Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Jankes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • olie
    Senior
    • 06-2011
    • 777

    #76
    Nikt nie wyczuł meteliczności? Piwo jest dobre, nie jest to żaden heavy metal, ale żelazo jest obecne.

    Comment

    • Maciass
      Senior
      • 03-2009
      • 172

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
      Nikt nie wyczuł meteliczności? Piwo jest dobre, nie jest to żaden heavy metal, ale żelazo jest obecne.
      Nie odnotowałem a jestem wyczulony na tym punkcie

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: międziany, leciutkie zamętnienie [5]
        Piana: kremowa, ecru, drobna, zwarta, długo się utrzymuje, jest w szkle gdy piwa już nie ma, osadza się niewielkimi plamkami [4]
        Zapach: słabiutki ale przyjemny, chmielowo-owocowy [4]
        Smak: pełne, treściwe, mocna chmielowa goryczka, ale nie dominująca tylko doskonale przełamana z innymi smakami, fajna słodowość z delikatnymi owocami, broszkwiniowo-cytrusowymi, momentami mam wrażenie wyczuwania lekkich zbożowych nut [4.5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: fajna, rzucająca się w oczy etykieta, browarowy kapsel [4]
        Uwagi: Wreszcie, porządny "ejlowaty" produkt z mocna goryczką ale bedącą częścią smaku, a jedynym dominantem, oprócz goryczki czuć wszystkie inne produkty. Picie tego piwa o była przyjemność, zwykła przyjemność, jakie może dać porządnie i z pasją zrobione piwo. I jak widać, "rewolucjoniści" do tego nie są potrzebni.

        Moja ocena: [4.3]
        Attached Files
        Last edited by becik; 15-04-2014, 19:30.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Livres
          Senior
          • 04-2012
          • 324

          #79
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Picie tego piwa o była przyjemność, zwykła przyjemność, jakie może dać porządnie i z pasją zrobione piwo. I jak widać, "rewolucjoniści" do tego nie są potrzebni.
          Bez "rewolucjonistów" nie byłoby tego piwa.

          Comment

          • Warchlando
            Member
            • 06-2012
            • 94

            #80
            Kolor - ciemnozłoty, mętny
            Piana - kremowa, średnio obfita, średniopęcherzykowa, w umiarkowanym tempie opadająca, pozostawia drobny kożuszek, oblepia szkło
            Zapach - chmielowy z wyczuwalnymi cytrusami oraz słodowością. Wyczuwalny również lekki karmel
            Smak - chmielowy z niezłą goryczką (dobrze wkomponowaną). Następnie wyczuwalna żywiczność, owoce tropikalne oraz cytrusy. Następny plan to chlebowość oraz słodowość. Finisz słodkawy.
            Wysycenie - średnio-niskie
            Opakowanie - zwyczajna etykieta, na kontrze podane informacje o ekstrakcie, zaw. alk oraz składzie (plus quiz odnośnie chmieli). Kapsel firmowy.
            Uwagi - dobrze zbalansowane i bardzo pijalne piwo. Dwoma słowami - bardzo dobre.
            Warka do 26.06.2014

            Comment

            • cyoorka
              Senior
              • 03-2007
              • 338

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowe, klarowne. [4.5]
              Piana: Dosyć obfita, drobna, utrzymuje się centymetrową warstwą, oblepia szkło. [4.5]
              Zapach: Cytrusowy. [4]
              Smak: Minimalna słodycz, smaczna cytrusowość, lekka słodowość. Goryczka umiarkowana, pasuje do reszty. [4.5]
              Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4]
              Opakowanie: Niezłe. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Livres Wyświetlenie odpowiedzi
                Bez "rewolucjonistów" nie byłoby tego piwa.
                Co prawda, to prawda.

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  #83
                  Wystarczy sięgnąć pamięcią do czasów przed Pinty i przypomnieć sobie jakie wtedy premiery na nas spływały. Mastne Brackie to był szał a Grand Champion praktycznie nie miał konkurencji w starciu o piwo roku.

                  Comment

                  • meszek0009
                    Senior
                    • 04-2014
                    • 247

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemne złoto wpadające w bursztyn. Niestety dosyć mocno mętne, pewnie od chmielenia na zimno, ale wciąż za bardzo nieprzejrzyste. [4]
                    Piana: Po prostu czad. Przy nalewaniu wystrzeliła ogromna, drobnopęcherzykowa, powoli opadała do cienkiej warstewki (nie tylko obwódki ), która pozostała do końca. Wspaniale oblepia szkło. No ideał. [5]
                    Zapach: Poezja. Amerykańskie chmiele w najczystszej postaci. Idealnie współgrająca ze sobą żywiczność i cytrusy, w idealnych proporcjach (tej pierwszej troszkę więcej) . Wszystko zwieńczone słodkimi tropikami, głównie mango. Można by wąchać i wąchać. [5]
                    Smak: Bardzo ułożony i zbalansowany. Mocna goryczka, grejpfrutowa, ale nie zalega, idealna. W smaku przede wszystkim do głosu dochodzi trawiastość i żywiczność, ale cytrusy również są w postaci dojrzałego grejpfruta. Trochę brakuje mi nut owoców górnej fermentacji, ale to już czepialstwo . Lekki, orzeźwiające, niesamowicie pijalne. [4.5]
                    Wysycenie: Mocne, ale tak jak we wszelakich Pale Ale wole trochę zaniżone, tak tu mi ono nie przeszkadza, bo piwo jest bardzo orzeźwiające. [4.5]
                    Opakowanie: Taki styl retro to jak najbardziej moja bajka. Z tymi puzzlami to jak dla mnie średni pomysł, no ale niech im będzie. [5]
                    Uwagi: Nooo, tak jak Belg mi nie podszedł zupełnie tak to piwo wyszło genialnie i z miejsca jestem jego fanem.

                    Moja ocena: [4.725]

                    Comment

                    • Antylop
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 1415

                      #85
                      W Pruszczu Gdańskim (sklep z niską marżą) Jankes kosztuje 5,90 (+ kaucja za butelkę).
                      Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                      Comment

                      • RipperRoo
                        Junior
                        • 10-2013
                        • 10

                        #86
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztyn, zmętniony. [5]
                        Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa. Zostaje do samego końca, skromny lacing. [4.5]
                        Zapach: Świetny. Słodkie owoce- ananas, może mango i oczywiście grejpfrut. Przyjemny aromat unoszący się do ostatniego łyka [5]
                        Smak: Słodowość, następnie spora (przyjemna)goryczka i cytrusy na koniec. Bardzo pijalne. [4.5]
                        Wysycenie: Nisko-średnie, dla mnie zbyt niskie. [3.5]
                        Opakowanie: Etykieta ładna, ale zabawa w zgadywanki chmielowe na kontrze mi nie odpowiada, za to spory minus. [3.5]
                        Uwagi: warka do 07.07.2014

                        Moja ocena: [4.6]

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #87
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bursztynowy, lekko mętny. [4.5]
                          Piana: średnio wysoka, drobna, pozostaje do końca, zostawia ślady na szkle. [4.5]
                          Zapach: chmielowy, owoce tropikalne, żywica, średnio intensywny, przyjemny. [4.5]
                          Smak: dobrze zbalansowany, goryczka niezbyt mocna, ładnie współgra z owocowością i słodowością. Piwo średnio treściwe i mocno pijalne. Smaczne APA, gdyby cena była trochę niższa, mógłbym pić je częściej. [5]
                          Wysycenie: idealne. [5]
                          Opakowanie: etykieta słaba, niczym się nie wyróznia, kapsel firmowy. [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.65]
                          Last edited by yaro74; 19-04-2014, 16:48.

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            #88
                            Jak dla mnie to po prostu rozwodniony Grand Prix, niestety. Aromat i smak ten sam, tylko o wiele mniej intensywny.

                            Szkoda piniendzorów.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • gramak
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 267

                              #89
                              Przyjemnie się pije. Chmiele (jakie oprócz Sybilli?) w aromacie i smaku wyraźnie obecne. Piwo może ciutkę wodniste. Wyższy ekstrakt i woltaż w okolicach 5,0-5,2 byłby przeze mnie mile widziany. Piana dość szybko opada, pozostaje jako obrączka, oblepia szkło. Etykieta bez pomysłu inna (co nie znaczy lepsza) niż pozostałe lwówkowe. Ogólnie piwo do powtórzenia, kupione z 5,6 pln.
                              Last edited by gramak; 19-04-2014, 19:39.
                              http://www.ohbeautifulbeer.com/

                              Comment

                              • Janko72
                                Member
                                • 02-2014
                                • 51

                                #90
                                U mnie zauroczenie Jankesem trwa w najlepsze, świąteczna ilość 15szt za szybko się kurczy... wszystko co kupiłem to partia 15.07 i trzyma poziom

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎