Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Korona Olbrachta

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: przybrudzony ciemny bursztyn, lekko zamętnione [5]
    Piana: ecru, drobna, pełna i zwarta, opada bardzo powoli do kilkucentymetrowego kożuszka na piwie, osadza się na szkle drobna pajęczyną [4]
    Zapach: dobrze wyczuwalny, powiew świeżości w postaci owoców i zbóż [4]
    Smak: fajna treściwość choć momentami gdzieś uciekała na rzecz rozwodnienia, bardzo dobrze wyczuwalna goryczka chmielowa, do tego cytrusowowo-owocowe posmaki, fajnie daje też o sobie znać słodowa podstawa [4.5]
    Wysycenie: troszkę za duże [4]
    Opakowanie: etykieta ok, już się przyzwyczajam do rysunków Mleczki, firmowy kapsel, jest bardzo dobrze [5]
    Uwagi: kolejne smaczne i z przyjemnością wypite piwo z Piotrkowa, tak ciągnąc chłopaki

    Moja ocena: [4.3]
    Attached Files
    Last edited by becik; 20-01-2015, 21:04.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • titan
      Senior
      • 08-2014
      • 122

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: zielona herbata, metny [4]
      Piana: obfita, ale zaraz tworza sie duże pęcherze i zani
      ka do obwódki [3.5]
      Zapach: słodowy, trawiasty,maślany - diacetyl ? [3.5]
      Smak: słodowy, lekko kwaskowy, goryczka średnia, cytrusowa [3.5]
      Wysycenie: srednie [4]
      Opakowanie: podobaja mi sie etykiety Mleczki, kapsel browaru, troszke malo informacji na etykiecie o piwie [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.6]

      Comment

      • chechaouen
        Senior
        • 01-2011
        • 1180

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, lekko mętny. Pomarańczowy odcień [4]
        Piana: Nie za obfita, z trwałością też tak sobie. Szybko redukuje się do b. cienkiej warstwy, takiej chmurkowej. Oblepia szkło do samego końca konsumpcji [2.5]
        Zapach: Bardzo mało wyrazisty. Być może piwo za mocno schłodziłem, ale czuć naprawdę niewiele. Głównie lekka słodowość, w tle może subtelna nuta cytrusowa, chyba pomarańcza. [2]
        Smak: Tu też szału nie ma. Piwo jest dość treściwie, ciało słodowe pełne, ale mam wrażenie, że czuję trochę masła, diacetylem podjeżdża. W późniejszej fazie odzywa się dość spora goryczka, która ratuje całość. W dalekim tle też lekka zbożowość. W sumie piwo OK, tylko OK. [3]
        Wysycenie: Raczej w normie, nie za wysokie [4]
        Opakowanie: Rzemieślniczy minimalizm ale w dobrym guście, ładna kolorystyka. Info o składzie oszczędne, mogłoby być bardziej szczegłówe [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.75]

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnozłota, pod światło pomarańczowa, mętne [4.5]
          Piana: Średnioobfita, dość szybko redukuje się do wysp na powierzchni [3.5]
          Zapach: Przede wszystkim herbata z miodem, wyczuwalna także w smaku, na drugim planie słodowość [3]
          Smak: Słodowy, z nutą herbaty posłodzonej miodem. Gdzieś daleko w tle majaczy się śladowa ilość masełka przeplatająca się z równie delikatnymi akcentami karmelowymi. Goryczka powyżej średniej, wyraźnie zaznaczona, ale przyjemna. Pełnia średnia. [3.5]
          Wysycenie: Powyżej średniej, jak dla mnie mieści się w normie. [4.5]
          Opakowanie: Etykieta czytelna i schludna. Szkoda, że nie podano na niej pełnego składu (jest na stronie internetowej). Zawartość alkoholu i ekstrakt jest podany. Informacja o pasteryzacji i braku filtracji również. Kapsel firmowy. [4]
          Uwagi: Takie piwo stołowe - nie oferowało niczego, nad czym można byłoby trochę podumać . Piwo z datą przydatności do spożycia do 04.04.2015 r.

          Moja ocena: [3.45]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          • Jack75g
            Senior
            • 02-2009
            • 555

            #20
            Bardzo dobre piwo. Po otwarciu butelki zapach i smak jasnego pełnego z połowy lat 90. tych.
            Piana gęsta, utrzymująca się w kuflu do końca degustacji, lekka przyjemna goryczka w gardle jeszcze długo po opróżnieniu kufla.
            Duży plus za wyjątkowy, oryginalny pomysł na grafikę etykiety i dedykowany kapsel dla kolekcjonerów. Zakupione w sklepie specjalistycznym z piwami w Rzeszowie.
            Piwo do polecenia i zdecydowanie do powtórzenia na lato.
            Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

            Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6134

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Blado żółty. [2.5]
              Piana: Szkoda że szybko odlatuje do niepełnej warstewki i małego lejsingu. [2.5]
              Zapach: Lekki - raczej od owocowy. [3.5]
              Smak: Słodkawo lekko goryczkowo sojowe. [3]
              Wysycenie: Średnie i dość szybko spada. [3]
              Opakowanie: Seria Mistrza Andrzeja się raczej sprawdza. Ten rysunek OK. [4]
              Uwagi: Pod koniec lepsze, głębiej owocowe, goryczka też jakby większa ale też wzrasta masełko. Ogólnie nie jest źle ale wolę inne piwka od J.O.

              Moja ocena: [3.15]

              Comment

              • CoZaPiwo
                PiwBiz
                • 12-2015
                • 48

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Głębokie złoto, lekko zmętnione, piwo bardzo ładnie prezentuje się w szkle. [4]
                Piana: Niezbyt obfita, biała, delikatnie zdobi szkło, ale niczym nie zachwyca. [3]
                Zapach: Słodowość bardziej przypominająca lagera, niż Ale'a. Aromat chmielowy charakteryzuje się lekką owocowością i delikatną ziołowością - taką na granicy autosugestii. [3]
                Smak: Po braku fajerwerków w aromacie - zaskakująco pijalne piwo. Połączenie piwa górnej fermentacji z charakterem dobrego lagera, o idealnie wyważonej goryczce, aż chce się sięgać po następny łyk. [4.5]
                Wysycenie: Odpowiednie, choć może się wydawać lekko zbyt wysokie. [4]
                Opakowanie: Punkt odejmuję za nową linię etykiet, która w czerni i bieli prezentuje się według mnie mniej atrakcyjnie od kolorowych dzieł Mleczki. Ale dodaje połówkę za to, że nowe etykiety są znacznie bogatsze - w końcu jest podany pełny skład, a także poziom IBU. [4.5]
                Uwagi: Bardzo dobre piwo, jeśli nie wymagamy od aktualnie próbowanego piwa fajerwerków i wodotrysków. Idealna propozycja na piwo codzienne, lub imprezę, na której nie mamy możliwości zachwycania się aromatem i smakiem kolejnego hiciora z górnej półki. Cena niewiele powyżej 5 zł również zachęca. Polecam!

                Moja ocena: [3.775]
                piwo.co.za - zapraszamy na zakupy!

                Comment

                • michael50
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 325

                  #23
                  Przeciętny lager, który wyróżnia się spośród innych na półce ciekawym rysunkiem znanego autora na etykiecie. Nie ujęło mnie specjalnie te piwo, ale też niczym specjalnym nie odrzucało. Piernikowe z tej serii było dość ciekawe, więc chciałem posmakować innych rodzajów piw "olbrachtowych". Te może akurat nie prezentowało najwyższych lotów, ale i tak pod względem ogólnego smaku i wyrazistości przewyższało korpo-lagery.

                  Comment

                  • nietzschee
                    Senior
                    • 07-2016
                    • 319

                    #24
                    Zapach lagerowy, bardzo drożdżowy, lekko daje pszenicą, w sumie łamany, weizenowo-lagerowy
                    Wygląd: trafiła mi się partia mega zmętniona, stąd mocne nuty drożdżowe w zapachu, kolor słomka, piana drobna bez szału.
                    Smak: fajny posmak chmielu, widocznie do własnego piwa go nie żałują, posmak angielsko-niemiecki, szmata, tytoń, herbata, liść jeżyny, poza tym bardzo lagerowe, pełne i smaczne owszem, bardzo treściwe, bardzo chlebowe, przypomina jakiegoś Kellera niemieckiego, jest nim taka nuta piwnicy i ziemista. Smaczne. To to samo piwo co Piwni Koledzy Jasne.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎