: Słodowo-karmelowy, wytrawne. Średnia chmielowa goryczka, bez konkretnego wyrazu. Finisz krótki chmielowy lekko ściągający, zalegający. [3.5]
              Wysycenie: Średnia, odpowiednia, może delikatnie wysoka. [4]
              Opakowanie: W końcu widać czym są te etykiety. [4]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.5]

              Comment

              • Oskaliber
                Senior
                • 05-2010
                • 727

                #37
                Kolor: Ciemnozłoty, mętny.
                Piana: Biała, obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do solidnego kożucha oblepiając szkło.
                Zapach: Głównie cytrusy: cytryny, mniejszy grejpfrut. Szczypta owoców tropikalnych i żywicy.
                Smak: Dosyć treściwe. Lekka podbudowa słodowa i spora chmielowość o charakterze głównie cytrusowym, jest też lekki melon. Goryczka średnio wysoka, żywiczna.
                Wysycenie: Średnie.
                Ogółem: W porządku, ale bez żadnych zachwytów. Profil chmielowy mimo wszystko trochę mało rozbudowany. Zbyt cytrusowy, za mało tropikalny/sosnowy.
                BeerFreak.pl

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Przyjemnie pomarańczowa barwa, zmętnione. [5]
                  Piana: Drobnoziarnista, osadzająca się na szkle krążkami. Pozostająca dość długo cienka warstewka do końca. [5]
                  Zapach: Grapefuit i tarta skórka cytryny. Brak obcych aromatów. [4.5]
                  Smak: Smaczne, nie za gorzkie, nie za kwaśne pierwsze uderzenie. Po przełknięciu rozpływająca się po podniebieniu grapefruitowa goryczka. Pozostająca. Lekko drapiąca. Ale nie wykręca gęby... [4.5]
                  Wysycenie: Słabo widoczne, ale jednak obecne i ciut zalegające. [3.5]
                  Opakowanie: Brak krawatki zaburza koncepcję [4]
                  Uwagi: Dobre i proszę jeszcze!

                  Moja ocena: [4.5]

                  Comment

                  • Pawel_K
                    Junior
                    • 02-2013
                    • 18

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoto pomarańczowy, piwo mętne. [4.5]
                    Piana: Bardzo przyzwoita, choć mogła by pozostać trochę dłużej. Pięknie oblepia szkło, drobnopęcherzykowa. [4]
                    Zapach: Aromat żywiczny, igliwia, liczi. Początkowo intensywność na dobrym poziomie, po kilku minutach dużo gorzej. [4]
                    Smak: W smaku to co i w aromacie, do tego solidna goryczka, przez którą nie przebijają się słodowe smaki. Do końca zachowuje charakter piwa, nie staje się gorzkim sokiem grejpfrutowym. [4.5]
                    Wysycenie: Między słabym, a średnim. Jak dla mnie idealnie. [5]
                    Opakowanie: Są wszelkie informacje. nie ma żałosnych historyjek. Kapsel czarny, bez nadruków. Stojąc na półce w sklepie nie przyciąga wzroku. [3.5]
                    Uwagi: Piwo lekkie, zdecydowanie za szybko ubywa ze szklanki.

                    Moja ocena: [4.25]

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #40
                      Dobra IPA, w zapachu cytrusy i żywica.

                      Piana elegancka, zwarta, utrzymująca się prawie do końca degustacji.

                      W smaku amerykańskie chmiele na pierwszym miejscu, goryczka dosyć mocna i przyjemna.

                      Dobre, dobre, dobre.

                      W moim guście.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        #41
                        Stosunkowo duża mętność, ładna, utrzymująca się długo piana. Goryczka odczuwalna w długim ciągu, trawiasto-cytrynowa, głęboka. Dawno nie piłem IPY, więc może odczucia zdeterminowane przez to właśnie, ale piwo do zaakceptowania i powtórzenia.

                        Comment

                        • GaryFisher
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 739

                          #42
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, chyba trochę za jasny, lekko mętny z farfoclami. [3.5]
                          Piana: Średnioziarnista, sztywna, średniowysoka, opada w średnio szybkim tempie, po upiciu połowy zawartości szklanki "half pint" został tylko cieniutki pierścionek i średnio obklejone szkło pod brzegiem... taka średnia [3]
                          Zapach: Intensywny, chmielowy, grapefruitowo-mandarynkowo-limonkowy z nutą sosny, skórki cytryny i lychee, pod tym chmielem czuć jasną, słodową bazę, po ogrzaniu wychodzi trochę owoców tropikalnych i chyba moreli ale niewiele. [4]
                          Smak: Świeży, chmielowy, nawet nie kwaśny (tylko delikatnie), mandarynkowo-limonkowo-grejpfrutowo-tropikalny z intensywną, grejpfrutową goryczką, czuć od razu element słodowy i faktycznie kukurydzę z lekką piwnicznością choć tej treści za dużo tam nie ma, piwo jest lekkie i orzeźwiające, w posmaku zostaje ziemistość chmielu; klasyczna IPA chyba powinna być też trochę bardziej treściwa, chociaż patrząc na skład, raczej nikt nie chciał odtwarzać jakieś klasycznej receptury. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie jednak przy takiej goryczce piwo nie traci nic na właściwościach chłodzących z tego powodu. [4]
                          Opakowanie: Flaszka niby-NRW, etykieta prosta, żółto brązowa z włosami blondynki, w sumie bardzo stylowa, podobnie czytelna kontra, brakuje tylko jakiegoś ciekawego kapsla (jest tylko goły czarny). [4.5]
                          Uwagi: Mimo górnej fermentacji przypomina to raczej India Pale Lager, z drugiej strony trochę kojarzy mi się z beczkowym Old Golden Hen.

                          Moja ocena: [4.1]
                          Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                          Comment

                          • tuses
                            Member
                            • 05-2014
                            • 34

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny, złoty, zmętniony. [4]
                            Piana: Wysoka, o średniej gęstości, pozostaje w postaci cienkiej warstwy z wyższymi wysepkami. Oblepia szkło. [4.5]
                            Zapach: Owocowy, cytrusowy, słodowy, ale mało intensywny. IPA musi powalać aromatem [4]
                            Smak: Lekkie, kwaskowate. Goryczka (cytrusowa, nieco garbnikowa) jest dość wysoka, pojawia się szybko i zostaje na długo. [4]
                            Wysycenie: Średnie. [4.5]
                            Opakowanie: Etykieta jest bardzo ładna, zawarte w niej są wszystkie potrzebne treści. [5]
                            Uwagi: Kupione i próbowane w sierpniu 2014. Smaczne, ale niezapadające głęboko w pamięć.

                            Moja ocena: [4.125]
                            Last edited by tuses; 23-08-2014, 15:20.

                            Comment

                            • Klatak
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 431

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brzoskwiniowy, solidnie zmętnione. [4.5]
                              Piana: Niezbyt obfita, drobnopęcherzykowa, ładnie koronkuje. [4]
                              Zapach: Intensywny chmielowy. Dominuje żywica i mango. [5]
                              Smak: Solidna goryczka, może odrobinę zalegająca ale jest bardzo przyjemna. Piwo jak na IPA dość wodnite, jednak jest to 14,2 a nie klasyczna 16. Ogólnie, bardzo, bardzo pijalne. [4.5]
                              Wysycenie: Średnie. [4.5]
                              Opakowanie: Nowa etykieta znacznie ładniejsza. Całość wygląda bardzo fajnie. Zawiera komplet informacji [5]
                              Uwagi: Warka z datą do 18.12.2014. Bardzo udana warka, znacznie lepsza od poprzedniej. Porządnie nachmielona na aromat. Oby taki poziom był utrzymany.

                              Moja ocena: [4.65]

                              Comment

                              • Klatak
                                Senior
                                • 07-2014
                                • 431

                                #45
                                Nowy design etykiety i pasujący do całości żółty kapsel.
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎