Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Peacemaker AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Puszek_72
    Senior
    • 02-2012
    • 269

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, lekko mętne [4.5]
    Piana: Piana średnio trwała, ładnie brudzi szkło [4.5]
    Zapach: Aromat przyjemny, słodkie cytrusy, iglaki [4]
    Smak: Goryczka trawiasto ziołowa z lekką kontrą słodyczy, jest trochę cytrusów taki słodki grejpfrut, pod koniec goryczka zalegająca [4]
    Wysycenie: OK [4.5]
    Opakowanie: Jest konsekwencja i pomysł, pełny skład historyjka, mógłby być lepszy papier [4.5]
    Uwagi: Chyba najlepszy z produktów faktorii jaki piłem do tej pory, jest goryczka ale nie bardzo nachalna przynajmniej na początku.

    Moja ocena: [4.125]

    Comment

    • YouPeter
      Senior
      • 05-2004
      • 2379

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy. [5]
      Piana: Jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa. Obfita i utrzymująca się długo. Nawet jeśli zaczyna już opadać to i tak pozostaje jeszcze w postaci grubej obrączki. Ładnie oblepia ścianki szkła. [4.5]
      Zapach: Chmiel na średnim poziomie o żywiczno-trawiastym charakterze. Słodowa baza bardzo dobrze zaznaczona. Dominuje tu słód monachijski i delikatny karmel. [4]
      Smak: Mocna słodowa podstawa przełamana lekkim chmielem, który jest trochę za słabo zaakcentowany. Goryczka średnia do wysokiej, zaokrąglona, trochę zalegająca. Podsumowując, może nie ma tu fajerwerków, ale jest to solidne piwo bez wad. [4]
      Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
      Opakowanie: Trudno coś nowego napisać na temat etykiet Faktorii, po prostu wszystkie są takie same. [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.075]
      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

      Comment

      • m0thrider
        Junior
        • 06-2014
        • 11

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasna herbata, klarowne. [4]
        Piana: Niska, bardzo szybko opada praktycznie do zera. [2]
        Zapach: Silny aromat amerykańskich chmieli. Czuć świeżość, cytrusy oraz tropikalne owoce. [4.5]
        Smak: Już po pierwszym łyku czuć wyraźną goryczkę, która wraz z każdym kolejnym łykiem uwydatnia się. Wyczuwalne cytrusy. [4]
        Wysycenie: umiarkowane. [3.5]
        Opakowanie: Fajny motyw nawiązujący do dzikiego zachodu, jak zresztą na wszystkich piwach z faktorii. Ciekawa historyjka dotycząca Colta na etykiecie. Na kontretykiecie wszystkie przydatne informacje. Ogólnie bardzo pozytywnie. [4.5]
        Uwagi: W chłodniejszy dzień zapewne smakowałoby nieco lepiej. Przy 30 st. cel. na zewnątrz trochę za pełne, zbyt treściwe, ale mimo wszystko na duży plus!

        Moja ocena: [3.975]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: lekko mglisty bursztyn [5]
          Piana: ecru, drobna, zwarta, mocna, zostaje do końca w szkle gdy piwa już nie ma [4.5]
          Zapach: mocny i kłujący w nozdrza, chmielowo-iglasty plus odrobina owocowych aromatów [3]
          Smak: pełne, treściwe, smak to gorzki posmak roztartych igieł sosnowy, żywica, rozumiem, że to ma być chmielowy posmak, no ok, wykręca i nie sprawia przyjemności, dopiero gdzieś daleko owocowo-słodowe akcenty [3.5]
          Wysycenie: o kilka bębelków za duże [4]
          Opakowanie: westernowy moty utrzymany, sprawdziłem z ciekawości cóż to jest ten Peacemaker, jest to rewolwer produkowany w latach 1984-1988. Cóż on więc ma wspólnego z dzikim zachodem oprócz nazwiska wytwórcy Colta? [3]
          Uwagi: Poprawne piwo ale jak dla mnie niedopracowane, smaki nie są zbalansowane, igły sosnowe rządzą. Kolejne piwo z serii "na amerykańskich chmielach" niczym sie nie wyróżniające

          Moja ocena: [3.5]
          Attached Files
          Last edited by becik; 09-08-2014, 19:43.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Livres
            Senior
            • 04-2012
            • 324

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
            Opakowanie: westernowy moty utrzymany, sprawdziłem z ciekawości cóż to jest ten Peacemaker, jest to rewolwer produkowany w latach 1984-1988. Cóż on więc ma wspólnego z dzikim zachodem oprócz nazwiska wytwórcy Colta? [3]
            Sprawdź jeszcze raz.

            Comment

            • yoda79
              Senior
              • 01-2013
              • 861

              #21
              Proszę adminów o wyjątek jeśli chodzi o rozmywanie tematu, wyjątkiem tym jest kot Becika
              Becik pokazuj go częsciej

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Livres Wyświetlenie odpowiedzi
                Sprawdź jeszcze raz.

                no masz rację, chyba mi wyskoczyło coś z peacekeeperem

                Kot (jeden lub drugi) zawsze kręci się koło piwa jak ustawiam je do zdjęcia
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #23
                  Miałem z psem podobnie - mam w pokoju fajny kąt, gdzie wychodzą dobrze naświetlone zdjęcia, a ilekroć stawiałem tam jakąś butelkę celem strzelenia fotki, pies postanowił usiąść dokładnie przed butelką ;]

                  Comment

                  • Ronoaro
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 160

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny bursztyn, klarowne, w punkt. [5]
                    Piana: Biała, średnio i drobno pęcherzykowa. Redukuje sie do cienkiej warstwy. Ładnie oblepia szkło. [4]
                    Zapach: Z taką paką chmieli... musiało być dobrze. B. dobry aromat chmielowy, cytrusy i dojrzałe owoce tropikalne, w oddali sosna. [4.5]
                    Smak: Piwo ma dobry balans, wytrawne, ale z muśnieciem słodyczy. Goryczka jest porządna, lekko zalegajaca w grejfrutowo-żywicznym(Chinook good job) stylu. Wysoka pijalność. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie plus. Pasuje do piwa, nie burzy pijalności. [4.5]
                    Opakowanie: Ciekawe, mają swój urok i styl, niekoniecznie po drodze mu z moim, ale całość etykieta i kontra stoi na b. dobrym poziomie. [4.5]
                    Uwagi: Jeśli Faktoria utrzyma taki poziom AIPA to bije ona na głowę klasyki w postaci Rowing Jacka i Atak Chmielu. Pozytywne zaskocznie, warka do 15. 11.2014.

                    Moja ocena: [4.475]

                    Comment

                    • AdrianR
                      Member
                      • 04-2014
                      • 62

                      #25
                      Piłem nie wcczoraj warke do września i jest to bardzo smaczne piwo miodowe. Meh
                      http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
                      https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
                      http://instagram.com/adrianpijepiwo

                      Comment

                      • xcvxc
                        Member
                        • 02-2014
                        • 47

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasno bursztynowy, herbaciany. Piwo klarowne. [4.5]
                        Piana: Średnio i drobno pęcherzykowa. Ładnie zdobi szkło. Szybko się wzbudza. [4]
                        Zapach: Cytrusy, słodkie owoce egzotyczne, ananas, wyraźne nuty żywiczne i trawiaste. [4.5]
                        Smak: W smaku głównie cytrusy. Goryczka ładnie przełamuje się ze słodowością. Wyczuwalny alkohol rozgrzewa w przełyku przez co piwo staję się ciężkie. [4]
                        Wysycenie: Średnie wg mnie odpowiednie. [4]
                        Opakowanie: Kontra posiada wszystkie potrzebne info. Przednia etykieta nieczytelna, literki zlewają się z jedność, nie kupuje jej, ale nie to jest najważniejsze w piwie. [3.5]
                        Uwagi: Na chłodniejsze wieczory może być.

                        Moja ocena: [4.175]

                        Comment

                        • melor
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 364

                          #27
                          aromat: uderzający zapach amerykańskich chmieli. Jednak tylko na początku z butelki. Potem ze szkła już tak nie czuć.
                          kolor: ciemny bursztyn. raczej klarowne, tylko lekko mętne
                          piana: średnia, w porządku, trzyma się mocno.
                          smak: jest wyraźna goryczka, która nie jest zalegająca i szybko znika. Jest średnia powiedziałbym. Ale spoko. W porządku piwo, ale chyba nie ma szału.

                          uwagi: ciekawa etykieta
                          uwagi: zabawnie że napisali na butelce że ma pojemność 500 megalitrów
                          cena: 6,85 zł

                          6/10

                          Comment

                          • Klatak
                            Senior
                            • 07-2014
                            • 431

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny bursztyn, brzoskwinia, średnio zmętnione. [4.5]
                            Piana: Dość obfita, drobno zbudowana, bardzo ładnie zdobi szkło. Mogła by być trwalsza. [4.5]
                            Zapach: Dość intensywny z dominującym karmelem. Ale czuć też owoce egzotyczne, odrobinę żywicznych nut oraz biszkopt. [4.5]
                            Smak: W smaku podobnie jak w aromacie dominuje karmel ale wyczuwalne są aromaty chmielowe. Goryczka średnia, grejpfrutowa z czasem odrobinę zalegająca. [4]
                            Wysycenie: Średnie [4.5]
                            Opakowanie: Dobre jakościowo, projekt też całkiem ciekawy, zawiera pełen skład. [4.5]
                            Uwagi: Warka z datą do 15.11.2014. Pierwsze warka jakoś mnie nie zachwyciła, ta jest całkiem przyjemna a piwo długo czekało na swoją kolej pomimo tego nie uleciały wszystkie chmielowe aromaty.

                            Moja ocena: [4.3]

                            Comment

                            • Crim44
                              Member
                              • 09-2014
                              • 88

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemny bursztyn [3.5]
                              Piana: nie jest źle nie pieniło się na starcie jakos super ale pozostaje dlugo i oblepia [4]
                              Zapach: mango [4]
                              Smak: słodki karmel i gdzieś tam jakaś gorycz, sosnowa, która się chowie pod karmelem, trochę za słodko [3.5]
                              Wysycenie: średnie akurat całkiem ok [4]
                              Opakowanie: kompletnie mi się to nie podoba, plus za wypisanie skladnikow, reszta wydaje mi się amatorska [3]
                              Uwagi: dobre piwo choć ja lubie mniej słodko, warto sprobować

                              Moja ocena: [3.725]

                              Comment

                              • Glingorth
                                Senior
                                • 04-2014
                                • 283

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bursztyn,prawie całkiem klarowne [4]
                                Piana: Z początku ładna i drobna, potem znika prawie całkowicie pozostawiając tylko pierścień wokół szkła, jednak można ją ponownie wzbudzić tyle że na krótko [3.5]
                                Zapach: Słodki, owoce tropikalne, głównie mango [4.5]
                                Smak: Krótka nie za duża goryczka, która mogła by być zdecydowanie wyższa. Do tego przyjemna słodowość przez co piwo jest fajnie zbalansowane a przez ten aromat ma się wrażenie, że nawet za słodkie. Na finiszu pozostaje jednak ziołowo owocowa goryczka. [4]
                                Wysycenie: Średnie do niskiego [4]
                                Opakowanie: Fajny styl i pomysł. [4.5]
                                Uwagi: Dobre fajnie zbalansowane piwo, jednak jak na AIPA przydałaby się konkretniejsza gorycz.

                                Moja ocena: [4.15]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎