Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Jankes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Stygmat
    Junior
    • 09-2014
    • 6

    Potwierdzam, warki majowe bardzo przyzwoite. Gorzej, że i cena w detalu proporcjonalnie pnie się w górę...

    Comment

    • piwo_szka
      Member
      • 01-2015
      • 71

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny bursztyn, wchodzący w burgund. Bardzo cieszy oko. [5]
      Piana: Przy przelewaniu wysoka na dwa palce i wydaje się sztywna i solidna, jednak szybko opada, tworząc delikatną siateczkę na powierzchni i brudząc szkło. [3]
      Zapach: Bardzo przyjemny. Wyczuwalna żywica i owoce (cytrusy, mango) plus karmel i jakas taka przyjemna landrynkowatość. [4.5]
      Smak: Kontynuacja zapachu, ale żywica jest bardziej wyczuwalna, trochę słody chcą ją przepchać. Nadal czuć owoce tropikalne oraz delikatny karmel. Goryczka średnia. Nie jest to piwo przesadnie słodkie, jest dobrze zbilansowane i treściwe, a przy tym pijalne. [5]
      Wysycenie: Średnie, prawie lekkie. Dla mnie przyjemne. [4]
      Opakowanie: Klasyczna etykieta, do tego wyczerpujące informacje. [4.5]
      Uwagi: Piwo zakupione w lokalu, stąd cena 8 zł W ocenie końcowej uważam, że to bardzo przyjemne i pijalne piwo, po które warto sięgnąć. Moim zdaniem nikt się nie zawiedzie.

      Moja ocena: [4.55]
      piwna smakoszka na Alkowiki

      Comment

      • slyboots
        Senior
        • 03-2014
        • 292

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny bursztyn, mętna herbata [4]
        Piana: Mała i nietrwała lecz nie znika lecz pozostaje warstewka która oblepia przyjemnie szkło [3]
        Zapach: Cytrusy, żywica, grejpfrut, słód, zachęca do wypicia [4]
        Smak: Palony karmel, słodowość, cierpka grejpfrutowa goryczka - jak najbardziej poprawna i w sam raz, żywiczność, cytrusy jak by giną w tle i pojawiają sie na finiszu, chmiel, czysta przyjemność [4]
        Wysycenie: Poprawne [4]
        Opakowanie: Bez rewelacji, dodatkowo butelki znajdujące się na półce pełne od tzw. "zacieków" - nie wiem jak by niedomyte i nie wygląda to za ciekawie [2]
        Uwagi: Kupione w Stokrotce - duże ilości Kaucja za butelkę 0,60zł - masakra !

        Warka: 11.05.2015r
        Alk. 4,2% Ekst. 12,5% wag.

        Mam świeże porównanie do Żywca APA i wnioski nasuwają sie same od razu.

        Jankes w porównaniu do Żywca jest zdecydowanie bardziej ordynarny, szorstki, treściwy i wypełniony całą masą doznań. Prawdziwe Piwo dla prawdziwego smakosza i biorąc pod uwagę cenę tylko 50 groszy od Żywca droższy.
        Żywiec APA jest to zdecydowanie "cywilna" odmiana ALE - delikatne, choć należy przyznać że doznania oferowane przez niego są przyjemne. Występują cytrusy i cała eksplozja chmieli amerykańskich.

        Piję Jankesa już 3 raz i jestem jak najbardziej zadowolony zdecydowanie jutro lecę po kolejne 2 butelki. Jak zawsze powtarzam wolę wypić jedno a prawdziwe Piwo "z jajem" niż 3 zwykłe i nijakie.

        POLECAM - kupować, pić i wspierać dobre inicjatywy i dobre Browary bo warto

        Moja ocena: [3.8]
        Last edited by slyboots; 04-03-2015, 18:59.

        Comment

        • tristan_tzara
          Senior
          • 12-2007
          • 1038

          Jaka laurka

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            biorąc pod uwagę cenę tylko 50 groszy od Żywca droższy.
            gwoli jasności więcej niż 50gr

            nawet jeśli nie ma promocji na ŻAPA to u mnie w sklepie za rogiem jest po 4,59zł, a jankes za drugim rogiem w PiP po 5,59zł

            W promocji ŻAPA jest poniżej 4zł

            Co nie znaczy, że ŻAPA jest lepsza/gorsza niż JANKES nawet jakby kosztowała 2zł :]
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              Jak już tak gorący temat to i ja się wypowiem bo akurat ze 2 godziny temu piłem to piwo.
              Warka trochę stara, z datą do 30.03 i mnie nie powaliła.
              Natomiast cena jest u mnie koszmarna - 5.80 zł plus bzwr 0.35 zł.
              Wspomniana przez Dlugasa ŻAPA kosztuje u mnie w sklepie za rogiem 4.49 zł, ale już w tubylczym, ełckim Polo Markecie tylko 3.49 zł plus oczywiście butelka zwrotna.
              Sam dzisiejszy Jankes mnie nie zachwycił, może za stare piwo? Znam świetne warki, sprawdzę też tą o której pisał Slyboots.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6134

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Mętny czerwonawy, pomarańczowawy. [3.5]
                Piana: Na dłużej niepełna warstewka. Full "lejsing" obecny. [3]
                Zapach: Słodkawa żywica iglasta. [3.5]
                Smak: Cukrowa słodkość i średnia goryczka. Wszystko w lekkim ale uciążliwym koktajlu karmelowym, sojowym i "nucie" magii. [3]
                Wysycenie: Średnie. [3]
                Opakowanie: Raczej opatrzyło się. Za dużo pustych, bladych przestrzeni [3]
                Uwagi: Mimo że warka 11.5.15 była chwalona to mnie nie podeszła. Od dłuższego czasu nie trafiam w "pełny smak" Jankesa i coraz mniej mi się chce go szukać bo konkurencja spora i stale wiele nowości.

                Moja ocena: [3.2]

                Comment

                • kali2000
                  Member
                  • 06-2014
                  • 30

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemne złoto z odcieniem brązu [4.5]
                  Piana: piana oczka mieszane, długo trwająca ponad 5min bardzo dobrze. [5]
                  Zapach: zielona szyszka, w tyle cytrusy bardzo przyjemny. [5]
                  Smak: słodycz oblepiająca, ale po chwili przyjemne chmiele, goryczka hmm może powinna być trochę mniejsza. [4]
                  Wysycenie: ani małe ani duże w sam raz. [4.5]
                  Opakowanie: co do oceny etykiety - ciekawa butelka dedykowana [4.5]
                  Uwagi: niestety to nie jest piwo sesyjne. bez zmuszania się wypijam jedynie dwa może jest to spowodowane słodyczą. Ale super piwo

                  Moja ocena: [4.525]

                  Comment

                  • seblop
                    Member
                    • 03-2015
                    • 35

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny miedziany, mętne ale przyjemnie mętne [4.5]
                    Piana: Drobno i średnio pęcherzykowa, ładnie oblepia szkło. [4]
                    Zapach: Lekkie cytrusy, trochę żywicy. [4.5]
                    Smak: Przyjemna nie nachalna goryczka jakiś czas się utrzymująca, posmak cytrusów i lasu jak to mówi moja żona [4.5]
                    Wysycenie: OK [4.5]
                    Opakowanie: Ładne. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.45]

                    Comment

                    • mszz
                      Junior
                      • 04-2015
                      • 29

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Miedziana, mętne. [3.5]
                      Piana: Niska, szybko opada. [2.5]
                      Zapach: Intensywny aromat cytrusowy. [5]
                      Smak: W smaku cytrusy, goryczka wysoka. Bardzo pijalne. [4]
                      Wysycenie: Wysycenie średnie. [4]
                      Opakowanie: Niezbyt przemawia do mnie etykieta. [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.125]

                      Comment

                      • IvanH
                        Member
                        • 06-2007
                        • 63

                        Skusiłem się.

                        Warka 08.07.15 można powiedzieć bucha aromatem.
                        Goryczka raczej średnio niska.

                        Piana ładna. Pełnia raczej niska do średniej, ale w ogólnym rozrachunku pije się jak dobry polski kraft.

                        Polecam.

                        Comment

                        • jerzdna
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 240

                          Dzisiaj piłem walkę do 26.06. Całkiem przyjemna. Niech będzie-najlepsza z dotychczas konsumowanych. Poprzednie z 20-ktoregoś maja też niezłe ale ze słabszym aromatem. Jeszcze wcześniejsze kiepskie. Wracając do czerwcowej- fajny cytrusowo-leśno-trawiasty aromat. W smaku odrobina masełka ale nie przykrywa przyjemnego grejpfrutowego, słodkiego smaku z niezłą, niezalegającą gorączką. Bardzo fajna, seryjna APA w przystępnej cenie. Po pierwszych wątkach zachodziłem w głowę- jak to możliwe że Lwówek zrobił pijalne amerykańskie pale ale?! Teraz zmieniam zdanie-to możliwe Jestem za Jankesem
                          Last edited by jerzdna; 30-04-2015, 21:42.

                          Comment

                          • Wujas
                            Gość
                            • 11-2014
                            • 267

                            O ile dwie niedawne warki były całkiem pijalne (nawet w końcu lepsze od pierwszej warki żywiec APA), o tyle warka z datą ważności do 13.07.15. jest znowu słabiutka i może lizać żywcowi podeszwy. Aromat ameryki na granicy wyczuwalności i to z butelki, a co dopiero ze szła...poza tym słodycz. Jakbym chciał się napić radlera, to bym kupił radlera kurdę.

                            Comment

                            • marqqq
                              Senior
                              • 12-2014
                              • 660

                              Ma więcej aromatu niż pity wcześniej Admirał jakiśtam, dobrze się to pije. Faktycznie czuć jakąś szyszkożywicę...
                              Warka 2707.

                              Comment

                              • Admirador
                                Senior
                                • 03-2015
                                • 431

                                Wrażenia z wczorajszej degustacji. Butelka z datą 7/07/2015.
                                W aromacie jest bardzo dobrze. Ładny intensywny zapach, owoce tropikalne na pierwszym planie.
                                Natomiast w smaku tylko tak sobie. Goryczka jak dla mnie zdecydowanie za niska. Piwo (jak na APA) jest ugrzecznione, by nie powiedzieć lekko wodniste.
                                W sumie było nieźle, ale do tego by się zachwycić bardzo daleko. Mam nieodparte wrażenie, że w ubiegłym roku trafiałem na Jankesa w wersji dużo bardziej przypominającej APA.
                                Kupiłem za 4.99 pln (Stokrotka w Białymstoku).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎