Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Terrence

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Głębokie złoto, średnia mętność. Piękny. [5]
    Piana: Tylko po nalaniu drobna, o średniej obfitości. Szybko redukuje do cienkiej warstwy. Strzępy piany osadzają się na szkle. [3]
    Zapach: Po otwarciu butelki i przelaniu do szkła urzeka intensywny aromat owoców tropikalnych i lekkiej żywicy. Po kilku łykach wyczuwalny alkohol, psujący dobre wrażenie. [4]
    Smak: Początek to całkiem mocna goryczka, solidna słodowość i wyczuwalna moc. Goryczka lekko osadzająca, przyciężka. W ogóle piwo sprawia wrażenie dość ciężkiego w odbiorze jak na swoje parametry. W połowie do głosu dochodzi całkiem mocna alkoholowość. Niestety z czasem tylko przybiera tylko na sile i mocno ogranicza pijalność. [3]
    Wysycenie: Zbyt niskie, wskutek tego zwiększa się wrażenie ‘ciężkości’ piwa. [2]
    Opakowanie: Pomysł na specjalną linię piw w porządku. Na uwagę zasługuje posrebrzenie motywu na etykiecie. Brakuje tylko porządnego kapsla. [4]
    Uwagi: Po przelaniu do szkła i powąchaniu zapowiadało się świetnie. Jednak smak to już inna bajka. Może w kolejnych warkach będzie lepiej...

    Moja ocena: [3.45]
    Attached Files
    Last edited by docent; 25-08-2014, 09:00.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • vjtknn
      Junior
      • 08-2014
      • 25

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bursztynowy. Zgaszone. W stylu. [4.5]
      Piana: Nie wysoka, zbita. Szybko opada do niskiej. Zostawia ślady na ściankach. [4]
      Zapach: Po otwarciu butelki bardzo intensywny. Słodki. Owocowa guma do żucia. Owoce tropikalne - mango. Ziołowy. [4.5]
      Smak: Owoce tropikalne. Lekka nuta żywiczna. Pod koniec wyraźna goryczka, długo utrzymująca się, ale przyjemna, nie ściągająca. [4]
      Wysycenie: Niskie. [4]
      Opakowanie: Fajny pomysł z wąsem. Wszystko opisane - ekstrakt, alkohol, IBU, skład. [4.5]
      Uwagi: Bardzo przyjemne piwo zwłaszcza na lato. Wspaniale orzeźwia. Bardzo pijalne. Warka do 13.05.2015r.

      Moja ocena: [4.225]

      Comment

      • mrmaki
        Junior
        • 08-2013
        • 25

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Mieszczący się w stylu. Głęboki miedziany. Mógłby być ciemniejszy. [4]
        Piana: Początkowo bardzo ładna. Z czasem opada do niskiego poziomu. Bardzo ładny lacing. [4]
        Zapach: Świetny aromat amerykańskich chmieli. Cytrusy, tropikalne owoce, żywiczność. Intensywny i długo pozostający. [4.5]
        Smak: Początkowo wysoka goryczka. Wraz z piciem pozostaje na języku ale przyjemna. Specjalnie jakiejś dużej alkoholowości nie wyczułem. [4]
        Wysycenie: Niskie do średnie. [3]
        Opakowanie: Troszkę tandetny pomysł z tymi wąsami. W sumie nie wiadomo gdzie to "przykleić albo przyłatać". No i minus za brak dedykowanego kapsla no i brak krawatki. Mam nadzieję że browar Wąsosz sobie z tym poradzi. [2.5]
        Uwagi: Piwo ze świetnym potencjałem. Jeśli podciągną wysycenie i zrobią coś z etykietą i kapslem to będzie świetne piwo AIPA na polskim rynku .

        Moja ocena: [4.05]
        India Pale Ale - recepta na dogodne życie

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zmętniony ciemny bursztyn wpadający w pomarańcz. [4]
          Piana: Mizerna. Utrzymuje się przez chwilę, ale ogólnie taka lagerowata, rozstrzelona, płaska. Z drugiej strony - nietrudno ją wzbudzić. [3]
          Zapach: Prawie Orval. Po otwarciu buchają w nozdrza tropiki i wonne żywice. Brzoskwinia, mango, papaja. Jest też goryczka pochodzenia łąkowego. Bardzo urozmaicony i złożony zestaw. [5]
          Smak: Niestety nie taki jak zapach. Jest nieźle, ale piwu brakuje nieco ciała i blendu. Nie wyróżnia się niczym na tle innych krajowych w gatunku. Ponieważ bardziej ufam swoim kubkom smakowym, niż słowu pisanemu, śmiem twierdzić, że IBU też raczej bliżej do 70 niż deklarowanemu 55. [4]
          Wysycenie: Niewysokie. pasujące. [4.5]
          Opakowanie: Jest pomysł, są wąsy. Info jest także na miejscu. OK. [4.5]
          Uwagi: Wąsosz wyrasta na nowa siłę. Bardzo równe i smaczne piwa, fajna, aktualizowana strona www, dobre pomysły. Gdyby Terrence smakiem dorównał bukietowi, byłby jednym z objawień tego roku. A tak jest kolejnym niezłym, mocno nachmielonym piwem.

          Moja ocena: [4.3]

          Comment

          • pen
            Member
            • 05-2014
            • 97

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: lekko metny bursztyn [4.5]
            Piana: niska... drobno-sredniopecherzykowa, dosc szybko sie redukuje i srednio oblepia szklo [3.5]
            Zapach: dosc intensywnie cytrusowy, zdominowany przez grejpfrut, lekki powiew arbuza [4.5]
            Smak: przyjemna grejpfrutowa goryczka, nie zalega, + lekka zywica i ziola, slody i karmel, doskonale zbalansowane piwo bez diacetylu [4.5]
            Wysycenie: nieskie do sredniego [4.5]
            Opakowanie: minimalistyczne, troche slabe... [4]
            Uwagi: warka do 13.05.2015. B. dobre piwo dla wielbicieli niezbyt solidnej i dlugozalegajacej goryczki

            Moja ocena: [4.375]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9733

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty, lekko zmętniony. [4]
              Piana: Kremowa, drobna z kilkoma dużymi bąblami, niewysoka i raczej nietrwała. [3.5]
              Zapach: Chmielowy i sosnowy, daje radę, nawet mi się podoba... [4]
              Smak: Lekko oleisty, sosnowy, ale cywilizowany, oczywiście goryczka silnie dominuje. [3.5]
              Wysycenie: Średnie, OK. [4]
              Opakowanie: Inteligentne wąsate skojarzenie, prosta, charakterystyczna eta, ma prawo się podobać. [4]
              Uwagi: Ajpa ajpą, ale piwo w sumie całkiem przyzwoite .

              Moja ocena: [3.75]

              Comment

              • rgrzech
                Senior
                • 12-2013
                • 230

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemne złoto, piwo klarowne. [4.5]
                Piana: Biała, średnio i drobnopęcherzykowa, skąpa, zdobi szkło. [4]
                Zapach: Nuty cytrusowe, leśne i trawiaste. Dodatkowo delikatna dawka diacetylu. [3.5]
                Smak: Ziołowość, trawa i cytrusy - grejpfrut. Goryczka wydaje się być wyższa niż zadeklarowane 55 IBU, jest przyjemna i krótka. Niestety w smaku także pojawia się lekkie masło. Piwo sprawia wrażenie lekkiego i jest dobrze pijalne. Finisz jest długi, ziołowo-grejpfrutowy, przyjemnie odświeżający jamę ustną. [3.5]
                Wysycenie: Średnie, wg mnie idealne. [5]
                Opakowanie: Słaba grafika i kolory. Etykieta jest nudna i słabo wykonana, odchodzi od butelki. Na plus podanie pełnego składu. [3]
                Uwagi: Kolejne AIPA, które niczym nie zaskakuje. Wyeliminować diacetyl i będzie całkiem dobre piwo.

                Moja ocena: [3.65]

                Comment

                • corsano
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 182

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny pomarańcz, zamglony [4.5]
                  Piana: Skąpa, drobnopęcherzykowa, niezbyt trwała, oblepiająca ścianki [4]
                  Zapach: Dość intensywny, żywiczny, cytrusowy, kwiatowy [4.5]
                  Smak: Średnio pełne, wytrawne, głównie cytrusowe, goryczka średnio wysoka - grejpfrutowa, krótka, niezalegająca, prztdałaby się więkasza podbudowa słodowa [4.5]
                  Wysycenie: Bardzo niskie, powinno być wyższe [4]
                  Opakowanie: Bardzo "kreatywna", plus za dobrą kontretykietę, kapsel pusty [2.5]
                  Uwagi: Warka do 03.05.2015, pite w temperaturze 12°C

                  Moja ocena: [4.325]

                  Comment

                  • chechaouen
                    Senior
                    • 01-2011
                    • 1180

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pomarańczowo-rudy, lekko mętny. Klasyka stylu rzekłbym [4]
                    Piana: Marna i nietrwała [2.5]
                    Zapach: Mocna strona piwa. Intensywny aromat tropików i żywicy. Tropików więcej, a mango gra pierwsze skrzypce. Zapach jest aż soczysto owocowy [4.5]
                    Smak: Całkiem niezłe mocno goryczkowe AIPA. Goryczka na finiszu nieco zalegająca, ściagająca. Minusem jest zdecydowanie za niskie wysycenie, co wpływa na smak. Gazu nie ma prawie wcale. W warstwie słodowej też jest nieźle, owocowo i karmelowo, nieco słodkawo. Ogólnie pełna kompozycja dla fanów mocnej goryczki chmielowej. Tylko to wysycenie... [4]
                    Wysycenie: Zdecydowanie za niskie, nawet jak na AIPA. Niemal nie ma go wcale [1.5]
                    Opakowanie: Oszczędnie ale gustownie, ładna czarna etykieta, dokładne info o parametrach i wykorzystanych chmielach, słodach i drożdżach [4]
                    Uwagi: Piwo z datą: 13.05.2015

                    Moja ocena: [3.9]

                    Comment

                    • GreenFox
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 273

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pomarańczowy, piwo mętne [3.5]
                      Piana: Grubopęcherzykowa, dość szybko opada pozostawiając na szkle niewielkie smugi [3]
                      Zapach: Niesamowicie intensywny zapach owoców egzotycznych (mango, ananas) i cytrusów (grejfrut, trawa cytrynowa) wydobywający się już po otwarciu butelki - bardzo ładnie skomponowane dwa popularne chmiele dają bardzo intensywne doznania aromatyczne, już dawno niespotykane na polskim rynku rzemieślniczym [5]
                      Smak: Jest sporo słodowej pełni kontrowanej bardzo szlachetną, intensywną i krótką (zupełnie niezalegającą) goryczką o charakterze gorzkich skórek cytrusów. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie, ulatnia się dość szybko, żeby pod koniec niemal zniknąć, jednak nie wpływa to negatywnie na wysoki poziom pijalności tego piwa [3.5]
                      Opakowanie: Bardzo ładna, prosta, ale z pomysłem. Pełnia informacji o składnikach, krótka historia, może się podobać - mały minus za skojarzenia z browarem Birbant (niestety - byli pierwsi ) [4.5]
                      Uwagi: Na początku na polskiej scenie był Atak Chmielu, który został zdetronizowany przez Rowing Jacka. Kiedy te dwie marki zaczęły zaliczać wpadki, pojawił się Grand Prix, który w pierwszej warce mógł być wzorem AIPA na naszym rynku. Teraz, kiedy jego poziom "nieco" opadł ciężko było znaleźć przedstawiciela stylu, którego można by polecić bez problemu odbiorcom "początkującym" w temacie piw ciekawszych niż eurolagery. Pracownia Piwa ma bardzo ciekawe dokonania, jednak jest problem z jej dostępnością, Doctor Brew miał problem z solidnym poziomem goryczki, zdaje się, że to właśnie Terrence wypełnia opisywaną lukę - naprawdę pijalna i przyjemna w odbiorze AIPA, niemal wzorowa.

                      Moja ocena: [4.425]

                      Comment

                      • kenny
                        Senior
                        • 04-2009
                        • 712

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [4]
                        Piana: Niezbyt wysoka, szybko się redukuje. [3.5]
                        Zapach: Bardzo ładny, słodkawy, owoce tropikalne. [4.5]
                        Smak: Lekko słodowe, cytrusowo-owocowa chmielowość, goryczka grejpfrutowa, średnia/wysoka, zalegająca. Końcówka lekko kwaskowa. Niestety czuć wyraźnie alkohol. [3.5]
                        Wysycenie: Niezbyt wysokie. [4]
                        Opakowanie: Może być, ale szału nie ma, wygląda trochę jak robione "na kolanie", na ostatnią chwilę. [3.5]
                        Uwagi: Dziwne piwo, pachnie pięknie, ale smak ma zupełnie niezbalansowany. Dominuje długa, zalegająca goryczka, w dodatku czuć nuty alkoholowe, palące w gardło. Dziwne, wszak ma tylko 6%. Niezbyt wysoka pijalność.

                        Moja ocena: [3.9]

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: żółtko w soku pomarańczowym [4]
                          Piana: ecru, drobna, mocna opada powoli, osiada na szkle sporymi krzaczkami [4]
                          Zapach: dość dobrze wyczuwalny, chmielowo-pomarańczowy [3.5]
                          Smak: pełne, treściwe, dominuje mocna chmielowa gorycz, momentami trawiasta, przechodząca w gorzkawość rozgryzionych pestek pomarańczy, daleko w tle słodowy akcent [3.5]
                          Wysycenie: dla mnie bez zarzutu [5]
                          Opakowanie: opakowanie z serii podobają mi się, gładki kapsel [4.5]
                          Uwagi: Niby dobre i smaczne ale ta wytrawna gorzkawość zaczyna w pewnym momencie męczyć

                          Moja ocena: [3.7]
                          Attached Files
                          Last edited by becik; 27-09-2014, 15:11.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Mglista herbata. [4.5]
                            Piana: U mnie niestety ani trochę nie przypomina tej ze zdjęcia becika. tworzy się niewielka i szybko opada. [2]
                            Zapach: Cytrusy plus niestety lekki ale wyczuwalny kanał. [3.5]
                            Smak: Poprawna AIPA ale nic więcej. Delikatne cytrusy ale całość taka ledwo pijalna, wodnista, Ja tej goryczki dużej opisywanej nie czuję. Jest owszem zalegająca ale delikatna. [3.5]
                            Wysycenie: Piwo jest pozbawione nagazowania na tyle, że łapie wodnistość. [2.5]
                            Opakowanie: Kompletnie nie trafia do mnie i idea i kolorystyka. [2.5]
                            Uwagi: Poprawna AIPA, wypić i zapomnieć.

                            Moja ocena: [3.3]
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • Ronoaro
                              Senior
                              • 04-2013
                              • 160

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasny bursztyn, leciutkie zmętnienie, ładnie sie prezentuje. [5]
                              Piana: Drobnopęcherzykowa, nie specjalnie obfita, ale ładnie krążkuje na szkle. Redukuje się do cienkiej warstewki, pojawiaja się również większe oczka. [3.5]
                              Zapach: Po otwarciu z butelki, aromat słodkich owoców tropikalnych i cytrusów, uzupełnione lekkim karmelem w tle, póżniej do głosu dochodzą zioła i żywica. Całość przyjemna, ale nie do końca w moim guście. [4]
                              Smak: Piwo jest wytrawne z dobrą, nie przesadną karmelowo-słodową podbudową. Goryczka jest średnia w grejfrutowo, owocowym stylu. Całkiem dobry balans, piwo jest b.dobrym przedstawicielem stylu. [4.5]
                              Wysycenie: Niskie, ale ja właśnie takie lubie, piwo dzięki temu zyskuje na pijalnosci. [5]
                              Opakowanie: Prosta etykieta oraz czytelna, bogata w informacje kontra. Piwa z Wąsosza mają swój styl, łatwo rozróżnić je od innych. [5]
                              Uwagi: Kolejne b. dobre piwo z Wąsosza. Data do 18.05.2015

                              Moja ocena: [4.3]

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Słabo zaparzonej herbaty na twardej wodzie - brzydko mętny, odpychający [3]
                                Piana: Drobniutka, niemal biała, niska, dość długa. W stylu [4]
                                Zapach: Słodkie owoce tropikalne, diacetyl, troszeczkę iglaków i niepokojąca mineralność w końcówce. Tuż po nalaniu nie było źle, z czasem aromat stawał się coraz bardziej męczący [3.5]
                                Smak: Wysoka, długa i mało przyjemna goryczka dominuje nad całością i w zasadzie zniechęca do dalszych poszukiwań [3.5]
                                Wysycenie: Średniowysokie lekko szczypie język. [4]
                                Opakowanie: Etykiety zdecydowanie wyróżniają się na półce. Seria z wąsem jest bardzo intrygująca, czekam z utęsknieniem na jakieś monachijskie jasne i jego etykietę [4]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.575]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎