Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), [Birbant] Citra IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dukat_WSI
    Senior
    • 03-2015
    • 781

    #61
    Piłem jakiś czas temu, nie zauważyłem uwagi że to Witnica (myślałem, że to Zarzecze) i teraz już wiem, skąd brudna szmata - Witnica się kłania.

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasny bursztyn, zamglone [5]
      Piana: Obfita, drobne i średnie pęcherzyki, niezbyt trwała, ładnie oblepia szkło [4]
      Zapach: Intensywny aromat cytrusów, trochę owoców, delikatna słodowość, nie skomplikowany, ale przyjemny. [4]
      Smak: Solidna podbudowa słodowa, delikatna słodycz, cytrusy, średnia, długa(nawet trochę zalegająca) lekko żywiczno-iglasta goryczka przypominająca skórkę cytrusową. [4]
      Wysycenie: Średnie - idealne [5]
      Opakowanie: Ładne opakowanie z pełnym składem [4]
      Uwagi: Przyjemne piwo, wyraźnie czuć Ciitrę, jedyne do czego mogę się przyczepić to trochę przydługa gorycz.

      Moja ocena: [4.1]
      Last edited by rafalek21; 24-09-2015, 21:47.

      Comment

      • PiVoSH92
        Member
        • 05-2015
        • 82

        #63
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Dość ciemny i mętny jak na IPA [3.5]
        Piana: Prawie ideał, na początku drobno- i średniopęcherzykowa, duże pęcherze szybko się rozeszły a te mniejsze zostały do samego końca w ilości ok. 1cm [4.5]
        Zapach: Citra IPA? Cytryna i pomarańcz, nic, czego bym się nie spodziewał, ale tak intensywne, żywe i przyjemne, że bez wahania daję 5 [5]
        Smak: Tu trochę słabiej, za mocno wyczuwalna słodowa podbudowa, balansowana dość nieudolnie chamską, grejpfrutową goryczką, na pewno wyższą niż deklarowane 60-kilka IBU. Tyle dobrego, że nie zalega. Smak cytrusowy jednak świetnie wyczuwalny, do tego goryczka w tym samym klimacie pozwalają na pozytywną ocenę [4]
        Wysycenie: Zawsze powtarzam, że jeśli nie zwróciłem na nie uwagi to było idealne [5]
        Opakowanie: Mnie przekonuje, grafika ładna, dopasowana, choć info z tyłu mogłoby być jakoś ciekawiej podane, dobrym przykładem jak to robić jest chociażby AleBrowar. No i -0,5 za goły kapsel [4]
        Uwagi: Ogólnie bardzo dobre AIPA, mocno cytrusowe i orzeźwiające w ostatnich podrygach lata. Nie jest jednak wybitne w swojej klasie, żeby jakoś specjalnie zachęcało do powtórki, alko dość wysokie, przez co sesyjne nie jest... Przetestuję to samo z Dr Brew i zapewne wtedy wydam ostateczny dla mnie werdykt, ale nie wydaje mi się, żeby w najbliższym czasie to piwo znów zagościło w moim szkle. Mimo to polecam w gorące dni (czyli jakoś za rok)

        Moja ocena: [4.425]

        Comment

        • PiVoSH92
          Member
          • 05-2015
          • 82

          #64
          Ach, cholera, przy smaku miało być 3... może jakiś mod to przeinaczyć czy już do końca świata i jeszcze jedną butelkę więcej będę uchodził za idiotę, któremu piwo z oceną prawie 4,5 średnio smakowało?

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23805

            #65
            Oceń jeszcze raz.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • PiVoSH92
              Member
              • 05-2015
              • 82

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Dość ciemny i mętny jak na IPA [3.5]
              Piana: Prawie ideał, na początku drobno- i średniopęcherzykowa, duże pęcherze szybko się rozeszły a te mniejsze zostały do samego końca w ilości ok. 1cm [4.5]
              Zapach: Citra IPA? Cytryna i pomarańcz, nic, czego bym się nie spodziewał, ale tak intensywne, żywe i przyjemne, że bez wahania daję 5 [5]
              Smak: Tu trochę słabiej, za mocno wyczuwalna słodowa podbudowa, balansowana dość nieudolnie chamską, grejpfrutową goryczką, na pewno wyższą niż deklarowane 60-kilka IBU. Tyle dobrego, że nie zalega. Smak cytrusowy jednak świetnie wyczuwalny, do tego goryczka w tym samym klimacie pozwalają na pozytywną ocenę [3]
              Wysycenie: Zawsze powtarzam, że jeśli nie zwróciłem na nie uwagi to było idealne [5]
              Opakowanie: Mnie przekonuje, grafika ładna, dopasowana, choć info z tyłu mogłoby być jakoś ciekawiej podane, dobrym przykładem jak to robić jest chociażby AleBrowar. No i -0,5 za goły kapsel [4]
              Uwagi: Ogólnie bardzo dobre AIPA, mocno cytrusowe i orzeźwiające w ostatnich podrygach lata. Nie jest jednak wybitne w swojej klasie, żeby jakoś specjalnie zachęcało do powtórki, alko dość wysokie, przez co sesyjne nie jest... Przetestuję to samo z Dr Brew i zapewne wtedy wydam ostateczny dla mnie werdykt, ale nie wydaje mi się, żeby w najbliższym czasie to piwo znów zagościło w moim szkle. Mimo to polecam w gorące dni (czyli jakoś za rok)

              Moja ocena: [4.025]

              Comment

              • Mario_Lopez
                Senior
                • 08-2009
                • 991

                #67
                Na chwile obecną to już tylko cień tego piwa sprzed choćby roku.

                Wiele osób zauważa długo zalegającą goryczkę, to nie jest już goryczka, tylko podła gorycz, szkoda, że nie potrafili utrzymać w formie jednego z moich ulubionych piw...
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                EBE EBE

                Comment

                • kenny
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 712

                  #68
                  Piłem w knajpie z butelki 2 dni temu i było słabo Zapach siarkowy, w smaku też siarka i w dodatku cebula

                  Comment

                  • agarth1979
                    Senior
                    • 06-2013
                    • 119

                    #69
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Metna żółć [4]
                    Piana: Drobna, biała, dosyć trwała [4]
                    Zapach: grejfrutowo fest [4.5]
                    Smak: Mocna goryczka, cytrusowo [4.5]
                    Wysycenie: Średnie [4]
                    Opakowanie: ładne [4]
                    Uwagi: 9.04.2019

                    Moja ocena: [4.375]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika agarth1979 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kolor: Metna żółć [4]
                      Piana: Drobna, biała, dosyć trwała [4]
                      Zapach: grejfrutowo fest [4.5]
                      Smak: Mocna goryczka, cytrusowo [4.5]
                      Wysycenie: Średnie [4]
                      Opakowanie: ładne [4]
                      Uwagi: 9.04.2019

                      Moja ocena: [4.375]
                      od lat Birbant nie warzy piw w Witnicy
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎