Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Koźle Bydlę Pszeniczne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    #16
    I jeszcze troszkę inne foto....
    Attached Files

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12203

      #17
      Aromat - na początku troszkę acetonu (rozpuszczalnik) i lekkie cytrusy, potem słodowość z tonami bananów
      Piana - umiarkowanie wysoka, niespecjalnie trwała, zostaje kożuszek
      Barwa - pomarańczowo-ciemnozłota, mętna
      Smak - goździki, pełna słodowa baza z lekko sfermentowanymi owocami, bananem; alkohol troszkę czuć, ale to w normie
      Treściwość - wysoka, w normie stylu

      Etykieta z wiadomych względów mi się nie podoba. Jednak nie podzielam tak negatywnej opinii przedpijców (chyba, że to jakaś lepsza warka). Lubię koźlaki i chętnie je degustuję. To piwo posiada atrybuty stylu, który poza Bawarią nie jest specjalnie popularny. Generalnie całkiem przyzwoite piwo



      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
      To nawet nie jest pszeniczny koźlak. To taka dubeltowa pszenica jakaś
      Jeden pisze, że to nie koźlak, drugi że dubeltowa pszenica

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        #18
        To piwo to nic innego niż wzmocniony hefe weizen, z koźlaka nie ma tutaj absolutnie nic, zwykły pszeniczniak niskich lotów z większą zawartością alkoholu.
        Last edited by Mario_Lopez; 22-02-2015, 10:47.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #19
          Dziwna sprawa z tym piwem u mnie. Z tej żabkowej letniej serii tylko ono było niedostępne.
          Może dlatego, że w herbie Ełku jest biały jeleń, a nie koźle bydlę
          Pojawiło się dopiero teraz.
          Zapach jeszcze do akceptacji, ale to wyłączne pszenica. Mix przyjemnych bananów z czymś niepokojąco chemicznym.
          W smaku za dużo kwasku, później też alkoholu, a z koźlaka to tylko subtelną skórkę od chleba czuć. Piwo nie jest wodniste, wręcz przeciwnie. Na finiszu kwasek ciekawie łączy się z narastającą słodyczą. Brakuje goryczki chmielowej, ale ta alkoholowa ją dzielnie zastępuje.
          Piwo nie jest złe, da się wypić, uderza do głowy. Dla mnie to strong hefeweizen
          Piłem dziś pierwszy raz z powodu jak na wstępie. Pewnie jeszcze powrócę z raz.
          Warka do 04.11.2015.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
            Dziwna sprawa z tym piwem u mnie. Z tej żabkowej letniej serii tylko ono było niedostępne.
            Może dlatego, że w herbie Ełku jest biały jeleń, a nie koźle bydlę
            Pojawiło się dopiero teraz.
            U mnie podobnie, dopiero tydzień temu dorwałem pierwszy raz, no i chyba ostatni
            O, przepraszam, Krystaliczną Pszenicę jeszcze nie widziałem w Polkowicach.
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #21
              Mi w ogóle nie podszedł ten koźlak. W aromacie jeszcze było dobrze, trochę pszenicy, banany, goździk. Za to w smaku głownie alkohol, ocet, kwaśne posmaki.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: brudny, mętny pomarańcz [4]
                Piana: ecru, biała, drobna, opada szybko do cienkiej warstwy na piwie [2.5]
                Zapach: cytrusowo-zbożowy z zapachem rozgnieciony pestek jakiegoś cytrusa [3]
                Smak: w miarę pełne, treściwość momentami ucieka, smak to dominujące cytrusy, pestkowo-gorzkawe, lekka cierpkawość, minimalnie chemiczna, dopiero daleko w tle delikatne bananowo-zbożowe akcenty [2]
                Wysycenie: za duże [3.5]
                Opakowanie: etykiety z serii tych które mi się nie podobają, kapsel z serii Alter Beer [3]
                Uwagi: Do zapomnienia, słabiutkie piwo

                Moja ocena: [2.625]
                Attached Files
                Last edited by becik; 17-03-2015, 20:09.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Petitpierre
                  Senior
                  • 01-2014
                  • 2560

                  #23
                  Bananowy, rześki aromat, alkoholu brak. Smak ułożony i aksamitny, pełny, ale nie za mocny. Do koźlaka brakuje, a nie jest tak ordynarne jak dubeltowa pszenica.
                  Mały porterek-przyjaciel nerek

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎