Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Oki Doki

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GreenFox
    Senior
    • 12-2013
    • 273

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny bursztyn, piwo klarowne [5]
    Piana: Średniopęcherzykowa, obfita, jednak nie utrzymuje się zbyt długo i nie osiada na ściankach [3.5]
    Zapach: Bardzo ładne nuty kwiatowo-landrynkowe, wyraźnie wyczuwalne akcenty słodowe, tworzy się z tego ładny balans aromatyczny [4.5]
    Smak: Goryczka średnia, lekko zalegająca, żywczina, czuć słodową podbudowę, choć piwo całkiem wytrawne, głęboko odfermentowane, lekko wodniste, lekko wyczuwalna metaliczność jednak nie przeszkadza w odbiorze [4]
    Wysycenie: Średniowysokie, całkiem dobrze wpływa na pijalność piwa, szybko jednak znika i pod koniec picia gazu praktycznie brak (wypicie kufla nie zajęło mi jakoś szczególnie długo) [4]
    Opakowanie: Typowo pintowe, masa informacji jednak raczej nie porywa [4]
    Uwagi: Bardzo fajny lager alternatywny, szkoda że nie może być oferowany w niższej przynajmniej o 1 zł cenie - wtedy spokojnie mógłby być traktowany jako piwo do grilla zakupywane w większych ilościach

    Moja ocena: [4.175]

    Comment

    • corsano
      Senior
      • 05-2013
      • 182

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, krystalicznie klarowny [5]
      Piana: Obfita, średniopęcherzykowa, dość trwała [4]
      Zapach: Niezbyt intensywny, kwiatowy, słodowy, lekki DMS [3.5]
      Smak: Lekkie, smukłe, trochę puste, lekko słodowe, lekko cytrusowe, goryczka na średnim poziomie - niezbyt przyjemna, tępa i zalegająca, zdominowane przez goryczkę [2]
      Wysycenie: Dość wysokie, bardzo dobre [4.5]
      Opakowanie: Standardowa butelka Pinty. Bez wyrazu, plus za ogrom cennych informacji, kapsel firmowy [3]
      Uwagi: Warka do 10.11.2014, pite w temperaturze 15°C

      Moja ocena: [3.05]

      Comment

      • Derbeth
        Senior
        • 04-2013
        • 337

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoty, jakby odrobinę zmętniony [4.5]
        Piana: porządna: drobnopęcherzykowa, dość zbita i trwała, ładnie zdobi szkło [4.5]
        Zapach: piję prosto z lodówki (tak sugeruje etykieta) i ciężko mi coś wyczuć; może jest jakaś słodowość; rozczarowanie [2.5]
        Smak: wyraźna goryczka, długa, piwo jest bardzo wytrawne w typie niemieckiego pilsa, sama goryczka też ma raczej niemiecki, szorstki i trawiasty charakter - nie czuję owocowości od nowych chmieli; odrobinę wodniste [4.5]
        Wysycenie: niezbyt mocne, może być [4.5]
        Opakowanie: standardowa etykieta Pinty, sporo informacji o piwie [4.5]
        Uwagi: Butelka z datą 2014-11-10.

        Moja ocena: [3.8]

        Comment

        • Warchlando
          Member
          • 06-2012
          • 94

          #34
          Kolor - złoty, klarowny
          Piana - biała, średniej obfitości, w średnim tempie opadająca, pozostawia drobny kożuszek
          Zapach - słodowy z nutą chlebową, owocową oraz lekko kwiatową
          Smak - Dominująca goryczka, chmielowa, zalegająca, następnie cytrusy (głównie grapefruit), kwaskowatość, lekka słodowość i leciutki metal
          Wysycenie - wysokie
          Opakowanie - proste, ale pasujące do całości. Tradycyjnie podane pełne informacje. Kapsel firmowy
          Uwagi - dobry lager, jednakże niezbyt zbalansowany. Treściwość średnia
          Warka do 10.11.2014

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #35
            Kolor: Złoty, klarowny.
            Piana: Biała, obfita, dosyć gęsta, trwała. Opada do grubego kożucha mocno oblepiając szkło.
            Zapach: Chmielowy, mocno kwiatowy.
            Smak: Treściwość średnio niska. Lekka słodowość, szczypta kwiatowej chmielowości, ale to wszystko szybko zdominowane przez dosyć wysoką, pozostającą goryczkę.
            Wysycenie: Średnie.
            Ogółem: Dla mnie super. Bardzo przyzwoity lager z naprawdę konkretną goryczką.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • meszek0009
              Senior
              • 04-2014
              • 247

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Idealnie klarowne złoto, wzorzec. [5]
              Piana: Średnio wysoka, w miarę drobna, redukuje się do cienkiej, pełnej warstewki, która pozostaje do końca. [4]
              Zapach: Głównie słodowy, słodkawy, do tego bardzo odległy aromat cytrusów. Trochę czuć żelazo już w zapachu. [3.5]
              Smak: Kwiatowo owocowy powiew chmielu, przyjemny i wyraźny. Słodowość taka chlebowa, zbożowa, trochę o takim słodkawym, typowo lagerowym charakterze, czyli jak trza. Goryczka bardzo mocna, a jako, że piwo jest bardzo lekkie to nie ma za bardzo kontry i to właśnie goryczka dominuje. Trochę zalegająca, ale jest ok. No i po paru dobrych słowach, największy minus - ŻELAZO. Na bardzo wysokim poziomie, szczególnie przy pierwszych łykach. Nie jest to coś co by zmuszało do wylania piwa, ale przeszkadza aż do końca butelki. [3.5]
              Wysycenie: Trochę za niskie, ale ja wolę zaniżone, niż miałoby być za duże. [4.5]
              Opakowanie: Ołki. [5]
              Uwagi: Gdyby nie żelazko to byłoby lepiej, a tak jest tylko przeciętnie.

              Moja ocena: [3.75]

              Comment

              • tfur
                Senior
                • 05-2006
                • 1303

                #37
                radziecka kranówa w kubku po czaju
                kompletna pomyłka za prawie 8 zł
                jeśli z tym ruszą na podbój europy
                to klękajcie narody!
                warka: 1 II 2015
                veni, emi, bibi

                Comment

                • vjtknn
                  Junior
                  • 08-2014
                  • 25

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty. Przejrzysty. [4]
                  Piana: Drobnopęcherzykowa. Biała. Opada wolno. Oblepiająca ścianki. [4]
                  Zapach: Owoce cytrusowe. Chmiel. Trochę żelazo. [3]
                  Smak: Słodkie. Miła, żywiczna goryczka od chmielu. Długi finisz. Niestety czuć żelazo. [2]
                  Wysycenie: Średnie. [4]
                  Opakowanie: Wszystko co powinno być jest. [4]
                  Uwagi: Warka do 01.02.2015 r. Zapewne gdyby nie żelazo, byłoby to bardzo ciekawe, lekkie piwo na letnie wieczory.

                  Moja ocena: [2.85]

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    #39
                    A mi smakowało. Lekki, nachmielony lager, w sam raz na gorące dni. Może jak na Pintę, to delikatnie zbyt "normalne" piwo, ale na pewno nie było niesmaczne.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • tfur
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 1303

                      #40
                      dodam, że i ja co najmniej raz piłem je wcześniej
                      i wówczas wyniosłem raczej przeciętne wrażenia
                      jak wiadomo, do chwalenia ludzie mniej są chętni
                      niż do hejtu, ale za tę cenę piwo tak nieudane
                      to dla mnie granda
                      veni, emi, bibi

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, klarowny. [5]
                        Piana: Wysoka, biała i dosyć trwała. Poprzecinana bąblami, gdzieniegdzie zostaje na ściankach. [4]
                        Zapach: Lekka słodowość, lekki DMS (?!), nie czuję cytrusów, nie czuję nic więcej. [2.5]
                        Smak: DMS, łodygowa, zalegająca gorycz, przebija się słodowość i jakiś gwoźdzowy posmak. [2]
                        Wysycenie: Zgodne ze stylem. [5]
                        Opakowanie: Pisałem o etykietach Pinty milion razy, wiadomo. [4.5]
                        Uwagi: Warka do 1 lutego 2015. Wyraźnie spieprzona, piłem to piwo już wcześniej i na pewno tak nie smakowało.

                        Moja ocena: [2.8]
                        Last edited by WojciechT; 04-09-2014, 19:19.

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          #42
                          Sporo ludzi wspominało o żelazie w smaku, ja nie czułem żelaza ale potężną dawkę diacetylu plus dziwna, nieprzyjemna goryczka.

                          Średniak z Pinty, nic więcej.

                          Warka 01.02.2015
                          Last edited by Mario_Lopez; 07-09-2014, 12:35.
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • KDWG
                            Senior
                            • 03-2014
                            • 143

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasne złoto. [5]
                            Piana: Biała, przy nalewaniu obfita, po paru minutach niweluje się do najpierw do cieniutkiej warstewki, później obrączki. Zostawia spore ślady na szkle. [4]
                            Zapach: Chmielowy, trochę cytrusowy, trochę trawiasty. Przyjemny. [4]
                            Smak: Niby lekki lager, a mocno chmielony. Goryczka (o raczej trawiastym charakterze) mocniejsza niż się spodziewałem. Może nie urywa tyłka, czyli tak jak zapowiedziano na etykiecie, ale jest mimo to całkiem spora, długa, lekko zalegająca. [4]
                            Wysycenie: W porządku. [5]
                            Opakowanie: Pinta jak Pinta. Mi się podoba, nazwa chwytliwa, kolory letnie, wakacyjne, aż żal patrzeć przez okno na jesienny krajobraz. [4.5]
                            Uwagi: Całkiem fajne piwo, mocna goryczka sprawia, że jest cięższe niż lżejsze, ale i tak jest ok. A raczej - oki doki .

                            19.03.2015r.

                            Moja ocena: [4.125]
                            So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

                            Comment

                            • RobertK
                              Senior
                              • 02-2013
                              • 113

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasnozłoty, klarowny [5]
                              Piana: biała, szybko się redukuje do osadu na powierzchni cieczy [3]
                              Zapach: chmiel, zbożowość, słodkie zapachy owocowe ale nie cytrusy [5]
                              Smak: wyraźna goryczka, lekko zalegająca ale bardzo przyjemna, w tle słody i owoce. Bardzo smaczne. [5]
                              Wysycenie: odpowiednie [5]
                              Opakowanie: opis i etykieta ok [5]
                              Uwagi: Bardzo smaczne piwo, bez zapachu i smaku cytrusów, przyjemna odmiana od IPA.

                              Moja ocena: [4.8]

                              Comment

                              • DariuszSawicki
                                Senior
                                • 08-2012
                                • 2868

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Jasne złoto. Piwo jest klarowne. [4.5]
                                Piana: Potężna, wysoka, biała jak śnieg, który chyba za dwa dni u mnie spadnie. Wspaniały widok osadu na szkle ... krążki i wzory niczym z bajki lub z dzieła postmodernistycznego malarza. [5]
                                Zapach: Chmielowy, kwiatowy i trochę owocowy. Owoce takie jak: gruszka, limonka i mango. [4.5]
                                Smak: Zdecydowana goryczka, która utrzymuje się do końca picia; jest jednak krótka, nie zalega. Goryczka ma wyraźnie trawiasty i łodygowy charakter. Słodu jest mało. [4.5]
                                Wysycenie: Trochę może za niskie. [4]
                                Opakowanie: Kolory odpowiednie dla Nowej Zelandii. Skład podany w szczegółach. [5]
                                Uwagi: Data do 19.03.2015. Bardzo dobry, mocno goryczkowy lager. Zdecydowanie mi smakowało, aż się oblizuję jęzorem.

                                Moja ocena: [4.55]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎