Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Lubuskie IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2296

    Warka grudniowa to wciąż atak zmasowanej, łodygowej, nieułożonej goryczki. To piwo tak ma, łatwo tak samo o zwolenników jak i przeciwników LIPY.
    Dla fanów stylu lub tych którzy mają już stępione kubki smakowe.
    Chce się jednak po tym popić czymś normalnym.

    Comment

    • umbra
      Member
      • 07-2012
      • 90

      Bardzo fajnie nachmielone
      Attached Files
      NORD EXPRESS

      Comment

      • umbra
        Member
        • 07-2012
        • 90

        Co do nadrukowanych literek. Nadruk jest dobrej jakości i wszystkie literki są kompletne. Ten nadruk to wizytówka Portera i IPA z Witnicy.
        Attached Files
        Last edited by umbra; 18-11-2016, 20:45.
        NORD EXPRESS

        Comment

        • umbra
          Member
          • 07-2012
          • 90

          Przepraszam za powtórkę, ale 5 minut na edycję nie pozwoliło mi usunąć pista z marnym zdjęciem. Wzięło się ono z konieczności zmniejszenia rozdzielczości przy robieniu zdjęcia w trakcie pisania postu. Wstawiam ponownie czytelne.
          Last edited by umbra; 18-11-2016, 20:54.
          NORD EXPRESS

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6141

            A które to jest to dobrej jakości bo jakoś nie widzę?

            Comment

            • umbra
              Member
              • 07-2012
              • 90

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
              A które to jest to dobrej jakości bo jakoś nie widzę?
              Niestety nie weszło i zamknęło mi się okienko 5 minut
              NORD EXPRESS

              Comment

              • KlossJ23
                Senior
                • 08-2013
                • 136

                W celach testowych wypiłem LIPĘ pół godzinki po skonsumowaniu butelki ipy z Konstancina.
                Ibu 75 vs ibu 93.... różnica w intensywności goryczki była wyraźnie wyczuwalna ale bardziej gorzki Konstancin piło się niemal duszkiem podczas gdy od LIPY odrzucało po kilku łykach i musiałem ją pic na raty. Wciąż jakaś taka niezbyt przyjemna jest ta lipowa goryczka, choć i ona znajduje swoich zwolenników. To nie jest złe piwo ale w swojej klasie ma na naszym rynku spora konkurencje która je leje także pod względem stopnia nachmielenia.

                Comment

                • qbaseq
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 100

                  W pewnym sensie przyłączam się do komentarza powyżej : piłem dzisiaj po raz pierwszy Lubuskie IPA a mam jeszcze w pamięci pite kilka dni temu Konstancin IPA, do tego to jest mój ulubiony aktualnie styl piwny.
                  Po otwarciu butelki naprawdę przyjemny zapach obiecujący doznania smakowe na poziomie, kolor w normie stylu, wysycenie też akurat, piana przyzwoita ...
                  Pierwsze łyki przypominają dokładnie wymienione Konstancin IPA z zauważalnie mniejszą goryczką, ( IBU 75 vs 93 ) czyli jest naprawdę dobrze, niestety po kilku przełknięciach ... czar pryska.
                  Robi się nijako i rozczarowująco. Trudno mi jednoznacznie powiedzieć "co nie gra" ale coś autentycznie nie gra ... dalej już pije się bez przyjemności.
                  Dopiłem i nie będę wracał, dobrze że jako 2gie na wieczór mam Modern Drinking z Pinty :-) inny poziom a różnica w cenie to tylko 0,7 zl = 10% wartości

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2296

                    Lubuskie IPA od dawna uchodzi za piwo z nieoheblowaną goryczą, a Konstancin IPA jest dobrze zharmonizowana, mimo wysokiej goryczki jest słodowa kontra. Wybór należy do Was tym bardziej, że piwo jest w prawie identycznych stałych cenach obecnie. LIPA- 5.57 w Auchan, KIPA- 5.69 w Piotrze i Pawle.

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2296

                      Tzn. na odwrót Lubuskie IPA do dostania w rozsądnej cenie w Piotrze i Pawle, a Konstancin IPA w Auchan (względnie Simply Market).

                      Comment

                      • Vortex
                        Senior
                        • 12-2011
                        • 153

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: miedziany/bursztynowy; lekkie zmętnienie [4]
                        Piana: drobna; biała; dość szybka redukcja; ale miejscami oblepiła szkło. [3.5]
                        Zapach: chmiele; karmel; ale też jakby przebijał się w śladowej ilości zapach śmietanki/masła [3.5]
                        Smak: chmiele zdecydowanie wyczuwalne, goryczka jest zdecydowana; natomiast jest zalegająca, ciężka, brak akcentów np. cytrusowych które uczyniłyby piwo bardziej rześkim, lekkim i pijalnym. Także wyczuwalne są akcenty karmelowe [3]
                        Wysycenie: w normie [4]
                        Opakowanie: wszystkie chmiele wymienione na etykiecie; IBU też; jest OK. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.375]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎