Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lwówek, Lwówek Jankes

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • MaKr
    Member
    • 03-2012
    • 34

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowa, lekko zamglona. [4.5]
    Piana: Ładna wysoka piana, pozostaje do końca. [4.5]
    Zapach: W zapachu czuć, że mamy do czynienia z dobrym Ale. Chmiele, owoce, żywica. [4]
    Smak: Smak świetny. Świetnie zbalansowane piwo. Cytrusowa goryczka balansowana przez słody. Pijalność na najwyższym poziomie. [5]
    Wysycenie: Mogłoby być ciut niższe. [4]
    Opakowanie: Opakowanie jak to w Lwówku, generalnie jest ok, ale nie powala. [4]
    Uwagi: Świetne. Oby 3mało formę.

    Moja ocena: [4.475]

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Pojawiają się tu porównania z grą pri. Po pierwszych niuchach i łykach stwierdziłem, że w ślepym teście bym tych piw nie odróżnił. Jednak w miarę picia zaczął doskwierać niedobór goryczki, przez co posmaki tropikalnych owoców, które ogólnie bardzo lubię, zaczęły nieco męczyć.

      Comment

      • Rzeszowiak
        Piwny Radykał
        • 04-2009
        • 1596

        Obok Grand Prix-a z Ciechana, chyba najlepszy stosunek jakości do ceny wśród polskich piw. Bardzo dobre i pijalne piwo.

        Comment

        • mannix
          Member
          • 11-2008
          • 45

          piwo bardzo fajne, takie leciutkie ALE.
          na "dzień dobry" znakomity balans słodu i goryczki, jest przy tym bardzo pijalne.
          jak na piwo niefiltrowane, to bardzo klarowne - zdecydowanie lepiej tu ono wypada od Ciechana Grand Prix. za to duży plus.
          trochę brak mi bardziej zdecydowanego finiszu, można wyczuć leciusieńką goryczkę, ale jest na tyle mało wyraźna, że oceniłbym ją jako marginalny efekt.
          piana ok, dość długo się utrzymuje.
          ogólnie to polecam Jankesa, naprawdę smakowa warka. moja miała datę ważności 07.07.2014.
          Last edited by mannix; 02-05-2014, 16:34.

          Comment

          • corsano
            Senior
            • 05-2013
            • 182

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, opalizujący [4.5]
            Piana: Obfita, drobno i średniopęcherzykowa, zbita, dość trwała [4]
            Zapach: Słabo wyczuwalny, słodowy, żywiczny, gotowanego chmielu [3.5]
            Smak: Pełne, treściwe, słodowe, karmelowe, lekko owocowe i cytrusowe, goryczka - średnia i krótka, dobrze zbilansowane [4]
            Wysycenie: Bardzo dobre, minimalne [4.5]
            Opakowanie: Etykieta prosta, przyzwoita, szału nie robi, pełna informacja na kontrze, kapsel firmowy LWÓWEK [3.5]
            Uwagi: Warka do 07.07.2014, pite w temperaturze 16°C

            Moja ocena: [3.85]

            Comment

            • DonZ
              Senior
              • 03-2013
              • 303

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowe, wpadające w miedziany, klarowne, z bardzo delikatną mgiełką. [5]
              Piana: Drobna, niewysoka ze średnimi pęcherzykami, beżowa. [4]
              Zapach: Przyjemny chmielowy cytrusowy, cytrynowy,żywiczny. W szkle bardziej iglasty, delikatnie karmelowo/cukierkowy. [4]
              Smak: Przyjemne wytrawne z lekką słodyczą przypominające w smaku pomelo, z kontrą czysto słodową, średnia do niskiej goryczka, dla mnie mogła by być zdecydowanie wyższa. Wyczuwalna delikatna ziemistość i nuty karmelu. Dość pełne, bo dawno żadne piwo mnie tak nie zapchało. Finisz delikatny ale goryczka jest lekko ściągająca co dość czuć na policzkach. [3.5]
              Wysycenie: Niewielkie, generalnie w porządku. [4.5]
              Opakowanie: Fajna etykieta, bardzo mi się podoba, mało a za razem dużo. [4.5]
              Uwagi: Generalnie piwo warte uwagi ale nie jest to rewelacja, w tej cenie bardzo dobre na początek, pozostaje się cieszyć że więksi zaczynają doceniać mniejszych i reagować na zmiany na rynku.

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                Kręciłem trochę nosem, teraz doceniam. Bezpretensjonalne. Bardzo ładny bukiet zapachowy.

                Comment

                • krzysioz210
                  Member
                  • 06-2010
                  • 52

                  Jak dla mnie - bardzo smaczne piwko , ale cena powala - czy aby troche nie przesadzona - 5.50 PLN w centrum Lwowka , w markecie 10 - 20 groszy taniej.
                  Apeluje do browaru , zeby zszedl troche na Ziemie bo w okolicach siedziby sprzeda najwyzej pojedyncze butelki.

                  Comment

                  • toto
                    Senior
                    • 12-2006
                    • 949

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: głęboki pomarańcz, właściwie klarowne, lekko mętne po dolaniu osadu z dna (ale to niefiltr) [5]
                    Piana: dość wysoka, ale szybko staje się bardzo gruboziarnista, oblepia szkło, trochę zostaje do końca [3.5]
                    Zapach: amerykańskie chmiele (iglasto-cytrusowy z nutą łodygową), dość przyjemny, ale też maślaność (diacetyl) [4]
                    Smak: spora goryczka, ejlowa owocowość (estry), trochę karmelu, lekki diacetyl [4.5]
                    Wysycenie: średnie, OK [4.5]
                    Opakowanie: butelka amber (zwrotna), kapsel browarowy, kremowa bardzo prosta etykieta, są podstawowe dane (ujawniony 1 chmiel z 5 i słody) [3]
                    Uwagi: do 26.06.2014. Całkiem dobre, warto próbować.

                    Moja ocena: [4.175]

                    Comment

                    • meszek0009
                      Senior
                      • 04-2014
                      • 247

                      Warka do 15.07. ze zdecydowanie za słabą goryczką, przepaść w porównaniu do poprzedniej pitej przeze mnie warki (nie pamiętam dokładnie, która to była). Jeśli chodzi o aromat to bez zmian - świetne, czyste chmiele amerykańskie, zbalansowane cytrusy i żywica, lekko landrynkowe. W smaku poza słabą goryczką też ok, chmielowo : żywica, trawiastość, tropiki, plus lekko owoce górnofermentacyjne. Generalnie trzyma wysoki poziom, ale z tą goryczką coś złego się stało...

                      Comment

                      • szkott
                        Member
                        • 06-2005
                        • 31

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Żółto-pomarańczowy, opalizujący, ładny... [4.5]
                        Piana: Na początku idealna, ale szybko zmniejszyła się do małego kożuszka. Chociaż ogólnie jest OK - drobne pęcherzyki, ładnie oblepia ścianki. [4]
                        Zapach: Cytrusy, cytrusy, cytrusy... Trudno powiedzieć coś ponad to, że dominują amerykańskie chmiele. Co jest tu jak najbardziej na miejscu. [5]
                        Smak: Jest dobrze. Z jednej strony posmak cytrusowy. Z drugiej kontra goryczkowa (może nieco tępa). Goryczka mogłaby być większa, ale pijalność jest bardzo dobra. Czuć, że jest to dość lekkie piwo (niektórym wyda się pewnie wodniste). [4]
                        Wysycenie: Jest w porządku, może jedynie minimalnie zbyt małe. [4.5]
                        Opakowanie: Etykieta siermiężna, chociaż ma swój urok. W sumie raczej na plus. [4]
                        Uwagi: Przyjemne, lekkie piwo. Jak dla mnie jest to niezła APA. Pacific jest lepszy, ale za to Jankes jest dostępny w butelkach. Mam nadzieję, że się nie zepsuje, bo zamierzam co jakiś czas kupować (jako piwo sesyjne).

                        Moja ocena: [4.4]

                        Comment

                        • SirBartBart
                          Member
                          • 05-2014
                          • 33

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomarańczowy, klarowny. [4.5]
                          Piana: Dwupalcowa, dość szybko się redukuje, ale też miło zdobi szkło. [4]
                          Zapach: Głównie cytrusy: pomarańcz, grejpfrut, ale też mandarynka. [4.5]
                          Smak: Półwytrawne, orzeźwiające, niezwykle pijalne. W zasadzie potwierdzają się zapachowe przeczucia: czuć gorzką pomarańcz, trochę mi się kojarzy z jakimiś żelkami owocowymi. Goryczka średnia do niskiej, wolałbym wyższą. Natomiast nie zmienia to faktu, że jest bardzo smacznie. [4.5]
                          Wysycenie: Raczej niskie, podkreśla pijalność. [5]
                          Opakowanie: Prosta, nieskomplikowana. Ciekawy pomysł z układanką chmielową, choć raczej mało praktyczny. [3.5]
                          Uwagi: Warka do 15.07. Smaczne, sesyjne piwo. Zostanę raczej przy Grand Prix, które jest niemal równie pijalne, a jednak pozostawia troszkę więcej doznań, głównie goryczkowych. Tym niemniej warto - na lato jak znalazł!

                          Moja ocena: [4.425]

                          Comment

                          • Pawel_K
                            Junior
                            • 02-2013
                            • 18

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasno miedziany. Lekko mętne. [5]
                            Piana: Słaba, szybo opada. Puki jest to ładnie oblepia szkło. W ale nie oczekuje super piany. [4]
                            Zapach: Nie zbyt intensywny, grejpfrut i trochę pomarańczy. [4]
                            Smak: Średnia grejpfrutowa goryczka świetnie współgra z nutami karmelowo chlebowymi. Pod koniec szklanki goryczka bardziej trawiasto ziołowa niż grejpfrutowa. Piwo nie jest karmelowo słodkie co mnie bardzo cieszy. [4]
                            Wysycenie: Słabe i bardzo dobrze. [5]
                            Opakowanie: Estetyczne opakowanie. Kapsel sygnowany browarowi. Wypisane prawie wszystkie dane. [4.5]
                            Uwagi: Dość treściwe, ale nie zalega na żołądku. Pewnie jeszcze się pojawi, w mojej ręce, gdzieś w plenerze.

                            Moja ocena: [4.125]

                            Comment

                            • Puszek_72
                              Senior
                              • 02-2012
                              • 269

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładna barwa, bursztyn nie do końca przezroczysty [4.5]
                              Piana: Piana niespecjalnie imponująca [3.5]
                              Zapach: Ładny zapach, iglaki, owocowy ogólnie chmiel [4.5]
                              Smak: Jest przyjemna goryczka taka w sam raz, owocowy posmak, troszkę wodnisty smak, bardzo pijalne [4]
                              Wysycenie: Ciut za wysokie [4]
                              Opakowanie: OK, pełna informacja dość prosta forma miała być czwórka a pluski za puzzle na kontrze [4.5]
                              Uwagi: Co najmniej przyzwoite piwo w stronę dobrego, chmiel dany z umiarem i smakiem, dość lekkie powiano się sprawdzić na lato. Na pewno powtórzę

                              Moja ocena: [4.175]

                              Comment

                              • badejza
                                Senior
                                • 03-2009
                                • 277

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemnopomarańczowy, brązowawy. Piwo mętne. [5]
                                Piana: Nie jest mocną stroną tego piwa. Oblepia szkło, ale szybko opada, pozostawiając jednak obrączkę do końca. [3.5]
                                Zapach: Po otwarciu wręcz atakuje nos cała armada zapachów - ziołowych, leśnych, owocowych. Jednym słowem amerykański chmiel pełną gębą. [5]
                                Smak: Poezja jak dla mnie. Świetnie wyczuwalne nuty grejpfrutu, owoców tropikalnych, lekka taninowość. Myślałem, że przy takim stosunku ekstraktu do alkoholu zostanę zalepiony słodyczą, ale tutaj nic takiego się nie dzieje. Piąteczka! [5]
                                Wysycenie: W normie. Nie przeszkadza pić. [4.5]
                                Opakowanie: Eleganckie, nie nawiązujące do innych lwóweckich produktów. Podane dwa użyte chmiele - pozostałych trzech jeszcze nie ujawniono. Podany pełny skład słodów. [5]
                                Uwagi: Poszedłem do sklepu z myślą zakupienia sobie jakieś dobrej ipy. Niestety nie było żadnej, więc wziąłem Jankesa i nie żałuję! Jest to świetne piwo.
                                Warka 05.08.2014

                                Moja ocena: [4.825]
                                Chamstwo w państwie, Panie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎