Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Połczyńskie Zdrojowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • beaviso
    Senior
    • 02-2010
    • 215

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
    Moim zdaniem to klon harnasia czy tatry. W smaku identyczne jak zwykłe koncerniaki.
    Lata całe nie piłem już żadnego koncerniaka, ale jeśli jest faktycznie tak jak piszesz, to źle już ze mną Tak jak nie jestem fanem zwykłych jasnych lagerów, tak Połczyńskie Zdrojowe zaskakująco lekko i ze smakiem mi wchodzi. Bez żadnych ochów i achów, po prostu normalne, zrównoważone, pijalne piwo. Ot, takie "czeskie".

    M.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złoty, piwo klarowne. [5]
      Piana: Niska, ale za to całkiem przyjemna dla oka, biała, drobna, przeciętnie trwała. [3.5]
      Zapach: Masło i jakieś nic. [2]
      Smak: Nie rozumiem Waszych zachwytów nad tym piwem. Może w smaku lepsze od koncerniaka, ale i tak jest mocno nijakie. Trochę słodowe, trochę maślane, goryczki właściwie brak. Na plus można policzyć, że nie jest wodniste. Tyle. [2.5]
      Wysycenie: Za niskie. [4]
      Opakowanie: Sreberko spoko, [3.5]
      Uwagi: Nic specjalnego, do wypicia i zapomnienia.

      Moja ocena: [2.675]

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, klarowny [4.5]
        Piana: Jasna z małych i drobnych pęcherzy, pozostawia lacing i opadła do małej warstwy, trwającej do końca degustacji,. [4]
        Zapach: Słody i goryczka chmielowa, ale też dziwny dodatek chemiczny z odcieniem ...brzoskwini! [3.5]
        Smak: Słodowy (delikatnie) skontrowany goryczką, lekko wodniste, bardzo pijalne. Goryczka osadza się przyjemnie na bokach języka, potęgowana wysyceniem. [3.5]
        Wysycenie: Średnie, do wysokiego, nie utrudnia picia [4.5]
        Opakowanie: Czytelne, ładnie dobrane barwy do grafiki [4]
        Uwagi: Coś dziwnego w zapachu, który to element ...przyciąga do dalszego "niuchania".

        Moja ocena: [3.675]

        Comment

        • eMJej
          Junior
          • 04-2015
          • 2

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Przyjemny, złoty kolor, brak zastrzeżeń. [4]
          Piana: Drobna, szybko opada. [3]
          Zapach: Delikatny zapach, całkiem przyjemny. [4]
          Smak: Piwko smaczne, delikatne, ale efekt ogólny całkiem dobry. Nie czuć tych 6% alkoholu. [4.5]
          Wysycenie: Słabo nasycone, ale jest OK. [3.5]
          Opakowanie: Piękna etykieta, stylizowana na dawny styl, jedna z najładniejszych jakie są. [5]
          Uwagi: Piwo, które pozytywnie mnie zaskoczyło. Nie spodziewałem się niczego dobrego po Browarze Fuhrmann, a tu miła niespodzianka. Mogę polecić.

          Moja ocena: [4.125]

          Comment

          • MrGodiva
            Member
            • 11-2014
            • 56

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: W porządku, taki powinien być [5]
            Piana: Całkiem, całkiem. Piana o drobnych pęcherzykach, nie zanika do końca [3.5]
            Zapach: Bardzo ładny zapach, mocno miodowy, bardzo przyjemny [4.5]
            Smak: Mocno słodowy, lekko chlebowy, słodkawy, goryczka zacznaczona. Mimo wszystko ten smak nie powala. Trochę za bardzo wybija się ta słodowość... [3.5]
            Wysycenie: Intensywne [4]
            Opakowanie: Szału nie ma. Wkurza ta folia amelininowa. Etykieta przynajmniej stonowana - nie ma tu żadnych medali czy koron [3]
            Uwagi: Piwo bardzo ładnie pachnie - ja tam czuję miód bardzo mocno. Niestety w smaku nie ta miodowość już tak wyczuwalna. Piwo przyjemnie, całkiem treściwe

            Moja ocena: [3.925]

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemno złoty, klarowny, ładny. [5]
              Piana: średniowysoka, dość trwała, opada powoli i do końca pozostaje cienka warstwa, zostawia delikatne ślady na szkle. [4]
              Zapach: niezbyt intensywny, słodowy, zbożowy i lekko owocowy. [2.5]
              Smak: słodowy, słodkawy z minimalna goryczką. Piwo jest średnio treściwe, w miare dobrze się je pije, jednak niczym nie wyróżnia się ponad przeciętność. [3]
              Wysycenie: średnie. [5]
              Opakowanie: ładna, stylizowana na dawną etykieta, goły kapsel, brak podanego składu. [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.125]

              Comment

              • slyboots
                Senior
                • 03-2014
                • 292

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miedziany, klarowny [4]
                Piana: Prawie jej nie ma, lecz mała warstewka oblepia szkło [2.5]
                Zapach: Słodowy, słodki, karmelowy - miodowy [3]
                Smak: Słodowy, goryczka i tyle, dobrze ukryty alkohol [3.5]
                Wysycenie: Średnie, poprawne [4]
                Opakowanie: Nic specjalnego, kolorystyka etykiety zlewa się z butelką [2.5]
                Uwagi: WARKA:
                30.10.2016/4.1

                Alk. 6% obj.

                Piwo to w sumie ratuje fajna lekka goryczka, gdyby jej nie było to nic to Piwo by sobą nie reprezentowało. Zapach karmelowo - miodowy też jest ciekawy.

                Ostatecznie na pewno więcej nie wrócę choć tragedii nie było i jakoś weszło. Piłem o wiele gorsze Piwa.

                Polecam spróbować jeżeli nigdy nie próbowałeś(łaś) bo może komuś podejdzie.

                Moja ocena: [3.225]

                Comment

                • umbra
                  Member
                  • 07-2012
                  • 90

                  #23
                  Smakuje dokladnie jak Argus Maestic z Lidla. Dobre.
                  NORD EXPRESS

                  Comment

                  • AaLeX
                    Senior
                    • 07-2011
                    • 575

                    #24
                    Piwo mnie nie zachwyciło, kolor ładny złoty, piana nawet trwała. Jednak smak kompletnie mnie rozczarował. Goryczka minimalna, taka chemiczna w zasadzie, piwo smakuje jak tanie piwa, z chemiczną goryczką, jest delikatny słód ale też taki nienaturalny, sztuczny. Ogólnie bardzo mi nie smakowało, wypiłem szybko, nie zwracając uwagi na zapach. Nie kupię ponownie, a wg mnie Argusa Meastica nie przypomina ono w żadnym wypadku. Nie polecam. Ocena 2/6.

                    Comment

                    • SeeJay
                      Senior
                      • 04-2016
                      • 239

                      #25
                      Piję warkę... no właśnie, jaką? Brak daty na butelce, puste pole.

                      Piwo to nie przypomina mi w żadnym stopniu Argusa Majestica, ale nie nazwę go złym. Mętne, dosyć pełne, mocno wyczuwalny alkohol jest tu jedyną wadą, bo poza tym ich brak. Zalety? Wyraźna goryczka (jak na styl), która robi przyjemne "retro" na podniebieniu i języku. W zapachu słodko: słód + karmel, przyjemnie.
                      Piana utrzymuje się stosunkowo długo. W porównaniu do najpopularniejszych mocnych koncerniaków to po prostu nokaut. Nie ma się czym zachwycać, ale jest mocno poprawnie. Jeśli ktoś chce się rozluzować w zimowe dzień jak najbardziej spełnia funkcję nie odrzucając przy tym smakiem.

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4325

                        #26
                        Ciekawe, gdzie uwarzone to piwo bez daty ważności.

                        Comment

                        • SeeJay
                          Senior
                          • 04-2016
                          • 239

                          #27
                          Piszą, że niby w Browarze Fuhrmann.
                          Last edited by SeeJay; 24-02-2018, 19:58.

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Ciemniejszego złota, przejrzyste. [4.5]
                            Piana: Bardzo wysoka z drobnymi pęcherzykami, które z czasem powiększają się... dość trwała, osiada na szkle, ładna warstewka utrzymuje się do końca. [4]
                            Zapach: Typowy dla piw z tego browaru... owocowy, karmelowy z delikatnym rozpuszczalnikiem pod koniec. [3]
                            Smak: Owocowy, karmelowy, lekko chmielowy z posmakiem wody mineralnej. Goryczka była lekka, bez posmaków alkoholowych. [3.5]
                            Wysycenie: Odpowiednie, utrzymało się do końca. [4]
                            Opakowanie: Bezzwrotne. Etykiety utrzymane w starym stylu, podali podstawowy skład, kapsel firmowy. [4]
                            Uwagi: Warka do 27.06.2019/2.1. Smak i zapach podobny do innych wyrobów z tego browaru...np. Czarny Kot itp. Browar zmienił nazwę z Fuhrmann S.A. na Browar Połczyn-Zdrój Sp. z o.o. **299*

                            Moja ocena: [3.475]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎