Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Chmielowe Sezonowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yoda79
    Senior
    • 01-2013
    • 861

    #16
    Pięknie mnie wrobiliście
    Wodniste, piany trochę jest, lekki aromat chmielowy,goryczka typowa dla eurolagerów. Po kilku sekundach nie czujecie, że coś piliście.
    Absolutnie odpuścić, w podobnej cenie Miłosław Pilzner, Brackie czy Lagerowe. Omijać z daleka.
    Aha - jak dla mnie bardzo duże wysycenie, po około 1/4 pokala już mi się odbija.
    Nigdy nie krytykowałem z góry (BO KONCERN),ale to piwo jest fatalne.
    Last edited by yoda79; 25-04-2014, 14:16.

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Blade strasznie. Przyjmijmy - pełniejsza tombakowa słomka. [3]
      Piana: Z początku się pieni jak kola, bo jest przegazowane. Po minucie jakieś dwa grube bąble, a po pięciu już nic nie ma. I tak do końca. [2.5]
      Zapach: Kwaśny deszcz i metal. Może nie heavy, ale metal. [2.5]
      Smak: Mocno kwaskowate, wodniste. Chmielenie czuć (nie wiem, czy Marynka, ale na pewno jakieś lubelskie). Pijalności nie można odmówić. [3.5]
      Wysycenie: Przepotężne. Wysadza żołądek. Musi postać parę minut, żeby się odgazowało i nadawało do konsumpcji. [2.5]
      Opakowanie: Okazuje się, że kluczowe ogniwo sprzedażowe. Powinno być napisane "napój zawiera chmiel i słód jęczmienny", zamiast tego jest "Gwarancja jakości Browar Sierpc Kasztelan". Estetyka ogólna - OK. [4]
      Uwagi: W sumie jakbym zgubił te 2,99, to bym się czuł podobnie... Długo nie kupię żadnego pseudorodzimego eurolagera.

      Moja ocena: [3]

      Comment

      • telek
        PremiumUżytkownik
        • 05-2011
        • 530

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnożółty, słomkowy [4]
        Piana: Średnia, drobne i duże pęcherzyki, średnio trwała [3.5]
        Zapach: Chmiele: mydło, trawiasty, metaliczny [3]
        Smak: Trawiasty, kwiatowy, geraniolowy, goryczka fenolowa, wodniste [3]
        Wysycenie: Wysokie [4]
        Opakowanie: Ascetyczno-rustykalne [3.5]
        Uwagi: Lekkie, orzeźwiające, w sam raz do grilla

        Moja ocena: [3.175]

        Comment

        • expel
          Member
          • 01-2013
          • 63

          #19
          Dziś kupiłem warka do 14 lipca. Smakuje jak brązowy plon. Wyraźne nuty chmielu, landrynkowa słodycz, pierwsze piwo z Okocimia które można nazwać chmielowym. Rewolucja piwna coraz bardziej widoczna! Ogólnie ocenił bym je na 3.5, do grilla idealne i jeszcze ta cena, nic lepszego się nie znajdzie w tym przedziale.
          Last edited by expel; 25-04-2014, 22:38.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika expel Wyświetlenie odpowiedzi
            Dziś kupiłem warka do 14 lipca. Smakuje jak brązowy plon. Wyraźne nuty chmielu, landrynkowa słodycz, pierwsze piwo z Okocimia które można nazwać chmielowym. Rewolucja piwna coraz bardziej widoczna! Ogólnie ocenił bym je na 3.5, do grilla idealne i jeszcze ta cena, nic lepszego się nie znajdzie w tym przedziale.
            Akurat...

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6134

              #21
              expel rozwaliłeś mnie uśmiałem się do łez.

              Pierwsze chmielowe piwo z Okocimia!

              Eureka!

              Comment

              • expel
                Member
                • 01-2013
                • 63

                #22
                No to słucham w którym piwie z tego browaru chmiel był tak wyraźny jak tu? Pijąc to piwo w ciemno powiedział bym że to Brązowy PLON

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #23
                  Ty nie słuchaj, tylko miarkuj, co mówisz.
                  A jeśli chciałbyś wiedzieć, w którym piwie, to na przykład w Okocimiu Zagłoba z piękną, czarną etykietką. Ale, nie jestem pewien i przepraszam, jeśli się mylę, ty wtedy chyba raczkowałeś, czy już stawiałeś pierwsze kroki?

                  Comment

                  • zohan666
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 259

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika expel Wyświetlenie odpowiedzi
                    No to słucham w którym piwie z tego browaru chmiel był tak wyraźny jak tu? Pijąc to piwo w ciemno powiedział bym że to Brązowy PLON
                    Piłem to "piwo" i chmielu tam jest tyle co i w innych tyskolechoharnosiach. Smak i zapach słodowo-kukurydziany, goryczki brak (w sumie to mi się ono kojarzy z fasbergiem z biedronki)
                    Plon brązowy co prawda mi nie podszedł, ale porównywanie dwóch tak kompletnie innych piw to przesada.
                    Last edited by zohan666; 27-04-2014, 19:00.

                    Comment

                    • expel
                      Member
                      • 01-2013
                      • 63

                      #25
                      szkoda cokolwiek pisać bo zaraz leci fala "hejtu"... nie piłem innych butelek piłem jedną, dla kapsla... napisałem co wyczułem, chyba o to tu chodzi żeby każdy napisał SWOJE odczucia. Nie pytam sie o Zagłoby czy inne piwa których już nie ma... odnoszę się do obecnej sytuacji na rynku i nie obchodzi mnie to co było 20 lat temu... Więc odnoszenie sie do Zagłoby jest niczym odnoszenie się do tyskiego z lat 50... Nie wiem co to wnosi do dyskusji. Pare piw już w życiu wypiłem wiec wiem co mówię, co czuję i będę się tego trzymał, a że mam mało postów bo czytałem, nic nie pisałem i chyba tak powinno zostać... Wyłamać się z tłumu napisać ze koncernowi cokolwiek wyszło to jak podpisać wyrok śmierci na siebie... W moim egzemplarzu wyczułem to co napisałem i tego będę się trzymał.
                      Last edited by expel; 27-04-2014, 20:31.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4312

                        #26
                        Trzymaj się czegokolwiek chcesz, ale nie siej teorii spiskowych związanych z programowym atakowaniem koncernów, no i nie histeryzuj z powodu tego, że ktoś skrytykował twoją wątpliwą według niego opinię.

                        Comment

                        • kurgan
                          Gość
                          • 04-2004
                          • 315

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika expel Wyświetlenie odpowiedzi
                          Dziś kupiłem warka do 14 lipca. Smakuje jak brązowy plon. Wyraźne nuty chmielu, landrynkowa słodycz, pierwsze piwo z Okocimia które można nazwać chmielowym. Rewolucja piwna coraz bardziej widoczna! Ogólnie ocenił bym je na 3.5, do grilla idealne i jeszcze ta cena, nic lepszego się nie znajdzie w tym przedziale.
                          Body neutralne, ale poprawne, piwo nie jest wodniste, gorączka niska ale chmiel wyraźnie wyczuwalny. 3 płn dużo ale za 2 płn szloby jak woda. Miłe pozytywne zaskoczenie.

                          Comment

                          • ro-ot
                            Member
                            • 09-2006
                            • 52

                            #28
                            Zachęcony w sumie niezłymi ocenami spróbowałem i przeżyłem szok To pierwsze piwo, które smakowało wg mnie jak syrop na kaszel. Po pierwszym łyku myślałem, że może później będzie lepiej, ale ten dziwaczny smak utrzymał się do końca... Ciężko cokolwiek napisać poza tym, że mam nowe doświadczenie

                            Comment

                            • badejza
                              Senior
                              • 03-2009
                              • 277

                              #29
                              Zaletą tego piwa jest wg mnie wyraźny chmielowy smak, którego tak brakuje koncerniakom. Do tego dochodzi dobra pijalność. Tylko piana jakaś taka mizerna..
                              Chamstwo w państwie, Panie.

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasnozłoty. [4]
                                Piana: Piana? Jaka piana? Rzadka... Nietrwała... [2]
                                Zapach: Słodowy, po ogrzaniu dochodzi ściera z kukurydzą. [2]
                                Smak: Również nic ciekawego, ot, woda po spłukaniu kadzi wodą z węża, lekka cierpkość, daleki słód. [2.5]
                                Wysycenie: Dość wysokie, ale jakie ma być? [4]
                                Opakowanie: Dopracowane, kapsel Browaru Sierpc, zielono-wiosenna kolorystyka. [4]
                                Uwagi: Nawet po kilku godzinach ogrodowej "walki o wiosnę" picie tego płynu jest aktem desperacji...

                                Moja ocena: [2.5]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎