Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), Lubuskie IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yassmen
    Senior
    • 11-2012
    • 288

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Opalizujący ciemny bursztyn. [4]
    Piana: Biała. Zaraz po nalaniu obfita, szybko się redukuje, ale jest dość trwała. Osiada na ściankach. [4]
    Zapach: Amerykańskie chmiele na bogato. Żywica i cytrusy bardzo wyraźne. Jest też jakaś mało przyjemna nuta kojarząca mi się z zapachem rozgniecionej chitynowej skorupki małego chrząszcza ogrodowego. [4.5]
    Smak: Straszliwa, zalegająca gorycz. Jakbym pił lekarstwo. Jednowymiarowy smak bez krzty słodowości, męczący i nieprzyjemny. Trochę jak jedzenie niedojrzałego grapefruita. [2.5]
    Wysycenie: Niewysokie. Pasujące. [4]
    Opakowanie: Nienachalne w swej prostocie, nieźle dobrane kolory, info o składzie. Jest dobrze. [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.575]

    Comment

    • cyoorka
      Senior
      • 03-2007
      • 338

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowe, lekko zmętnione. [4.5]
      Piana: Niezbyt obfita, drobna, szybko opada, zostaje na szkle. [3]
      Zapach: Mało intensywny. Cytrusowy, owoców tropikalnych, żywiczny. [3.5]
      Smak: Dosyć wytrawne, żywiczne. Goryczka wysoka, średnio przyjemna, lekko ściągająca i zalegająca. Brakuje słodyczy jako kontry. [3.5]
      Wysycenie: Powyżej średniej. [4]
      Opakowanie: Ogólnie bieda. Wygląda jakby zrobione w MS Word. [2.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.475]

      Comment

      • tuses
        Member
        • 05-2014
        • 34

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bez zarzutu. Opalizujący, bursztynowy z domieszką miedzi. [4]
        Piana: Wysoka, biała zostawia bardzo wyraźny ślad na szkle. Do samego końca na wierzchu pozostaje kożuszek. Zapowiada się obiecująco. [4]
        Zapach: Jest las, są cytrusy. Żywica, grejpfrut i cytryna dominują, a zapach nie ustępuje tym, które znajdziemy w popularnych piwach rzemieślniczych. Nie jest szczególnie intensywny, ale nie szkodzi, przynajmniej nie rozbudza przesadnych nadziei względem tego produktu… [4]
        Smak: Do tej pory wszystko było doskonale. Zapowiadało się, że witnicka IPA może śmiało konkurować z wiodącymi na naszym rynku piwami tego gatunku. Bo jeśli chodzi o cenę, stawia się z nimi praktycznie na równi… Ale niestety! Choć piwo jest oczywiście smaczne, zdecydowanie czegoś mu brakuje. Owoce obecne w aromacie w pierwszych łykach piwa są niewyczuwalne. Goryczka jest wyraźna, ale nic szczególnego za nią nie idzie. Dopiero pod koniec pojawiają się słodkawe i kwaskowe nuty, które dopełniają smaku. Ponadto, nie można oprzeć się wrażeniu pewnej wodnistości. Dość intensywna i długa goryczka nie jest bilansowana przez inne wrażenia smakowe. Wyczuwa się trochę chleba, u nasady języka pozostaje słodowy posmak, ale to za mało, by przezwyciężyć goryczkę. Mimo wszystko, po IPA pewnej dozy goryczy zawsze należy się spodziewać, a przy prawdopodobnie niewielkiej zawartości ekstraktu piwo trzeba ocenić jako naprawdę pijalne. Zwłaszcza pod koniec, gdy czas pozwala ujawnić się szerszemu wachlarzowi smaków. A może po prostu kubki smakowe się przyzwyczajają? [3.5]
        Wysycenie: Jest odpowiednie, a w każdym razie nie zwróciłem uwagi, aby w tej kwestii było coś nie w porządku. [4]
        Opakowanie: Wiadomo co i wiadomo skąd. Ładna kolorystyka, ładny rysunek chmielowych szyszek. Kontra mniej urodziwa, ale za to treściwa (chociaż… gdzie informacja o zawartości ekstraktu?). Wiemy, jakich użyto słodów, a jakich chmieli. Skład prezentuje się bardzo interesująco. [4]
        Uwagi: Dopłacając 50-70 groszy można mieć AIPA z Kormorana lub Pinty. W sklepie, w którym zakupiłem Lubuskie IPA w niższej cenie dostępne było Grand Prix. Cena zaczynająca się od cyfry 5 byłaby do przełknięcia, za 7zł niestety nie jest to pozycja, do której warto byłoby wracać. Podpisuję się pod opiniami, że piwo jest zdecydowanie wytrawne, a goryczkę można nawet nazwać tępą. Zakupu nie żałuję, ale ani prędko do tego piwa nie wrócę, ani nie będę go szczególnie polecał. Piwo pochodziło z partii o terminie przydatności do spożycia wyznaczonym na 26.07.2014.

        Moja ocena: [3.8]
        http://i.imgur.com/25gMnE6.png
        Last edited by tuses; 02-05-2014, 21:23.

        Comment

        • DonZ
          Senior
          • 03-2013
          • 303

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnozłote, bursztynowe, delikatnie opalizujące, w miarę klarowne [4.5]
          Piana: Drobne pęcherz, berzowa, ładna średnio obfita, w miarę trwała choć jednak się redukuje ale dość powoli. [4]
          Zapach: Cutrusowy, chmielowy, lekko żywiczny. Generalnie słaby, mogło by być bardziej aromatyczne, po stronie słodowej nuty chlebowe, lekki diacetyl choć pewności nie mam bo nie jest to taki czysty przykład. [4]
          Smak: Goryczka dość porządna, chmielowa z nutami białej skórki z grejpfruta od chmielu Zeus jak mniemam, trochę zbyt intensywna lekko łodygowa, piwo zdecydowanie wytrawne, właściwie bez kontry słodowej, może delikatna karmelowość. Goryczka jest pozostająca i na finiszu dość narasta, fajnie do czasu bo jednak jest pozostająca. [4]
          Wysycenie: Dla mnie rewelacja nie za dużo nie za mało bardziej wyspiarsko. [4.5]
          Opakowanie: Średnio mi się podoba etykieta, z daleka nie rzuca się w oczy i na półce wygląda normalnie pośród innych piw. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.05]

          Comment

          • corsano
            Senior
            • 05-2013
            • 182

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, zamglony [5]
            Piana: Umiarkowanie obfita, drobnopęcherzykowa, zbita, ładnie oblepia ścianki [4.5]
            Zapach: Dość intensywny, żywiczny, cytrusowy [4.5]
            Smak: Smukłe, mała słodowość, smak głównie od chmielu - cytrusowy, grejpfrutowy, goryczka - dość wysoka, łodygowa, pestkowa, zalegająca, bilans w stronę goryczki [3]
            Wysycenie: Niskie, bardzo dobre [4.5]
            Opakowanie: Etykieta typowa dla Lubuskiego, nie zachwyca, plus za informacje na kontrze, kapsel firmowy WITNICA [2.5]
            Uwagi: Warka do 27.07.2014, pite w temperaturze 13°C

            Moja ocena: [3.825]

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Rudo-bursztynowy, lekko mętny [4]
              Piana: Bardzo je mało, lekka chmurkowa warstwa utrzymuje się całkiem długo. Bez szaleństw, ale w IPA piana to dla mnie rzecz trzeciorzędna [3.5]
              Zapach: Mocna strona piwa. Podoba mi się ten aromat. Jest sporo żywicy, jest też dużo cytrusów, tych wytrawnych, głównie grejpfrut choć mango tez się odzywa. Ogólnie ciekawa mieszanka, AIPA-owa klasyka. Odejmuję 0,5 bo zapach choć bardzo przyjemny nie powala intensywnością, mogłoby być trochę więcej tego aromatu [4.5]
              Smak: Solidna porcja chmielowej goryczki, takiej grejpfrutowej. Goryczka intensywna i bardzo długa, na finiszu pestkowa, trochę ściągająca, taka już wpadająca w gorzkiej lekarstwo. Ale ogólnie fani mocno goryczkowych IPA powinni być zadowoleni. Zdecydowanie gorzej to piwo wypada w warstwie słodowej, w niej za wiele się nie dzieje. Ogólnie duża dawka goryczki, w tle trochę cytrusowych i żywicznych nut, a poza tym bida [3.5]
              Wysycenie: Za niskie. Ja wiem, że w AIPA wysycenie powinno być umiarkowane/niskie, ale tu tego gazu nie prawie wcale [2.5]
              Opakowanie: Szału nie ma i tutaj. Bardzo oszczędna etykieta, estetyka taka mocno prosta. Plus za szczegółowy skład [3.5]
              Uwagi: Całkiem znośne AIPA, w którym plusami są przyjemny aromat i porządna porcja chmielowej goryczki choć jeżeli chodzi o to drugie, to już kwestia ocenna - jedni powiedzą, że przechmielone, inni - będą zadowoleni, bo wśród AIPek stawiających głównie na tropiki czy karmelową podbudowę jest to ciekawa odmiana. Minusem, tak jak pisałem, zbyt uboga warstwa słodowa i zbyt niskie wysycenie. Smak oceniłem na 3,5 w kategorii AIPA. Piwo samo w sobie pije się całkiem spoko i jako takie oceniłbym wyżej. Data: 06.09.2014. Cena: 6,70 zł

              Moja ocena: [3.825]

              Comment

              • VanPurRz
                Senior
                • 09-2008
                • 4229

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Klasyczna AIPA - miedź i herbata [5]
                Piana: Tworzy się czapą ale szybko opada do niezbyt wielkiego okręgu na szklance. [3.5]
                Zapach: Bardzo przyjemne cytrusy, jest trawiastość ale trochę obniżona za pojawiającą się maślaność [4]
                Smak: Jest wszystko co jest w zapachu czyli cytrusy, trawiastość i finisz trochę zbyt piołunowej goryczki. Jest też w tle ale wyczuwalne wyraźnie masło. Mimo to pije się przyjemnie. Pijalność wysoka. [4]
                Wysycenie: Łatwo wchodzi, duża pijalność [5]
                Opakowanie: Do mnie ta stylistyka przemawia. [5]
                Uwagi: Z dużymi obawami podchodziłem do tego piwa, przeleżało trochę w lodówce. A niepotrzebnie, bo to naprawdę dobre piwo. Do mistrzów mu brakuje ale i nie kosztuje tyle co mistrzowie. Z pewnością powtórzę.

                Moja ocena: [4.1]
                "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                Comment

                • toto
                  Senior
                  • 12-2006
                  • 949

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: pomarańczowy, mętnawy (ale to niefiltr) [4.5]
                  Piana: średniowysoka, brudnobiała, dość drobna, silnie oblepia szkło, trwała [4.5]
                  Zapach: owoce tropikalne + żywica, lekka kwiatowość, dość przyjemny [4.5]
                  Smak: długa, pozostająca, agresywna goryczka (przechmielone), dość tępa, o charakterze nieco łodygowym; w tle cytrusy i estry owocowe [2]
                  Wysycenie: spore, ale nie przeszkadza [4]
                  Opakowanie: butelka piknik, kapsel browarowy, biało-zielona, prosta, owalna etykieta, dokładny skład (rodzaje słodów, chmieli i drożdży), brak ekstraktu [4]
                  Uwagi: Do 26.07.2014. Niestety przesadzona goryczka kompletnie zdominowała to piwo.

                  Moja ocena: [3.45]

                  Comment

                  • meszek0009
                    Senior
                    • 04-2014
                    • 247

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny, zabrudzony bursztyn, solidnie zmętnione. [4]
                    Piana: Średnio wysoka, ale bardzo trwała, drobna, oblepia szkło gęstą koronką. [4.5]
                    Zapach: Bardzo dobry aromat. Amerykańskie chmiele wyraźne, cytrusowo żywiczne, nieźle zbalansowane. Jest też owocowość. Jakaś taka nieprzyjemna nuta w tle, przywodzi mi na myśl gotowany bób, ale generalnie bez większych wad i przykrych niespodzianek. Zapach średnio intensywny. [4]
                    Smak: Goryczka chmielowa, grejpfrutowa, odpowiednio mocna, ale tępa, trochę ściągająca i zalegająca. Jest też żywiczność, ziołowość. Generalnie jest ok, ale brakuje mi trochę ciała, słodowej podbudowy, która jest, ale zbyt słaba. Znowu gotowany bób, nie wiem czy to DMS, czy jakaś inna wada, ale mimo, że nie jest zbyt mocna to trochę przeszkadza. [3.5]
                    Wysycenie: Optymalne. [5]
                    Opakowanie: Poprawna etykieta, odpowiednie info, schludna. [5]
                    Uwagi: Bardzo poprawna IPA, jakby była o tą złotówkę tańsza to do częstszego spożycia, ale tak to wolę dorzucić złotówkę do Jankesa.

                    Moja ocena: [4]
                    Last edited by meszek0009; 09-06-2014, 23:37.

                    Comment

                    • derius
                      Member
                      • 07-2006
                      • 35

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: miedziany do bursztynu [4]
                      Piana: dość wyraźna niezbyt obfita [3.5]
                      Zapach: niezbyt intensywny do przyjęcia [4]
                      Smak: wielość smaków żywiczne i cytrusowe pod koniec pojawia się gorycz balansująca na krawędzi gorzkości [4]
                      Wysycenie: mało intensywne [3.5]
                      Opakowanie: czytelne i przejrzyste [4.5]
                      Uwagi: cena dość wysoka do spróbowania może być przyjęta

                      Moja ocena: [3.95]

                      Comment

                      • pen
                        Member
                        • 05-2014
                        • 97

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bursztynowe [4.5]
                        Piana: drobnopecherzykowa, ladna, niezbyt wysoka ale dosc trwala i ladnie oblepia szklo [4.5]
                        Zapach: calkiem intensywnie cytrusowy, gdzies w tle maliny, z biegiem czasu dominuja nuty slodowe [4]
                        Smak: solidna goryczka grejpfrutowo-zywiczno-trawiasta ale za dlugo zalega, za malo zbalansowana nutami karmelowo-slodowymi (choc i tak lepiej niz w poprzedniej warce), lekko wyczuwalna oliwa i maslo [3.5]
                        Wysycenie: nie za niskie nie za wysokie, optymalne przez co piwko jest calkiem pijalne [5]
                        Opakowanie: b. przecietne, grafika srednia, brak info o ibu [2.5]
                        Uwagi: warka do 26.07.2014. Niezla IPA za przystepna cene choc wole doplacic troche i wypic lepsza np. AIPA kormorana...

                        Moja ocena: [3.85]

                        Comment

                        • frost77
                          Junior
                          • 06-2014
                          • 1

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                          Moje kosztowało poniżej 5zł, GP u mnie kosztuje ok 7zł. Kolosalnej różnicy w jakości między nimi nie dostrzegam. Ale - przy okazji - GP też ma zajebisty stosunek.
                          Gdzie SETA kupiłeś w Biłgoraju Lubuskie IPA poniżej 5 zł ?

                          Comment

                          • Puszek_72
                            Senior
                            • 02-2012
                            • 269

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztyn,dość zmętniony. [4]
                            Piana: Niezbyt trwała ale ładnie brudzi szkło [4]
                            Zapach: Trochę jak otwarcie torebki z chmielem oczywiście mniejsza intensywność, trochę iglaków, cytrusy plus chipsy serowe nie najgorzej [4]
                            Smak: Goryczka i nic się więcej nie może przebić. [3.5]
                            Wysycenie: OK [4.5]
                            Opakowanie: Jest pełny skład brak ekstraktu prosta ale staranie wykonana w porządku nie zachwyca [4]
                            Uwagi: Piwo zakupione w osiedlowym sklepiku, mogło by być ciekawa ale chmiel wszystko zabił.
                            Na pewno spróbuje za jakoś czas bo potencjał to może mieć

                            Moja ocena: [3.825]

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              #44
                              Całkiem porządna IPA od Witnicy.

                              Ładna, gęsta, wysoka piana.

                              Kolor bursztynowy, mętny.

                              W smaku przyjemnie, przewaga cytrusów nad żywicznością, ale nie wykręca twarzy od goryczki jest ok.

                              Wysycenie dosyć wysokie, jednak nie przeszkadza to aż tak bardzo.

                              Ogólnie +4/6
                              Last edited by Mario_Lopez; 10-08-2014, 17:06.
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              • gebruiker
                                Senior
                                • 01-2014
                                • 187

                                #45
                                Witnica rzeczywiście robi całkiem przyjemne IPA.
                                Ładny aromat chmielowy, dobra goryczka, dosyć wysoka (i trochę zalegająca, ale mnie to akurat nie przeszkadza), w smaku również nuty żywicznie, ziołowe, lekkie cytrusy.
                                Jest dobrze, na plus zaliczam też w miarę szeroką dostępność i w stosunku do innych polskich IPA - cenę, u mnie najczęściej 5,60 - 5,90, sześciu złotych raczej nie przekracza.
                                Last edited by gebruiker; 11-08-2014, 23:45.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎