Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Pils SH: Hallertau Mandarina Bavaria

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • GSE
    Senior
    • 10-2002
    • 424

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złocisty [4]
    Piana: świetna, wysoka, utrzymująca się długo, zostawiająca lacing [4.5]
    Zapach: żywiczno-leśny, wysuszone liście - dla mnie nieprzyjemny i gryzący w nozdrza [2]
    Smak: butelka sporo przeleżała u mnie w piwnicy, więc mogło się utlenić - biorę to pod uwagę przy ocenie. jest to piwo o zdecydowanie chmielowym profilu, słodowość minimalna. goryczka długa i intensywna (trochę IBU pewnie ma), a jednocześnie tępa (w typie pilsnerowym) i popiołowa. najlepiej pić świeże, bo u mnie pojawił się posmak kartonowy. i lekkie masełko, dla mnie w dopuszczalnej ilości. mandarynki? raczej poniżej progu wyczuwalności. ogólnie piwo nie jest bardzo złe, może służyć orzeźwieniu i stanowić alternatywę dla zwykłego polskiego lagerka, więc niech każdy sam spróbuje [2.5]
    Wysycenie: wysokie [3]
    Opakowanie: butelka mogłaby być ciemniejsza (jest jasnobrązowa, prześwitująca). z drugiej strony fajnie wyglądają te przezroczyste etykiety "55". nie brakuje informacji. kapsel firmowy [4]
    Uwagi: partia 25022016, piłem przeterminowane 3 miesiące, ale postanowiłem napisać reckę, bo nie chcę kupować trzeci raz - wiem, że i tak mi nie podejdzie. mam znajomego który przepada za mandarynkową pięćdziesiątką piątką, więc ten chmiel ma swoich amatorów, jednak warto pić świeże i (jak pisałem wcześniej) mieć świadomość, że można się nadziać na izowalerian

    Moja ocena: [2.7]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, prawie idealnie klarowny. [4.5]
      Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, całkiem trwała, ładny, gęsty lacing. [4.5]
      Zapach: Słodowy, ziołowo-trawiasta chmielowość, jest też lekka nuta madarynkowo-pomarańczowa, średnio intensywny, przyjemny. [4]
      Smak: Wyraźnie słodowe, troszkę pomarańczo-podobnych nut, wysoka ziołowa goryczka, niezbyt długa, ciało średnie. [4]
      Wysycenie: Umiarkowane - dobrze pasuje. [4]
      Opakowanie: Prosta i ładna etykieta, niedokładny skład. [4]
      Uwagi: Dość proste, ale smaczne piwo. Warka do 15.01.2017.

      Moja ocena: [4.075]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: miodowy, lekko zmętniony [3.5]
        Piana: jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła szybko niemal do zera. [2.5]
        Zapach: słodkawy: nuty owocowe, miodowe, zbożowe, w tle jeżyny, owoce leśne. [3.5]
        Smak: dominują nuty słodowo-miodowe, z dodatkiem karmelu. Goryczka ziołowa niska, nasilająca się z kolejnymi łykami, lekko zalegająca.
        Na finiszu piwo wydaje się być mdłe, pijalność niska. [2.5]
        Wysycenie: niskie jak na styl, nawet za niskie [2.5]
        Opakowanie: Oszczędne w stylu, dobre info [3.5]
        Uwagi: Zbyt słodkie to piwo, niewiele ma wspólnego z klasycznym pilsem.

        Moja ocena: [2.95]

        Comment

        • agarth1979
          Senior
          • 06-2013
          • 119

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mętne, jasne złote [3]
          Piana: Dość bujan, biała, dronopęcheruz [5]
          Zapach: Lekka mandarynka wyczuwalna, średnio chemielowo [4]
          Smak: Słodowy, zbożowy, pszeniczny, goryczka wyczuwalna średnia, nutka mandarynki [3.5]
          Wysycenie: Średnie [4]
          Opakowanie: Nawet ładne [4]
          Uwagi: 1.03.2019

          Moja ocena: [3.85]

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎