Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Black IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Crim44
    Member
    • 09-2014
    • 88

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: mętne, ciemno brązowe, nie przejrzysta [4]
    Piana: szybko opada ale dosyć fajna brązowa, oblepiająca szkło [3.5]
    Zapach: bardzo mało intensywny coś w stylu jakiś orzechów, trochę kawy, trochę grejfruta, akurat ciekawy ale bardzo słabo czuć go [3.5]
    Smak: czekolada, przypalone (ale tak mało przyjemnie) pieczywo, grejfrutowo iglasta goryczka delikatnie zalega [3]
    Wysycenie: akurat największy plus, że jest takie średnie, fajnie sie pije [4.5]
    Opakowanie: standardowy doctor brew, solidnie, bez fajerwerków [4]
    Uwagi: nie jest to złe piwo ale nie będę już do niego wracać

    Moja ocena: [3.4]

    Comment

    • melor
      Senior
      • 04-2006
      • 364

      #32
      aromat: przyjemny zapach amerykańskich chmieli
      kolor: bardzo ciemnobrązowe, prawie czarne. nieklarowne
      piana: średnia
      smak: duża goryczka. w ustach zostaje posmak kawy, paloności. Kolejna IPA. Nic szczególnego. IPA jak IPA. Ogólnie bardzo udane piwo. Wszystko ładnie, pięknie. Goryczka jest wyraźna. Kontra słodowa mała.
      Ogólnie to tylko goryczka i kawa, trochę za mało słodkie dla mnie.
      5,5/10

      chmiele: centennial, tnt, pacific jade - ciekawe połączenie.
      cena: 8,25 zł

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #33
        Kolor: Bardzo ciemny brąz, prawie nieprzejrzyste.
        Piana: Drobne pęcherzyki, długo się utrzymuje, oblepia szkło.
        Zapach: Czekolada, cytrusy, mało intensywny ale przyjemny.
        Smak: Czekolada, palony słód, amerykański chmiel, standardowo wysoka ale krótka i przyjemna goryczka.
        Wysycenie: Średnie, w stronę wysokiego.
        Opakowanie: Standard Doktorów czyli nuda na dłuższą metę.
        Uwagi: Warka 02.05.15. Pełne i treściwe ale łatwo pijalne piwo.
        Attached Files

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Prawie czarny. [4.5]
          Piana: Kremowa, zbita, powoli opada, pęcherzyki niezbyt drobne, grubieją powoli. [4]
          Zapach: Kawowy, trochę palony, za mało chmielowy. Rozkrojone pomelo. [3]
          Smak: Złożony i dobrze zbalansowany. Palony słód, gorzka czekolada i duża goryczka cytrusowa, grejpfrutowa, ale nie pestkowa. Alkoholu nie czuć. Później słód palony jest jeszcze bardziej wyczuwalny. Pod koniec piwa smakuje jak silnie nachmielony stout. Słód nie zanikł jednak. [4.5]
          Wysycenie: Wolałbym niższe. [3]
          Opakowanie: Typowy Doktor z czarnym kapslem. Podano oczywiście pełny skład. [3.5]
          Uwagi: Jakoś przegapiłem to piwo i dziś piję pierwszy raz. Lubię takie wytrawne IPA z czekoladą. Warka do 29.09.2015.

          Moja ocena: [3.8]

          Comment

          • PiVoSH92
            Member
            • 05-2015
            • 82

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarne, mętne, lekko prześwitujące pod światło [4.5]
            Piana: Wysoka, obfita, drobnopęcherzykowa, aż do końca zostaje warstewka na centymetr [4.5]
            Zapach: Owoce w czekoladzie. W tle żywica. I to wszystko na bogato. Do tego lekki słonecznik [5]
            Smak: Więcej czekolady i bardziej palone słody, mniej owoców, goryczka żywiczna, nieco zalegająca [4.5]
            Wysycenie: Dość niskie, idealnie pasuje do piwa [5]
            Opakowanie: Dr. Brew, elegancja, minimalizm przy podaniu pełnego info. Byłby kapsel, byłoby 5. [4.5]
            Uwagi: Baaardzo dobre piwo, prawie że idealne BIPA.

            Moja ocena: [4.7]

            Comment

            • Dukat_WSI
              Senior
              • 03-2015
              • 781

              #36
              Piłem wczoraj i praktycznie nie było czuć amerykańskich chmieli - jak dla mnie piwo smakowało jak stout albo nawet brown porter.

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo ciemny, prawie czarny, nieprzejrzysty [4.5]
                Piana: Ostry gushing, uciekła mi szyjka piwa, piana obfita, średniopęcherzykowa, dość trwała, zostawia stabilny kożuch, ciemnobeżowa, delikatnie oblepia szkło [3]
                Zapach: Intensywna iglasta chmielowość, owoce tropikalne, ciemne słody, czekolada, [4]
                Smak: lekko kwaskowate, gorzka czekolada, trochę kawy, średniowysoka iglasta goryczka, smak wydaje się zniekształcony przez wysokie nagazowanie [3.5]
                Wysycenie: Bardzo wysokie, gryzące, nieprzyjemne, utrudnia ocenę piwa, piwo się odbija jak po koncernowym lagerze [1]
                Opakowanie: Komplet informacji, czytelnie, kontrastowo, etykieta nudna. [3.5]
                Uwagi: Strasznie mnie zmęczyło to piwo. Nie wiem czy to kwestia nieprawidłowego przechowywania przez sklep, czy może zakażenia, ale piwo było mocno przegazowane. Warka 29.09.2015

                Moja ocena: [3.55]

                Comment

                • wychylybym
                  Junior
                  • 01-2016
                  • 12

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemne, nieprzejrzyste [4]
                  Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, bardzo trwała [5]
                  Zapach: kawa, czekolada, trochę aromatów żywiczno-cytrusowych z amerykańskiego chmielu. Niby nie do końca w stylu, ale bardzo mi się podoba [4]
                  Smak: Podobnie jak w przypadku smaku - kawa, czekolada, żywica, cytrusy i znów wydaje mi się, że black IPA powinna smakować jak IPA, tylko być ciemna, zamiast nabierać charakterystyki stoutowej, ale i tak jestem bardzo zadowolony ze smaku. [4]
                  Wysycenie: Odpowiednie [5]
                  Opakowanie: Proste, czytelne [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.175]

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ciemny, nieprzejrzyste. [4.5]
                    Piana: Średnio obfita, ciemnobeżowa, drobne pęcherzyki, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [4]
                    Zapach: Dominuje żywiczno-iglasta chmielowość, dalej cytrusy i czekolada, troszkę prażonego słonecznika, średnio intensywny. [4]
                    Smak: Podobnie jak w zapachu tylko tym razem jest więcej gorzkiej czekolady z kawą, lekko słodkie z początku, średniej intensywności goryczka głównie żywiczna z iglasto-cytrusowymi akcentami, zostawia delikatny posmak słonecznika. [4]
                    Wysycenie: Niskie - odpowiednie. [4.5]
                    Opakowanie: Jak inne od Doctor Brew - nudna prostota, pełny skład. [3.5]
                    Uwagi: Warka 27.07.2016. Moje drugi podejście do tego piwa, tym razem się udało. Smaczne, nie zamula i nie jest zbyt lekkie, takie w sam raz.

                    Moja ocena: [4.025]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎