Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Jankes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kiezmar
    Member
    • 09-2014
    • 53

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn. Mętne. [4]
    Piana: Niska, drobna. Szybko opadająca. Szczątkowa koronka na szkle. [3.5]
    Zapach: Słodki i owocowy, ale umiarkowanie intensywny. Niemniej bardzo przyjemny aromat - dominują owoce tropikalne. [4.5]
    Smak: W smaku pełne, słodkie. Przyjemnie bierze się kolejny łyk. Goryczka niezbyt intensywna ale dobrze skomponowana. [4.5]
    Wysycenie: Odpowiednie. [4]
    Opakowanie: Jak na Lwówek i całe BRJ to całkiem fajnie. Brakuje nico szerszego spektrum informacji na kontrze ale jest w porządku. [4.5]
    Uwagi: Warka 16.12.2014 Bardzo pozytywne zaskoczenie, przyjemne piwo.

    Moja ocena: [4.35]

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19168

      Moje też z grudniową datą. Bardzo uładzone, ale bez wad. Dobrze się pije.

      Comment

      • lucifuge
        Senior
        • 11-2009
        • 309

        Warka z data styczniową bez goryczki i aromatu. Szkoda czasu i pieniedzy.

        Comment

        • kostas
          Senior
          • 08-2014
          • 212

          Nie zgadzam się. Warka z datą styczniową jest bardzo w porządku, jest aromat i jest odpowiednia goryczka (przypominam że to nie IPA czy AIPA tylko APA), świetnie pijalne. Niestety warka z datą z miesiąca luty, to już odzwierciedlenie poprzedniej. Bez ciała, zostawia po sobie wyraźny posmak alkoholowy. Po raz kolejny potwierdza się u mnie, że w BRJ warka warce nierówna.
          Browar Domowy El Greco na Facebooku

          Comment

          • Samur
            Junior
            • 06-2014
            • 1

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziany, ciemnopomarańczowy, lekko mętne [4.5]
            Piana: Dość obfita, średnio trwała, po opadnięciu zostawia ślad na szkle [4]
            Zapach: Wyraźnie owocowe, cytrusy, mango, ananas, oraz delikatnie karmelowe i żywiczne [4.5]
            Smak: W smaku wyrażnie chmielowe nuty owoców cytrusowych, mango, owoców tropikalnych oraz lekka i bardzo dobrze balansująca całość goryczka [4.5]
            Wysycenie: Niskie, mogło by być nieznacznie wyższe [4]
            Opakowanie: Nieco różni się od typowych z tego browaru, wystarczająca ilość info na kontrze, butelka zwrotna. [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.425]

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              Gdzieś wcięło goryczkę i przez to ciężko się pije.
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • dobryk
                Junior
                • 12-2014
                • 1

                Pije bardzo często jankesa i jest to jedno z moich ulubionych piw. Ma bardzo przyjemny aromat owoców tropikalnych oraz słodkawy posmak i wyważoną goryczkę. Jest łatwo dostępny i ma przystępną cenę. Jedno z moich ulubionych piw, choć moja przygoda z piwami dopiero się rozpoczyna

                Comment

                • Aleksandros
                  Senior
                  • 05-2011
                  • 352

                  Piłem dziś warkę do 5.01.2015. Bardzo dobra. Piana wysoka i wręcz betonowa. Zapach i smak intensywne i ogólnie bez zarzutu. Jedyne, do czego można się na siłę przyczepić to jak na mój gust minimalnie zbyt wysokie wysycenie.

                  Comment

                  • boney
                    • 10-2014
                    • 33

                    Nie zerknąłem jaka była warka, piłem Jankesa pierwszy raz i bardzo mi posmakował. Aromat chmieli świetny, goryczka co prawda niska, ale akurat mnie pasuje. Takie sesyjne, bardzo pijalne jak dla mnie. Na pewno jeszcze sięgnę.
                    W piwowarstwie domowym nie ma przegranych.
                    Każde niepowodzenie czegoś uczy.
                    Przegrasz dopiero wtedy, gdy nie spróbujesz!

                    Comment

                    • rakers
                      Gość
                      • 01-2015
                      • 10

                      Bardzo lubię to piwo. Pije się je lekko.

                      Comment

                      • IvanH
                        Member
                        • 06-2007
                        • 63

                        Uwaga na warkę 09.03.2015 r. Chyba najgorsza z dotychczasowych, które miałem okazję spróbować. Aromat i goryczka bardzo nikłe, piana zerowa... A jakiś miesiąc temu trafiłem na zupełnie inne piwo.

                        W związku z nierówna formą, na razie je odpuszczam.

                        Comment

                        • Wujas
                          Gość
                          • 11-2014
                          • 267

                          Warka do 17.03.15. również słabiutka. Z butelczyny czuć ładnie chmiele, po nalaniu, nie dość, że zero piany, to i aromat słabszy niż w Żywcu APA
                          Po skonsumowaniu pół szklany wciąż niemalże zerowa goryczka.
                          Trzecia warka Jankesa i trzecia słabsza od ww. Żywca...a to już tragedia.
                          Jedyne co dobre w tym piwie to miły w dotyku papier niedbale naklejonej etykiety i kolor.
                          Miałem zamiar mocno wspierać BRJ za jaja do powiedzenia tego, co każdy myśli o "odtylcowych piratach", a boi się o tym wynaturzeniu powiedzieć na głos, ale takie piwa nie ułatwiają tego poparcia...
                          Last edited by Wujas; 06-01-2015, 12:06.

                          Comment

                          • piechu36
                            Junior
                            • 05-2013
                            • 6

                            Właśnie wypiłem Lwówka i pierwsze co robię to szukam czy ktoś miał podobne odczucia jak ja. I faktycznie, potwierdzam dwie opinie wyżej.
                            Po poprzednich warkach pozostała tylko barwa i zmętnienie. Piana nie chciała się tworzyć, lałem chyba z 50 cm Aromat z butelki słaby ale przyjemny, owocowy. Po przelaniu - słabizna, zalatywało mi trochę Żywcem (taka jakby nieświeża kapusta, nie znam się - DMS?). Goryczka słaba ale jest, lekko kwaśne.
                            Ogólnie to jestem bardzo rozczarowany bo było to bardzo dobre piwo, które chętnie kupowałem (właściwie to jedyne godne uwagi w moim supermarkecie, dobrze, że teraz pojawiło się AIPA z Ciechana). Data przydatności: 23.02.2015

                            Comment

                            • jerzdna
                              Senior
                              • 07-2014
                              • 240

                              właśnie wylałem do zlewu Jankesa z warki do 15.03. Przez gotowane warzywa...
                              2 m-ce temu kosztowałem jeszcze krócej Belga. Lwówek na długo jest u mnie skreślony

                              Comment

                              • DaimonFrey
                                Junior
                                • 09-2011
                                • 12

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piechu36 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Właśnie wypiłem Lwówka i pierwsze co robię to szukam czy ktoś miał podobne odczucia jak ja. I faktycznie, potwierdzam dwie opinie wyżej.
                                Po poprzednich warkach pozostała tylko barwa i zmętnienie. Piana nie chciała się tworzyć, lałem chyba z 50 cm Aromat z butelki słaby ale przyjemny, owocowy. Po przelaniu - słabizna, zalatywało mi trochę Żywcem (taka jakby nieświeża kapusta, nie znam się - DMS?). Goryczka słaba ale jest, lekko kwaśne.
                                Ogólnie to jestem bardzo rozczarowany bo było to bardzo dobre piwo, które chętnie kupowałem (właściwie to jedyne godne uwagi w moim supermarkecie, dobrze, że teraz pojawiło się AIPA z Ciechana). Data przydatności: 23.02.2015

                                DMS'u nie wyczułem ale zgadzam się z kolegą. Właśnie piję to Jankesa i nie jest to samo piwo co kiedyś. Nie jest złe ale nie jest lepsze od ŻAPA. Jest za to droższe i to sporo więc jeżeli macie wybór pomiędzy Jankesem 23.02.15 a Żywiec APA sugeruję wybrać to drugie. Sporo tańsze a w smaku bardzo podobne, może nawet odrobinę lepsze.
                                Last edited by DaimonFrey; 14-01-2015, 21:25.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎